ЄДИНА ДЕРЖАВНА СИСТЕМА ЕЛЕКТРОННОГО ОБЛІКУ ДЕРЕВИНИ – ВИМОГА ДНЯ

У департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації під головуванням першого заступника начальника Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства П.С. Золотого відбулася нарада щодо запровадження постійними лісокористувачами ведення електронного обліку деревини, яку заготовляють в лісах комунальної та державної форми власності. В її роботі взяли участь всі лісокористувачі Хмельниччини, а також заступник директора департаменту природних ресурсів та екології облдержадміністрації-начальник управління заповідної справи, екології, мережі природних ресурсів та зв’язків з громадськістю Р.А. Якубаш і заступник начальника ДСНС в Хмельницькій області В.П. Стецюк.

Заступник начальника Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства Ю. Л. Безноско поділився досвідом роботи системи електронного обліку деревини на підвідомчих підприємствах, де він діє в повному обсязі в межах єдиної державної системи електронного обліку деревини. Лісгоспи   придбали необхідні комплекти для маркування деревини: кишенькові персональні комп’ютери, термопринтери, засоби для кріплення та зберігання бирок. Облік ведеться чітко й оперативно.

Хмельницьке обласне управління лісового та мисливського господарства постійно моніторить процес маркування заготовленої деревини ( введення в систему електронного обліку деревини заготовлених сортиментів) та реалізації круглої деревини через ЕОД.

Зараз підприємства обласного управління також готуються до реалізації деревини через інтернет-магазин. Це дасть змогу покупцеві бачити, який асортимент продукції можна придбати і конкретно де.

 

Генеральний директор Лісового інноваційно-аналітичного центру В.А. Мельниченко детально розповів про електронний облік деревини. Було наголошено, що система електронного обліку деревини допомагає оперативно в поточному часі бачити залишки лісопродукції на кожній лісосіці в розрізі порід та сортиментів, а також приймати управлінські рішення щодо напрямків реалізації й вивезення продукції та ін.

Основними завданнями електронного обліку лісопродукції є:

– своєчасне, якісне та достовірне відображення руху лісопродукції;

– одержання даних про залишки лісопродукції;

– контроль за зберіганням і використанням лісопродукції;

– облік та контроль за оплатою відвантаженої лісопродукції;

– контроль за роботою матеріально-відповідальних осіб;
– попередження нестач, крадіжок і незаконного витрачання лісопродукції.

. Необхідність повсюдного запровадження електронного обліку деревини – це веління часу. Президент України  Володимир Зеленський 9 липня 2019 року підписав указ №511/2019 «Про деякі заходи щодо збереження лісів та раціонального використання лісових ресурсів». Ним зобов’язано запровадити до   1 листопада 2019 року електронний облік деревини. В.А. Мельниченко детально розповів про принципи й технологію фіксації електронного обліку деревини.

Учасники наради активно обговорювали шляхи запровадження електронного обліку та ставили запитання щодо вартості обладнання, використання його у різних умовах.

Р.А. Якубаш зосередив увагу лісокористувачів на виконанні лісівничих заходів на об’єктах природо-заповідного фонду. В.П. Стецюк розповів про роботу в пожежо-небезпечний період, який досі триває.

Нарада пройшла в діловому, конструктивному руслі.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

 

IMG_0012 IMG_0017 IMG_0026 IMG_0006

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*