На суботнику трудилися завзято

На території адмінбудівлі ДП «Ізяславський лісгосп»  пройшов суботник з благоустрою в рамках акції «За чисте довкілля». Прибрати територію від минулорічного листя, гілок та сміття вийшли працівники підприємства.

Вдалося зробити чимало. Приведено в належний санітарний стан прилеглу до адмінбудинку територію, парк  навколо адмінбудівлі, оновлено та облагороджено клумби. Також прибрали сміття, що накопилось за зиму, побілили бордюри на закріпленій за підприємством території по вулиці Михельська. Прибирано та благоустроєно  територію біля адмінбудинків кожного підрозділу лісгоспу.

Надано шефську допомогу з декоративної стрижки живоплотів та дерев Михлянській загальноосвітній школі, де базується шкільне лісництво..

Лісівники систематично долучаються до всеукраїнських та громадських акцій, а також поза їх рамками допомагають в благоустрої  та озелененні міста.  Надано міській раді для озеленення  50 саджанців горіха грецького та 50 саджанців каштана.

Прес-служба Ізяславського лісгоспу.

DSC_0449 IMG_20190423_085923 IMG_20190423_104810 OLYMPUS DIGITAL CAMERA DSC_0443

ГОСПОДАРНІСТЬ І ГОСТИННІСТЬ ЛЕТИЧІВСЬКИХ ЛІСІВНИКІВ ОЦІНИЛИ ПРЕДСТАВНИКИ ОБСЄ

  Наша родина проживає в Летичеві неподалік  адмінбудівлі ДП «Летичівський лісгосп». Стосовно ділових якостей його директора В.М. Сивуна нікого з мешканців райцентру  не здивуєш, бо для нас це не новина. Справжній господар.

   Якщо за будівлю лісгоспу в селищі має бути краще оформленим лише святий храм, то так воно і є. Вхід у адміністративне приміщення лісгоспу – офіційно-стриманий: ошатні туї, рівненько пострижені кущі самшиту. По обидва боки контори і за нею – яблуневий сад. Він дбайливо доглянутий, з  свіжо підбіленими стовбурами дерев, бордюрами. Все створює атмосферу затишку. Недарма тут оселилися  білки і з усього видно – добре почуваються на яблунях, не лякаються і людей.

  Затишно й у приміщенні. Працівники лісгоспу до того затишку звикли, не помічають, а от ті, хто час від часу працює на виборчих дільницях, дуже цінують гостинність і тепло цього підприємства. До речі, в актовому залі лісгоспу понад 20 років розташовується виборча дільниця 191 виборчого округу.  Вона створює певні незручності для лісгоспу, але В.М.Сивун  завжди йде назустріч суспільним потребам. От і цього разу під час підготовки й проведення виборів президента України Василь Михайлович розпорядився опалювати приміщення заради тепла в актовому залі: «У нас цілісінький день працюватимуть люди, тому й потрібно, щоб було по-людськи».

  Господарність, українську гостинність відзначили й представники ОБСЄ, які були присутніми під час голосування. Спостерігачі від Бюро демократичних інститутів і прав людини організації з безпеки та співробітництва в Європі Вінтерс Джон Майкл (Америка) та Деген Лоїс Алексіс (Швейцарія) задоволені були ходом голосування в Україні, зокрема на окремих дільницях, які встигли відвідати на Хмельниччині.  Спостерігачі поспілкувалися з працівниками дільниці, розташованої в лісгоспі. Вони добрим словом оцінили затишок і тепло в приміщенні, організованість роботи. Вражені були  й гостинністю.(Християни західного обряду в цей день святкували Христове Воскресіння, тому під час коротких перерв могли скуштувати святкової паски і до паски). Пригостили і західних гостей.

  -У нас у Швейцарії дуже привітні і гостинні люди, проте, все, що могли б запропонувати гостям – це   маленьке горнятко кави, а у вас тут розкішний стіл, – дивувався Алексіс.

  Летичівським лісівникам було приємно за таку оцінку гостей.

   Л. АСЄЄВА,

секретар виборчої дільниці.

Семінар-нарада з керівниками та спеціалістами служб охорони праці підприємств міста на базі ДП «Старокостянтинівський лісгосп»

У ДП “Старокостянтинівське лісове господарство” під головування начальника управління соціального захисту населення Н.І. Шабельник відбулася семінар-нарада з керівниками та спеціалістами служб охорони праці міських підприємств,  установ та організацій   різної форми власності та господарювання.

Захід відбувся з метою детального роз’яснення покрокового алгоритму порядку проведення попереднього (під час прийняття на роботу) та періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, щорічному обов’язковому медичному огляді осіб віком до 21 року, а також правильності та своєчасності проведення атестації робочих місць за умовами праці та інших важливих питань охорони праці і безпеки життєдіяльності на території міста.

 У семінар-нараді взяли участь представники управління соціального захисту населення, Старокостянтинівського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області, управління Держпраці в Хмельницькій області, Старокостянтинівської центральної районної лікарні, керівники та спеціалісти служб охорони праці підприємств, установ та організацій міста.

 Під час семінару  розглянуто такі питання: актуальні проблеми охорони праці та безпеки життєдіяльності на території міста, про порядок проведення медичних оглядів працівників та атестації робочих місць за умовами праці, про роботу Старокостянтинівського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області з питань профілактики виробничого травматизму та відшкодування шкоди потерпілим.

Про роботу місцевої влади з питань охорони праці у вступному слові доповіла начальник управління соціального захисту населення Н.І. Шабельник.

 Представники підприємств брали активну участь у в обговоренні висвітлених питань. Особливу зацікавленість викликало питання проведення медичних оглядів працівників. Представники Управління Держпраці у Хмельницькій області О.А. Токар (начальник відділу з питань гігієни праці) та В.В. Мамчур (лікар з гігієни праці) дали вичерпні відповіді на поставлені запитання та детально роз’яснили порядок проведення медичних оглядів.

Головний спеціаліст-експерт з умов праці управління соціального захисту населення В.В. Гордійчук  висвітлив питання проведення атестації робочих місць за умовами праці.

 Про роботу Старокостянтинівського відділення Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області з питань відшкодування шкоди потерпілим та профілактики виробничого травматизму інформували присутніх начальник відділення В.М. Василик та страховий експерт з охорони праці В.М. Дехтярук.

Прес-служба Старокостянтинівського лісгоспу.

55560443_2012705262372247_725407598198652928_o 53799374_2012705019038938_2934580226543321088_o

УВАГА: ТОРГИ!

3 травня 2019 року будуть проведені  торги з продажу необробленої деревини додаткової заготівлі другого кварталу. Її виставляють підприємства Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства за адресою:

 м. Хмельницький вул. Театральна, 10,

товарна біржа „Подільська”

Заявки покупців на участь у торгах  приймаються за адресою: 
Товарна біржа „Подільська” (29000 м. Хмельницький вул. Театральна, 10

т. 65-05-13, 70-20-73, 70-22-10, 70-22-11 ,т./факс 795-801),

щоденно  з 8-30 год. до 17-30 год.

Більш детально – на сайті біржі: http://birzha.km.ua/unprocessed/42

 

У рамках акції спільно з школярами здійснили багато добрих справ

     ДП «Ярмолинецьке лісове господарство» активно долучилося до відзначення  Дня довкілля й акції «Майбутнє лісу в твоїх руках». Днями спільну природоохоронну акцію  провели Городоцьке лісництво,  вчителі й учні 9-11 класів Лісоводської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

   У рамках  акції «Майбутнє лісу в твоїх руках» всі разом на подвір’ї школи посадили саджанці туї, а біля Обеліска Слави створили дві алеї Пам’яті із берізок та кленів: Героям Небесної Сотні та Героям АТО. Оксана Михайлова, директор Лісоводської ЗОШ та Ігор Дзера, Лісоводський сільський голова й учні  щиро вдячні Ярмолинецькому лісгоспу, зокрема, Сергію Садовому, лісничому і Михайлові Яблонському, помічнику лісничого Городоцького лісництва ДП «Ярмолинецьке лісове господарство» за те, що беруть активну участь у життєдіяльності громади та навчального закладу, а також за проведення в школі акції «Майбутнє лісу в твоїх руках!».

         Добру справу також зробили працівники Ярмолинецького лісництва разом з учнями шкільного лісництва Ярмолинецького НВК. Вони розвішали шпаківні на території зони відпочинку. Роботою керував С.П. Муляр – помічник лісничого Ярмолинецького лісництва.

       А працівники Вишнівчицького лісництва разом з учнями шкільного лісництва Вишнівчицького ЗОШ висадили 30 ліщин на галявині біля обеліску пам’яті п»ятнадцятьом лісівникам України – загиблим героям  АТО  (кв.33 Вишнівчицького лісництва). Лісівники продовжують роботу з учнями шкільного лісництва Завадівської ЗОШ.

      Працівники апарату підприємства також долучилися до проведення Дня Довкілля – провели благоустрій території навколо адмінприміщення лісгоспу.

       З метою шани та вічної пам’яті героїв колектив Ярмолинецького лісгоспу створив лісові культури в пам’ять загиблим лісівникам в зоні АТО у всіх лісництвах підприємства: Віньковецьке лісництво – 1,3 га дуба, Вишнівчицьке лісництво – 1,2 га модрини, Сатанівське лісництво  – 1,7 га бука, Ярмолинецьке лісництво – 2,4 га модрини,  Городоцьке лісництво – 1га дуба.

Прес-служба Ярмолинецького лісгоспу.

IMG-caa07828cd93574a10b97ef09f368551-V 58679272_278676826414482_976847812773806080_n000000000000000000000000000000000

Працівники Проскурівського лісгоспу закликають населення дотримуватися чистоти на лоні природи

   ДП «Проскурівський лісгосп» кожної весни, і ця не стала виключенням, в рамках акції «За чисте довкілля» організовує прибирання, аби підготувати ліс до свіжої молодої зелені, щоб пахло в ньому хвоєю й травами, а не викинутим сміттям. Цього разу чистоту наводили в  кварталі №10 Хмельницького лісництва.

   Всі працівники завзято трудилися задля природи, чистого повітря і просто  естетичного задоволення. Чому ж відпочиваючі вважають, що залишений ними безлад зникне сам по собі? Чому так важко кожному просто прибрати після себе? Ці питання часто постають і озвучуються та чомусь не доходять до людських сердець.

   Шановні жителі міста Хмельницького й району, ДП «Проскурівський лісгосп» звертається до вас з проханням поважати людську працю та одне одного!  Не смітіть у лісі, адже він для вас безвідмовний і в той же час проти вас безпорадний!

Прес-служба Проскурівського лісгоспу.

20190418_165743 20190418_162428

Держлісагентство за підтримки Міжнародної спілки охорони природи планують започаткувати проект щодо адаптації лісів до змін клімату

Сьогодні відбулася зустріч заступника Голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимира Бондаря з керівником Офісу Міжнародної спілки охорони природи (IUCN) у Республіці Сербія Борисом Ергом та представником IUCN Романом Волосянчуком.

Під час зустрічі сторони обговорили питання започаткування у рамках Міжнародної кліматичної ініціативи проекту в Україні стосовно розробки стратегічного бачення щодо адаптації лісового господарства до змін клімату.

Керівник Офісу Міжнародної спілки охорони природи (IUCN) у Республіці Сербія Борис Ерг зазначив, що попередньо з фахівцями Держлісагентства було узгоджено напрямки, за якими працювати міжнародний проект.

«Проблема змін клімату стосується всіх. І ми хотіли б більш детально вивчити цю проблему в Україні та спільно знайти шляхи вирішення та адаптації. Нам ще потрібно узгодити наш проект з Міністерством екології. Загалом, програма співпраці розрахована на 7 років», – сказав пан Ерг.

У свою чергу, заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар підкреслив, що Україні дуже важлива підтримка міжнародної спільноти у питаннях розроблення стратегії адаптації лісів до змін клімату.

«Україна знаходиться в різних кліматичних зонах, тому і підходи мають бути різними. Зміна клімату дуже впливає на стан лісів. Це і збільшення пожеж на півдні та сході країни, і масове всихання лісів на Поліссі. Українські фахівці та науковці намагаються боротися з цим, але нам потрібна міжнародна підтримка», – сказав Володимир Бондар.

Зазначимо, проект передбачатиме низку заходів, зокрема, розробку та впровадження інноваційної технологічно-інформаційної платформи для моніторингу лісів України та їх екосистем з метою отримання оцінки впливу на них кліматичних змін. Також буде зроблена оцінка вразливості лісових екосистем, сценарний аналіз змін. У результаті чого, фахівці розроблять стратегію адаптації до змін клімату та відповідний план дій. Паралельно з цим, готуватимуться зміни до законодавчої бази щодо адаптації лісів до зміни клімату та відновлення лісових ландшафтів.

Прес-служба Держлісагентства

3 1 2

Добрі справи летичівських лісівників

У рамках акції «Майбутнє лісу в твоїх руках» летичівські лісівники організували низку заходів.

І ось ще одна добра справа. Біля греко-католицького храму Пресвятої Трійці, що у Вовковинцях, вони провели озеленення. Головний лісничий О.В. Штойко разом з інженером лісового господарства С.І. Одійчуком, інженером лісових культур Ю.М. Кравчуком до поїздки у Вовковинці підготувалися завчасно. Із собою привезли саджанці, вирощені у Бохнянському лісництві. На лісівників із Летичева чекали лісівники вовковинецькі. Лісничий В.В.Бортняк та помічник лісничого О.А.Войтов організували бригаду із своїх працівників. Отець Павло з парафіянами підготували площу для нових насаджень. Було висаджено ялівець скельний і самшит вічнозелений.

Парафіяни, проводжаючи лісівників, дякували їм за добру справу. Отець же Павло разом з лісівниками відправився до місцевої школи. В актовому залі зібралися старшокласники. Отець Павло не оминув нагоди активного спілкування зі школярами, підтримав у зверненні до них молодого спеціаліста-лісівника Юрія Кравчука. Обоє, хоч і кожен через призму свого світобачення, говорили про любов до природи, її збереження, про те, що кожен має зробити внесок в озеленення свого дому, території школи, місцевості, на якій проживаємо.  Звичайно, говорили й про ліси, про те, що людство і ліси пов’язані нерозривно.

 Після цікавої розмови дітям цікаво було і працювати. Привезені лісівниками саджанці зайняли чималу площу. Знайшли тут своє місце 10 скельних ялівців, 6 ялівців козацьких, 6 туй золотистих, 50 берізок повислих та 50 кленів-яворів. Діти з радістю висаджували, підливали деревця і кожен намагався запам’ятати своє дерево. Щоб через роки потішитися його ростом, заховатися в його прохолоду.

   В акції взяли участь більше 120 учнів. Байдужих до того, про що говорили у залі школи, що відбувалося на території закладу, не було.

Отець Павло, дирекція школи дякували Летичівському лісгоспу за безкоштовно надані саджанці, злагоджену, організовану роботу.

Прес-служба Летичівського лісгоспу.

IMG_4034 IMG_4052 IMG_4058 IMG_4060 IMG_4074 IMG_4076 IMG_4096

Учні допомагали лісівникам залюбки

Адміністрація ДП “Ізяславський лісгосп” вкотре запросила учнів  Михлянського шкільного лісництва «Паросток» долучитися до  акції «Майбутнє лісу в твоїх руках». Того дня учні разом зі своїм керівником допомагали лісівникам висаджувати рослини в декоративному розсаднику.

Перед початком роботи інженер лісових культур І.І. Мартинов провів з учнями інструктаж з техніки безпеки та розповів про технологію вирощування декоративних рослин. Цього дня школярі спільно з лісівниками висадили в розсадник понад 1500 саджанців самшиту вічнозеленого, вирощеного в стаціонарній теплиці.  Діти докладали максимум зусиль до посадки декоративних рослин. Вони поставилися до цієї клопіткої роботи відповідально, старалися, щоб їхні рослини були правильно посаджені та гарно прижились.

Майбутні лісівники також допомагали облаштувати майданчик для реалізації декоративного посадкового матеріалу біля торгового павільйону «Лісовичок». Тут виставлено для продажу рослини в контейнерах. Рослин було цілий букет: туя західна «Смарагд», туя західна «Пірамідальна», туя західна «Колумна», туя західна «Брабант», ялівець козацький «Тамариксифолія»,  ялівець козацький «Гляука», ялівець китайський «Скурокет», самшит вічнозелений та інші.

У процесі роботи учні шкільного лісництва мали можливість ознайомитися з особливостями вирощування декоративного посадкового матеріалу, а також вирощування сіянців основних лісоутворюючих порід, ознайомитися з асортиментом рослин, які вирощує підприємство, а також відвідати стаціонарну теплицю, де проводиться вкорінення живців декоративних рослин.

Учні, переповнені приємними враженнями, подякували лісівникам за те, що мали змогу практично ознайомитися з особливостями вирощування рослин.

Прес-служба Ізяславського лісгоспу.

DSC_1128 DSC_1119 DSC_1115 DSC_1126 DSC_1110 DSC_1102 DSC_1113 DSC_1108 DSC_1139 DSC_1099

Очистили зони відпочинку й придорожні ліси від сміття

Весняний ліс вабить до себе відпочивальників і любителів природи, проте лісові насадження нерідко потерпають від людської байдужості.

   Ліси, незважаючи на  те, що тема засмічення обговорюється постійно,  часто  захаращені побутовим  сміттям.  Основними засмічувачами є жителі прилеглих до лісових масивів населених пунктів. Навіщо вивозити сміття на спеціальне звалище і платити за це гроші, якщо можна просто викинути його в ліс абсолютно задарма?  Так і утворюються  несанкціоновані сміттєзвалища, особливо в зимовий період та в негоду.

   У лісових масивах ДП “Кам’янець-Подільський лісгосп”  у місцях масового відпочинку  облаштовано рекреаційні пункти,  викопано біля них ями для сміття. Однак недбайливці смітять і тут, і в інших лісових куточках. Цьогоріч працівники  лісової охорони   разом з небайдужими громадянами, членами еко-волонтерських груп тільки в рамках акції  “Чисте довкілля “ уже ліквідували десятки стихійних сміттєзвалищ,  очистили лісові масиви від сміття. Його вивезено  майже 50 кубічних метрів.

    ДП «Кам’янець-Подільський лісгосп» вживає  заходи щодо дотримання відповідного режиму лісових насаджень та  присікає створення стихійних сміттєзвалищ і своєчасну їх ліквідацію.

Прес-служба Камянець-Подільського лісгоспу.

0-02-05-a02a80c3b5588ff03b7dd4386103019d32293fbf9c75c8a9db22acac1e3ab11b_fulсl ш 0-02-04-db0faf2d5410603781f00a49212ca0552016b3c4e38fcbc2ff6551a1ecd3a687_fмll 0-02-05-7e0562fefbf4b2b2153113eb808663ba2f69385a86696bb88ddcef4fa30261e7_fuаll