Лісівники Хмельниччини в постійному пошуку

Які б складні часи  не переживало лісове господарство, але свої першочергові обов’язки доглядати насадження, створювати умови для повноцінного життя дерев, забезпечувати їх максимальну  продуктивність, лісівники виконують з душею.

Особливо важливо створити належні умови рослинам у молодому віці, коли вони починають  формуватися. Тому вчасні та якісні догляди за молодими посадками – головний чинник створення майбутнього лісу. Іншими словами, хто хоче зробити добру справу, той шукає шляхи її вирішення.

Саме так діють лісівники нашого краю, саме цьому була присвячена  виїзна нарада Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства., що відбулася 11 грудня  на базі Старокостянтинівського лісгоспу.  У її роботі взяли участь директори й головні лісничі  підвідомчих підприємств, а також партнери лісівників – голова спостережної ради заводу «Красилівагромаш» М.І. Бояршин, генеральний директор цього підприємства А.Д. Чайчук і головний конструктор Б.Я. Гашевський. Виробничники приїхали презентувати виготовлений ними на замовлення лісівників мульчер, що працює на базі трактора МТЗ-82.

Відкриваючи нараду, начальник управління П.С. Пешко зазначив, що застосування мульчера на підприємствах сприятиме підвищенню продуктивності й ефективності роботи, зменшенню обсягів ручної праці. Вивільнені працівники займатимуться розвитком побічного користування, яке є одним із завдань генеральної лінії управління.

Потім директор Старокостянтинівського лісгоспу Ю.Д. Грачук ознайомив учасників заходу з основними напрямками роботи підприємства. Під час  перегляду відеоролика про роботу мульчера він зробив порівняльний аналіз витрат під час використання цього устаткування на освітленні трирічних  культур, яке проводилося нещодавно. Переконалися, що агрегат є надзвичайно економічним і ефективним. Так, робота на мульчері в три-чотири рази продуктивніша, ніж при застосуванні кущоріза. Витрати паливно-мастильних матеріалів вдвічі, а загальні –  в  2,5 раза менші.

Учасники наради  побачили роботу нового устаткування на ділянках трирічних, семирічних і десятирічних культур.

-Ми залишилися задоволені, – каже заступник начальника обласного управління Ю.Л. Безноско. – Мульчер – досить ефективний і при цьому в рази дешевший аналогічного імпортного обладнання. Усі наші лісгоспи вже замовили виробнику  це обладнання. А він забезпечить гарантійне та сервісне обслуговування мульчерів.

Директор заводу «Красилівагромаш» А.Д. Чайчук подякував лісівникам за велике замовлення і довіру й запевнив, що співпраця буде продовжена.

Під час наради  відбулося знайомство з  лісокомплексом,  Тут створено зразкові умови для  працівників. Побутові приміщення – комфортні, зручні. Керівництво управління націлило інші лісгоспи створити такі  ж умови й на своїх підприємствах.

На підбитті підсумків виробничої наради начальник управління П.С. Пешко  ще раз наголосив, що підприємства повинні приділяти велику увагу технічному переоснащенню, впровадженню новинок, звести до мінімуму ручну працю, щоб в цілому підвищити ефективність роботи.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

 

IMG_20191211_132858 IMG_20191211_114402 IMG_20191211_114104

photo_2019-12-12_10-53-11 photo_2019-12-12_10-53-15 photo_2019-12-12_10-53-17 photo_2019-12-12_10-53-22 photo_2019-12-12_10-53-24 photo_2019-12-12_10-53-27 photo_2019-12-11_09-32-12 photo_2019-12-11_09-31-56

З ГОСТИНЦЯМИ ДО ЗВІРІВ

Зима для диких тварин  –  справжнє випробування, бо основний  їхній корм – рослинність. Тому підгодівля звірини відіграє важливу роль у підтриманні її чисельності, служить вагомим чинником попередження чи зменшення пошкоджень лісових і сільськогосподарських угідь, забезпечує виживання багатьох видів тварин в екстремальних  умовах.

Протягом зимового періоду єгерська служба та працівники державної лісової охорони ДП «Ізяславський лісгосп» здійснюють низку біотехнічних заходів: розкладають сіно, кормові віники, висипають фуражне зерно в усіх лісових угіддях підприємства, а також підгодовують пернату дичину на річці Горинь.

Це не лише покращує умови існування диких тварин та птахів, але й дає змогу добре перенести важкі умови зимового періоду.

Велику благодійну  допомогу в підгодівлі диких тварин (11 тонн зернофуражу) надав нашому підприємству генеральний директор ТОВ «Арта-Агро», депутат обласної ради Петро Миколайович Павлюк.

Крім підгодівлі диких тварин у зимовий період єгерська служба та лісова охорона спільно з працівниками Ізяславського відділу поліції постійно проводять рейди з виявлення фактів браконьєрства. З початку 2019 року складено сім протоколів на порушників правил полювання.

Кому не байдужа доля мисливської фауни, може в складних погодних умовах  допомогти їй, адже примноження і збереження  поголів’я диких звірів і птахів – справа кожного з нас.

Прес-служба Ізяславського лісгоспу.

DSC_0838 DSC_0165 DSC_0135

 

Виїзна нарада Хмельницького ОУЛМГ

Сьогодні, 11 грудня на базі Старокостянтинівського лісгоспу відбувається виїзна нарада Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства. У її роботі беруть участь директори й головні лісничі підвідомчих підприємств, а також партнери лісівників – голова спостережної ради заводу «Красилівагромаш» М.І. Бояршин, генеральний директор цього підприємства А.Д. Чайчук і головний конструктор Б.Я. Гашевський. Виробничники приїхали презентувати виготовлений ними на замовлення лісівників мульчер, що працює на базі трактора МТЗ-82.

Відкриваючи нараду, начальник управління П.С. Пешко заначив, що застосування мульчера на підприємствах сприятиме підвищенню продуктивності і ефективності роботи, зменшенню обсягів ручної праці. Вивільнені працівники займатимуться розвитком побічного користування, яке є генеральною лінією управління.

Потім директор Старокостянтинівського лісгоспу Ю.Д. Грачук ознайомив учасників заходу з основними напрямками роботи підприємства. Присутні переглянули відеоролик про роботу мульчера. А згодом безпосередньо в лісі побачили його роботу.

У програмі наради також знайомство з виробничою діяльністю лісокомплексу,  огляд лісових культур різних років створення.

Детальний звіт про роботу наради буде опубліковано пізніше.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

photo_2019-12-11_09-32-12 photo_2019-12-11_09-31-56 Безымянныйr Безымянный

Лісівники Хмельниччини планують реалізувати до свят 13200 ялинок і сосен

   Продаж зелених красунь оптовим покупцям уже в розпалі. Подекуди в містах і селищах відкрилися новорічні ялинкові базари, які в останню декаду грудня працюватимуть у всіх райцентрах і містах обласного підпорядкування. Цьогоріч лісівники краю пропонують покупцям не тільки свіжозрубані деревця, а й вирощені в горщиках.

Найбільше реалізувати ялинок планують у Ярмолинецькому лісгоспі – 4 тисячі штук. Підприємство забезпечить головними ялинками Вінницю, Ярмолинці, Віньківці й Чемерівці. Також продаватимуть деревця в горщиках.

Шепетівський лісгосп цьогоріч ввів новинку – реалізовує деревця , запаковані в спеціальну сітку. Це оберігає гілки від пошкодження під час транспортування. Лісівники поставлять краянам та оптовим покупцям 2 тисячі ялинок і сосен. Кам’янець-Подільський і Славутський лісгоспи підготували для продажу по півтори тисячі деревець. А всі підвідомчі підприємства управління – 13200 штук.

До відома покупців: ялинки та сосни вирощують на спеціальних новорічних плантаціях і під час рубок догляду за лісом, тобто шкода природі не завдається. Заготовлені державними лісогосподарськими підприємствами ялинки обов’язково реалізовуються зі штрих-кодом, який розташовується на бирці чи стрічці, прикріпленій до стовбура. Це говорить про законність заготівлі. Отже, купуйте ялинки й сосни в держлісгоспах.

Гарних вам новорічних свят!

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

Без названия (1) yalynky Без названия

Начальник управління Петро Пешко взяв участь у засіданні науково-технічної ради НПП «Мале Полісся»

У адмінприміщенні державного підприємства «Ізяславське лісове господарство» відбулося засідання науково-технічної ради Національного природного парку «Мале Полісся». У його роботі взяв участь і виступив начальник Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства П.С. Пешко. Він дав задовільну оцінку роботі Парку.

На засіданні розглянуто низку питань.

Так, заслухано звіт про організаційну та господарську діяльність НПП «Мале Полісся» за 2019 рік. Погоджено проектовані на 2020 рік обсяги лісогосподарських робіт та санітарно-оздоровчих заходів в межах території НПП і Проект організації території національного природного парку «Мале Полісся», охорони, відтворення та рекреаційного використання його природних комплексів і об’єктів з додатками. Також погоджено план науково-технічних заходів на виконання теми «Літопис природи», екологічної освітньо-виховної роботи та рекреаційних заходів НПП «Мале Полісся» на 2020 рік.

 

Заслухано цьогорічні результати досліджень природних комплексів та екологічної освітньо-виховної роботи у НПП «Мале Полісся», звіти наукових співробітників НПП за індивідуальними планами. Погоджено індивідуальні плани наукових співробітників НПП на 2020 рік. Розглянуто та погоджено план засідань науково-технічної ради НПП «Мале Полісся» на 2020 рік.

Прес-служба НПП «Мале Полісся».

IMG_20191206_102819 IMG_20191206_104607 IMG_20191206_105919 IMG_20191206_105936 IMG_20191206_104828 IMG_20191206_101928

Віктор Пацановський – класний водій

Шофер лісопункту ДП «Летичівське лісове господарство» Віктор Пацановський працює на підприємстві не так давно. Але про таких кажуть: «бувалий», бо все життя шоферує.

Віктор Станіславович – відповідальний, добросовісний, має золоті руки. Через те майже не стоїть на ремонті. Як це йому вдається на неновому автомобілі – загадка. Хоча – дуже просто. Потрібно любити автомобіль, на якому працюєш і берегти його.

В.С. Пацановський щомісяця вивозить на нижні склади, що у Деражні, 400 – 430 кубічних метрів деревини. Його внесок у виробничі показники лісгоспу – чималий. За це і шанують досвідченого водія.

Прес-служба Летичівського лісгоспу.

IMG_20190730_104854

Вимога часу – ефективно протидіяти сказу

На засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Шепетівській райдержадміністрації  розглянуто заходи з регулювання чисельності червоної лисиці на території району. Увага до цієї проблеми викликана тим, що епізоотична ситуація щодо сказу тварин   залишається складною.

Як повідомляє Шепетівське райуправління головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області, цього року зареєстровано два неблагополучнихпункти зі сказу – села Хутір і Білокриниччя. Протягом року в краї вакциновано проти сказу понад 5600 собак і 4200 котів, 407 інших тварини, проведено вимушені дезинфекції.

У 2019 році Шепетівська райорганізація мисливців та рибалок і ДП «Шепетівський лісгосп» вже відстріляли майже двісті лисиць і здичавілих собак. Для ефективного проведення кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин на території району для проведення відстрілу та відбору матеріалу створено робочі групи, до складу яких входять мисливці та спеціалісти районної державної лікарні ветеринарної медицини. Матеріали для дослідження направляються до Хмельницької регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби.

З метою посилення  боротьби й профілактики сказу серед тварин, запобігання захворювання на сказ людей надзвичайна протиепізоотична комісія при Шепетівській районній державній адміністрації розробила  заходи, які взято до неухильного виконання. В роботу активно включився й Шепетівський лісгосп.

Прес-служба Шепетівського лісгоспу.

1

Школярі садили туї з шефами

Учні другого та четвертого класів Славутського НВК
садили туї на території свого закладу. Допомагали школярам  працівники ДП «Славутське лісове господарство» – лісничий Партизанського лісництва В.М. Климчук, інженер лісових культур Т.М.Поєнко. та майстер лісового розсадника Н.Ю.Білецька.
Весь процес висадки супроводжувався цікавими розповідями про ріст та розвиток дерев, зокрема про етапи проходження від насінини до стиглого дерева, про будову кореневої системи посадкового матеріалу, про важливість  догляду за лісовими культурами.
Школярі пообіцяли якнайкраще доглядати за своїми туями та щороку висаджувати нові дерева.

Прес-служба Славутського лісгоспу.

3 5 6 1 2

Фахівці обговорили напрацювання Світового банку щодо стану лісової галузі України

5 грудня відбувся круглий стіл щодо представлення напрацювань Світового банку з підготовки огляду стану лісового господарства України та обговорення викликів і можливостей.

Як було зазначено, наразі звіт готується командою Світового банку у співпраці з Державним агентством лісових ресурсів України та іншими зацікавленими сторонами. Завершення роботи над звітом очікується в кінці грудня 2019 року.

У засіданні взяв участь т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів Віталій Дудка. Він висловив вдячність Світовому банку, який готовий підтримати лісове господарство України, та сподівання щодо пошуку найкращих шляхів розвитку подальшої співпраці.

«Лісове господарство України щодня постає перед багатьма викликами та проблемами – починаючи від проблем з фінансуванням до термінової протидії карантинним інвазивним видам і ліквідації наслідків стихійних лих, що потребує кропіткої фахової роботи», – зазначив Віталій Дудка.

Т.в.о. Голови Держлісагентства також звернув увагу на те, що постійна кропітка праця лісівників зі створення, догляду та охорони лісових масивів, підтримки рекреаційних пунктів, закладів освіти та соціальна робота залишається не поміченою у суспільстві.

Метою круглого столу було отримання зворотного зв’язку від зацікавлених сторін, а також поглядів на виклики й можливості, що постають перед лісовим сектором України. Висновки, сформовані за підсумками обговорення, доповнять висновки, зроблені командою, що працює над звітом, і результати будуть відображені в остаточному варіанті звіту.

Прес-служба Держлісагентства

Купуйте законно заготовлені ялинки

Ялинка з її неповторним виглядом і запахом створює бадьорий, святковий настрій для усіх, а особливо для дітей. Максимально задовільнити потреби населення в придбанні лісових красунь – прямий обов’язок лісівників. З цією метою щорічно в лісових розсадниках , шкілках і на плантаціях в ДП «Старокостянтинівський лісгосп» висаджують тисячі крихітних саджанців ялини.

Цього року підприємство може поставити покупцям понад тисячу ялинок. Для охорони лісових красунь від незаконних вирубок Хмельницьке обласне управління лісового та мисливського господарства видало наказ “Про посилення охорони хвойних насаджень у період новорічно-різдвяних свят 2020 року.” На виконання цього наказу розроблено комплексні заходи з попередження незаконних рубок, браконьєрства та крадіжок новорічних деревець.

Чинним законодавством передбачено суворі санкції за незаконно зрубане в лісі хвойне деревце.

І. Розмір шкоди залежить від місця скоєння незаконної рубки новорічної ялинки (в лісі чи в межах населеного пункту) та діаметра дерева у корі біля шийки кореня, зокрема:

     а) відповідно до додатку 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 23.07.2008 № 665 «Такса для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісупідприємствами, установами, організаціями та громадянами незаконним вирубуванням та пошкодженням дерев і чагарників до ступеня припинення росту» відшкодовується шкода за незаконне вирубування хвойних дерев віком до 41 року в грудні-січні:

діаметр дерева у корі біля шийки кореня      розмір шкоди

до 10 см -                                                          498,47 грн.

10,1-14 см –                                                       878,25 грн.

14,1-18 см –                                                       2254,97 грн

     б) розмір шкоди, завданої порушенням законодавства про природно-заповідний фонд внаслідок незаконного вирубування хвойних дерев на територіях та об’єктах природно-заповідного фондуза межами населених пунктів складає:

діаметр дерева у корі біля шийки кореня -розмір шкоди

степова зона                   інші зони

до 10 см – 279 грн.           -246 грн.

10,1-14 см – 480 грн.       -429 грн.

14,1-18 см – 1221 грн.     -1122 грн.

     в) розмір шкоди, заподіяної зеленим насадженням незаконним вирубуванням хвойних дерев у межах міст та інших населених пунктів складає:

діаметр дерева у корі біля шийки кореня   розмір шкоди

До 10 см –                                                      1152 грн.

10,1-14 см –                                                      1500 грн.

14,1-18 см –                                                      1852 грн.

       ІІ. Крім того, згідно зі статтею 65 Кодексу України про адміністративні правопорушеннялісопорушники сплачують ще й штраф за незаконну рубку хвойних дерев у розмірі від тридцяти до шістдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (510-1020 грн.), а посадові особи від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподаткованих мінімумів (2550-5100 грн.).

 

Не порушуйте законодавства. Купуйте ялинку в лісівників. Бажаємо всім гарних новорічних свят!

 

                                       Прес-служба ДП “Старокостянтинівський лісгосп”.

ялинки 2 ялинки 1