АФГАНСЬКІ РАНИ ЛІКУЄ ЛІС

15 лютого – 32-а річниця виведення військ з Афганістану

Анатолій Миколайович Ткачук – один із наших земляків, молодість яких була обпалена афганською війною. Спортивної статури, сильний та гартований фізичною працею, одразу потрапив до елітного роду військ – десантників. Служив півроку у місті Хирів Львівської області. Тут пройшов не лише загальновійськові навчання, а й мав успішні стрибки із парашутом. Успіхи у військовій підготовці  показував не лише Анатолій, а й увесь перший батальйон. Хлопці і не думали, що, проявляючи себе на службі, готуються до важкого шляху – війни в Афганістані. Так і сталося. Батальйон у повному складі, а це 420 прекрасних українських юнаків, повезли у спекотні гори східної країни.

“Спочатку стояли біля Кабула, – згадує Анатолій Миколайович. – Потім переправили нас до Джелалабада, за 50 кілометрів від кордону з Пакистаном. У складі батальйону служили і земляки з Ярмолинеччини: Петро Трачук з Ярмолинець, Віктор Машталер з Коритної, Саша Бирко з Ясенівки…Сашко тоді загинув…”.

Після повернення на рідну землю Анатолій Ткачук  вирішив піти шляхом діда – вступив до лісової школи. До речі, ще перед службою в армії він вже працював у лісі різноробочим: допомагав на рубках та у розсадниках.  Тому після виходу на роботу в Ярмолинецький держлісгосп з головою пірнув у справу вирощування, збереження та догляду лісу.

“Колектив зустрів мене після армії дружно, гарно, завжди відчував підтримку та розуміння колег, – розповідає Анатолій Миколайович. – Працював і на Городоччині, засаджували лісосмуги та балки. Незчувся, як і роки проминули. Бо нині ці дубки, сосни і ясени вже маківками впираються в небо”.

Стриманий та не дуже говіркий, Анатолій Миколайович має широку та чисту душу, котру лікує лісовим повітрям, настояним на суміші ароматів квітів і трав. Нині хоч і перебуває на заслуженому відпочинку, не уявляє життя ні без улюбленого колективу, ні без лісу. Там він – частий гість. І там йому завжди раді.

Алла ГУМЕНЮК.

Фото Віктора ШИРОКОГО.

      Вирізка із центральної армійської газети “Красная звезда”, у якій давня світлина зафіксувала період служби Анатолія Ткачука в Афганістані. Він сфотографований  разом із товаришами з мінометного розрахунку, яким командував молодший сержант А. Панькін.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*