23 серпня – День Державного Прапора України

Без названияЗ любов’ю до України, з повагою до минулого нашого народу вшановуємо символ держави, сильної й незалежної країни – синьо-жовтий стяг. У час історичних звершень він надихав на боротьбу, був символом національної єдності, відображав честь та гідність, споконвічний високий дух у боротьбі за незалежність.
Нехай синьо-жовтий стяг і надалі вселяє в серце кожного із нас гордість та спонукає на нові звершення в ім’я Вітчизни!

Літнє оздоровлення дітей працівників лісгоспу завершено

Про оздоровлення дітей своїх працівників у державному підприємстві “Старокостянтинівський лісгосп” постійно дбають адміністрація й первинна профспілкова організація. Враховуючи побажання членів профспілки, адміністрація й профком лісгоспу прийняли рішення відправити дітей на море – в оздоровчий заклад “Маяк”, що в с. Рибаківка Миколаївської області.
Десять хлопчиків й дівчаток крім щоденного купання мали можливість займатися багатьма видами спорту, творчими напрямками. Вони здійснили цікаві екскурсії по Миколаївській і Одеській областях.
Також двоє дітей наших працівників відпочивали на Хмельниччині – в дитячих оздоровчих закладах “Калинівка» Старокостянтинівського району і “Лісова пісня” с. Головчинці Летичівського району.
Заряджені здоров’ям і позитивними емоціями, діти повернулися додому, щиро дякуючи адміністрації і профкому за відпочинок.
Прес-служба Старокостянтинівського лісгоспу.

IMG_2121 (1)

IMG_2118 (1)

IMG_2110 (2)

IMG_2112 (2)

IMG_2115 (2)

IMG_2126 (1)

Камери відеоспостереження на варті лісів

Вберегти ліс від пожежі – одне з пріоритетних завдань лісівників. У весняно-осінній період це питання набуває особливої актуальності, адже неконтрольовані підпали сухої трави на полях, розведення вогнищ відпочивальниками поза межами встановлених місць і звичайна людська халатність спричиняють лісові пожежі.
Працівники Шепетівського лісгоспу постійно розширюють матеріальну базу, яка використовується для виявлення й гасіння пожеж. Так, на підприємстві функціонує лісо-пожежна станція, що забезпечена достатньою кількістю засобів гасіння: ранців, лопат, граблів. Постійно в справному стані перебувають два пожежних автомобілі й трактори.
Для вчасного виявлення загоряння в лісових насадженнях було встановлено три спостережні вежі та дві відеокамери спостереження за лісовими масивами. Цього року на території лісокомплексу додатково встановлено ще одну алюмінієву щоглу з відеоспостереженням. Це пришвидшить виявлення та гасіння пожеж.
Прес-служба Шепетівського лісгоспу.
DSC_1258

зображення_viber_2019-08-22_09-30-30

DSC_1255

Робота з молодими спеціалістами

IMG_20190816_112110У ДП “Старокостянтинівське лісове господарство” працюють молоді спеціалісти – випускники вищих навчальних закладів.
Строк, протягом якого випускник вважається молодим спеціалістом, становить три роки з моменту укладення з ним трудового договору. Молоді спеціалісти під керівництвом досвідчених керівників набувають практичних і організаційних навичок, на практиці застосовують здобуті знання, вивчають специфіку роботи в галузі лісового господарства, поглиблюють одержані у вузах теоретичні знання.
На підприємстві молоді фахівці обіймають різні за фахом посади, а саме : вальника лісу, Інженера з лісових культур, майстра лісу, інженера з охорони праці, помічника лісничого. Досвідчені керівники та колеги приділяють кожному з них постійну увагу й організовують роботу з виконання молодими фахівцями їхніх посадових обов”язків. Злагоджена співпраця між головним інженером Олександром Остапенком (в минулому провідний інженер з охорони праці) та молодим фахівцем – інженером з охорони праці Катериною Вихівською ( фото 1)забезпечує в подальшому відповідний рівень охорони праці на підприємстві. Один із прикладів є робота досвідченого провідного інженера з охорони та захисту лісу Олега Куліша і молодого фахівця, інженера з лісових культур Ярослава Слуцького (фото 2). Вони оглядають пробну площу на освітленні, де визначають порядок обміру складеної готової продукції з метою встановлення фактичного обсягу виборки.
О. Куліш (фото 3) навчає молодого фахівця, як правильно орієнтуватися в лісових насадженнях з використанням плану лісонасаджень.
Н. ІЩУК,
старший інспектор з кадрів.

IMG_20190815_162100 (1)

IMG_20190815_154209 (1)

Дослідження водойм НПП «Мале Полісся»

У рамках договору про наукову й творчу співпрацю НПП «Мале Полісся» відвідали співробітники Інституту гідробіології Національної академії наук України. Мета їхнього візиту – дослідити водні об’єкти Парку.
Разом із співробітниками НПП «Мале Полісся вони побували на ставках у околицях с. Комини, на річці Гнилий ріг, озері Святе. Тут відібрали проби води для подальшого дослідження гідрохімічного аналізу, визначення видового складу водоростей та зоопланктону.
Прес-служба НПП «Мале Полісся».
IMG_20190817_111506

IMG_20190817_121510

IMG_20190817_151139

IMG_20190817_110303

Делегація Держлісагентства вивчала досвід роботи Національного лісового центру Словаччини

dklg.kmu.gov 1Українська делегація лісівників відвідала Національний лісовий центр Словаччини

Під час зустрічі з керівництвом центру обговорено широке коло питань щодо ведення лісового господарства.

Як розповіли словацькі лісівники, Національний лісовий центр був сформований, щоб забезпечити сучасну національну платформу для інтеграції лісових досліджень, планування, консалтингу, подальшої освіти та лісової практики в один цілісний підрозділ, здатний краще відповідати на проблеми, що стоять перед лісовим господарством у 21 столітті. Співробітники Національного лісового центру зараз організовані у чотирьох інститутах.
dklg.kmu.gov
Сторони обговорили питання співпраці в науково-дослідних роботах в області системи підтримки прийняття рішень, виробництва та управління лісом в контексті забезпечення постачання деревини і ефективного використання потенціалу виробництва грунтів. Також було порушено питання впливу змін клімату на ліси, захисту лісів від шкідників і хвороб.

Окрім того, сторони розглянули питання щодо програми транскордонного співробітництва ENI Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна.

Візит до центру відбувся у рамках Меморандуму між Держлісагентством України та державним підприємством «Ліси Словацької Республіки» і Національним лісовим центром Словаччини

Прес-служба Держлісагентства

Найулюбленіша його справа – вирощувати ліс

Відмінник лісового господарства України Олександр Бондар понад 40 років віддав служінню Подільському лісу. Він став визначальним у його долі в 1977 році, коли закінчив Березнівську лісову школу. За плечима Олександра Степановича – Кременецький лісовий технікум, Львівський лісотехнічний університет.
Найулюбленіша справа О.С. Бондаря – вирощувати ліс. Він пройшов щаблі кар’єри від робочого лісового господарства до лісничого. В Кам’янець-Подільському лісгоспі – з 1977 року. Сім років працював лісником, сімнадцять – майстром лісу Дунаєвецького лісництва, тринадцять років очолював колектив Маківського лісництва. Зараз – лісник, господарює в одному із обходів Маківського лісництва.
Невтомний трудівник, досвідчений спеціаліст, раціоналізатор, генератор ідей, вихователь та наставник молоді. З його участю створено та вирощено більше 1500 гектарів лісових культур, захисних насаджень та полезахисних смуг, вирощено майже 25 мільйонів сіянців та саджанців лісових і декоративних порід.
Праця Олександра Степановича Бондаря високо оцінена. Він відзначений Грамотою Кабінету Міністрів України, іншими нагородами.
Прес-служба Кам’янець-Подільського лісгоспу.
DSC00040

DSC00044

DSC00043

DSC00042

DSC00041

Дбають про оздоровлення

Ярмолинецький лісгосп постійно дбає про створення безпечних та комфортних умов праці. Запорукою успішного виконання працівниками поставлених виробничих завдань також є вчасний та якісний відпочинок. Тому на підприємстві постійно дбають оздоровленням та відпочинком своїх працівників.
Щороку лісівники разом з дітьми на березі зміцнюють здоров’я на Чорному морі. Цей рік не став винятком.
На базі курорту Рибаківка було оздоровлено 72 чоловіки. До програми входили екскурсії: до Миколаївського зоопарку, по Одесі. Не забували й про активний відпочинок. Щодня проводилися змагання з пляжного волейболу, різноманітні ігри для дітей. Відпочивали й у Коблевському аквапарку та дельфінарії.
Прес-служба Ярмолинецького лісгоспу.
IMG_20180802_200433

IMG-94d063196290b864ae7723ab6ce79219-V (1)

IMG-1f252f4f48c80c42bc6955d3165f418d-V

IMG-6e62e5fb1aa50c1dbc79e2ac1a2b1650-V

УВАГА : ТОРГИ!

21 серпня 2019 року відбудуться додаткові торги 3 кварталу з продажу необробленої деревини, що виставляється підприємствами Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства
за адресою: м. Хмельницький вул. Театральна, 10
Товарна біржа „Подільська”
Заявки покупців на участь у торгах приймаються за адресою:
Товарна біржа „Подільська” (29000 м. Хмельницький вул. Театральна, 10
т. 65-05-13, 70-20-73, 70-22-10, 70-22-11 ,т./факс 795-801),
щоденно з 8-30 год. до 17-30 год.
Більш детально – на сайті біржі: http://birzha.km.ua/unprocessed/42

Обговорили завдання, побували на об’єктах

У Cтарокостянтинівському лісгоспі під головуванням директора Ю.Д. Грачука відбулася технічна нарада, в якій взяли участь лісничі та апарат управління. Розглянуто низку питань фінансово-економічного та виробничого напрямків діяльності. Головні спеціалісти відзвітували про результати діяльності за звітний період, окреслили завдання лісогосподарської та фінасової діяльності на серпень. Також висловлено думки й пропозиції щодо покращення роботи підприємства.
Друга частина наради була виїзною. Спочатку відвідали Грицівське лісництво, де проводиться рубка головного користування. Потім було проінспектовано проведення робіт в молодняках. Оглянули лісові культури, серед яких особливу увагу лісівників привернула ділянка, на котрій проведено шпиговку жолудя навесні цього року.
У Самчиківському лісництві побували на ділянках, де проводяться рубки догляду в молодняках, а також оглянули різновікові насадження лісових культур дуба.
Під час оглядів активно обговорювали способи ведення лісового господарства.

Прес-служба ДП “Старокостянтинівський лісгосп”.

изображение_viber_2019-08-09_15-49-38 (1)

IMG_20190808_155139 (1)

IMG_20190808_164339 (1)