Лісівники Шепетівщини використовують кожну погожу днину

Незважаючи на важкий час у нашій країні, лісівники залишаються на своїх робочих місцях і наполегливо виконують функції, покладені на них державою. Головне завдання на сьогодні – вчасно та якісно провести відновлення лісових насаджень, адже весна не чекає. Потрібно не пропустити момент, коли природні умови є оптимальними для приживлення щойно висаджених маленьких сіянців.

У лісах Шепетівщини в розпалі весняна лісокультурна кампанія. Цьогоріч лісівники планують відновити 145 га зрубів, із них 80 га шляхом створення лісових культур цінних порід. У всіх лісництвах підприємства вже висаджено майже 100 тисяч сіянців сосни, дуба, ялини на площі 20 га.

Крім основних лісотвірних порід планується ще висадити платан, горіх чорний та грецький, береку. Також практикуємо створення насаджень з сіянців із закритою кореневою системою. Це дасть змогу краще адаптуватися молодим сіянцям в умовах лісу.

Ведеться доповнення лісових культур, створених у попередні роки.

Лісівники планують створити майже 3 га плантацій новорічних ялин. У майбутньому передбачають виростити понад 7 тисяч новорічних красунь, які будуть тішити в період новорічних свят.

Прес-служба Шепетівського лісгоспу.

зображення_viber_2020-03-20_12-39-12 зображення_viber_2020-03-20_12-38-57

СЕЗОН ТИШІ ДОПОМАГАЄ ТВАРИНАМ КРАЩЕ РОЗМНОЖУВАТИСЯ

 

У період із 1 квітня до 15 червня  у лісах  забороняються будь-які заходи, що є джерелом підвищеного шуму та неспокою.

До них належать санітарна вирубка лісу, стрілянина, вибухові роботи, феєрверки, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах, використання моторних маломірних суден.

Сезон тиші – це природоохоронний захід, упроваджений для виконання  на законодавчому рівні (стаття 39 Закону України «Про тваринний світ»). Метою такого заходу є охорона ареалу існування, шляхів міграції диких тварин на час їх розмноження. Такий проект сприяє відтворенню популяції лісових звірів та птахів, забезпечуючи зростання та різноманіття, спокійний розвиток фауни в наших лісах.

Особи, які порушили вимоги Закону, будуть притягнуті до відповідальності згідно зі статтею 87 КУпАП та отримають  адміністративне стягнення у вигляді штрафу від 510   до 850 грн., а  посадові особи  – від 850   до 1190 грн.

Однак у цей період ліси та інші угіддя відвідує багато людей, тож хочеться нагадати, що відпочиваючи на природі, не слід зчиняти галас, включати гучну музику та бути особливо обережними з вогнем. Адже необачне використання вогню може стати причиною  пожежі. І тоді разом з травою згоряють птахи, які гніздяться на землі, та їхнє потомство, гине молодняк диких тварин.

 

Варто наголосити на дотриманні карантинних вимог у зв’язку зпоширенням коронавірусу COVID-19.

Залишайтеся вдома!

Бережіть природу і себе!

Прес-служба Ізяславського лісгоспу.

 

 

Рейдові бригади виїжджають в угіддя постійно

З настанням пожежонебезпечного періоду в ДП «Кам’янець-Подільський лісгосп» посилено контроль за дотриманням законодавства з охорони лісів та профілактики лісопорушень.

Для підвищення ефективності   налагоджено чітку роботу рейдових бригад, які діють спільно з поліцією. Передусім приділяється увага недопущенню незаконних рубок і браконьєрства, дотриманню правил пожежної безпеки в лісах.

Відрадно сказати – профілактика дає результат: порушень стає все менше.

Прес-служба Кам»янець-Подільського лісгоспу.

 001 002

Голова Держлісагентства: “Надзвичайна ситуація в Україні – не час для прогулянок і відпочинку, а тим паче для пікніка, чи бездумного та неконтрольованого випалювання рослинності на полях”

Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький звернувся до громадян з закликом дотримуватися карантинних вимог та правил пожежної безпеки.

«Зараз в Україні не лише епідемія коронавірусу, а ще й епідемія безвідповідальної діяльності окремих громадян. Незважаючи на карантинні заходи та надзвичайну ситуацію в Україні, люди продовжують масово гуляти в лісі, користуватися пунктами рекреації для шашликів, спалювати траву на полях», – зазначив Андрій Заблоцький.

Він наголосив, що все це не лише шкодить їхньому здоров’ю, а й лісу! Майже в усіх областях України щодня фіксуються десятки загорянь та пожеж в екосистемах. І лише завдяки старанням лісівників та рятувальників вдається не допускати масштабної катастрофи.

«В Україні основна причина виникнення лісових пожеж (85%) – це людський фактор. Дуже часто вони починаються через спалювання сухої трави на сільгоспугіддях та приватних подвір’ях, які межують з лісом. В атмосферу викидаються шкідливі речовини – чадний газ, окис азоту, канцерогенні сполуки. Особливо це шкодить людям із респіраторними захворюваннями. Від такого спалювання часто гинуть люди і тварини», – підкреслив Голова Держлісагентства.

«Шановні громадяни! Надзвичайна ситуація в Україні – не час для прогулянок і відпочинку, а тим паче для пікніка, чи бездумного та неконтрольованого випалювання рослинності на полях», – наголосив Андрій Заблоцький.

Також він нагадав, що за порушення протиепідемічних заходів передбачений штраф від 17 тис. до 32 тис. гривень. Окрім того, за підпал лісу можна отримати і кримінальну відповідальність від 2 до 10 років https://bit.ly/33VDleJ.

Внесок лісівників Хмельниччини в боротьбу з коронавірусом

Підприємства Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства роблять свій посильний внесок у боротьбу з пандемією коронавірусу.

Так, Ярмолинецький лісгосп перерахував районній лікарні сто тисяч гривень, допоміг пенсіонерам підприємства. Збір коштів розпочали в Шепетівці для закупівлі міській лікарні апарату швидкої вентиляції легень. Цим займається ініціативна група за підтримки Фонду зміцнення громад. Шепетівський лісгосп в числі перших вніс 15 тисяч гривень.

Кам»янець-Подільський лісгосп, Хмельницьке лісомисливське господарство допомогли своїм пенсіонерам, а працюючих забезпечили масками, рукавичками, дезинфікуючими засобами.

Осторонь не стоять й інші підприємства, які теж підтримують медиків, ветеранів виробництва й працюючих.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

Лісівники закликають не випалювати суху рослинність на полях

З настанням весняної пори все частіше можна побачити, як на сільськогосподарських  угіддях, уздовж доріг  горить суха трава. Як правило, люди, які її підпалюють, не задумуються, чим можуть закінчитися такі дії,  як і про те, що цим вони наражають на небезпеку лісові масиви, що розміщені поруч.  Весняні підпали знищують комах, їх личинки, лялечки; горять кладки і місця гніздування птахів. Крім того,   суттєво погіршується стан  довкілля.
Інколи для виникнення масштабної пожежі достатньо навіть непогашеного недопалка, недбало кинутого на узбіччя. Адже швидкість поширення вогню, особливо, коли на вулиці суха й вітряна погода,  надзвичайно висока, тому локалізувати його на відкритих територіях вкрай  важко. Ще важче зупинити вогонь у лісі.
Лісові пожежі несуть величезні економічні і екологічні втрати, це  надзвичайно страшне лихо. Окрім втрат вартості самої деревини, витрат на гасіння пожеж, сюди варто віднести втрати від зниження кількості кисню, фітонцидів, що виділяються лісом, погіршення якості, стану лісів, непридатність для використання їх в рекреаційних цілях. Лісові пожежі знищують звірів і птахів, що живуть в лісах,  знижують приріст насаджень, збільшують вітровальність і послабляють деревостани. А потім усихаючі дерева  стають осередком шкідників і хвороб лісу.
Відтак лісівники звертаються до мешканців Ізяславського району із закликом утриматися від спалювання сухих залишків рослинності. Особливо неприпустимими є  такі дії поблизу лісових масивів. Адже неконтрольований вогонь за сухої погоди швидко поширюється, знищуючи гектари насаджень, завдаючи величезної шкоди довкіллю.
Прес-служба ДП «Ізяславський лісгосп»

1

 

У лісівників Ізяславщини лісокультурна кампанія триває

Цьогоріч весняна лісокультурна кампанія почалася рано. Причини цьому – винятково тепла зима та брак вологи. Тож лісівникам Ізяславщини довелося працювати хоч і швидко, але надзвичайно ретельно, адже при таких погодних умовах дати життя новому якісному лісу надзвичайно важко. Саме тому посадці передувала кропітка праця: заготівля лісового насіння, його обробка, відбір та збереження, вирощування високоякісного посадкового матеріалу, очистка ділянок та підготовка ґрунту. Незважаючи на складнощі, працівниками ДП «Ізяславський лісгосп» були створені культури дуба, сосни та модрини на площі 113 га (висаджено понад 500 тисяч сіянців).
Для того, щоб забезпечити осінню лісокультурну кампанію власним якісним садивним матеріалом, у розсадниках, теплицях та коробах лісівники вже висіяли насіння на загальній площі 0,6 га.
Тож основну роботу зробили – дали життя новому лісу, але його подальша доля залежить не тільки від лісівників. Брак вологи, шкідники, а також вогонь – справжні вороги лісу. Та якщо природу контролювати складно, але все ж певні корективи внести можна (наприклад, що стосується шкідників), то з несвідомими людьми ситуація критична. Хоча лісова охорона ДП «Ізяславський лісгосп» цілодобово стоїть на захисті зелених насаджень, трапляються випадки і незаконної порубки, і підпалу сухої трави, вогонь з якої переходить до лісу і знищує не тільки стиглі дерева, у які не одне покоління лісівників вкладало сили і душу, але й тварин та комах.
Тож лісівники ще раз закликають бути свідомими та берегти природу, частинкою якої є і ми!
Прес-служба ДП «Ізяславський лісгосп»

73038742_426030738293348_1759575082432200704_n 72068389_426030828293339_3748731980905185280_n DSC_0078-1024x681 DSC_0075-1024x681

 

Рідкісні первоцвіти НПП «Мале Полісся»

Рідкісні первоцвіти НПП «Мале Полісся»

Первоцвіти називають першою усмішкою весни. Саме вони, ніжні та тендітні, першими відчувають ще не зовсім теплі, але вже приємні промінчики весняного сонця. Анемони, печіночниця, проліски, ряст, конвалія, вовчі ягоди – це неповний перелік первоцвітів, які можна зустріти на території Національного природного парку «Мале Полісся». А цибуля ведмежа (черемша) та підсніжник білосніжний – види, які охороняються на території Парку та занесені до Червоної книги України.

Так, нещодавно під час фенологічних спостережень за природою, працівниками Парку було виявлено ще два нових місця зростання цих рідкісних видів на території НПП. Для підсніжника білосніжного це вже третя популяція, яку виявили працівники парку, а для цибулі ведмежої четверта.

Звичайно прикро, що останніми роками кількість первоцвітів України значно скоротилася. Рослини, які віщують нам прихід весни, за останні десятиліття опинилися на межі зникнення.

За незаконний збір, збут та купівлю первоцвітів, статтею 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено накладення штрафу від 510 до 1700 грн з конфіскацією рослини. При цьому аналогічні дії, вчинені щодо першоцвітів, які зростали в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, тягнуть за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 грн з конфіскацією рослини.
Також варто зауважити, що за один екземпляр незаконно добутої рослини, занесеної до Червоної книги України, передбачена відповідна компенсація за її знищення, наприклад: черемша (цибуля ведмежа) – 62грн.; шафрани (крокуси), підсніжники від 49 до 62 грн. в залежності від виду, сон трава від 37до 62 грн. в залежності від виду.

Працівники НПП повідомляють, що зривання чи знищення рослин на території Парку є правопорушенням. Згідно чинного законодавства особи, які вчинили порушення зобов’язані відшкодувати шкоду заподіяну природно-заповідному фонду.

Прес-служба  НПП “Мале Полісся”

DSC_0073 DSC_0095 DSC_0097 DSC_0114 DSC_0080 DSC_0084 DSC_0025 DSC_0067

Допомога лісівників у боротьбі з епідемією коронавірусу COVID-19

1.   Адміністрацією  та  колективом  ДП  “Ярмолинецьке  лісове господарство” прийнято рішення про виділення одноденного заробітку в сумі 100 тис.грн. на боротьбу з коронавірусом COVID-19 Ярмолинецькій ЦРЛ. Наступні транші будуть направлені в Городоцьку ЦРЛ, Чемеровецьку ЦРЛ та Віньковецьку ЦРЛ.

2.   Адміністрацією  та  профспілковим комітетом  ДП “Ярмолинецьке  лісове господарство” прийнято рішення про надання матеріальної допомоги у вигляді продуктових наборів, засобів індивідуального захисту та грошової допомоги по 500 грн. пенсіонерам лісгоспу в зв’язку з епідемією коронавірусу  COVID-19.

Звернення директора ДП “Ярмолинецьке лісове гоcподарство”

Дорогі ярмолинчани!

Звертаюсь до вас в цей нелегкий час, коли весь світ стоїть перед новим іспитом у вигляді пандемії коронавірусу. Перед нами постає питання – як вижити в цій ситуації. Сьогодні Бог поставив і багатих, і бідних українців в рівні умови – лікування тільки в Україні і в тій медицині, яку знищували десятиріччями.

Зараз, коли навіть найбагатші країни світу відверто кажуть про неготовність своїх медичних систем перед загрозою коронавірусу, думаю всі ми розуміємо, що маємо велику проблему у власній медицині. На даний час вона ще тримається, бо має найцінніше – наших українських медиків. Але вони вже сьогодні потребують нашої допомоги у забезпеченні ліками та обладнанням!

Жодному з нас не можна залишитись осторонь цієї проблеми! Вірус розповсюджується з неймовірною швидкістю і завтра може статись, що треба буде звернутись особисто чи родичам, чи знайомим і зіткнутись з відсутністю таких необхідних для виживання – ліків, медичних засобів та обладнання!

Наше завдання номер один – забезпечити медиків Ярмолинецької районної лікарні усім необхідним для боротьби з епідемією.

Тому я, Кирилюк Іван Іванович, як громадянин, як депутат Хмельницької обласної ради, звертаюсь в першу чергу до бізнесу, який працює на території Ярмолинецького району, до керівників підприємств і організацій, до всіх небайдужих громадян, про надання посильної допомоги нашій медицині.

Виступаючи прикладом для інших, я перерахував власні кошти на підтримку Ярмолинецької ЦРЛ у сумі 10 000 гривень.

Як керівник державного підприємства «Ярмолинецьке лісове господарство» ініціював перед працівниками підприємства питання надання допомоги медичній галузі. За результатами цього колективом лісгоспу та профкомом було прийнято рішення про перерахунок одноденної заробітної плати працівників підприємства на рахунок Ярмолинецької ЦРЛ, що загалом складає 100 000 гривень.

Сьогодні будь-які наші кроки повинні мати єдину мету – зберегти життя та здоров’я людей. Тому ще раз звертаюсь до кожного громадянина з проханням не залишатись осторонь та допомогти власними коштами! Цей крок наблизить нас до перемоги над цим страшним викликом!

Дякую всім небайдужим громадянам, які не залишились осторонь та надали допомогу!

Також окремо дякую кожному українському медику! Сьогодні ви – наша єдина надія! Дякую вам за вашу роботу та вірність клятві Гіппократа!

Будьте здорові, дорогі земляки!

З повагою,

депутат Хмельницької обласної ради                                              Кирилюк І.І.

 Реквізити для благодійної допомоги:

КНП “Ярмолинецька ЦРЛ”

Код 02004574

МФО 315405

ХФАТ “ПриватБанку”

р\р UA693154050000026008052318826

Директор Соломон Альона Володимирівна

На підставі Статуту

Адреса: 32100, смт.Ярмолинці, вул.Шевченка, 41

Прес-служба ДП “Ярмолинецьке ЛГ”

Взяли під опіку угіддя, де виводяться звірі й птахи

З 1 квітня по 15 червня триває період тиші та спокою. Це час розмноження диких тварин і птахів. Зараз забороняється проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищенного шуму та неспокою (стрільба, проведення вибухових робіт, санітарних рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення змагань на транспортних засобах).

У лісових, польових та водно-болотних угіддях, де виводяться звірі, гніздиться перната дичина, перебування людей має бути максимально обмежене. З настанням масового гніздування птахів і народженням потомства у звірів працівники лісових та мисливських господарств ведуть інтенсивні роботи з охорони ділянок мисливських угідь, де виводиться молодняк дичини.

Нагадуємо громадянам, що за невиконання вимог Закону “Про тваринний світ” передбачено адміністративне відповідальність згідно зі статтею 87 КУпАП.

Прес-служба ДП “Старокостянтинівський лісгосп”.