Щоб віддача була найбільшою

Любителі лісу, грибники, якщо й помітять на стовбурах дерев різані смужки, то не нададуть цьому якогось значення, бо не зрозуміють, що вони означають. А от лісівники добре знають і розтлумачать. Одна смужка – то ділова деревина, – дві – напівділова, а якщо смужки навхрест – дерево йде на дрова.
Будь-яке господарство має бути прибутковим. Над цим постійно працюють у ДП «Летичівське лісове господарство». Щодня інженер лісового господарства Сергій Одійчук, інженер охорони й захисту лісу Олександр Айзенко, мисливствознавець Дмитро Гуцалюк вирушають до лісу. У них гаряча пора: працюють над переліково-польовою відомістю. Відводять ділянки під рубки головного користування відповідно до розрахункової лісосіки, а також роблять бусольну зйомку площ під рубки. Тобто, за допомогою приладу (бусоль) планують і точно вимірюють лісові площі, де буде вирубано в 2020 році стиглий ліс, який виконав свою екологічну роль упродовж 80-100 років.
На наступний рік мають відвести під рубки головного користування 55-60 гектарів, де, орієнтовно, буде 23 тисячі 400 кубометрів деревини. Розрахункова лісосіка з хвойних порід складає 2,5 тис. кубометрів. Все інше – листяні породи. Їх потрібно відвести до першого жовтня, допоки дерева не скинуть листя, щоб зробити правильну оцінку.
Звичайно, в ціні завжди був і є дуб. З нього й починають. За кількістю першість – у грабових. Їх найбільше – 7 тис. кубометрів.
«Як лісоматеріал – граб не реалізовуємо, а переробляємо на Летичівській та Деражнянській дільницях, – коментує інженер лісового господарства Сергій Одійчук. – Продаємо грабові дошки, брус. Переробимо й малоцінний дуб».
Прес-служба Летичівського лісгоспу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*