Нарада-семінар з питань захисту лісу від шкідників і хвороб

   У Хмельницькому обласному управлінні лісового та мисливського господарства в режимі ZOOM-конференції відбулася нарада-семінар  з питань захисту лісу від шкідників і хвороб. У  її  роботі  взяли участь спеціалісти управління, головні лісничі підвідомчих підприємств, фахівці ДСЛП «Вінницялісозахист».

Відкриваючи нараду-семінар, перший заступник начальника управління П.С. Золотий наголосив на важливості своєчасного виявлення вогнищ шкідників і оперативному  проведенні санітарно-оздоровчих заходів. Це дозволить зберегти лісові насадження і не втратити технічну якість деревної продукції .

Начальник відділу лісового та мисливського господарства Хмельницького ОУЛМГ А.Ф. Лобода проаналізував вжиті заходи з поліпшення санітарного стану лісів державними лісогосподарськими підприємствами краю в минулому році й у першому кварталі поточного року.

Про результати впровадження Тимчасових рекомендацій УкрНДІЛГ з проведення першочергових заходів у соснових лісах, пошкоджених короїдами в Ізяславському, Славутському й Шепетівському лісгоспах у 2020 році відповідно до Плану впровадження результатів науково-дослідних робіт на підприємствах Держлісагентства проінформував головний спеціаліст відділу лісового та мисливського господарства управління Є.А. Клок. Він також зупинився на   вимогах до змісту й  термінів надання в облуправління та Держлісагентство поточної звітності з проведення заходів із поліпшення санітарного стану лісів державними підприємствами Хмельницького ОУЛМГ.

   На нараді загострювалася увага на особливостях здійснення санітарних рубок (лісопатологічні обстеження, документальне оформлення відведення та  проведення рубок) у відповідності до діючих вимог Санітарних правил у лісах України ( виступаючі А.Ф. Лобода, Є.А. Клок).

Представники «Вінницялісозахисту» В.В. Чудак та І.В. Маліцький  детально зупинилися на вимогах до проведення поточного та детального лісопатологічних обстежень, прогнозах розвитку основних видів шкідників та хвороб на території Хмельницької області в 2021 році, на методології застосування феромонних пасток для здійснення лісопатологічного моніторингу з метою визначення стану заселення та потенційної загрози розвитку популяції комплексу короїдів (верхівкого, шестизубого, типографа).

На семінарі розглянуто низку інших питань. Зокрема, йшлося про спільні наради з органами прокуратури з питань передачі і належного оформлення матеріалів лісопорушень, виконання протоколів ДСНС, Міндовкілля, ТЕБ та НС, наказу про залучення додаткових сил і засобів у випадку реагування на загрози та надзвичайні ситуації, пов’язані з пожежами в  природних екосистемах.  Також  наголошувалося на своєчасності  належного оформлення та надання звітності про весняні ревізії в лісгоспах в облуправління для узагальнення.

Пресслужба Хмельницького ОУЛМГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*