Ще раз про небезпеку лісових пожеж

Навесні несвідомі люди спалюють суху рослинність на узбіччях доріг, луках, полях. Уже сотні раз говорилося й писалося, що ніякої користі від цього немає, а навпаки – природі завдається велика шкода.

Ще раз нагадаємо: насіння бур»янів – набагато витриваліше й стійкіше за культурну рослинність. Тому воно відносно легко переносить пожежі й незабаром проростає. Вогонь завдає великої біди звірині, птахам, комахам, адже гинуть молодняк тварин і пернатих, корисні комахи. Після такого «напалму» поголів»я мешканців живої природи зменшується.

У ці дні лісівники особливо стривожені, бо підпали пожнивних решток і сухої трави на полях, що підходять до лісу, можуть спричинити пожежу в насадженнях, осообливо в легкозаймистих хвойних.. У таких місцях вартові зелених шат своєчасно відорали захисні смуги біля лісів, але при сильному пориві вітру й вони можуть не допомогти.

Отож ще раз закликаємо: не спалюйте суху рослинність на полях, луках, узбіччях доріг. За незаконні дії передбачаються адмінштафи, а в окремих випадках і кримінальна відповідальність.

І хоча зараз у державі запроваджено карантин, викликаний пандемією коронавірусу в світі, все ж декому, особливо молодим, не сидиться вдома. Вони не тільки вештаються вулицями міст, а й виїжджають відпочити на природі – біля річок, у лісах. Звичайно, розводять і вогонь. Лісівники закликають зараз усіх утриматися від відвідувань лісу. Завершиться карантин і люди масово потягнуться відпочивати в ліси. Ще раз наголошуємо на необхідності дотримуватися правил пожежної безпеки, розводити вогонь лише в спеціально відведених місцях. Не кидайте недопалки цигарок у суху траву, не залишайте непогашені багаття.

Ліс – наше спільне багатство – бережімо його!

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

bigbord_vid_pogeg_2017

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*