Ізяславське лісове господарство

ДП «Ізяславське лісове господарство»PB087387
30300, м. Ізяслав, вул. Михельська, 32
тел/факс (03852) 4-16-93, 4-20-49
E-mail: izyslav@ukr.net  Сайт: www.idlg.com.ua

Ізяславщина – край лісів, що котять свої хвилі аж до Карпат. Це справді райської краси місця, особливо вздовж річки Горинь.

Ізяславський держлісгосп розташований у північно-західній частині області й відноситься до Мало-Поліського лісового району з атлантико-континентальним кліматом, який дає можливість успішно вирощувати, зокрема, сосну, ялину, модрину, дуб, ясен. Площа держлісгоспу складає 25,7 тисяч гектарів. До його складу входить 5 лісництв, 2 цехи переробки деревини, лісопункт.

Тут здійснюються заходи щодо розширеного відтворення лісових ресурсів, покращення їх захисних функцій, подальшої інтенсифікації виробництва. Щорічно на землях держлісфонду створюється 60-65 гектарів нових насаджень. На площі 1500 гектарів проводяться рубки догляду за лісом, а також санітарні.

Одним із принципів лісовідновлення є створення деревостанів корінних типів на лісосіках після суцільних головних рубок. Прогресивним та перспективним є метод вирощування цінних лісових порід крупномірним посадковим матеріалом з закритою кореневою системою.

У стаціонарній трьохсекційній теплиці площею 1000 квадратних метрів в мікроконтейнерах вирощуються сіянці модрини японської та європейської. Вирощені дворічні модринові сіянці успішно застосовуються при створенні дубових культур з домішками модрини, а також для реконструкції березових насаджень. Плекаються тут також самшит, ялівець, тис, ялини – срібляста й карликова, туя. В екологічно чистих лісових масивах лісівники щорічно заготовляють майже 100 тонн цінної лікарської сировини.
Раціональне використання ресурсів, їх збереження та відтворення – основне завдання лісівників Ізяславщини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*