Їстівні і неїстівні гриби: основні відмінності

На Хмельниччині знову дощить, отже скоро можна очікувати на грибні врожаї. “Тихе полювання” – справа не лише захоплююча, але й відповідальна. Вирушаючи в ліс, кожен повинен знати як виглядають їстівні гриби і як відрізнити їх від отруйних. Корисні правила підготували для Вас лісівники Старокостянтинівщини.

✔️ ЇСТІВНІ ГРИБИ:

✅ Білий гриб – колір шапки білого гриба може бути різноманітним – від червонувато-коричневого до майже молочно-білого.

✅Опеньок – часто ці гриби розташовуються на пеньках у вигляді кільця. У опенька гнучка, тонка, часом досить довга ніжка (може досягати 12-15 см), колір якої варіюється від світло-медового до темно-коричневого тону.

✅ Маслюк – шапка у молодих грибів має напівкулясту, іноді конічну форму. Капелюшок покриває блискуча липку шкірка, через яку здається, ніби гриб зверху змазаний олією.

✅ Лисичка – шапка і ніжка лисичок є одним цілим, без видимих меж, колір – від блідо-жовтого до помаранчевого.

✅ Рижик – більшість грибочків мають яскраво-рудий колір, але в деяких місцях грунт, вологість повітря і світло, роблять рижиків світло-жовтими і навіть червонуватими. Молоді гриби мають шапочку від 5 до 18 см в діаметрі з підігнутими закругленими краями, вдавлену всередину точно по центру.

✅ Підберезовик – росте там, де багато беріз. Шукайте цей гриб в листяних і змішаних лісах. Має світлу товсту ніжку, яка розширюється ближче до нижньої частини. Головна ознака – невеликі темні вкраплення, що нагадують «веснянки». Капелюшок середніх розмірів, коричнево-рудого кольору.

✅ Сироїжка – рід сироїжок включає в себе не один десяток видів різноманітного забарвлення – від червоного, коричневого, зеленого – до жовтого і білого. Розрізняють такі види сироїжок: сироїжка зелена, сироїжка хвиляста, сироїжка харчова.

? ОТРУЙНІ ГРИБИ

❌ Бліда поганка – найнебезпечніший гриб в українських лісах. Отруєння поганкою в більшості випадків смертельне.
Бліда поганка має білі пластинки під капелюшком, запах відсутній, при надломі залишається білою. На ніжці гриба є спідничка. Внизу до кореня ніжка потовщується. Також не зривайте гриби і ягоди біля поганки, оскільки на них можуть бути отруйні спори.

❌ Сатанинський гриб – має дуже товсту ніжку, яка розширюється до середини. Капелюшок сірий або зеленуватий, при розломі червоніє. Ніжка жовта зверху і червона знизу. Має неприємний запах гнилої цибулі.

❌ Мухомор червоний – найвідоміший отруйний гриб. Має червоний капелюшок з білими крапками.

❌ Лжелисичка забезпечена тонкою ніжкою без потовщення під капелюшком, краї у неї рівні. Капелюшок має насичено рудий колір у середині і блідий по краю.
М’якоть видає запах гнилі у розломі.

❌ Печериця рудіюча – має білий капелюшок і рожеві або коричневі пластинки, а також невелику спідничку на ніжці. При натисканні на м’якоть розлом жовтіє – це його відмінна риса. Також цей гриб неприємно пахне.

Під час збору грибів будьте уважні та обережні. При будь-яких підозрах отруєння потрібно негайно звертатися до лікаря!

Пресслужба Хмельницького ОУЛМГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*