Колегія лісівників Хмельниччини проходила по-діловому, вимогливо

Відбулася колегія Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства. Відкриваючи засідання, начальник управління Петро Пешко розповів про хід лютневої колегії Держлісагентства України й ті завдання, які поставив перед лісівниками очільник галузі Андрій Заблоцький. Так, за рахунок ощадливого господарювання необхідно добитися більшого виходу продукції з гектара, шукати резерви для підвищення рентабельності цехів переробки деревини. Також акцентовано увагу на посилення претензійної роботи стосовно недобросовісних покупців продукції. З метою підвищення довіри громадян до лісівників треба постійно висвітлювати в ЗМІ й соціальних мережах діяльність галузі, більше спілкуватися з громадськістю.
На колегії управління підбито підсумки господарсько-фінансової діяльності лісогосподарських підприємств за 2019 рік. Її проаналізували перший заступник начальника управління Павло Золотий, заступники начальника управління Олександр Семенець, Володимир Колесник, Юрій Безноско.
Так, торік відновлено 959,5 гектара лісів і створено 18 гектарів нових лісів. Всього проведено лісовідтворення на площі 977 гектарів – 132 відсотки до плану. В лісових розсадниках вирощується майже 6,2 мільйона сіянців та саджанців. Це повністю забезпечує потребу підвідомчих підприємств в садивному матеріалі. Значні обсяги робіт виконано з догляду та формування лісових насаджень. Рубки догляду в молодняках проведено на площі 1,9 тисячі гектарів. На ведення всього комплексу лісогосподарських робіт використано 272, 3 мільйона гривень, з них лише 3,7 мільйога гривень з держбюджету.
За звітний період усі підприємства спрацювали без збитків: чистий прибуток склав 19 мільйонів 280 тисяч гривень. Реалізовано продукції на суму близько 726 мільйонів гривень. Її відпускали в переважній більшості внутрішньому споживачеві, а на експорт – на суму майже 33 мільйони гривень. Вартість знеособленого кубометра реалізованої деревини – 1197 грн. Це четвертий показник серед підприємств галузі.
Середньомісячна заробітна плата штатного працівника склала 16041 грн. і є найбільшою в галузі. Серед двадцяти п’яти підприємств галузі, що мають найбільшу заробітну плату – п’ять підприємств нашого управління: Ярмолинецьке ЛГ – четверте, Хмельнице ЛМГ – дванадцяте, Славутське ЛГ – чотирнадцяте, Старокостянтиніське ЛГ – двадцять четверте та Шепетівське – двадцять п’яте.
Хмельницьке ОУЛМГ з продуктивності праці одного штатного працівника на третьому місці в галузі – 444,8 тисячі гривень.
На капітальні інвестиції торік використано 19 мільйонів 178 тисяч гривень.

За звітний період до бюджетів усіх рівнів внесено майже 246 мільйонів гривень – на 4,1 мільйона гривень більше, ніж позаторік. Єдиного соціального внеску сплачено майже 69 мільйонів гривень.
Велася предметна розмова про переробку деревини на підприємствах. Хоча її обсяги значно зросли, але треба значно підвищити завантаження й рентабельність виробництва.
Йшлося й про стан охорони праці на підприємствах, будівництво лісових автомобільних доріг.
На колегії детально проаналізовано дебіторську та кредиторську заборгованість, з інформацією про яку виступила начальник відділу бухгалтерського обліку та економічної діяльності-головний бухгалтер Людмила Роля. Відбулося жваве обговорення, вівся пошук шляхів зменшення заборгованості. Особливо наголошувалося на необхідності посилення претензійної роботи стосовно недобросовісних покупців продукції.
Значна увага була приділена охороні лісів від незаконних рубок. Керівництво управління зажадало посилення роботи рейдових бригад, які тісніше мають співпрацювати з поліцією.
Перший заступник начальника управління Павло Золотий детально зупинився на завданнях у лісокультурному виробництві на цей рік. Так, треба відтворити 855 гектарів лісів ( у тому числі – лісові культури на зрубах – 680 га, природне поновлення – 150 га і лісорозведення – 25 га). А також необхідно доповнити 690 гектарів лісових культур (у тому числі 37 гектарів лісорозведення).
На колегії критично проаналізовано виконання завдань року за перших два місяці. Поставлено завдання підвищити ефективність використання лісосировинних ресурсів на підприємствах та постійно здійснювати профілактичні заходи для зниження виробничого травматизму. Йшлося про необхідність посилити контроль за додержанням законодавства з охорони лісів та профілакти правопорушень, про забезпечення відтворення лісів та росту основних показників фінансово-господарської діяльності.
Розмова велася в критичному дусі, вимоги ставилися жорстко, аби безумовно забезпечити виконання стратегічних завдань, поставлених керівництвом Держлісагентства перед лісівниками.
Після завершення пленарного засідання колегії учасники виїхали на об’єкти лісогосподарського виробництва ДП «Хмельницьке ЛМГ» та ДП «Летичівське ЛГ». Було оглянуто ділянки лісових культур, площі із проведеними доглядами в молодняках, проаналізовано якість виконаних санітарних рубок та рубок головного користування. Також побували на Деражнянському лісокомплексі, лісових дорогах. Відбувся жвавий обмін думками.
Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.
IMG_0031

IMG_0047

IMG_0082

IMG_0282

IMG_0012

IMG_0027

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*