Як вирощують новорічні ялинки на Хмельниччині?

Щоб ялинка досягла висоти близько метра-півтора – вона проходить великий шлях. Восени лісники заготовляють шишки, обробляють їх і заготовляють насіння. Потім відправляють його на перевірку у лісонасіннєву лабораторію.

Весною насіння хвойних висівають і вирощують сіянці.

Сформовані сіянці згодом висаджують на спеціальних плантаціях. Їх в нашій області 212 гектарів, на яких росте 570 тисяч зимових красунь. Лісівники не завдають шкоди навколишньому середовищу, адже новорічні дерева вирощують спеціально для реалізації на зимові свята. А на місці зрубу садять нові ялинки.

Щоб виростити метрову красуню з насінини потрібно мінімум 5 років. Середній вік новорічних дерев – близько 10 років, за цей час вони досягають двох метрів і більше.

Протягом цього часу лісівники кронують ялинки, щоб гілочки були густими, а хвоя – пишною. Тобто на певній відстані від стовбура зрізають точку росту на гіллі, внаслідок цього прокидається кілька нових бруньок і гілля стає густішим.

Також новорічні ялинки та сосни заготовляють під час рубок формування і оздоровлення лісів.

Цього року державні лісогосподарські підприємства Хмельниччини планують реалізувати понад 11 тисяч новорічних дерев: ялину, ялицю, сосну. Якщо буде попит, то зможемо продати і більше, адже готові поставити на ринок 37 тисяч хвойних.

Ціни, які пропонують лісівники області, дещо нижчі, ніж на ринках:

  • Найнижча середня ціна за метр з ПДВ складає 75 грн.
  • Найвища середня ціна за метр з ПДВ – 180 грн.

Уже за кілька днів лісівники розпочнуть передноворічну ялинкову кампанію. Ми активно готуємося, щоб подарувати хмельничанам святковий настрій. Про локації і контакти розповімо згодом на наших сторінках.

Пресслужба Хмельницького ОУЛМГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*