У НПП «Мале Полісся» тривають екскурсії

Екологічна стежка «Перлина Славутчини» продовжує дарувати любителям природи незабутні враження та чудовий настрій. Цього разу її маршрутом пройшли вихованці Славутського дитячо-юнацького центру туризму та екологічної роботи.
Діти зупинялись у найцікавіших місцях і, слухаючи розповідь гіда, дізналися багато нового про знайомі, здавалося б, рослини і тварини. А також – як не заблукати у лісі, які рослини є лікувальними або їстівними, а які отруйними. Школярі з цікавістю познайомились із червонокнижними видами рослин і тварин.
НПП «Мале Полісся» запрошує всіх бажаючих відвідати терени Парку, помилуватися мальовничими й неповторними осінніми пейзажами та пройти маршрутом екологічної стежки «Перлина Славутчини» й стати на крок ближчим до природи.
Прес-служба НПП «Мале Полісся».

DSC_0330

DSC_0337 (1)

DSC_0347

DSC_0348

DSC_0363

DSC_0219

DSC_0324

Е-облік деревини: боротьба з незаконним обігом деревини триває

Державне агентство лісових ресурсів України інформує про запровадження електронного обліку деревини на державних та комунальних підприємствах, які входять до сфери управління інших органів влади та обласних рад.

Так, на сьогодні за інформацією оператора Системи електронного обліку деревини (ЕОД) – державного підприємства «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр» до Системи ЕОД підключено:

- 11 державних лісогосподарських підприємств, що входять до сфери управління Міністерства оборони України;

- 3 лісогосподарських підрозділи вищих навчальних закладів Міністерства освіти і науки України;

- одне державне підприємство Національної академії аграрних наук України;

- 2 національних природних парка, що входять до сфери управління Міністерства енергетики та захисту довкілля України;

- один підрозділ Державної служби України з надзвичайних ситуацій (МВС України);

- 18 лісогосподарських підприємств обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Галсільліс» (Львівська обласна рада);

- один спецлісгосп Летичівської районної ради (Хмельницька обласна рада);

- три лісгоспи АПК обласного комунального агролісогосподарського підприємства «Житомироблагроліс» (Житомирська обласна рада);

- одне комунальне спеціалізоване лісогосподарське підприємство Монастирищенської районної ради (Черкаська обласна рада);

- один районний лісгосп Верховинської районної ради (Івано-Франківська область);

- 6 спеціалізованих агролісгоспів обласного комунального агролісогосподарського підприємства «Івано-Франківськоблагроліс» (Івано-Франківська обласна рада).

У державних лісогосподарських підприємствах, що входять до сфери управління Державного агентства лісових ресурсів України (73% лісового фонду України), повністю введена Система електронного обліку деревини.

Зазначимо, що 9 липня 2019 року Президент України Володимир Зеленський з метою збереження лісів та забезпечення раціонального використання лісових ресурсів, протидії незаконним рубкам і нелегальному обігу деревини підписав Указ «Про деякі заходи щодо збереження лісів та раціонального використання лісових ресурсів». В Указі, зокрема, надано доручення Кабінету Міністрів України підготувати та внести на розгляд Верховної Ради України законопроект, в якому передбачити запровадження порядку реалізації деревини на конкурсних засадах; створення системи контролю та відстежування обігу деревини на ринку з моменту її заготівлі до реалізації шляхом функціонування загальнообов’язкової для всіх постійних лісокористувачів єдиної державної системи електронного обліку деревини. Окрім того, доручено запровадити до 1 листопада 2019 року електронний облік деревини державними підприємствами, що входять до сфери управління Міністерства оборони України, та рекомендовано запровадити ЕОД у комунальних лісгоспах.

Довідково.

Застосуванню сучасних методів протидії незаконним рубкам лісів та тіньовому обігу деревини в Європі і в усьому світі надається велике значення і увага. Для цього потрібні системні підходи. Провідним заходом в запровадженні таких підходів обрано створення в Україні системи електронного обліку деревини. Завдяки системі електронного обліку деревини держава має можливість багатоступеневого контролю, завдяки чому значно зменшується тіньовий обіг деревини.

Що дає ЕОД?

- поштучне маркування всієї заготовленої деревини (крім дров’яної, яка маркується партіями) на лісосіках та складах (після розкряжування) уніфікованими маркерами (бирками) зі штрих-кодом, що реєструють походження, якісні та кількісні показники деревини з застосуванням сучасних електронних засобів обліку;

- автоматизацію прийомки та інвентаризації деревини, що надходить з лісосік у місця їх складування, зберігання та відвантаження кінцевим споживачам;

- автоматизацію процесів обліку та підготовки первинної документації при реалізації деревини, як з лісосік, так і з місць складування;

- застосування методів електронного контролю за рухом деревинних ресурсів.

Як перевірити?

Побачили лісовоз, який перевозить деревину? Заходьте на сайт OPEN.UKRFOREST.COM і миттєво дізнайтеся, чи легально перевозять деревину.

І соя дає прибутки

ДП “Новоушицьке лісове господарство” у відповідності до стратегії розвитку лісового господарства Хмельницького ОУЛМГ активно розвиває побічне користування. Ведеться заготівля лікарської сировини, яблук та іншого. Важливим напрямком у роботі є виробництво сільськогосподарської продукції. Цьогоріч підприємство засіяло 71 га земель соєю в Струзькому, Браїлівському лісництвах та в Новоушицькому декоративно-квітковому розсаднику. Валовий збір зерна склав 104,6 тонни. Середня врожайність по підприємству становить 15 центнерів з гектара.
Це досить хороший показник, враховуючи погодні умови, що склалися цього року й те, що під посів були використані сільськогосподарські угіддя, які досить тривалий період не використовувалися.
Отримані результати є цілком перспективними для розвитку даного напрямку для ДП “Новоушицьке лісове господарство” в плані диверсифікації виробництва.

Прес-служба ДП “Новоушицьке лісове господарство”.
g

f

Ярмолинецький лісгосп оновлює базу побічного користування

Державне підприємство «Ярмолинецьке лісове господарство» почало оновлювати базу побічного користування. Днями закуплено понад 2000 плодових кущів: малини реманентної Полка, смородини Софіївської, Оріна, Краса Львова, Ювілейної.
Так, на розсаднику Зіньківського лісництва готують площу під ягідні культури. Проводиться механічний обробіток ґрунту дисковими боронами. Сезонники на лісокультурних роботах, згідно зі схемою розсадки, відбивають намічені лінії під культури. На перспективу заплановано збільшити площі ягідників та їх асортимент на розсадниках.
Зараз підприємство також заготовляє осінні гриби та лісове насіння. Всім підрозділам доведено плани. Дотримання графіка постійно контролюється.
Прес-служба Ярмолинецького лісгоспу.

20191016_104617

20191016_100742

20191016_091028

20191016_104626

Найміцніші дуби виростають із місцевого насіння

У ДП «Кам’янець-Подільський лісгосп» триває заготівлі насіння. Для покращення якісного складу лісів на підприємстві щорічно збільшують площі дубових насаджень.
Сьогодні єдиний спосіб відновлення дубових деревостанів та розширення їхніх площ є штучне створення лісових культур як шляхом висіву жолуддя, так і посадкою сіянців. Для забезпечення обсягів лісовідновлення треба заготовити не менше 3,2 тонни насіння. з яких дуба звичайного – 3 тонни.
В основному заготівля ведуть на об’єктах лісо-насіннєвої бази та деревах з цінними спадковими показниками. Бо, як відомо, найкращі дуби виростають із місцевого насіння. На допомогу лісівники долучають школярів, членів учнівських лісництв та місцеве населення.
Прес-служба Кам‘янець-Подільського лісгоспу.

IMG-ed19139a2ae9de05ab902fd5895010d5-V

IMG-a666d760947e68cabaa8fa2066088555-V

IMG-435fcd3ab8fa3c3072e6b1ce31950480-V

Ліс у смартфоні: Держлісагентство запустило пілотний проєкт e-реєстру заготівлі деревини та онлайн-карту рубок

unnamed
Державне агентство лісових ресурсів України запускає пілотний проєкт електронного реєстру лісорубних квитків на заготівлю деревини.

Яка мета?

«Це реєстр дозвільних документів, які дають право здійснювати господарську діяльність, пов’язану із заготівлею деревини. Реєстр лісорубних квитків покриває всю територію України. Ми зібрали всі дані в одному місці й почали робити їх більш доступними для громадськості», – повідомив генеральний директор державного підприємства «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр» (ЛІАЦ) Держлісагентства Віктор Мельниченко.

Що вже зроблено?

У реєстрі станом на 16 жовтня оприлюднено інформацію про 27 тис. виданих дозвільних квитків на заготівлю деревини.

Розроблено онлайн-карту рубок, яка також працює в пілотному режимі і поширюється на три області – Чернігівську, Полтавську, Рівненську.

«Систему графічного відображення рубок на карті України на сьогодні ми відпрацьовуємо на трьох пілотних областях. Місяць, як ми почали завантажувати карти. Наразі вирішуємо низку технічних питань. До кінця року плануємо поширити проект на всю Україну для лісогосподарських підприємств, що входять до сфери управління Державного агентства лісових ресурсів», – зауважив Віктор Мельниченко.

Як це працює?

Кожна людина може зайти з комп’ютера чи телефону на сайт LK.UKRFOREST.COM та ознайомитися з переліком лісорубних квитків на заготівлю деревини або перевірити на карті законність здійснення рубок.

Реєстр містить низку опцій, зокрема, можна обрати необхідну область, лісгосп, лісництво, квартал та виділ, систему і тип рубок, їхній статус та період проведення.

У загальному переліку можна обрати «Переглянути» та детально ознайомитися з тим чи іншим лісорубним квитком та ділянками, на яких відбувається чи відбуватиметься заготівля деревини, а також переглянути на онлайн-карті.

* На сьогодні доступні дані по Чернігівській, Полтавській, Рівненській областях

Що робити, якщо я у лісі і бачу рубку дерев?

Якщо Ви не знаєте вищезазначені дані, гуляючи лісом, бачите рубку дерев, то Вам потрібно зайти на сайт LK.UKRFOREST.COM і обрати опцію «Карта».

У Вашому телефоні має бути ввімкнена геолокація. Тоді на онлайн-карті автоматично визначиться Ваша геопозиція у лісі. Натиснувши на відповідний номер виділу, Ви побачите інформацію про рубку, а також зможете переглянути відповідний лісорубний квиток.

* На сьогодні доступні дані по Чернігівській, Полтавській, Рівненській областях

Якщо на карті лісорубного квитка немає, а рубка у лісі відбувається?

Вам потрібно або звернутися до лісництва чи лісгоспу, на території якого Ви знаходитеся та повідомити про рубку, яка не відображена на карті. Або викликати поліцію за номером 102.

* На сьогодні доступні дані по Чернігівській, Полтавській, Рівненській областях

Весь перелік лісорубних квитків у форматі PDF доступний на сайті у рубриці «Витяг з реєстру».

Які плани на майбутнє?

У планах – запуск реєстру лісових квитків на промисловий збір ягід, грибів, меду, лікувальних трав, який перебуває на фінальній стадії розробки.

Головне завдання – зробити на сайті більш доступною та інформативною функцію перегляду лісорубних квитків усіх лісогосподарських підприємств, які входять до сфери управління Державного агентства лісових ресурсів.

Після розгляду й ухвалення Верховною Радою України низки законодавчих ініціатив, буде можливість поширити систему електронного обліку деревини, реєстр лісорубних і лісових квитків, онлайн-карту рубок на всіх постійних лісокористувачів, які також здійснюють заготівлю деревини, незалежно від підпорядкування. Тобто охопити всю Україну.

Довідково.

Лісорубний квиток – дозвіл на заготівлю деревини. Містить інформацію про місце та обсяг заготівлі. Документ видають обласні управління лісового та мисливського господарства.

Загальна площа лісових ділянок України становить 10,4 млн га. Лісистість країни становить 15,9%.

До сфери управління Держлісагентства належить 7,6 млн га лісів (73% лісового фонду України).

Лісівники Хмельниччини шукають шляхи вдосконалення реалізації продукції

Сьогодні, 18 жовтня в Хмельницькому обласному управлінні лісового та мисливського господарства відбулася нарада з питань удосконалення реалізації продукції.
Відкриваючи засідання, заступник начальника управління Ю.Л. Безноско наголосив, що в сьогоднішній час зростає роль і важливість інтернету в реалізації продукції та послуг. У зв’язку з цим створення інтернет-магазину є вже не просто привабливою ідеєю, а й життєвою необхідністю. В нас діє такий інтернет-магазин, але його робота потребує вдосконалення й розширення, оскільки зараз реалізовується лише декоративний посадковий матеріал й недеревна продукція: мед, лісові ягоди, чаї та інше.
На нараді надійшло чимало слушних пропозицій щодо розміщення на сторінках магазину основних показників. Його послуги мають бути розраховані, як для великих, так і для малих підприємств та індивідуальних споживачів. Тому форма і зміст повинні бути зрозумілими для всіх. Отож важливо, щоб користуватися послугами інтернет-магазину можна було б, незважаючи на місце проживання покупця – чи то в місті, чи в селі. Новий формат інтернет-магазину передбачає надання послуг із доставкою продукції в двір споживача.
На нараді акумульовано думки учасників та підготовлено технічне завдання розробникам такого інтернет-магазину.
Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

IMG_0011

IMG_0012

IMG_0016

Реалізували деревини на 2.5 мільйона гривень

17 жовтня 2019 р. лісові господарства Хмельницького ОУЛМГ провели додаткові торги з продажу необробленої деревини заготівлі четвертого кварталу 2019 року.
У торгах взяло участь 12 деревообробних підприємств Поділля та інших регіонів України. Всього реалізовано 1,1 тис. кубометрів деревини. Виручка від реалізації складе 2,5 млн. грн.
Отримані кошти будуть спрямовані на розвиток лісового господарства області.
Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ

Обласна науково-практична конференція школярів і юннатів

У Хмельницькому, на базі обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді відбулася науково-практична конференція з питань виконання учнями та гуртківцями закладів освіти науково-дослідницьких робіт під керівництвом науковців та провідних фахівців у галузі природничих дисциплін, сільського та лісового господарства.
Юні дослідники презентували свої науково-дослідницькі роботи, які вони разом із педагогами, науковцями та фахівцями підготували й винесли на обговорення. Представлення робіт відбувалося в секціях лісового й сільського господарства та екології, біології й біохімії.
Члени журі грунтовно, але доброзичливо оцінювало роботи учнів, доповнювали їхні розповіді цікавими деталями та порадами, аби вдосконалити конкурсні матеріали.
Конкурс засвідчив неабияку зацікавленість дітей у бажанні пізнати природу, розширити знання з допомогою власних досліджень. Надзвичайно цікавими були презентаційні роботи учениці Славутської ЗОШ №4 Світлани Музики (керівник Т.С. Джур) на тему « Дослідження динаміки чисельності ентомофауни лісів Крупецького лісництва». Ярослава Ніколаєнка – учня Старокостянтинівського ліцею імені М.С. Рудяка на тему «Найпоширеніші хвороби лісів Старокостянтинівщини та методи боротьби з ними» (керівник Т.П. Прядун), а також учениці Отроківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Новоушицького району Руслани Бакай «Перспективність вирощування нутрій у домашньому господарстві без басейну для купання» ( керівник В.С. Грицаюк).
Роботи цих та інших школярів одержали схвальні оцінки, а переможці отримали нагороди та визнання.
Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

Фото 1

Фото 2

фото 4

Фото 3

Екостежка зустрічає відвідувачів

Екологічну стежку «Перлина Славутчини», що прокладена на території Національного природного парку «Мале Полісся», вже відвідали тисячі екскурсантів. Дуже сподобалася вона й учням Ізяславського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №5 ім. О.П. Онищука, гімназія», які побували тут вже не раз.
І ось нова група з навчального закладу приїхала помилуватися неповторним світом природи в гідрологічному заказнику місцевого значення «Голубе озеро». Екскурсію проводили фахівець з екоосвіти Ю.О. Лукащук та старший науковий співробітник Н.В. Кратасюк
Діти із захопленням проходили маршрутом екостежки, слухали розповіді про оточуюче навколишнє середовище. Вони ознайомилися з рідкісними видами флори та фауни Хмельниччини, представниками Червоної книги України. А також отримали нові знання з біології, географії, поглибили і значно розшири свою уяву про природнє середовище й вплив на нього антропогенних факторів.
Запрошуємо всіх бажаючих відвідати терени НПП «Мале Полісся», пройти екологічною стежкою «Перлина Славутчини» й стати на крок ближчим до природи.
Прес-служба НПП «Мале Полісся».

DSC_0078

DSC_0085

DSC_0109

DSC_0114

DSC_0134

DSC_0161 (1)

DSC_0161

DSC_0162

DSC_0169

DSC_0187

DSC_0208

DSC_0087

DSC_0066

DSC_0078 (1)