У парламентському екологічному Комітеті обговорили питання мисливства

Обговорили проект Закону про внесення змін до Закону України «Про мисливське господарство та полювання» (щодо зміни порядку обліку тварин, які віднесені до державного мисливського фонду) (реєстр. № 2448).

 Держлісагентство посилить залучення громадськості до проведення обліку чисельності тварин. Про це повідомив Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький.

▶️ Окрім того, на адресу Держлісагентства надходять численні звернення користувачів мисливських угідь та асоціацій щодо інших законопроектів, зокрема, за номерами 2232 та 2351.

«Норма законопроекту 2232 про заборону регулювання чисельності хижих та шкідливих тварин (зокрема щодо лисиці і вовка) може мати вкрай негативні наслідки для суспільства. Дійсно, як зазначали сьогодні народні депутати, в Україні фіксується дуже велика кількість випадків сказу – до 1,5 тисячі. Основним джерелом інфекції цієї хвороби є лисиця. Ми вже маємо фактичну чисельність лисиці в регіонах від 3 до 7 голів на тисячу гектарів при нормі 0,5 одна голова. Водночас, заборона полювання призведе до ще більшого зростання чисельності. Враховуючи це, зросте і загроза життю та здоров’ю людей, свійських тварин, завдаватимуться значні збитки сільському господарству», – наголосив Андрій Заблоцький.

Голова Держлісагентства звернув увагу народних депутатів України та громадськості на те, що відповідно до рекомендацій Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування, за результатами виїзного засідання, було рекомендовано розробити концепцію розвитку мисливського господарства.

«Наразі Урядом України розробляється низка концепцій, відповідно буде розроблятися і концепція розвитку мисливського господарства. Тому прошу народних депутатів України відкласти розгляд зазначених законопроектів, які стосуються мисливства, до того, як буде опрацьована концепція. Ми повинні напрацювати бачення збалансованого розвитку мисливського господарства, в якому врахувати позицію всіх зацікавлених сторін, щоб було і гуманне ставлення до тварин, і екологізація процесів, але і таким чином, щоб забезпечити розвиток мисливського господарства», – наголосив Андрій Заблоцький.

Деталі тут: https://bit.ly/2T3seM3

Спільне засідання адміністрації й профкому підприємства

У ДП «Новоушицьке лісове господарство» відбулося засідання профспілкового комітету та адміністрації підприємства. У його роботі взяли участь голова обласного комітету профспілки працівників лісового господарства В.М. Лісовий, директор лісгоспу П. А. Стецюк, головний лісничий О.О. Лукомський, головний економіст М.М. Хрустінська, помічник лісничого Браїлівського лісництва С.Б. Топоровський та голова профкому С.В. Кравецька.

Обговорювали виконання колективного договору між адміністрацією підприємства і профспілковою організацією за 2019 рік та пропозиції про внесення змін до колективного договору на 2020 рік.

Завдяки наполегливій праці кожного працівника підприємство досягло хороших показників. Це в свою чергу дало можливість забезпечити всіх працівників заробітною платою, соціальними пільгами, які передбачені в колективному договорі. Здійснювалися заохочення з нагоди ювілейних дат, видавалися одноразові допомоги в зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на поховання близьких родичів.

Робітники повністю забезпечені спецодягом, є аптечки першої необхідності, відповідно до положення проводилися навчання, інструктажі та перевірка знань з охорони праці.

Підбиваючи підсумки засідання, голова профкому С.В. Кравецька наголосила, що колективний договір між адміністрацією та трудовим колективом в основному виконаний.

Прес-служба Новоушицького лісгоспу.

Рисунок1 Рисунок2

Відбудуться зміни – з’явиться довіра

Інтерв’ю Голови Державного агентства лісових ресурсів Андрія Заблоцького газеті «Природа і суспільство».

– Андрію Володимировичу, з Вашим призначенням лісівники України з надією очікують змін. Анонсована Вами стратегія змін у лісовій галузі вимагає не лише людських зусиль і фінансових ресурсів, а й часу на їх втілення.
З чого думаєте почати?

– Ми вже, власне, почали. Перше – з відкритості даних, бо, на наш погляд, є досить низький рівень довіри суспільства в цілому до лісівників. Причин багато: погана комунікація, певні негативні явища в галузі, десь, можливо, не зовсім коректна політика по відношенню до лісівників. П’ять років системно триває кампанія «очорнення», ніби лісівники погані, крадії тощо. А зворотної реакції на це не було жодної. Якщо люди не знають суті твоєї роботи – то вже не важливо, що ти робиш. Тоді якийсь один негативний момент може зіпсувати весь позитивний результат.

Вже зроблено онлайн-карту рубок, де кожен громадянин може перевірити законність проведення рубок. Якщо рубка не внесена в карту, значить вона незаконна і можна звертатися до лісгоспів, а потім і до правоохоронних органів, щоб повідомити виявлений факт.

Зараз інформацію про рубки з 18-ти областей відкрито для користувачів, карта наповнюється, плануємо за кілька місяців завершити цю роботу. Нам часто телефонують про порушення з рубками, як вважають люди, але ми хочемо дати їм інструмент, щоб вони самі могли перевірити та проконтролювати. Думаю, що він буде досить ефективним.

Ми стаємо відкритішими для підприємців. В останні роки було чути скарги, що не доступні дані Держлісагентства про заплановані обсяги заготівлі і продажу деревини. Почали відкривати планові обсяги, що дає можливість підприємцям планувати свою діяльність відповідно до наявного ресурсу. В планах – підготовка порталу, який міститиме модулі з даними і для суспільства, і для бізнесу, аналітичні дані… Коли це буде відкрито, люди нам більше довірятимуть, підприємцям простіше працюватиметься.

Ведеться робота над змінами до законів, бо останні п’ять років, на жаль, не спостерігалося жодних зрушень у лісовій галузі. Хоча свого часу ми в експертному середовищі, і я особисто, намагалися певні ініціативи розробити, проаналізувати, подати, але, на жаль, нічого у відповідь не отримали.

Розпочати потрібно із національної інвентаризації лісів – маємо підвести риску і зрозуміти, який ми маємо ліс, кількісний і якісний склад деревини. Цього тижня на виконання Указу Президента України Володимира Зеленського відповідний законопроєкт був підтриманий народними депутатами у першому читанні.

Важливий етап – це запровадження електронного обліку деревини для всіх лісокористувачів, а не тільки підпорядкованих Держлісагентству. На сьогодні такий облік охоплює 90–92 відсотки від обсягу заготівлі. Всі лісокористувачі, з природно-заповідним фондом і комунальними підприємствами включно, мають працювати в системі електронного обліку деревини.

В Україні, крім підпорядкованих Держлісагентству лісокористувачів, є й інші – це комунальні, військові лісгоспи, різних ЦОВВ, приватні… Тому потрібно зібрати всіх лісокористувачів в єдиний реєстр і на підставі цього зробити баланс деревини, тобто скільки деревини країна споживає, скільки переробляє. Тому що об’єктивно може бути надлишок, і якщо внутрішня переробка не використовує цей надлишок, його слід реалізувати. Надлишок сировини, це свого роду сигнал інвесторам про те, що вони можуть використати його в своїх інтересах. Залишається тільки створити умови, щоб вони могли прийти і працювати, але важливі не скільки умови, як правила гри, щоб інвестор розумів скільки тут є доступних ресурсів і міг скласти бізнес-план. Адже для них важливо мати гарантований доступ до сировини і розуміти скільки її буде з часом.

Давно назріло запровадження прозорих правил продажу деревини для всіх власників: для переробників, для населення… Нещодавно була опублікована постанова Кабінету Міністрів, якою передбачено пілотний проєкт щодо продажу всієї деревини на електронних аукціонах. Великі лоти (більше 150 кубів або 200 тис. грн і 25% всієї деревини лісокористувача) будуть тестуватися на «Прозорро», щоб великий бізнес міг придбати великими партіями. 25 відсотків не взято з неба, а розраховані на підставі статистичних даних з історії торгів. Менші лоти можна виставляти на будь-яких інших електронних майданчиках на вибір лісокористувачів. Ми постійно моніторитимемо та будемо оцінювати ефективність цього проєкту, щоб зрозуміти, яка модель найкраще підходить для України. Торгівля на електронних майданчиках – це не правило, а інструмент, який дозволяє оформити угоду. А правила будуть виписані в законі.

– Андрію Володимировичу, що буде зроблено вже цього року?

– На цей рік маємо амбітні плани щодо законодавства. Наказом Мін­екоенерго прописані базові блоки змін у законах, якими регулюється лісове і мисливське господарство – 27 пунктів. Ми не зможемо працювати по-новому, поки закони будуть старими. Вже почали співпрацювати з бізнес-асоціаціями, деревообробниками. Сподіваємося, що матимемо підтримку наших ініціатив у діловому середовищі.

З концептуальних ініціатив: хочемо переглянути й діяльність центрального апарату Агентства, щоб система управління галуззю діяла відповідно до тих системних змін, які плануємо запровадити. Також необхідно підсилити деякі напрямки. Наприклад, досі в Агентстві працювало лише два аудитори на три сотні лісогосподарських підприємств. Це неприпустимо, щоб орган управління майном мав двох аудиторів у штаті. Є й інші важливі напрямки. Слід посилити функціональність для ефективного і прогнозованого реагування на виклики, які є. Рік очікується складним – ціни на деревину залишаються низькими, є певний ціновий тиск міжнародних ринків, тому що багато деревини за останні два роки було зрубано в європейських країнах і вона вийшла на ринок і збиває ціну. Ми маємо виявляти гнучкість, щоб відреагувати на ці зміни і забезпечити можливість нашим підприємствам працювати стабільно, не залазити в борги, а реалізовувати деревину за нормальною ринковою ціною, але яка влаштовуватиме і переробників.

Ми підтримуємо ініціативу, задекларовану і Президентом України, і Урядом щодо боротьби з ринком нелегальної деревини. Досі подоланню цього негативного явища заважають прогалини в законах. Не передбачено відповідальності переробника за використання нелегальної деревини, а відсутність відповідальності породжує попит на неї. Звідси і нелегальні рубки. Якщо питання системно вирішимо, не стане попиту на нелегальну деревину, тим самим підштовхнемо нелегальні лісопилки перейти в правове поле – зареєструватися, платити працівникам зарплату з належними соціальними внесками і податки в бюджет.

АВТОБІОГРАФІЧНЕ:

Освіта. Навчався в Київському інституті міжнародних відносин, економіст з міжнародних фінансів, отримав другу освіту юриста.

Працював юристом, експертом з міжнародної торгівлі, потім з аграрного права. Досяг високого рейтингу в юридичному бізнесі. Працював експертом в агропромисловому секторі. Займався аналізом різних ринків, зокрема, й стосовно деревини, лісового господарства. За чотири роки було напрацьовано багато пропозицій реформування та змін у лісовій галузі, але їх прийняттю заважав опір системи. Коли відчув, що настав час змін, вирішив взяти участь у конкурсі на посаду голови Держлісагентства.

На часі діджиталізація (таке популярне тепер слово) Агентства. Маємо відійти від паперової роботи не тому, що це модно, а тому, що є необхідність. Ходити зі стосами паперів інстанціями, наприклад, матеріалами лісовпорядкування, тижнями добиватися погодження в екологів, потім в обласних, центральних кабінетах, у міністерстві… Ми хочемо перевести всі подібні операції в електронні планшети, обновити карти лісових масивів на підставі інвентаризації. Ця робота передбачена концепцією Єдиного лісового порталу, через який стане можливим отримувати лісорубні квитки, сертифікати походження в електронній формі в особистому «кабінеті». Вся ця цифровізація спрямована на те, щоб спростити життя людям і покращити систему управління.

Ще одне важливе питання – це сертифікація походження продукції з деревини. Нещодавно, ще до мого призначення, були неприємні ситуації, коли в Європейському Союзі відносно низки підприємств певних країн були проведені розслідування, нібито деякі види продукції виготовляються з деревини сумнівного походження. Ми маємо бути прогнозованими і не допускати подібних ситуацій. Тому необхідно ввести 100-відсоткову сертифікацію походження продукції з деревини, виробленої в Україні.

– Головна місія лісівників – створювати нові ліси. Якщо говорити про таку важливу справу як підвищення лісистості до 20% території України, то для цього треба створити понад 2 млн га нових лісів, що, за попередніми розрахунками, потребує 120 мільярдів гривень. Чи можуть лісівники розраховувати на такі обсяги бюджетних коштів у той час, коли навіть на утримання лісів Півдня і Сходу немає достатнього фінансування?

– У вирішенні цього питання вузьке місце, над яким потрібно працювати – це питання земель. В Україні під впливом ерозії перебуває близько 15 млн га земель, а щорічний приріст еродованих земель перевищує 80 тис. га. Щоб зменшити ерозійні процеси потрібне розширене відтворення лісів. Є також певна кількість деградованих земель, які можуть бути законсервовані шляхом залісення. Але спочатку треба пройти юридичну процедуру. Також слід прописати механізм переведення сільськогосподарських земель, вкритих самосійним лісом, до лісового фонду. Поки що власнику земельного паю не вигідно передавати його в лісовий фонд – краще зрубати, викорчувати пні і передати землю в оренду для вирощування сільгосппродукції. В країнах Європи, наприклад, держава в таких випадках надає дотацію або якось компенсує втрати при переведенні ділянки в категорію лісів.

– Прем’єр-міністром Олексієм Гончаруком оголошено про аудит підприємств лісової галузі. Кому буде довірено проведення цих перевірок, чи є вже якісь результати?

– До певних керівників обласних управлінь і підприємств справді були питання. Два тижні тому ми звільнили директора Гутянського лісгоспу на Харківщині. Розумію, що люди вимагають швидких змін, але є певні процедури і неправильно звільнені потім зможуть повернутися через суд. Минулого тижня я підписав наказ про звільнення голови Закарпатського обласного управління Валерія Мурги. Процес іде, зміни потрібні і вони стануть рушієм зміни політики. Маємо знайти якісних фахівців, менеджерів з бізнесу найняти для лісової галузі не завжди доречно, але повинні прийти люди, які мають і лісівничу, і управлінську освіту, економічні та правові навики, які зможуть внести нову якість в управління як державних установ, так і управління лісовою галуззю.

Аудит ми розпочали власними силами. За дорученням Прем’єрміністра сформували групу аудиторів і плануємо в найближчі місяці провести перевірки ресурсних областей і будемо продовжувати їх далі, відповідно до плану, щоб виявити всі проблеми. За останні роки їх накопичилося, на жаль, дуже багато. У своїй презентації я вказував, що наші підприємства мають кредиторську заборгованість близько 2 млрд грн. Ми досліджуємо, яким чином вона утворилася, чому керівництво галузі, яке було до нас, не вживало необхідних заходів. Питання будуть і до керівників підприємств, і до тих, хто мав повноваження контролювати, як працює галузь.

– Кілька останніх років галузь страждала від недофінансування. Як вирішити цю проблему?

– Є розуміння того, що бюджетне фінансування потрібне, тому шукаємо механізм, яким чином цього досягти. Ситуація складна з бюджетом і тому вимагає нетрадиційних рішень. Можливо, це буде механізм фінансування через спеціальний фонд. Доходи державного бюджету, які дає галузь, будуть зараховуватися до цього фонду і розподілятися за потребою, наприклад, для південних областей, де не вистачає власних ресурсів.

Про оподаткування. Ми маємо досить високий рівень оподаткування у формі рентної плати і відрахувань від прибутку – до кінця минулого року сплачувалося 50 відсотків чистого прибутку, а потім постановою Уряду збільшено до 90%. Це дуже важко для підприємств галузі. Працюємо над тим, щоб виправити ситуацію. Є ініціатива Мінекономрозвитку повернути 50-відсоткове відрахування прибутку держпідприємств.

– Скажіть, будь ласка, як Ви плануєте відновлювати довіру людей до лісівників, окрім створення Єдиного лісового порталу? Досі велася цілеспрямована пропаганда проти галузі, але ж лісівники заслуговують на повагу суспільства за свою нелегку працю.

– Ми маємо показати населенню, що лісівники почали працювати по-новому. Це стосується не лише лісівників у структурі Держліс­агентства, а всіх. Багато проблем є у агролісгоспів, де відсутній облік деревини, а їхні машини з деревиною люди часто сприймають як лісовози підприємств галузі. Слід привести всіх лісокористувачів до єдиних правил.

На моє переконання треба збільшити соціальну підтримку та захист працівників лісової галузі. Думаємо над тим, щоби запровадити страхування від нещасних випадків, можливо, медичне страхування. Мабуть, на першому етапі таке страхування не буде достатньо повним, але лісівники мають відчути, що вони захищені в певних випадках.

Важливою складовою, на мій погляд, має бути популяризація самої лісівничої професії. Повинен бути діалог та комунікація на місцях з місцевими радами, громадами. Треба проводити різноманітні заходи за участю лісівників – регіональні, місцеві. Більше залучати людей при проведенні таких акцій, як весняна посадка лісу.

Плануємо розширити наш відділ комунікації, залучити більше людей, які б працювали за різними напрямками. Я от теж створив свій Телеграм-канал «Заблоцький про ліс».

Маємо певне бачення як держлісгоспи можуть брати участь у проведенні навчання, факультативи, літні табори, щоб дітей змалку привчати до лісівничої професії. Думаємо, яким чином популяризувати навчання, це питання більше до Міністерства освіти, але потрібна й наша ініціатива.

Переконаний, що ситуація зміниться на краще. Але на це потрібен час. Коли люди зрозуміють, що зміни відбуваються, з’явиться й довіра.

Розмовляла
Валентина МАКСИМЕНКО,
фото Романа НОВІКОВА,
Газета “Природа і суспільство”

Відбудуться-зміни-2-e1581667463126

На позачерговій конференції обласної організації Товариства лісівників обговорено законопроекти

Відбулася позачергова конференція Хмельницької обласної організації Товариства лісівників України. Її делегати та учасники обговорили законопроекти про внесення змін до Закону України «Про мисливське господарство і полювання» та про внесення змін до деяких законодавчих актів у сфері охорони рослинного і тваринного світу.

Відкриваючи засідання, голова обласної організації Товариства лісівників Володимир Хоптинець зазначив, що конференції передувала велика підготовча робота із залученням фахівців УТМР, асоціації мисливців Хмельниччини, користувачів мисливських угідь, лісівників, які подали чимало слушних пропозицій до законопроектів.

Начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Петро Пешко закликав підійти до обговорення законопроектів зважено, кожну запропоновану зміну слід детально проаналізувати, аби ці пропозиції пішли на користь справі, послужили розвитку мисливського господарства. Наш голос, думка фахіців мають бути почуті й враховані.

Головний мисливствознавець Хмельницького ОУЛМГ Віталій Красов детально зупинився на запропонованих змінах. Відбулося постатейне обговорення законопроектів. Слушні пропозиції подали голова обласної організації УТМР Григорій Сагайдак, голова асоціації мисливців Хмельниччини Василь Кочупинда, директор Славутського лісгоспу Віктор Сапожнік, директор Хмельницького лісомисливського господарства Ігор Бурковський, головний лісничий Шепетівського лісгоспу Олександр Заблоцький та інші.

Заслухавши й обговоривши виступи голови обласної ради Товариства лісівників В.М. Хоптинця і головного мисливствознавця ХОУЛМГ В.М. Красова, конференція дійшла до висновків, що в запропонованих законопроектах не враховані пропозиції громадських організацій. Окремі статті можуть погіршити стан ведення лісового господарства. Під загрозу ставиться існування в державі мисливського господарства.

Прийнято Звернення делегатів та учасників позачергової конференції Хмельницької обласної організації Товариства лісівників до Комітету з питань екологічної політики та природокористування Верховної Ради України.

ЗВЕРНЕННЯ

 делегатів та учасників позачергової конференції Хмельницької

обласної організації Товариства лісівників України

Шановні  народні депутати!

Делегатами та учасниками конференції обговорено та проаналізовано проекти  Законів (реєстраційний №2448) про внесення змін  до Закону України «Про мисливське господарство і полювання»,  (реєстраційний №2351) про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері охорони рослинного і тваринного світу,

 Конференція дійшла до висновків:

В даних законопроектах  ( реєстраційний  № 2448, реєстраційний № 2351) не враховані пропозиції громадських організацій, а саме Товариства лісівників України, Українського товариства мисливців та рибалок, Всеукраїнської асоціації  мисливців та користувачів мисливських угідь, Федерації мисливського собаківництва України,  Професійної спілки працівників лісового господарства України.

Окремі статті законопроектів можуть значно погіршити стан ведення лісового господарства, погіршити санітарний стан лісів, призведуть до втрати молодих насаджень через відсутність проведення належних доглядів, вилучать із господарської діяльності десятки тисяч гектарів лісових насаджень.

Як приклад – виникнення масового всихання хвойних насаджень, де через втручання не фахівців були внесені зміни до Санітарних правил в лісах України, що призвело до втрати сотні тисяч кубометрів деревини, а державі нанесені збитки на мільярди гривень.

Під загрозу ставиться існування в державі такої галузі, як мисливське господарство. Окремі статті законопроектів призведуть до масового збільшення хижих, бродячих та хворих тварин, що викличе різке погіршення санітарно-епідеміологічної ситуації в державі.

Різке збільшення погоджень та надання додаткових повноважень різним центральним органам виконавчої влади викличе збільшення корупційної складової та виникнення соціальної напруги в суспільстві.

ПРОСИМО   ВАС:

При розгляді законопроектів, врахувати пропозиції Товариства лісівників України, Профспілки працівників лісового господарства України, Українського товариства мисливців та рибалок, Всеукраїнської асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь,Федерації мисливського собаківництва, в яких працюють фахівці – виробничники з великим досвідом.

З повагою делегати та учасники конференції

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

IMG_0009 IMG_0019 IMG_0012 IMG_0004

Покрокова інструкція участі в електронних аукціонах деревини на е-майданчику ДП “ЛІАЦ” Держлісагентства

З 1 лютого в Україні необроблена деревина реалізується через електронні аукціони.

Експериментальний проект передбачає можливість всім лісокористувачам на власний вибір визначати електронні майданчики для реалізації деревини.

Частина деревини має виставлятися на електронній торговій системі Prozorro.Продажі (не менше ніж 25 відсотків щомісячних запланованих обсягів заготівлі необробленої деревини лотами, сформованими із деревини одного сортименту, в обсязі не менше ніж 150 куб. метрів або за стартовою ціною лота не менше ніж 200 тис. гривень).

Весь інший об’єм деревини лісокористувачі можуть виставляти на будь-яких інших е-майданчиках.

Зокрема, зрозумілу і чітку модель реалізації деревини на електронному аукціоні надає електронний майданчик державного підприємства «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр» (ДП «ЛІАЦ») Державного агентства лісових ресурсів України

Що потрібно робити лісокористувачу, щоб виставити деревину на е-майданчик ДП «ЛІАЦ» Держлісагентства?

1. Заключити договір з товарною біржою (на безоплатній основі), яка має ліцензію ЛІАЦ на використання програмного продукту AUC.UKRFOREST.COM

2. Надати товарній біржі лоти, які плануються до реалізації

3. Узгодити терміни проведення е-аукціону

Що потрібно покупцю для участі в е-аукціоні на е-майданчику ДП «ЛІАЦ» Держлісагентства?

1. Зареєструватися в особистому кабінеті на сайті AUC.UKRFOREST.COM

2. Контролювати графік проведення е-аукціонів в особистому кабінеті

3. Взяти участь в е-аукціоні відповідно до регламенту товарної біржі

Чому важливі е-аукціони?

1. Вільний доступ до ресурсу всіх покупців деревини

2. Можливість лісокористувачам знайти нових покупців

3. Встановлення ринкових цін на лісопродукцію та прозорість

4. Відкритий доступ для громадян щодо проведення аукціонів (на сайті WWW.UKRFOREST.COM)

5. Збільшення надходжень до державного бюджету

До уваги громадян!

Електронні аукціони НЕ поширюються на реалізацію деревини:

- для населення на опалення;

- для потреб індивідуального будівництва і ремонту будівель (для фізичних осіб);

- для задоволення потреб бюджетних установ;

- для задоволення потреб національної безпеки та оборони, подолання наслідків надзвичайних ситуацій, стихійних лих;

- відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі»;

- використання якої передбачено колективними договорами постійних лісокористувачів.

dklg.kmu.gov

Лісівники Хмельниччини обговорили питання проведення електронних аукціонів з продажу необробленої деревини

У Хмельницькому обласному управлінні лісового та мисливського господарства відбулася нарада щодо реалізації експериментального проекту з проведення електронних аукціонів із продажу необробленої деревини в розрізі постанови Кабінету Міністрів від 4 грудня 2019 року. У важливому заході взяли участь керівники та спеціалісти управління, директори підприємств.

Слід наголосити, що Постановою уряду з 1 лютого 2020 року запущено пілотний проект, за яким вся необроблена деревина виставляється на електронні аукціони. Дія зазначеного проекту не поширюється на реалізацію необробленої деревини: для задоволення потреб національної безпеки та оборони, подолання наслідків надзвичайних ситуацій, стихійних лих; для задоволення потреб бюджетних установ та населення на опалення; для потреб індивідуального будівництва і ремонту будівель ( для фізичних осіб) тощо.

Начальник облуправління П.С. Пешко наголосив, що це надзвичайно важлива умова для забезпечення в державі європейського рівня ведення лісового господарства. Нововведення має за мету суттєво підвищити відповідальність за незаконну рубку та виключити використання деревини нелегального походження, створення прозорих правил гри на ринку деревини. Електронні сервіси мають бути зрозумілими та легкодоступними для громадян. Це сприятиме поверненню довіри суспільства до лісової галузі.

Вирішуючи завдання підвищення рівня господарювання на підприємствах, усім потрібно загострити увагу на проблемах, зменшити витрати на заготівлі й транспортуванні деревини, її використанні. При виконанні цих завдань ми повинні в першу чергу дбати про людей, які працюють у нашій галузі. Рівень їхньої зарплати має бути достойним, – насамкінець зазначив П.С. Пешко.

Розкриваючи деталі постанови Уряду, заступник начальника управління Ю.Л. Безноско повідомив, що наші підприємства фактично вже працюють у нових умовах реалізації деревини. В цьому році виставлено на електронні аукціонні торги майже 110 тисяч кубометрів деревини, а фактично лісгоспами реалізовано лише 46 тисяч кубометрів. Незважаючи на це, ми повинні забезпечити виконання завдань із реалізації відповідно до нових правил. Він також наголосив на посиленні контролю при відборі лісопродукції цінних порід, який повинен здійснюватися за комісійним принципом, тобто з участю не менше трьох спеціалістів. Це допоможе більш точно визначати якість деревини.

Учасники наради внесли низку пропозицій щодо роботи в умовах електронних торгів на «Прозоро. Продаж».

Вирішено виставляти деревину на електронні аукціони раз на тиждень. Набутий досвід допоможе успішно працювати на ринку продажу продукції.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

IMG_0035

 

Буде відновлено 830 гектарів лісу

Успіх весняної лісокультурної кампанії значною мірою залежить від ретельності підготовки до проведення комплексу всіх робіт. Треба подбати, щоб вони були здійснені вчасно та якісно. Зараз на підприємствах розглядають проекти створення лісових культур, визначають потенційні ділянки під природне поновлення, намічаються заходи для ділянок культур, створених у попередні роки.

У поточному році на підприємствах Хмельницького ОУЛМГ заплановано здійснити лісовідновлення на площі 830 гектарів. Так, лісові культури будуть створені на 680 гектарах земель і під природне поновлення залишать 150 гектарів площ. Крім того Славутське лісове господарство передбачає заліснити 20 гектарів, а Хмельницьке лісомисливське – 5 гектарів земель, непридатних для ведення сільськогосподарського виробництва.

Проекти лісових культур розроблено з урахуванням особливостей кожної ділянки. Спеціалісти зробили обміри місцевості, визначили типи грунтів,перевірили на наявність хвороб і шкідників, врахували можливий вплив породи-попередника на майбутні лісові насадження.

Для лісовідновлення та лісорозведення передбачають використати майже 6 мільйонів сіянців і саджанців. Посадковий матеріал зараз обстежують, щоб використати тільки високоякісний. До речі, лісівники краю все активніше використовують посадковий матеріал із закритою кореневою системою, який дає майже стовідсоткову приживлюваність. Для його вирощування створено спеціальний комплекс у Славутському лісгоспі, який задовільняє не тільки власні потреби в посадматеріалі, а й відпускає його іншим підприємствам.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

DSC_1288

Реалізували деревини на 19 мільйонів гривень

unnamedЛісові господарства Хмельницького ОУЛМГ 10 лютого провели додаткові торги з продажу необробленої деревини заготівлі першого кварталу 2020 року.
У торгах взяло участь 37 деревообробних підприємств Поділля та інших регіонів України. Всього реалізовано 6,4 тис. кубометрів деревини. Виручка від реалізації складе 19 млн. грн.
Отримані кошти будуть спрямовані на розвиток лісового господарства області.
Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ

До уваги лісокористувачів та деревообробників! Орієнтовний графік електронних аукціонів з продажу деревини

Державне агентство лісових ресурсів України розробило і направило до обласних управлінь лісового та мисливського господарства орієнтовний графік проведення електронних аукціонів з продажу необробленої деревини заготівлі ІІ кварталу 2020 року на електронному майданчику державного підприємства «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр» Держлісагентства.

ЗАВАНТАЖИТИ ГРАФІК

Зазначимо, що орієнтовний графік покликаний розвести в часі проведення аукціонів та забезпечити більш зручні умови споживачам для участі в е-аукціонах.

Нагадаємо, з 1 лютого 2020 року постановою Уряду передбачено проведення експериментального проекту реалізації деревини через електронні аукціони. Детальніше тут: https://bit.ly/38gtmC8.

На засіданні громадської ради обговорили широкий спектр питань

Відбулося чергове засідання громадської ради при Хмельницькому ОУЛМГ. Розглянуто широкий спектр питань лісогосподарської діяльності.

Відзначено, що лісгоспи області працюють прозоро, відкриті для громадськості та засобів масової інформації. В цілому їх діяльність спрямована на підвищення ефективності в роботі, використання природних можливостей для поліпшення обслуговування населення, створення умов для перебування людей на відпочинку в лісі. Постійно вишукуються резерви для розвитку побічного користування.

Однак не завжди зусилля лісівників можуть перерости в конкретні справи. Взяти проблему збільшення лісистості краю. Державні лісогосподарські підприємства готові займатися цією благородною справою, проте землі під  заліснення виділяються з низки причин недостатньо.

Гальмує розвиток лісової галузі ситуація, що склалася на ринку деревини. Це негативно позначається на фінансовому стані підприємств, веде до зменшення можливостей їх розвитку та стабільності.

Члени громадської ради висловили пропозиції, які сприяли б ефективності роботи й концентрації зусиль на вирішенні першочергових завдань.

Заплановано обговорити шляхи подальшого розвитку  галузі на наступному засіданні. Також прийнято  низку організаційних питань для подальшої діяльності ради.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.    

IMG_0028