УВАГА ! ТОРГИ.

22 січня 2020 року відбудуться додаткові торги з продажу необробленої деревини заготівлі 1 кварталу, що виставляється підприємствами Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства
за адресою: м. Хмельницький вул. Театральна, 10
Товарна біржа „Подільська”
Заявки покупців на участь у торгах приймаються за адресою:
Товарна біржа „Подільська” (29000 м. Хмельницький вул. Театральна, 10
т. 65-05-13, 70-20-73, 70-22-10, 70-22-11 ,т./факс 795-801),
щоденно з 8-30 год. до 17-30 год.
Більш детально – на сайті біржі: http://birzha.km.ua/unprocessed/42

До червня законопроект про ринок деревини буде поданий до Парламенту, – Андрій Заблоцький

Перед Держлісагентством стоїть завдання подати до Парламенту законопроект про ринок деревини до червня цього року. Сподіваюся, що спільно з профільними асоціація ми плідно попрацюємо і подамо його швидше. Про це повідомив Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький під час зустрічі, ініційованої представниками асоціацій деревообробних та лісозаготівельних підприємств.

Він зазначив, що буде формуватися спільна робоча група з народних депутатів, представників міністерств та асоціацій. Робоча група напрацює бачення та механізм прозорого ринку деревини.

Також Андрій Заблоцький повідомив, що ще одним пріоритетом є формування документу, в якому будуть визначені цілі політики щодо лісової галузі України. «Цей документ потрібно як бачення, куди ми маємо рухатися наступні роки», – сказав Голова Держлісагентства.

Окрім того, він поінформував, що за результатами наради під головуванням Прем’єр-міністра України наразі формуються основні завдання стосовно розвитку лісової галузі та оформлюються в план роботи Міністерства енергетики та захисту довкілля.

«У нас амбітні плани стосовно покращення законодавства, і в цілому регулювання. Це те, на жаль, що не робилося останні роки. І це те, що є ключовим, щоб запустити роботу лісогосподарської галузі», – наголосив Андрій Заблоцький.

Голова Держлісагентства зазначив, що підхід до комунікацій з громадськістю та бізнесом буде змінюватися. «Діалог проводитиметься постійно, щоб отримувати більше інформації від вас та реагувати», – сказав він.

Обговорюючи проблемні питання, які порушували представники асоціацій деревообробників, Андрій Заблоцький повідомив, що вже дав доручення всім територіальним управлінням Держлісагентства переглянути систему формування собівартості деревини та надати пропозиції для можливості більш гнучко реагувати на цінові коливання при її реалізації.

«Держава має розуміти, якщо є падіння попиту, – як ми маємо реагувати на це. Ми переглядатимемо методику формування собівартості. Це буде для того, щоб ми могли забезпечити всіх, максимально можливо, сировиною. Тому що деревина є спільним обмеженим ресурсом. Спільним, тому що вона належить всьому суспільству, а обмеженим – тому що є певні визначені обсяги, скільки ми маємо заготовляти», – сказав Голова відомства.

Учасники зустрічі обговорили також низку інших питань. Андрій Заблоцький запропонував, щоб представники асоціацій надали Держлісагентству всю необхідну фахову інформацію та розрахунки. «Ми знаємо, що є проблеми у деревообробних підприємств, і є проблеми у державних лісгоспів. Ми проаналізуємо всі дані і обговоримо це на наступній зустрічі. Будемо зустрічатися і з іншими асоціаціями. Це буде відкритий процес», – сказав Голова відомства.

Участь у зустрічі взяли представники Всеукраїнської асоціації деревообробників, Івано-Франківської асоціації лісозаготівельних підприємств, асоціацій деревообробних підприємств Прикарпаття, Львівщини, Чернігівщини, Волині, Буковини, Черкащини, Київщини, Закарпаття, Тернопільщини, асоціації деревообробних і меблевих підприємств та організацій «Меблідервпром» та інші, а також начальники обласних управлінь лісового та мисливського господарства зазначених областей.

Прес-служба Держлісагентства

DSC_1079 DSC_1087

Лісівники патрулюють угіддя спільно з поліцією

У Старокостянтинівському лісгоспі боротьбі з браконьєрством приділяється постійна увага. Торік підвищилася ефективність рейдових бригад й збільшилася кількість виїздів в угіддя.

Так, вартові зелених шат спільно з працівниками поліції Старокостянтинівського і Старосинявського районів провели торік 32 рейди з охорони державного мисливського фонду. Притягнуто до відповідальності 16 порушників, накладено і сплачено 4947 гривень штрафів, 2 протоколи направлено в районні суди.

А з початку нового року проведено 6 рейдів, виявлено 4 випадки порушень правил полювання. На порушників складено протоколи.

 

 

Прес – служба ДП “Старокостянтинівське лісове господарство”.

 

 

Господарювати ще ефективніше

У державному підприємстві «Хмельницьке лісомисливське господарство» відбулася виробнича нарада.

Підбито підсумки ведення лісового господарства за минулий рік й обговорено перспективи розвитку підприємства на 2020 рік. Предметна розмова велася й про стан охорони праці на підприємстві. Запропоновано комплекс заходів щодо запобігання випадкам виробничого травматизму. Обговорено напрямки розвитку фінансово-економічного та виробничого секторів.

Директор підприємства Ігор Бурковський подякував колективу за сумлінну працю в 2019 році та закликав господарювати ще ефективніше.

Прес-служба Хмельницького ЛМГ.

0-02-05-90522a5c87490376000e5c41ed72241c3de58335b66fd591590906ff3f301858_7ee53dad 0-02-05-c326ed9bcba71058c63069149948a02628ebd1e74c832bdc56a97230649ee819_2cb915de

Перебудовувати роботу треба відповідно до вимог часу

У Хмельницькому обласному управлінні лісового та мисливського господарства відбулася виробнича нарада з участю директорів підвідомчих підприємств.

Начальник управління Петро Пешко детально розповів про хід наради щодо подальшого розвитку лісової галузі в Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука. На такому високому рівні керівників територіальних органів Державного агентства лісових ресурсів зібрали вперше. Це свідчить про велику увагу уряду до галузі.

Прем’єр-міністр, говорячи про розкрадання українського лісу, висловив переконання, що сірому ринку деревини буде покладено край. Він доручив новому голові Держлісагентства Андрію Заблоцькому провести масштабний аудит підприємств, за результатами якого прийняти відповідні кадрові рішення. Це стосується Харківського, Житомирського, Чернігівського, Закарпатського, Івано-Франківського, Рівненського, Львівського й Волинського обласних управлінь лісового та мисливського господарства. Очільник уряду закликав відсторонити начальника Закарпатського ОУЛМГ у відповідь на численні випадки незаконної вирубки лісів у регіоні.

Голова Держлісагентства Андрій Заблоцький розповів на нараді про основні концептуальні зміни в лісовій галузі. Відповідно до нових цілей уряду необхідно збільшити лісистість держави до 20 відсотків. Щодо незаконних рубок керівник відомства зазначив, що частина ринку перебуває в тіні. Саме електронний облік деревини має на меті виправити цю ситуацію. Він вже запроваджений в усіх державних лісогосподарських підприємствах. Тепер діятиме й у інших користувачів. Отож завдяки централізованому обліку деревини буде зрозуміле її походження.

Андрій Заблоцький наголосив на необхідності термінового прийняття закону про ринок деревини. Він також звернув увагу на питання державного фінансування лісової галузі й необхідність інституційних реформ у галузі, на повернення довіри людей до лісівників. Планується створити Єдиний лісовий портал, на якому, зокрема, буде розміщуватися онлайн-карта рубок. Також планується перевести видачу всіх дозвільних документів в електронний формат, щоб в Україні повноцінно запрацював «Ліс у смартфоні».

-Як бачимо – перед галуззю поставлено відповідальні завдання, – зазначив на нараді в обласному управлінні Петро Пешко. – Вимоги до лісівників значно зросли й ми повинні швидко перебудовувати свою роботу, поставленні завдання виконувати з подвоєною енергією. Пасивним кадрам – не місце серед нас.

На нараді йшла предметна розмова щодо поліпшення діяльності підприємств. Так, заступник начальника управління Юрій Безноско детально проаналізував заготівлю деревини й реалізацію продукції, вказавши на упущення й втрачену вигоду. Він також говорив про технічне переоснащення підприємств. Закликав керівників лісгоспів допомогти лісокористувачам комунальної власності ввести електронний облік деревини.

Перший заступник начальника управління Павло Золотий говорив про необхідність проведення лісовпорядкування. Начальник відділу бухгалтерського обліку та економічного аналізу-головний бухгалтер Людмила Роля зосередила увагу на кредиторській і дебіторській заборгованості підприємств. Заступник начальника управління Володимир Колесник зупинився на будівництві лісових доріг. Голова галузевого обкому профспілки Віталій Лісовий говорив про підготовку до конференцій з укладання колективних договорів.

   Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

IMG_0017 IMG_0019 IMG_0010 IMG_0008

Лісівники завітали до підшефних

 

Головний лісничий державного підприємства  «Ізяславське лісове господарство» Віталій Зайчук та інженер лісокультурних робіт Ігор Мартинов завітали в Михлянське шкільне лісництво.

Вони привітали підшефних із початком нового навчального семестру, побажали здоров’я, успіхів у навчанні й творчого натхнення. Гості також подарували декілька екземплярів книги М.А. Зведенюка  «Юні лісівники – майбутні господарі лісів Батьківщини». Діти раділи й отриманим солодким подарункам.

Прес-служба Ізяславського лісгоспу.

DSC_0042 DSC_0047

Подрібнювач – добрий помічник лісівників

Одним із найважливіших завдань лісівників є постійне підвищення стійкості та продуктивності лісів. Насамперед – це створення лісових культур цінних господарських порід. Тому увага нині спрямована на впровадження інтенсивних технологій при проведенні трудомістких та вартісних доглядів за лісовим культурами та молодняками. Для цього  ДП “Кам’янець-Подільське лісове господарство” придбало подрібнювач “Kansas-170” (мульчер) виробництва Красилівського агромашзаводу.

Нині він ефективно працює на догляді за лісовими культурами в Дунаєвецькому лісництві, пришвидшуючи роботу в порівнянні з мотокосами. При проведенні догляду коридорним способом трактором МТЗ-82 із застосуванням в агрегаті подрібнювача“Kansas-170” проводиться освітлення рядків головної породи – дуба звичайного від пригнічення бур’янами та другорядними швидкоростучими породами. Робочі органи механізму розбивають стовбурці, що унеможливлює відновлення порослі й дозволяє зменшити кратність проведення доглядів.

Важливо, що завдяки подрібнювачу вивільняється ручна праця, зменшуються витрати виробництва.

Прес-служба Камянець-Подільського лісгоспу.

 подрібнювач

 

Рейдові бригади на заваді браконьєрам

Працівники державної лісової охорони ДП «Хмельницьке лісомисливське господарство» постійно проводять рейди з охорони мисливських угідь.

За минулий рік  складено 6 протоколів на порушників правил полювання, які перебували в мисливських угіддях без належних документів. З порушників стягнено 1424 гривні штрафу.

Окрім цього мисливствознавцями ДП «Хмельницьке ЛМГ» винесено 4 постанови по протоколах, складених Хмельницькою обласною організацією УТМР на суму 604 гривні. Всі штрафи сплачено.

Патрулювання мисливських угідь триває.

Прес-служба Хмельницького ЛМГ.

23107156_1465220956905464_1766817164_o

Голова Держлісагентства розповів про концепцію змін у лісовій галузі

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук висловив переконання, що «нахабне розкрадання українського лісу піде у минуле», ніхто не буде закривати очі на існування сірого ринку деревини. Про це він повідомив під час наради щодо подальшого розвитку лісової галузі з керівниками територіальних органів Державного агентства лісових ресурсів України.

«Всі, хто планує і далі розкрадати державні ресурси думаючи, що це, як завжди, зійде з рук — будуть звільнені з посад. А після розслідування відповідними правоохоронними органами — притягнуті до відповідальності», – запевнив Глава Уряду.

Він доручив новому Голові  Держлісагентства, яке очолив новопризначений керівник Андрій Заблоцький, провести масштабний аудит підприємств, за результатами якого прийняти відповідні кадрові рішення. Це наступні області: Харківська, Житомирська, Чернігівська, Закарпатська, Івано-Франківська, Рівненська, Львівська, Волинська.

«Закликав відсторонити керівника Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства у відповідь на численні випадки незаконної вирубки лісів у регіоні. Жодних «чорних лісорубів» під прикриттям територіальних управлінь Держлісагентства не буде», – зазначив Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

«Через незаконні вирубки лісів держава вже зазнала збитки на понад 1 мільярд гривень лише за останні декілька років. Це неприпустима історія, – наголосив Олексій Гончарук. – В Україні діятиме закон. Усі причетні до корупції будуть звільнені, а за результатами розслідування — притягнуті до відповідальності».

У свою чергу, Голова Держлісагентства Андрій Заблоцький розповів про основні концептуальні зміни у лісовій галузі.

«Для мене велика честь очолити таке відповідальне відомство. Ми розуміємо, що в суспільстві є великий запит на зміни, і є запит, щоб повернути довіру суспільства до лісівників», – підкреслив він.

Андрій Заблоцький зазначив, що у всьому світі раціональне використання лісових ресурсів є пріоритетом. «Ми маємо висаджувати ліс, ефективно використовувати лісові ресурси на підставі інвентаризації лісів та актуальної інформації. На жаль, на сьогодні, цього немає. Тому на виконання Указу Президента України та доручень Уряду Держлісагентством розробляється проект закону щодо Національної інвентаризації лісів. Це має покласти край невизначеності», – повідомив Голова Держлісагентства.

За його словами, відповідно до нових цілей Уряду, необхідно збільшити лісистість до 20%. «Ми над цим вже працюємо, розробляються відповідні програми», – сказав він.

Стосовно незаконних рубок Андрій Заблоцький  зазначив, що значна частина ринку знаходиться в тіні. «Саме електронний облік деревини має на меті виправити цю ситуацію. Ми також плануємо ввести кримінальну відповідальність за переміщення деревини без бирок, а також за закупівлю незаконно заготовленої деревини», – підкреслив Голова Держлісагентства.

Також він пояснив, що тепер деревина обліковуватиметься, існуватиме централізований облік деревини, буде зрозуміле її походження. Відповідно, правоохоронні органи та громадськість зможуть перевіряти за номером бирки, товарно-транспортної накладної, номером авто, яке перевозить деревину. Прозорість у цьому питанні є ключовим і першим етапом.

«Стосовно незаконного обігу деревини, то на сьогодні нараховується значна кількість нелегальних лісопилок. Це пов’язано і з тим, що зараз необхідна велика кількість дозвільних документів для відкриття пилорами. Ми вважаємо, що прозорість регулювання, швидке відкриття бізнесу має бути пріоритетом, щоб легалізувати діяльність. І відповідно, повторюся, що деревина на лісопилці без бирок буде поза законом. Необхідно забезпечити стовідсоткову сертифікацію легальності обробленої деревини. Це ті елементи, які дозволять викорінити корупцію в галузі та нелегальний обіг деревини», – наголосив Андрій Заблоцький.

Окрім того, Голова відомства зазначив, що, на жаль, в Україні сьогодні немає правил гри на ринку торгівлі деревиною. Вони були скасовані більше року тому. «Необхідно терміново прийняти закон про ринок деревини, де будуть виписані прозорі та чіткі правила гри для всіх учасників процесу. Кожен бізнес – від маленького до великого – повинен мати можливість доступу до спільного обмеженого ресурсу. Все відбуватиметься на електронних площадках, це забезпечить рівність та конкуренцію на ринку», – сказав Андрій Заблоцький.

Він також звернув увагу на питання державного фінансування лісової галузі. Держлісагентство порушуватиме це питання перед Урядом та Парламентом, щоб підвищити державне фінансування. В окремих випадках його критично не вистачає.

«Дуже багато питань від суспільства та правоохоронних органів виникає щодо неефективності роботи державних лісогосподарських підприємств. Дійсно, на сьогодні, ми маємо близько 2 млрд гривень заборгованості за цими підприємствами. Вважаю, що це є недопустимим. Потрібно провести комплексний аудит по всіх державних підприємствах, визначити причини збитковості окремих підприємств, та прийняти відповідні рішення», – зазначив Голова Держлісагентства.

За його словами, оптимізація діяльності держпідприємств, врегулювання податкового навантаження, реструктуризація боргу мають бути пріоритетними рішеннями для вирішення цього питання. Також, паралельно з цим, потрібно розглянути і інституційну реформу, щоб покращити ефективність управління галузі в цілому.

«І, останнє, на мою думку найбільш важливе питання – повернення довіри людей до лісівників. Плануємо створити Єдиний лісовий портал. На якому, зокрема, буде розміщуватися онлайн-карта рубок, де кожен громадянин матиме змогу в будь-якому місці верифікувати законність рубок. У 14 областях така можливість уже є. Ми плануємо протягом 3-х місяців завершити таку роботу по всій території Україні – від Карпат, до Сходу, від Півночі до Півдня», – наголосив Андрій Заблоцький.

Як повідомив Голова Держлісагентства, також планується перевести видачу всіх дозвільних документів в електронний формат, щоб в Україні повноцінно запрацював «Ліс у смартфоні».

 

Прес-служба Держлісагентства,

використано матеріали Урядового порталу

Порадували лісівників святковим дійством

Ансамбль клубу залізничників привітав щедрівками та колядками, а також театралізованим дійством колектив ДП «Шепетівський лісгосп».

До адміністративної будівлі підприємства завітали Василь, Маланка, Коза з іншими діючими особами, влаштувавши справжнє свято з веселощами, танцями, розвагами. Програма виступів була насичена й іскрометна. Різні обряди та забави, пісні не залишили байдужими лісівників, додали їм наснаги й гарного настрою.

Прес-служба Шепетівського лісгоспу.

DSC_2096