Подарунки від ДП «Славутське лісове господарство»

Привітати юних лісівників, педагогів комунального позашкільного навчального закладу Центр туризму і краєзнавства учнівської молоді  з Новим роком та Різдвом Христовим  до закладу прибув лісничий Нетішинського лісництва Андрій Ткачук.

Вихованці гуртка «Юні лісівники» –  активні учасники природоохоронних акцій «Майбутнє лісу в твоїх руках»,  «За чисте довкілля», «Годівничка», «Обережно мурашники». Діти висадили 370 червоних дубів на честь 370-річчя Пилявецької битви, більше 5000 маленьких сосен. Вони також успішно виконують значну роботу зі збереження природи, охорони та захисту лісів.

Як і годиться на святах, не обійшлося без подарунків. Працівники ДП «Славутське лісове господарство» вручили вихованцям солодощі. Діти, в свою чергу, щиро подякували директору підприємства В.В. Сапожніку    та його колегам за добрі слова та дбайливе ставлення.

Олена МАТУС,

директор ЦТКУМ.

??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ???????????????????????????????

Новорічний ранок зачарував

У  ДП «Ізяславський лісгосп» відбувся новорічний ранок для дітей працівників підприємства. Для проведення свята запросили  самодіяльних артистів з Будинку культури. Радісний святковий настрій   малечі подарували  Дід Мороз та Снігуронька, казкові герої Новорічна ніч, Маша та Ведмідь. Вони показали справжню казку з цікавими іграми, чарівними піснями і танцями.

Традиційно біля ялинки водилися хороводи, діти розказували  Діду Морозу віршики, за що отримували солодкі подарунки. Також відбувалися   веселі ігри. Новорічні казкові герої створили святкову атмосферу, забезпечили гарний настрій та залишили чудові враження дітям і дорослим на цілий рік. Всі були задоволені святом і, звичайно, подарунками від Діда Мороза.

Прес-служба ДП «Ізяславський лісгосп».

DSC_0880 DSC_0881 DSC_0904 DSC_0906

У 2018 році відтворено майже 44 тисячі гектарів лісів

Основним завданням лісівників є вирощування та відтворення лісів.

Відповідно до законодавства, надається два роки, протягом яких необхідно відтворити ліс на місці суцільних зрубів. Такий період обумовлений необхідністю підготовки ґрунту та інших заходів для висаджування лісу або сприянню його природному поновленню.

Зазвичай, лісівники проводять відтворення лісу вже на наступний після рубки рік, а інколи, якщо є всі умови, і того ж року. Найбільш сприятливі погодні умови для відтворення лісів – навесні та восени.

Таким чином, відтворення лісів у 2018 році відбувалося, у переважній більшості, на місцях суцільних зрубів 2017 року.

Варто звернути увагу на те, що у 2017 році відбулося значне зменшення площі зрубів від суцільних рубок під час заготівлі деревини. Таке зменшення обумовлено Санітарними правилами в лісах України, якими і було передбачено обмеження застосування суцільних санітарних рубок.

У 2017 році площа суцільних зрубів становила 40 тисяч гектарів. У 2018 році відтворено лісів на площі 43,7 тисяч гектарів (створено нових лісів – 1,9 тис. га)*.

Обсяги відтворення лісів за останні п’ять років склали 251 тис. гектарів, що на 11% більше за площу суцільних зрубів (227 тис. га).

122213 

 

Окрім того, повідомляємо, що за розрахунками науковців існує тенденція до збільшення площі стиглих і перестійних насаджень. У зв’язку з чим, в майбутньому можливе об’єктивне збільшення норми заготівлі деревини. Тому питання щодо її організації та методів дуже актуальне.

Держлісагентство ініціювало перехід від, так би мовити, традиційних (суцільнолісосічних) способів заготівлі деревини, які в нас існували з радянського часу, до європейських. Йдеться про перехід від суцільних до поступових і вибіркових систем заготівлі деревини.

В останні роки у Карпатському регіоні поступові та вибіркові системи рубок більш широко застосовуються, і складають близько 60% за площею і 47% за запасом.

Застосування вибіркових систем рубок це європейська практика, яку необхідно впроваджувати в Україні.

Впровадження у лісогосподарську практику вибіркових та поступових систем рубок із удосконаленими технологіями лісозаготівель сприяє формуванню природних лісів, підвищенню їхньої стійкості та забезпечує постійне функціонування лісів, а також більш ефективне використання лісових ресурсів.

*Дані наведені по лісам, підпорядкованим Держлісагентству, загальна площа яких становить 7,6 млн га (73% всього лісового фонду України).

Прес-служба Держлісагентства