Якубчак — знаний бджоляр

Йому пропонували залишатися в столиці на кафедрі бджільництва науково-дослідного інституту. А він відмовився… Залишився в своєму селі. Зі своїми бджолами…

«Микола Павлович Якубчак – не просто пасічник. Це бджоляр з дуже глибокими знаннями, фанат своєї справи», – каже лісничий Козачанського лісництва ДП «Летичівський лісгосп» Євгеній Іванович Похила. А старший майстер лісництва Вячеслав Васильович Мельниченко в захваті розповідатиме про те, як їхнього пасічника свого часу вітав сам президент України В.А. Ющенко — любитель бджільництва. І не просто вітав, а питав порад.

Народився Микола Якубчак в травні 1963 року у с.Голенищево Летичівського району. Закінчив Чернятинський радгосп-технікуму за фахом техніка-пасічника, Потім – зооінженерний факультет сільськогосподарської академії (нині це – Національний університет біоресурсів). Працював у колгоспі пасічником. У 1994 році погодився стати лаборантом відділу розведення і селекції української степової породи бджіл.

Зараз трудиться в Летичівському лісгоспі. Доглядає 55 вуликів на лісовому кордоні Нової Гути та 30 вуликів с.Прилужного. Свого життя пасічник-ботанік (як по-доброму називають його поза очі) не уявляє без бджіл, пасіки. З його села Голенищеве до кордону (основного місця роботи) – майже 10 км. В суху погоду дістається на пасіку велосипедом, в дощову – кіньми. Любить свою роботу й віддається їй сповна. М.П. Якубчак добивається високих медозборів, щедро ділиться досвідом з колегами й бджолярами-любителями.

Прес-служба Летичівського лісгоспу.

csm_IMG_6576_eb7e8b7eba csm_IMG_6577_fc4eb4cadf csm_IMG_6575_db48e4979c

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*