Як дерева переживають зиму?

Існує твердження, що 250 мільйонів років тому на Землі не було жодного дерева, здатного існувати при температурах нижчих за температуру замерзання води.

Сьогодні ж дерева здатні переносити навіть великі морози. З заморозками вони впадають в сплячку. Хвойні і листяні породи переживають цей період по-різному.

Хвойним доводиться трохи складніше, оскільки на їхніх гілках завжди збираються гори снігу, тому вони можуть ламатися. Волога взимку не курсує по дереву, тому щоб захистити себе, воно покривається кутикулою і мікро-клапанами, через які волога, що знаходиться в дереві, не може випаруватися.

Листяні дерева також до зими вже вкрилися клітинами, щільно з’єднаними одна з одною. Вони оберігають дерево від морозу і не дають волозі випаровуватися. Більш того, опале листя прикриває коріння дерев, і рятує їх від промерзання.

Почавши зростати в холодних місцях, дерева розвинули два способи запобігання замерзанню, якими вони користуються і донині.

Наповнення живих клітин концентрованим цукровим соком, природною версією антифризу. Деякі дерева, переважно хвойні вічнозелені – такі як сосни або ялини – використовують виключно цей спосіб і цілий рік тримають своє голкоподібне листя незамерзлим завдяки дуже сильному антифризу.

В той же час інші види, такі як клени чи берези, поєднують відносно невеликий рівень цукру в листі з його скиданням на зиму. Так вони запобігають листяному обмороженню.

Ці техніки є унікальними способами адаптації до низьких температур.

Пресслужба Хмельницького ОУЛМГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*