Інформаційно-пізнавальні заняття в школах

Працівники Національного природного парку «Мале Полісся» старший науковий співробітник О.В. Мнюх та фахівець з екологічної освіти Ю.О. Лукащук  провели ознайомчі та еколого-освітні  заняття про Парк. Цього разу зустріч відбулася з учнями 7 – 8-х класів Славутської ЗОШ І-ІІІ ст. №4, НВК “ЗОШ, гімназія” №5 м. Славути та Славутського НВК “Спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів, ліцею “Успіх”.

Дітей ознайомили з історією створення та становлення  установи, її основними завданнями. Хлопчики й дівчатка з цікавістю слухали розповіді про рослинний і тваринний світ парку, особливості об’єктів природно-заповідного фонду. А ще – переглянули науково-популярний відеоролик,  згадали важливі екологічні дати, грали ігри і, врешті-решт, чудово й корисно провели  час.

 Школярам роздали інформаційні буклети про НПП «Мале Полісся» та екологічну стежку «Перлина Славутчини».

Прес-служба НПП «Мале Полісся».

DSC_8233 DSC_8189 DSC_8196 DSC_8202 DSC_8210 DSC_8215 DSC_8229

Цех переробки деревини працює ефективно

Переробка деревини є вагомою частиною виробничої діяльності Ізяславського лісгоспу. Для стійкого нарощування обсягів переробки та освоєння випуску нових видів продукції, яка користується попитом на внутрішньому та зовнішньому ринках,  у 2017 році було розширено цех та оснащено сучасним високопродуктивним стрічкопильним верстатом «Мебор». Тут також експлуатуються імпортні стрічкопильні верстати «Мініпрофі-900», «Вуд-Майзер», вертикально-стрічкопильний верстат «Центауро», багатопильний верстат «Пауль», торцовочні верстати «Мост», поздовжній прирізний верстат з лазерним прицілом КД-700, три сушильні камери «Хамеч». Високу якість розпилювання деревини на пиломатеріали забезпечує дільниця підготовки круглих та стрічкових пил, яка оснащена обладнанням, що відповідає сучасним вимогам.

У цеху  торік перероблено 13568 кубометрів низькосортної деревини, з якої випущено 6968 обрізних та необрізних пиломатеріалів. Також отримано 4372 кубометри дров’яних відходів, які реалізовуються для населення та організацій як паливо. В основному виготовлена продукція експортується таким іноземним споживачам, як  ASTEO INTERNATIONAL(FZE), “RETIM EUROPE OU”, SIA ” GLOBAL TRADE DEVELOPMENT Co.”,  SA “AVANTAJ-AV”.

За 2018 рік експортовано 5622   кубометри (в тому числі 489  кубометрів сухих пиломатеріалів) на суму 17,448 мільйона гривень. На внутрішній ринок реалізовано 888 куб м пиломатеріалів на суму 1,337 мільйона гривень.

Переробка сухостійної  деревини дає додаткові кошти для забезпечення виконання комплексу лісогосподарських робіт, а також кошти для сплати податків та виплати гідної заробітної плати.

Зараз у цеху переробки деревини працює 40 чоловік. Очолює цей виробничий підрозділ понад  17 років досвідчений спеціаліст Анатолій Мартинов.

Прес-служба Ізяславського лісгоспу.

25-e1499942553264Виробничий процес в цеху переробки деревини ДП !Ізяславське ЛГ!17-e1499942544651

ВТЕРКОВСЬКОМУ Ярославу Юрійовичу – шістдесят!

Завідуючий сектором кадрів та юридичного забезпечення Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства Ярослав Втерковський – досвідчений фахівець, який добре знає свою справу. За плечима Ярослава Юрійовича  – 25 років державної служби, тонкощі якої вміло опанував. За сумління, активність неодноразово відзначався грамотами й подяками обласного управління лісового та мисливського господарства.

   Уважний до колег, безкорисливо допомагає юристам підвідомчих підприємств, вміло доносить до спеціалістів лісового господарства всі законодавчі зміни.

    У день шістдесятилітнього ювілею колектив апарату ХОУЛМГ бажає Ярославу Юрійовичу міцного здоров’я, щастя, сімейного затишку, успіхів на благо рідної України!

Нова Громадська рада при Держлісагентстві: фаховість, об’єктивність та неупередженість

Представник ГО «Українське об’єднання міжвідомчих комунікацій у сфері охорони навколишнього середовища е-Екологія» Ігор Лицур проаналізував склад новообраної Громадської ради при Держлісагентстві.

Він зазначив, що Громадська рада при Держлісагентстві є високопрофесійною та здатною реагувати на виклики, які існують сьогодні в лісовому господарстві.

Щодо складу інститутів громадського суспільства, представники яких ввійшли в ГР, то за інтересами вони розподілилися таким чином: 8 – юристів та громадських активістів, 7 – деревообробників та лісозаготівельників, 7 – лісівників та мисливців, 8 – екологів та науковців, 5 – учасників АТО та представників ЗМІ.

Склад представників ГР за освітою: 15 – лісове господарство, 6 – правознавство, 4 – інженери-технологи, 2 – економісти, а також географ, політолог, зоотехнік, агроном, фахівець з державного управління, тощо.

Ігор Лицур зазначає, що фактично немає питань у лісовому господарстві, з яких члени ГР були б некомпетентні. Окрім цього, він відзначає, що ГР оновила свій персональний склад на 54%, тобто до її складу ввійшло 19 нових членів і 16 були членами ГР минулого скликання.

«Особливо приємно відзначити фаховий науковий рівень членів ГР, в якій науковці складають 20%. Є розуміння того, що  рішення будуть прийматися науковообгрунтовані та виважені. Крім фаховості, професійності та високого наукового рівня членів Громради, потрібно відмітити і їх визнання з боку держави – 9 членів ГР мають державні нагороди», – підкреслив Ігор Лицур.

Завантажити презентацію

Працює нова стаціонарна рубальна машина

ДП «Ярмолинецьке лісове господарство» систематично поповнює технічний парк новою потужною технікою для забезпечення чіткої роботи підприємства та полегшення умов праці.

     Так, нещодавно придбано нову стаціонарну рубальну машину DP-560Е на Лісоводський нижній склад. Вона призначена для подрібнення відходів деревообробки. Максимальний діаметр колоди для завантаження – 280 мм. Працює агрегат від електроструму з двигуном потужністю 75 кВт, гідравлічною подачею сировини та викидом тріски вгору. За зміну  виробляють 40-60 кбм продукції. Розмір фракції тріски на виході: 10-40 мм.

    Відповідальність за техніку безпеки під час експлуатації технічного засобу покладено на начальника Лісоводського нижнього складу Валерія Іващішена. На машині працюють стропальники Антон Прус, Володимир Жищинський, Іван Пробитий.

Прес-служба Ярмолинецького лісгоспу.

image3 image1 image2

Сезон розпочали рано

У зв’язку із настанням доволі теплої погоди в ДП “Новоушицьке лісове господарство” розпочався лісокультурний сезон. Аби зберегти  вологу, в Струзькому лісництві готують ґрунт під посів лісових культур. Здійснено його поновлення   на зрубах, що були підготовлення з осені, на площі 5 га. Проведено нарізання борозен ПКЛ-70 трактором МТЗ-82 на площі 2 га. Усього по ДП “Новоушицьке лісове господарство” на 2019 рік заплановано посів та посадку лісових культур на площі 19,2 га.

Слід відмітити, що цьогоріч поряд із традиційною схемою для підприємства при створенні лісових культур 6×0,7 м, впроваджується нова – 4×0,7 м, із п’ятим рядом клена гостролистого.

Задля кращої схожості та приживлюваності лісових культур, як тільки дозволить погода, роботи з підготки ґрунту будуть продовжені, щоб якомога раніше приступити до створення лісових насаджень. Адже з одного боку потрібно пильнувати за наявністю вологи у ґрунті та дотриманням термінів садіння. А з іншого, через значні плюсові температури, що склалися наприкінці зими, закладений у ями жолудь почне проростати та втратить  посівні якості, що також підганяє у термінах висіву. Задля уповільнення процесу проростання по лісництвах підприємства проведено снігування жолудя в ямах.

Виконуючи ці заходи, лісівники підприємства в першу чергу дбають про якісне відновлення лісів, їх високу приживлюваність та успішне виконання поставлених лісокультурних завдань.

Прес-служба ДП Новоушицьке лісове господарство

image2 image1

Першу в Україні лінію автоматичного висіву насіння деревних порід відкрито на Хмельниччині в Славутському лісгоспі

Головною подією візиту заступника голови Держлісагентства Володимира Бондаря на Хмельниччину стало відкриття першої в Україні лінії автоматичного висіву насіння деревних порід для вирощування сіянців із закритою кореневою системою у ДП «Славутське лісове господарство».

Виступаючи перед лісівниками з цієї нагоди, начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Петро Пешко зазначив, що підвідомчі підприємства активно переходять на сучасні європейські методи вирощування лісу, освоюють новітні технології. Відкриття лінії автоматичного висіву ще одне цьому підтвердження. Петро Степанович подякував керівництву Держлісагентства та  Хмельницької області, народним депутатам за підтримку і запевнив, що очолювана ним команда повсякчас дбатиме про розвиток лісового господарства.

Заступник голови Держлісагентства Володимир Бондар відзначив лісівників Хмельниччини за новаторський підхід  та досягнені успіхи, за підтримку  лісогосподарських підприємств півдня й сходу України. Він також розповів про внесок лісівників держави до бюджету, зупинився на проблемах, які перешкоджають розвитку лісового господарства.

Голова обласної державної адміністрації Вадим Лозовий відзначив ефективну роботу лісівників краю, подякував за наповнення місцевого бюджету, закликав наростити власну переробку деревини і запевнив, що керівництво області завжди підтримуватиме лісівників у добрих починаннях.

Народний депутат Роман Мацола теж запевнив лісівників у підтримці й побажав їм нових успіхів.

Директор Славутського лісгоспу Віктор Сапожнік підкреслив, що нова лінія – це інвестиція в майбутнє, її введення дасть можливість створювати нові насадження з високою якістю,  посадковий матеріал матиме поліпшені властивості.

І ось настає урочиста мить: поважні гості перерізають стрічку й дають добро на запуск лінії. Віктор Сапожнік і Петро Пешко розповідають про роботу обладнання і його можливості. Потім господарі показали павільйон для притінення та автоматичного зрошення сіянців площею 1700 квадратних метрів, холодильні камери для зберігання насіння, посадкового матеріалу, де підтримуються оптимальна вологість і температура. Нова лінія розрахована на щорічне  вирощування 500 тисяч сіянців із закритою кореневою системою. Згодом її планують розширити та поставити вирощування на конвеєр, забезпечивши таким чином всю область садивним матеріалом із закритою кореневою системою.

Впровадження інтенсивних методів вирощування садивного матеріалу із застосуванням різних видів добрив і препаратів дає можливість (в стислі строки, протягом року) отримати крупномірний садивний матеріал, який при висаджуванні не втрачає енергії та інтенсивності росту, оскільки зберігається цілісність кореневої системи і оптимальний баланс між корінням та наземною частиною.

Висока приживлюваність та збереженість (90-95%)  лісових культур, створених з використаннямсадивного матеріалу із  закритою кореневою системою, дасть змогу:

- розширити терміни  садіння, проводити садіння навіть у липні  садивним  матеріалом, вирощеним у поточному році;

- скоротити терміни вирощування лісових культур до переведення їх у вкриті лісовою рослинністю земліта підвищити їхню якість.

Кращий ріст лісових культур та швидке їх зімкнення сприятиме більш швидкому та інтенсивномувідновленню  лісового середовища на зрубах.

Після ознайомлення з підприємством відбулася прес-конференція Володимира Бондаря, на якій він відповів на запитання журналістів.

Завершився захід виробничою нарадою з керівниками лісогосподарських підприємств Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства, керівниками структурних підрозділів ДП «Славутське лісове господарство».

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

IMG_4042 IMG_4386 IMG_4341 IMG_4330 DSC_0103DSC_0102 IMG_4296 IMG_4190 IMG_4277 IMG_4013 IMG_4068 IMG_3837IMG_3927 IMG_4007 IMG_4406viber image 2019-02-18 , 08.18.41viber image 2019-02-18 , 08.19.53

Заступник голови Держлісагентства України Володимир Бондар відвідав Шепетівський лісгосп

Після ознайомлення з Хмельницьким лісомисливським господарством заступник голови Держлісагентства Володимир Бондар, начальник Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства Петро Пешко, перший заступник начальника Павло Золотий та заступник начальника Юрій Безноско відвідали Шепетівський лісгосп.

Директор лісгоспу Володимир Сасюк розповів про роботу підприємства, зокрема лісокомплексу та дільниці з розпилюванню деревини, на якій нещодавно встановили вертикальну пилораму марки PRU-570/8 з продуктивністю 15-25 кубометрів за зміну.

Також Володимир Бондар відвідав зону відпочинку «Дубки» й торгівельний павільйон «Лісовичок». Тут реалізують вироби, виготовлені підприємствами лісогосподарської галузі, а також саджанці декоративних дерев і кущів, ягоди, гриби, чаї, соки, сувенірну продукцію та декоративні вироби.

   Керівник Держлісагентства дав високу оцінку роботі лісгоспу.

За матеріалами прес-служби Шепетівського лісгоспу.

DSC_0282 DSC_0290 DSC_0296 DSC_0045 DSC_0075 DSC_0085 (1) DSC_0085 DSC_0098 DSC_0108 DSC_0113 DSC_0151 DSC_0163