ЩОБ ПЕРВОЦВІТИ РАДУВАЛИ УСІХ, НЕ ЗРИВАЙТЕ ЇХ!

     Підсніжник звичайний, проліска лісова, шафран Гейфелів, сон лучний, горицвіт весняний, анемона дібровна, цибуля ведмежа, булатка великовіткова, конвалія, фіалка біла …

Майже 65 відсотків території лісів ДП “Кам’янець-Подільське лісове господарство”-  це об’єкти природно-заповідного фонду з унікальними ландшафтами, де зростають різновиди первоцвітів,  занесених до Червоної книги України. Ці природні території охороняються з особливим режимом користування, на ділянках їх місцезростання не проводяться  господарські заходи.

    Збереження  унікальних провісників весни, безцінних дарів природи з настанням весни для лісівників стає актуальним. Теплі сонячні та погожі дні вже ваблять у лісові масиви відпочиваючих: кого помилуватися ніжною несплюндрованою красою, інших – для заготівлі рослин з метою наживи.

    Нерегульоване збирання первоцвітів дуже шкідливе тим, що не дає можливості відтворитися рослинам. Через зривання квітів не утворюється насіння, повністю нівечаться бульби. За останні роки до Червоної книги потрапили рослини, які донедавна були в природі у великій кількості.

У природному середовищі первоцвіти адаптовані до будь-яких примх погоди та пристосовані до виживання. Людина – єдиний ворог, який заради втіхи масово зриває їх.

    Відповідно до вимог законів України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про рослинний світ», «Про Червону книгу України» лісівники ДП “Кам’янець-Подільський лісгосп” разом з  природоохоронними органами долучаються до проведення акції “Первоцвіт-2021”, контролюють несанкціонований збір, заготівлю та збут первоцвітів.

     Принагідно нагадуємо громадянам, що за придбання чи збут об’єктів рослинного світу накладається штраф у розмірах, передбачених природоохоронним законодавством. Дії, вчинені щодо об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної книги України в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення вдвічі більшого штрафу. 

    Допомогти у збереженні первоцвітів може кожен небайдужий. Головне – не купувати їх. Збирання та продаж первоцвітів призводять до їх знищення, а купівля – заохочує до браконьєрства.

Пресслужба Кам’янець-Подільського лісгоспу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*