ДО ЛІСІВНИКІВ ЗА ДЕКОРАТИВНИМ САДИВНИМ МАТЕРІАЛОМ

Головними завданнями лісового господарства є створення, вирощування високопродуктивних, довговічних і біологічно стійких лісових насаджень, а також захист лісу. Серед додаткових напрямків роботи – вирощування та реалізація декоративного садивного матеріалу.
Ізяславські лісівники турбуються про забезпечення населення якісним декоративним посадковим матеріалом, що стане чудовою основою для створення неповторного ландштафного дизайну прибудинкової території, школи, садочку, підприємства, організації чи благоустрою місцевого парку. Весна – сприятлива пора для озеленення.
У ДП «Ізяславський лісгосп» ефективно функціонує розсадник. Тут лісівники дбайливо і результативно вирощують декоративні дерева та кущі.
Найбільшою популярністю в населення користуються, — самшит, туя західна і ялівець звичайний та козацький. Продукція Ізяславських лісівників – це висока якість, гарна приживлюваність та доступна ціна. Також лісівники зможуть надати покупцям професійну консультацію по догляду за рослинами.
Більше дізнатися про продаж та асортимент декоративних рослин можна за телефонами: (03852) – 4-20-49, 0977827787)

Прес-служба ДП “Ізяславського лісгоспу”

72340451_438275480133274_1384012847033352192_n 72848045_438275533466602_4135066711541940224_n DSC_1263-1024x681 DSC_1247-1024x681 DSC_1128

Кошти від реалізації деревини підуть на розвиток лісового господарства

У Хмельницькому, на товарній біржі «Подільська» 8 квітня відбулися додаткові електронні аукціонні торги з продажу деревини заготівлі 2020 року. Підвідомчі підприємства обласного управління лісового та мисливського господарства запропонували споживачам ділову деревину, а також деревину дров’яну промислового та непромислового призначення.

У торгах взяло участь 24  підприємства Поділля та інших регіонів держави. Реалізовано 5196 кубометрів продукції. Виручка склала 8,4  мільйона гривень.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

Посадили сад

 На території Вовковинецького лісництва ДП «Летичівський лісгосп» висаджено молодий сад. Саджанці вирощено у власному лісництві – Головчинецькому, де перевагу віддано новим соковитим сортам, що швидко ростуть і вже за кілька років плодоносять. В основному це яблуні сортові: Айдаред, Фауріна, Голденделішес, Семиренко, Лігольд. Висаджено 315 яблуньок. 

Саджати що ліс, що сад лісівникам не вперше. Завжди ставляться до цього відповідально. І все ж цьогорічна весна внесла свої корективи. Безсніжна зима, надто посушлива весна додали клопотів, як аграріям, так і лісівникам. А у  Вовковинецькому лісництві завчасно подбали про підвіз води і організували людей. Вперше висаджували деревця своїми силами , без залучення громадськості та школярів. Вперше із закритими обличчями…    Але з відкритим серцем до матінки-природи, землі-годувальниці.  З надією, що Господь відведе біду, бажаний дощ напоїть землю…і сад зацвіте! 

Прес-служба ДП “Летичівський лісгосп”

csm_IMG_6213_98ae0ef175 img-6209-bb csm_IMG_6210_8a33e60b54 csm_IMG_6211_c6e29c38fc csm_IMG_6212_82cbfb2332

Конкурс завершено, переможців визначено

Конкурс «Первоцвіти під охороною» в рамках Всеукраїнської акції «Збережемо первоцвіти» завершився! Національний природний парк «Мале Полісся» висловлює слова найщирішої вдячності усім учасникам конкурсу.

 

За результатом роботи конкурсного журі кращими визнано:

 

  • Дердюк Софія – учениця 6 класу Філії Ізяславського НВК “ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 ім.О.П.Онищука, гімназія” Мокрецький НВК “ЗОШ І-ІІ ступенів -дитячий садок”.
  • Мацієвич Ілля – учень 2-Б класу Загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 м.Славута.
  • Шульга Діана – учениця 6-А класу Ізяславської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1.
  • Лисюк Ліза – учениця 1 класу Киликиївського навчально-виховного комплексу “дошкільний навчальний заклад – середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів”.
  • Притульський Дмитро – учень 6-А класу Ізяславської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1.
  • Чернюк Максим – учень 8 класу. Вихованець «Дитячо-юнацького центру туризму та екологічної роботи» м.Славута.

 

Переможці конкурсу будуть нагороджені заохочувальними призами й грамотами від Національного природного парку «Мале Полісся».

У зв’язку із введенням карантинних обмежень, переможці конкурсу будуть нагороджені за допомогою поштових служб. Просимо переможців за допомогою соціальної мережі

Facebook (https://www.facebook.com/groups/NationalParkMalePolisja/?) зв’язатися із адміністрацією Парку для уточнення даних щодо отримання подарунків.

Бережіть себе та своє здоров’я!!!

Прес-служба НПП “Мале Полісся”

20-04-06-DSC_0270 20-04-06-DSC_0269 20-04-06-DSC_0267 20-04-06-DSC_0260 20-04-06-DSC_0263 20-04-06-DSC_0262

Збережемо ліс від вогню разом!

Питання лісових пожеж є найболючішим для лісівників. Адже рукотворна лісова краса, виплекана поколіннями лісівників, вмить може перетворитися на попіл. На днях працівникам  ДП «Проскурівське лісове господарство» вдалось попередити лісову пожежу, яка розгорілась і насувалась на лісовий масив підприємства через зумисний підпал сухої трави. Завдяки злагодженій роботі державної лісової охорони, яка вчасно зреагувала, лиха вдалось уникнути.

Задля охорони лісових масивів від пожеж працівники лісового господарства постійно співпрацюють зі співробітниками ГУ МНС, УМВС та ДСНС в області. Така співпраця дає можливість проводити продуктивну роботу по виявленню фактів порушень та самих лісопорушників. В ході рейдів фіксуються факти порушень, проводяться бесіди з відпочивальниками про правила пожежної безпеки, наслідки лісових пожеж та щодо правил поводження у лісі.

ДП «Проскурівський лісгосп» нагадує громадянам про необхідність дотримання пожежної небезпеки в лісових масивах і на прилеглих до них територіях. Якщо ви не байдужі до долі зелених легенів планети, не випалюйте суху траву, не розводьте багать під час відпочинку на природі, намагайтесь не палити в лісі, не кидайте недопалків та сірників, скляної тари й не залишайте смітників після свого перебування в зелених зонах. А також будьте свідомими, якщо виявили загоряння в лісі. Про випадки пожеж просимо невідкладно повідомляти за номером 101. Пам’ятайте: пожежа в лісі – страшна біда! Адже за лічені години може згоріти все, що вирощувалося десятки років. Будьте обачними і відповідальними! Бережіть багатство, яке дарує нам природа.

Прес-служба ДП “Проскурівське ЛГ”

csm_2345_3d9caf5f40 23456-8a

Лісокультурна кампанія триває

У лісових масивах ДП «Славутське лісове господарство» триває весняна лісокультурна кампанія.
Уже посаджено лісівниками Славутчини  93 га лісових культур, в тому числі 23 га захисних лісових насаджень. Також проведено доповнення лісових культур на площі 71 га.
Лісокультурні роботи в лісництвах підходять до завершення. При  проведенні  лісокультурних  робіт  було  висаджено  близько  400 тис. сіянців та саджанців деревних порід (сосни звичайної, ялиці білої, модрини європейської, дуба звичайного,  клена гостролистого, вільхи чорної та інших).
Активно ведуться підготовчі роботи з висіву лісового насіння в лісових розсадниках. Готуються площі у коробах під посів хвойних та листяних порід.
Також проводяться роботи з вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою головних лісоутворюючих порід. Планується висіяти у касети понад 600 тис. шт. садивних місць, в тому числі сосни 260 тис. шт., модрини 70 тис.шт., дуба звичайного 60 тис.шт., дугласії 90 тис.шт., ялини європейської 100 тис.шт. та інші породи 20 тис.шт.

Прес-служба ДП “Славутське ЛГ”

img-20200406-114221-01-a3

Лісівники Шепетівщини використовують кожну погожу днину

Незважаючи на важкий час у нашій країні, лісівники залишаються на своїх робочих місцях і наполегливо виконують функції, покладені на них державою. Головне завдання на сьогодні – вчасно та якісно провести відновлення лісових насаджень, адже весна не чекає. Потрібно не пропустити момент, коли природні умови є оптимальними для приживлення щойно висаджених маленьких сіянців.

У лісах Шепетівщини в розпалі весняна лісокультурна кампанія. Цьогоріч лісівники планують відновити 145 га зрубів, із них 80 га шляхом створення лісових культур цінних порід. У всіх лісництвах підприємства вже висаджено майже 100 тисяч сіянців сосни, дуба, ялини на площі 20 га.

Крім основних лісотвірних порід планується ще висадити платан, горіх чорний та грецький, береку. Також практикуємо створення насаджень з сіянців із закритою кореневою системою. Це дасть змогу краще адаптуватися молодим сіянцям в умовах лісу.

Ведеться доповнення лісових культур, створених у попередні роки.

Лісівники планують створити майже 3 га плантацій новорічних ялин. У майбутньому передбачають виростити понад 7 тисяч новорічних красунь, які будуть тішити в період новорічних свят.

Прес-служба Шепетівського лісгоспу.

зображення_viber_2020-03-20_12-39-12 зображення_viber_2020-03-20_12-38-57

СЕЗОН ТИШІ ДОПОМАГАЄ ТВАРИНАМ КРАЩЕ РОЗМНОЖУВАТИСЯ

 

У період із 1 квітня до 15 червня  у лісах  забороняються будь-які заходи, що є джерелом підвищеного шуму та неспокою.

До них належать санітарна вирубка лісу, стрілянина, вибухові роботи, феєрверки, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах, використання моторних маломірних суден.

Сезон тиші – це природоохоронний захід, упроваджений для виконання  на законодавчому рівні (стаття 39 Закону України «Про тваринний світ»). Метою такого заходу є охорона ареалу існування, шляхів міграції диких тварин на час їх розмноження. Такий проект сприяє відтворенню популяції лісових звірів та птахів, забезпечуючи зростання та різноманіття, спокійний розвиток фауни в наших лісах.

Особи, які порушили вимоги Закону, будуть притягнуті до відповідальності згідно зі статтею 87 КУпАП та отримають  адміністративне стягнення у вигляді штрафу від 510   до 850 грн., а  посадові особи  – від 850   до 1190 грн.

Однак у цей період ліси та інші угіддя відвідує багато людей, тож хочеться нагадати, що відпочиваючи на природі, не слід зчиняти галас, включати гучну музику та бути особливо обережними з вогнем. Адже необачне використання вогню може стати причиною  пожежі. І тоді разом з травою згоряють птахи, які гніздяться на землі, та їхнє потомство, гине молодняк диких тварин.

 

Варто наголосити на дотриманні карантинних вимог у зв’язку зпоширенням коронавірусу COVID-19.

Залишайтеся вдома!

Бережіть природу і себе!

Прес-служба Ізяславського лісгоспу.

 

 

Рейдові бригади виїжджають в угіддя постійно

З настанням пожежонебезпечного періоду в ДП «Кам’янець-Подільський лісгосп» посилено контроль за дотриманням законодавства з охорони лісів та профілактики лісопорушень.

Для підвищення ефективності   налагоджено чітку роботу рейдових бригад, які діють спільно з поліцією. Передусім приділяється увага недопущенню незаконних рубок і браконьєрства, дотриманню правил пожежної безпеки в лісах.

Відрадно сказати – профілактика дає результат: порушень стає все менше.

Прес-служба Кам»янець-Подільського лісгоспу.

 001 002

Голова Держлісагентства: “Надзвичайна ситуація в Україні – не час для прогулянок і відпочинку, а тим паче для пікніка, чи бездумного та неконтрольованого випалювання рослинності на полях”

Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький звернувся до громадян з закликом дотримуватися карантинних вимог та правил пожежної безпеки.

«Зараз в Україні не лише епідемія коронавірусу, а ще й епідемія безвідповідальної діяльності окремих громадян. Незважаючи на карантинні заходи та надзвичайну ситуацію в Україні, люди продовжують масово гуляти в лісі, користуватися пунктами рекреації для шашликів, спалювати траву на полях», – зазначив Андрій Заблоцький.

Він наголосив, що все це не лише шкодить їхньому здоров’ю, а й лісу! Майже в усіх областях України щодня фіксуються десятки загорянь та пожеж в екосистемах. І лише завдяки старанням лісівників та рятувальників вдається не допускати масштабної катастрофи.

«В Україні основна причина виникнення лісових пожеж (85%) – це людський фактор. Дуже часто вони починаються через спалювання сухої трави на сільгоспугіддях та приватних подвір’ях, які межують з лісом. В атмосферу викидаються шкідливі речовини – чадний газ, окис азоту, канцерогенні сполуки. Особливо це шкодить людям із респіраторними захворюваннями. Від такого спалювання часто гинуть люди і тварини», – підкреслив Голова Держлісагентства.

«Шановні громадяни! Надзвичайна ситуація в Україні – не час для прогулянок і відпочинку, а тим паче для пікніка, чи бездумного та неконтрольованого випалювання рослинності на полях», – наголосив Андрій Заблоцький.

Також він нагадав, що за порушення протиепідемічних заходів передбачений штраф від 17 тис. до 32 тис. гривень. Окрім того, за підпал лісу можна отримати і кримінальну відповідальність від 2 до 10 років https://bit.ly/33VDleJ.