Переробка деревини є вагомою частиною виробничої діяльності Ізяславського лісгоспу. Для стійкого нарощування обсягів переробки та освоєння випуску нових видів продукції, яка користується попитом на внутрішньому та зовнішньому ринках, у 2017 році було розширено цех та оснащено сучасним високопродуктивним стрічкопильним верстатом «Мебор». Тут також експлуатуються імпортні стрічкопильні верстати «Мініпрофі-900», «Вуд-Майзер», вертикально-стрічкопильний верстат «Центауро», багатопильний верстат «Пауль», торцовочні верстати «Мост», поздовжній прирізний верстат з лазерним прицілом КД-700, три сушильні камери «Хамеч». Високу якість розпилювання деревини на пиломатеріали забезпечує дільниця підготовки круглих та стрічкових пил, яка оснащена обладнанням, що відповідає сучасним вимогам.
У цеху торік перероблено 13568 кубометрів низькосортної деревини, з якої випущено 6968 обрізних та необрізних пиломатеріалів. Також отримано 4372 кубометри дров’яних відходів, які реалізовуються для населення та організацій як паливо. В основному виготовлена продукція експортується таким іноземним споживачам, як ASTEO INTERNATIONAL(FZE), “RETIM EUROPE OU”, SIA ” GLOBAL TRADE DEVELOPMENT Co.”, SA “AVANTAJ-AV”.
За 2018 рік експортовано 5622 кубометри (в тому числі 489 кубометрів сухих пиломатеріалів) на суму 17,448 мільйона гривень. На внутрішній ринок реалізовано 888 куб м пиломатеріалів на суму 1,337 мільйона гривень.
Переробка сухостійної деревини дає додаткові кошти для забезпечення виконання комплексу лісогосподарських робіт, а також кошти для сплати податків та виплати гідної заробітної плати.
Зараз у цеху переробки деревини працює 40 чоловік. Очолює цей виробничий підрозділ понад 17 років досвідчений спеціаліст Анатолій Мартинов.
Прес-служба Ізяславського лісгоспу.