Упродовж останніх десятиріч набуває особливої актуальності інтенсифікація ведення лісового господарства. Головним правилом її реалізації є максимум впливу на формування насаджень лісогосподарськими заходами.
Європейські практики вирощування найбільш цінних деревостанів листяних порід базуються на відборі кращих дерев і догляді за ними. Вони пройшли досить тривалу історію пошуків і становлення й визначили за мету одержання максимуму крупної ділової деревини, поклавши в основу вирощування індивідуальний догляд за кращими деревами.
Цьогоріч працівники ДП «Хмельницьке ЛМГ», в рамках експерименту, провели формування штамба дерев дуба звичайного у насадженнях. Цей вид робіт уже давно застосовується в світі, зокрема в країнах Західної Європи. Однак для України ця практика, певною мірою, нова.
Вивчивши досвід передових країн, лісівники підприємства, згідно з технологією, на декількох ділянках виконали обрізку гілок дуба звичайного на 1/3 висоти дерева. Для проведення робіт були відібрані лісові культури з малою кількістю супутніх видів, ті насадження, де немає, так званого, підгону, й дерева самостійно не очищуються від бокових гілок і сучків.
Однією з таких ділянок є насадження на яружно-балкових землях у Михайлівському лісництві. Працівники підприємства виконали весь спектр робіт, що у майбутньому дасть змогу сформувати дубові насадження з високим класом товарності та великою часткою ділових сортиментів.
Протягом року на експериментальних ділянках буде вестися моніторинг за насадженнями, з метою виявлення недоліків, удосконалення та адаптації технології догляду за деревами до наших реалій та умов місцезростання.
О. ПРОСКУРОВИЧ,
інженер лісового господарства.