Лісівники Хмельниччини виконали річний план створення лісових культур

Популярні

Цьогорічної весни державні лісогосподарські підприємства краю мали створити 597 гектарів лісових культур. Із завданням усі  успішно справилися, а  частина підприємств значно перекрила його.  Це дало змогу навіть справитися з річним завданням. Уже засаджено понад 636 гектарів площ при плані 605 гектарів.  Культури посаджено вчасно й з високою якістю. Оскільки погода сприяє, деякі лісгоспи ще ведуть посадку на цьогорічних зрубах.

   Найбільше посадили дерев Славутський та Ізяславський лісгоспи – відповідно 135 та 125 гектарів. Гарний доробок Ярмолинецького, Старокостянтинівського та Шепетівського лісгоспів. Відрадно сказати, що Летичівський лісгосп посадив 11 гектарів нового лісу на землях, непридатних для ведення сільськогосподарського виробництва.

   Паралельно підприємства ведуть доповнення культур попередніх років. Ці роботи провели на площі 668 гектарів – значно більше, ніж передбачали.

   У розпалі висів насіння різних порід дерев у лісорозсадниках. Вже впорали площу 2,5 гектара.

   Одночасно з лісогосподарськими роботами всі підприємства ведуть цілодобове чергування в лісах, адже настав пожежонебезпечний період. Лісівники закликають відпочивальників, які вже потяглися на лоно природи, бути обережними з вогнем і дотримуватися правил поведінки в лісі.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

Взаємовигідна співпраця триває

 Між  ДП “Кам’янець-Подільське лісове господарство”  та коледжем Подільського державного аграрно-технічного університету склалася міцна співпраця,яка триває багато років.Днями в рамках акції “Майбутнє лісу в твоїх руках” група студентів відділення “Агрономія” на чолі  з завідувачем віддділення  Інною Федорук   для закріплення знань з  робітничої професії “Озеленювач“ ознайомилися з  роботою  Дунаєвецького лісництва.

         Інженер з лісових культур Лілія Коваль та помічник лісничого Олександр Лісовський   показали ділянки насаджень  з різним видовим складом деревних порід,   познайомили  з вирощуванням садивного матеріалу в розсаднику. Надзвичайно цікавим  для студентів виявилося відвідання пам’ятки садово-паркового мистецтва – дендропарку Миньковецький.

 Викладачі та студенти висловили  вдячність за побачене,    фахові  та змістовні розповіді  спеціалістів, за  екскурсію та  запропонували   практичну допомогу   у створенні   разом з лісівниками лісництва  шкілки ялини звичайної.

Прес-служба Камянець-Подільського лісгоспу.

0-02-04-03418cfb240ce68d1e7aa41d7806e5bb719c096bc269d6632f08cc5a9c55487b_full 0-02-04-3489c2904e6e1ff32c4ed430b526445c46814bc6921369002d641a20ea64600e_full 0-02-04-bcb3a0bc38a41a0ea621ae5d5ae247f3514d2136b544a914d9a1032e69062062_full 0-02-04-0ce4fbd932f8c1acbacddf7a2a88da57c3714c489332bb7360198d97fb8b2943_full

Врожай закладають навесні

У ДП “Новоушицьке лісове господарство” поступово нарощують виробництво продукції побічного користування. Так, у Браїлівському лісництві торік посадили 0,5 га саду інтенсивного вирощування. Він  розширив уже існуючий сад до гектара.

Для  підвищення  продуктивності саду та забезпечення його належного фітосанітарного стану лісова охорона Браїлівського лісництва у січні  провела обрізку крон старшого плодового насадження. В молодій частині саду  при консультуванні досвідчених спеціалістів здійснено закладку крон майбутніх дерев, їх формування під інтенсивне вирощування.

Успішне вирощування саду та отримання високих врожаїв потребує постійного та своєчасного догляду. На початку квітня в міжряддях проведено механізований догляд, щоб не допустити задерніння ґрунту та розвитку злакових бур’янів. А з початком розпускання бруньок здійснено комплексний обробіток саду інсектицидно-фунгіцидним розчином для боротьби із різними шкідниками та хворобами плодових насаджень.

Прес-служба ДП “Новоушицьке лісове господарство”.

IMG-eb990276878da6af3182847d8fe776f8-VIMG-ead524ee0a3ae502faf667569635aaca-V

Комісія засвідчила достатній рівень знань

Збереження життя працівників і забезпечення безпечних та здорових умов праці на робочих місцях  – це основне завдання, яке  стоїть не тільки перед роботодавцем, а й перед кожним працівником.  Для  досягнення кращих результатів в роботі, створення безпечного робочого середовища та зменшення людських помилок щорічно в Хмельницькому лісомисливському господарстві проводяться навчання та перевірка знань  з охорони праці.

   У їх програмі – навчання посадових осіб та інших працівників з питань охорони праці,  надання першої медичної допомоги потерпілим від нещасних випадків, а також виконання правил поведінки робітниками  в разі виникнення аварій.

     Комісія з перевірки знань під головуванням  директора І.В. Бурковського  відзначила  достатній   рівень знань нормативно-правових актів, Правил  та інструкцій на окремих видах робіт з охорони праці. Страховий експерт з охорони праці Хмельницького відділення управління виконавчої дирекції  Фонду соціального страхування  України у   Хмельницькій області  І.М. Войтюк, який був у складі комісії, теж позитивно оцінив рівень знань з охорони праці на підприємстві.

Прес-служба Хмельницького ЛМГ.

0-02-04-4aecf01bf4f23f48111a4005e4800a6b8c81b683750e5fa83fcfb5c57c3de053_f5403686 0-02-04-2ef9743056c2533c89143b806384fe9ef39944494857ab226b4e471b02c74a44_e9ca9b47

Лісівники Славутчини долучилися до акції «Посади дерево миру»

Бюро Української Греко-Католицької Церкви з питань екології за підтримки Мінприроди ініціює чергову хвилю безтермінової екологічної акції «Посади дерево миру», метою якої є привернення уваги до соціально-екологічних наслідків війни, єднання в молитві для відновлення миру.

     Підтримали ініціативу і в ДП «Славутський лісгосп» та посприяли в озелененні церкви святого Івана Богослова в місті Нетішині й входу до храму Святих Апостолів Петра і Павла в міському парку культури та відпочину.

     «Уся наша Християнська Спільнота щиро дякує парафіянам за здійснення акції «Посади дерево миру», а також висловлюємо слова вдячності Славутському лісгоспу за виділені нам самшит та ялівець.  Хай Господь Бог благословить Вас і Ваші родини»,  – подякував настоятель храму о. Назар.

     Довідка: Всеукраїнська акція «Посади дерево миру»  започаткована Бюро УГКЦ з питань екології  6 листопада 2016 року, аби привернути увагу до катастрофічних соціально-економічних наслідків війни на Сході України і, об’єднаючись у молитві та ділах милосердя стосовно Божого створіння, внести посильну лепту для їх подолання.

     Щорічно відбувається дві хвилі акції (весна-осінь), в рамках яких  було висаджено десятки тисяч дерев миру по всій Україні й зокрема в прифронтовій зоні. Численні алеї, сади та сквери миру символізують спільне прагнення всіх людей доброї волі до  відновлення миру в країні, миру з Богом та миру зі всім створінням.

Прес-служба ДП «Славутський лісгосп».

Храм 2 храм у Нетішині Нетішинській храм УГКЦ Храм 1

ЗАСІДАННЯ КОМІСІЇ З ПИТАНЬ ТЕХНОГЕННО-ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ТА НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ ПРИ СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКІЙ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Під керівництвом заступника голови Старокостянтинівської районної державної адміністрації Олега Борикіна відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при райдержадміністрації. Разом з іншими участь у роботі комісії взяв працівник державної лісової охорони лісгоспу в.о. провідного інженера охорони та захисту лісу О.М. Мовчан.

         Обговорено два питання:

-         про реалізацію календарного плану проведення додаткових заходів з посиленої імунізації проти кору населення району у квітні-червні 2019 року;

     – про запобігання виникненню пожеж у природних екосистемах.

         За результатами засідання  вирішено  провести додаткові заходи з посиленої імунізації проти кору населення за рекомендаціями МОЗ України.

         Також вирішено забезпечити виконання в повному обсязі “Плану дій органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, органів управління, сил та засобів територіальної підсистеми єдиної системи цивільного захисту щодо запобігання виникненню пожеж у природних екосистемах і оперативного реагування на них на території області у 2019 році”. У разі виникнення надзвичайних ситуацій в природних екосистемах, лісових масивах, пожеж торфовищ, сільгоспугідь забезпечити спецтехніку необхідною кількістю паливно-мастильних матеріалів для своєчасного реагування за рахунок лісо- та землекористувачів, а також за рахунок місцевого матеріального резерву.

Прес-служба ДП “Старокостянтинівський лісгосп”.

фото 1 фото 2

Рятувальники Ізяславщини проводять перевірки лісокористувачів

Працівники Ізяславського районного сектору Державної служби з надзвичайних ситуацій здійснили в ДП «Ізяславський лісгосп» перевірку стану протипожежного захисту лісів у пожежонебезпечний період.

Фахівці ДСНС звернули увагу на стан лісових пожежних станцій, оглянули  техніку, пожежне та спеціальне обладнання. На підприємстві є 4 пожежні автомобілі та 2 одиниці техніки, що пристосовані для підвозу та гасіння лісових пожеж. Для нагляду за пожежною ситуацією в лісових масивах підприємства створено мережу  пожежно-спостережних пунктів, які забезпечені засобами зв’язку та нагляду за лісовими масивами. Всього обладнано 10 пожежно-спостережних пунктів,  в тому числі 4 спостережні вежі, 3 з яких обладнанні системами відеоспостереження за лісом.

Усі лісництва підприємства забезпечені мотопомпами для швидкого реагування на ймовірні лісові пожежі. У Михельському та Плужнянському лісництвах встановлені цистерни ємкістю 30 м3 для забору води.  Ведуться роботи зі створення мінералізованих смуг та постійно забезпечується догляд за ними.  В першому кварталі поточного року створено мінералізовані смуги протяжністю  50 км, а на відстані 49 км проведено догляди вздовж доріг та полів.

Перевірка засвідчила, що на території ДП «Ізяславський лісгосп» уся  техніка підтримується у належному стані; щороку оновлюється склад протипожежного інвентаря, умови та місце збереження яких відповідають вставленим вимогам. Тож за результатами перевірки підприємство готове протистояти пожежам в екосистемах.

Прес-служба Ізяславського лісгоспу.

IMG_0353 IMG_0348

Шкільний дендропарк стане ще кращим

Національний природний парк «Мале Полісся» з метою поглиблення екологічної обізнаності налагодив співпрацю з черговим навчальним закладом регіону. В рамках акції “Майбутнє лісу в твоїх руках” працівники установи провели доповнення дендрологічного парку, що на території  Мокрецького НВК “ЗОШ І-ІІ ступенів -дитячий садок” Ізяславського району.

У заході разом із співробітниками Парку взяли участь  педагогічний колектив, школярі, котрі є членами екологічної ліги. На території шкільного дендраріуму  висаджено саджанці дуба червоного, гортензії білої, верби Матсудана та хеномелеса чудового. Невдовзі дендрологічний парк стане справжньою окрасою навчального закладу.

Прес-служба НПП «Мале Полісся».

19-04-11-IMG_20190411_124119 19-04-11-IMG_20190411_122119 19-04-11-IMG_20190411_122218 19-04-11-IMG_20190411_122336

Вшанували пам’ять загиблих героїв

У Шепетівській ЗОШ №5 відбулася важлива подія. Сюди завітали матері загиблих в АТО воїнів, міський голова М.І. Полодюк, головний лісничий ДП «Шепетівський лісгосп» О.В.Заблоцький, голова Шепетівського міськрайонного відділення ГО «Всеукраїнська спілка учасників бойових дій в АТО «Побратими України»  І.В. Дзюба, учасники АТО, учні та інші  громадяни міста.

Присутні зібралися, щоб вшанувати пам’ять загиблих героїв та створити іменну алею пам’яті на території школи.

Під час урочистої лінійки-реквієм присутні матері загиблих героїв отримали відзнаки. Потім всі разом вирушили висаджувати молоді дуби.

Прес-служба Шепетівського лісгоспу.

DSC_0339 DSC_0347 DSC_0352 DSC_0359 DSC_0381 DSC_0382 DSC_0388 DSC_0336

Садили ліс разом із учасниками АТО

Учасники спілки «Побратими України» взяли участь у всеукраїнській акції «Майбутнє лісу в твоїх руках».

У Кам’янківському лісництві Шепетівського лісгоспу учасники АТО та лісівники були створені культури в пам’ять загиблих під час проведення антитерористичної операції на сході нашої держави.

Під керівництвом голови ГО «Всеукраїнська спілка учасників бойових дій в АТО «Побратими України»» в місті Шепетівці та Шепетівському районі І.В. Дзюби, головного лісничого ДП «Шепетівський лісгосп» О.В.Заблоцького на ділянці були висаджені саджанці дуба червоного, модрини, сосни звичайної та закладена алея з верби.

Прес-служба Шепетівського лісгоспу.

DSC_0296 DSC_0222 DSC_0227 DSC_0233 DSC_0247