НЕ ДОПУСТИТИ ПОЖЕЖ

 

  Таким був основний лейтмотив чергової спільної наради пожежників і лісівників, яка відбулася у ДП «Летичівський лісгосп».  

- Дуже потерпіли від пожеж у квітні ліси України, – розпочинаючи засідання, зазначив т.в.о. директора підприємства І.В. Сивун. – Вогнем спалено сотні гектарів лісу в Житомирській, Чернігівській, Харківській та Луганській областях. Ми не можемо допустити такого лиха у нас. Тому й зібралися сьогодні, щоб обговорити спільні дії з недопущення лісових пожеж.  

  Начальник Летичівського відділення 15-а ДПРЧ ГУ ДСНС України у Хмельницькій області Б.О. Бондарук зупинився на причинах пожеж і наголосив на повній відповідальності в їх недопущенні, як пожежників, так і лісівників. «Одна з причин масштабного вогню в лісі – відсутність досвіду гасіння», – наголосив Богдан Олександрович.

Тому в подальшому на нараді говорили про спільні навчання, повну комплектність модулів, пункти накопичення пожежного інвентарю.    До речі, спільні практичні навчання готувалися на квітень, але через оголошений карантин не були проведені. Як тільки ситуація стабілізується, одразу відбудуться навчання з гасіння лісових пожеж.   

 На них досвідом мають поділитися й троє лісівників-добровольців підприємства, яких залучали до гасіння лісових пожеж на Житомирщині.  

 Варто сказати, що в лісгоспі постійно приділяють увагу захисту лісів від вогню, дбають про поповнення протипожежного інвентарю в кожному підрозділі. Мотопомпи, пожежні рукави, ранцеві обприскувачі є в необхідній кількості.  А ще недопущенню пожеж сприяють 18 кілометрів прокладених мінералізованих смуг, шлагбауми при вїзді в ліси, постійні патрулювання угідь. 

   Вартові зелених шат уміють садити ліс, уміють за ним доглядати, виконують рубки догляду. Гасити лісові пожежі – це не лісогосподарська робота, але лісівники мають освоїти і її, досить непросту й небезпечну.    І все ж – краще пожежу попередити. І над цим спільно працюють рятувальники й лісівники Летичівщини. Добре працюють, бо довгі роки не допускали пожеж у лісах краю.

Прес-служба Летичівського лісгоспу.

 

img-6b

Повсюди кипить робота

У розсадниках, садках, на плантаціях і в ягідниках Ярмолинецького лісгоспу
-гаряча пора. Так, у Зіньківському лісництві зосередились на доглядах за посівом
ялини голубої, однорічними живцями туї колоновидної, золотистої, ялівця
колоновидного й козацького, самшиту. В коробах сходять каштан та грецький горіх,
калина. У відкритому грунті видніються сходи павловнії.
Цього року по ріллі та чорному парі посіяли медоносну траву фацелію, щоб бджоли
з власної пасіки могли збирати нектар з її синьо-блакитних квітів до пізньої осені.
На площі 0,4 гектара посадили малину реманентну Полка, смородину Ювілейна й
Вернісаж. На площі 1,3 гектара красується полуниця Хоней (рання).
У садах Вишнівчицького лісництва доглядають за яблунями. Їх обприскують від
шкідників, також обкошують міжряддя. Проведено черенкування туї західної та
ялівця козацького. В коробах посіяно калину, каштан. У розсаднику на площі понад
гектар достигає полуниця.
Зважаючи на складну, непритаманну нашій місцевості посушливу погоду,
підприємство придбало й змонтувало крапельно-зрошувальну систему на всю площу
полуниці та молодої малини. Дбайливі руки, зрошення й тепло обов’язково дадуть
можливість зібрати гарний врожай та отримати очікуваний фінансовий результат.
Прес-служба Ярмолинецького лісгоспу.

6B14.tmp 57F4.tmp CAEB.tmp

За будь-який етап проходження незаконної деревини, всі, хто до цього причетний, мають нести відповідальність, – Андрій Заблоцький

Таке ганебне явище як незаконні рубки має взагалі зникнути в Україні. На цьому наголосив Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький під час прямого ефіру на Українському радіо.

«З початку роботи в Держлісагентстві чітко для себе визначив, що боротьба з незаконними рубками є одним з основних завдань. Вважаю, що таке ганебне явище має взагалі зникнути в Україні, тому що в жодній цивілізованій країні такого немає», – сказав він.

Андрій Заблоцький нагадав, що завдяки трьом крокам вдалося зменшилися на 34% обсяг незаконних рубок у І кварталі 2020 року у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

1. Посилили спільні заходи з правоохоронцями та екологами щодо протидії незаконним рубкам. Будь-хто може перевірити легальність перевезення за номером авто чи бирки на сайті open.ukrforest.com.

2. Запровадили реалізацію лісу-кругляку виключно на електронних аукціонах. Це прозорість та відкритість, що дає змогу бізнесу розуміти наявність ресурсу для планування своєї діяльності. А держава, у свою чергу, може розуміти, скільки взагалі в Україні є лісопродукції, яку реалізують всі лісокористувачі.

3. Підключили всіх лісокористувачів, які займаються заготівлею та реалізацією деревини, до єдиної системи електронного обліку деревини. Тобто всі працюють за єдиними правилами. Коли заготовляють деревину, то її мають обов’язково занести до електронної бази та поставити бирку з унікальним штрихкодом.

«Ми рухаємося далі у цьому напрямку. Однією з причин незаконних рубок є попит на таку деревину. Ми проаналізували законодавство і виявили низку прогалин. Зараз немає відповідальності за використання незаконної деревини. Якщо «чорний» лісоруб встиг продати на якусь пилораму незаконну деревину, то вже нікого притягти до відповідальності неможливо», – повідомив Голова Держлісагентства.

Він зазначив, що Держлісагентство оперативно підготувало законопроект, який наразі опрацьовується в профільному екологічному комітеті парламенту.

«Ми хочемо запровадить відповідальність за збут, закупівлю, перевезення, зберігання та використання незаконно заготовленої деревини. Кожен має розуміти: за будь-який етап проходження незаконної деревини, всі, хто до цього причетний, понесуть відповідальність, аж до кримінальної. Також законопроект передбачає стовідсоткову сертифікацію виробів з деревини. Це означає, що нікому не вдасться хитрими шляхами обійти законодавство і використати нелегальну деревину у виробництві», – наголосив Андрій Заблоцький.

 Прес-служба Держлісагентства

СІЮТЬ, САДЯТЬ, ЧЕРЕНКУЮТЬ   

У Головчинецькому лісництві ДП «Летичівський лісгосп», як і в трьох інших лісництвах завершується робота в розсадниках. Чималі обсяги посадки виконали лісівники цьогоріч. Більше двох тонн жолудя висіяли в розсадники. В короба висіяли по кілограму насіння ялини та модрини.

Крім основних напрямків діяльності в головчинецьких лісівників є й додаткові, які вимагають ще більшої скрупульозності…    Щоб отримати саджанець, приміром, з самшиту, його потрібно черенкувати, просто з насінини його не отримаєш. І саме в цю пору лісівники і черенкують самшит, який користується найбільшою популярністю у жителів Летичівщини для благоустрою прибудинкових територій, шкільних та дошкільних дворів. Завдання лісівників – забезпечити покупців якісним декоративним матеріалом.

 Цьогорічний жолудь вже дає приріст, сходить. А за дворічним розпочато догляд. У лісокультурниць – гаряча пора. Молоді деревця не так швидко піднімаються вгору, як небажана  поросль біля них.    На карантині потрібно закривати обличчя масками, але карантин не може закрити обов’язковість у професії лісівника. Обов’язково посіяти, посадити, черенкувати… У певний час, відведений термін, бо карантин не може закрити любов до їх професії, до природи.

Прес-служба Летичівського лісгоспу.

images-44 unnamed-1-ef unnamed-6b

Держпідприємства лісової галузі сплатили 1,5 млрд гривень податків

1,5 мільярда гривень сплачено податків, зборів, обов’язкових платежів та ЄСВ за І квартал цього року лісогосподарськими підприємствами галузі до бюджетів усіх рівнів. З цих коштів 60% сплачено до державного бюджету, 40% – до місцевих, 273 млн грн – єдиного соціального внеску.

Найбільшу питому вагу в сумі сплачених податків та зборів становить податок на додану вартість – 35% (425 млн грн), рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів – 34% (418 млн грн) та податок на доходи  фізичних осіб – 17% (211 млн грн).

Ці цифри говорять про те, що державні лісогосподарські підприємства, що входять до сфери управління Держлісагентства, наповнюють державну казну чималими коштами. Найбільше це відчутно в сільській місцевості, де часто лісгоспи є бюджетоутворюючими підприємствами. А наповнення бюджетів – це кошти на розвиток громад, реалізацію нових інфраструктурних проектів, нові школи та лікарні.

Прес-служба Держлісагентства

 

Сьогодні – День вишиванки

Сьогодні, у третій четвер травня, українці вже традиційно святкують День вишиванки.

Цей День не є офіційним, але відзначають його не тільки в Україні, але й за її межами – українці та всі прихильні до нас та до нашої культури люди.

630_360_1526537743-4931

Догляд за лісовими культурами нині – завдання № 1

Традиційно о цій порі лісівники акцентують увагу на доглядах за лісовими культурами. Щонайперше цікавляться, як прижилися цьогорічні сіянці. Але не менше уваги потребують і дворічні, і трирічні культури.
Обов’язковою вимогою для створення якісних, високопродуктивних лісових насаджень – є своєчасний догляд за лісовими культурами.
Мало, просто посадити ліс, впродовж декількох років лісівники дбають про молоді насадження, створюючи сприятливі умови для їх росту та розвитку, знищуючи бур’яни, трав’янисту рослинність та поросль малоцінних порід.
Саме зараз, коли з’явилася велика забур’яненість після дощів, у Ізяславському лісгоспі ведеться догляд за цьогорічними лісопосадками та лісовими культурами минулих років створення.
Маленькому деревцю потрібен особливий догляд. Про це дбають інженери, лісничі, їхні помічники, безпосередньо майстри лісу..
Протягом цього тижня начальником відділу лісового господарства В. П. Зайчуком, інженерами лісогосподарського відділу, лісничими, старшими майстрами та майстрами лісу проведено огляд лісових культур на території Лютарського, Михельського, Плужнянського, Кунівського та Білогірського лісництв. Обстежувався стан молодих саджанців та перевірялася якість проведеного догляду за ними. Свою увагу вони зосередили на лісових культурах, що ростуть на багатих родючих ґрунтах, де спостерігається підвищена забур’яненість і де складні умови догляду.
Догляд за лісовими культурами на контролі в.о. директора підприємства С. А. Кутасєвіча.На 2020 рік заплановано догляд на площі – 800 га.

Прес-служба Ізяславського лісгоспу.

3 1 2

Всі ділянки суцільних зрубів відновлюють молодим лісом, – Голова Держлісагентства Андрій Заблоцький

Всі ділянки суцільних зрубів повністю відновлюють молодим лісом. Про це повідомив Голова Держлісагентства Андрій Заблоцький. Він зазначив, що вдається створювати і нові ліси. На сьогодні вже відновлено майже 25 тисяч гектарів лісу (висаджено більше 122 мільйонів дерев).

Відповідно до законодавства надається один-два роки, протягом яких необхідно відтворити ліс на місці суцільних зрубів або згарищ. Такий період обумовлений необхідністю підготовки ґрунту та інших заходів для садіння лісу або сприянню його природному поновленню. Основне правило: скільки було зрубано – стільки і посаджено.

Це лише висаджування вручну, або механічно. Ще незабаром ми підіб’ємо підсумки разом з природним поновленням. Цього року планується загалом відтворити близько 35 тисяч гектарів лісу.

Детальніше – дивіться у сюжеті телеканалу ICTV https://bit.ly/3g5oSTa

Прес-служба Держлісагентства