Щоб використовувати ландшафтний парк Мальованка бережно

Регіональний ландшафтний парк Мальованка розташований на території Шепетівщини й Полонщини. Він славиться сфагновими болотами, де зростають рідкісні рослини. У парку мешкають червонокнижні види птахів, ссавців і комах. Його територією прокладено туристичні маршрути. Щоб використовувати цю красиву, але вразливу місцину бережно, відбулося обговорення Проєкту організації території регіонального ландшафтного парку Мальованка, охорони, відтворення та рекреаційного використання його природних комплексів і об’єктів.

Активну участь в обговорені Проекту взяли жителі  села Буртин, оскільки значна площа парку розташовується  на землях Понінківської об’єднаної територіальної громади. З представниками громади спілкувалися головний лісничий ДП «Шепетівський лісгосп» О.В. Заблоцький та начальник відділу розвитку природно-заповідної справи, екологічної мережі та зв’язків з громадськістю департаменту природних ресурсів та екології облдержадміністрації  О.В. Ретявко.

Олег Ретявко розповів про обмеження у використанні земель, а також про діяльність суб’єктів господарювання та населення в межах господарської зони регіонального ландшафтного парку Мальованка.

Про охорону підвідомчої території, збирання для власного споживання дикорослих трав’яних рослин, квітів, ягід, горіхів, грибів присутніх  ознайомив Олександр Заблоцький.

Пресслужба Шепетівського лісгоспу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*