ВОЛОДИМИР БОНДАР: «МИ ВЕДЕМО ЗАПЕКЛУ БОРОТЬБУ З ПОРУШНИКАМИ, ЯКІ НЕЗАКОННО ВИРУБУЮТЬ ЛІСИ І ЗАСТОСОВУЮТЬ ЗБРОЮ ПРОТИ НАШИХ ФАХІВЦІВ»

Розвиток лісового господарства, примноження лісів — велике загальнодержавне завдання. З цими проблемами добре справляється Державне агентство лісових ресурсів України (Держліс­агентство). Які нагальні питання стояли перед його керівництвом та фахівцями торік і як вони з ними впоралися? Яку роботу проводитиме ця інституція 2019-го? На ці й інші запитання «Урядового кур’єра» відповідає заступник голови Держлісагентства Володимир БОНДАР

Цікаве та відверте інтерв’ю читайте за посиланням: https://bit.ly/2T6Q8Vv

Свято Водохреща відзначили традиційно

Православні християни та греко-католики 19 січня відзначили  Хрещення Господнє, або, як його називають у народі, – Водохреще. Здавна вважається, що вода в цей день набуває цілющої сили і зберігає її протягом всього року, здатна зцілити хворих людей та зміцнити організм. Саме цією водою освячують хату.

Уже стало традицією лісівників відзначати свято на водоймі в селі Климентовичі. Напередодні спільними зусиллями працівників ДП «Шепетівський лісгосп», Шепетівського РС ГУ ДСНС України  у Хмельницькій області та місцевими жителями було вирубано ополонку для купання.

 Лісівники Шепетівщини відвідали святкове богослужіння та освятили воду, згодом з усіма бажаючими пірнули у воду для загартування свого тіла та духу та зігрілися ароматним  чаєм.

Прес-служба Шепетівського лісгоспу.

20190119_113939 20190119_113756

Впроваджують нові підходи в мисливському господарстві

Щоб скласти гідну конкуренцію на сучасному ринку надання послуг, потрібно шукати нові ефективні та дійсно належні шляхи надання цих послуг, зокрема і якщо йдеться про ведення мисливського господарства. Адже і полювання має свою культуру, свої традиції, вимагає своєрідних підходів.            Саме з такою метою в Ярмолинецькому лісгоспі в серпні 2018 року  створено  Купинське лісомисливське лісництво. Пріоритетом його діяльності є ведення мисливського господарства, охорона, регулювання чисельності  диких тварин, використання та відтворення мисливських угідь лісгоспу,  надання  послуг  мисливцям  на  полюванні.       Завдяки спільній конструктивній роботі директора лісгоспу І.І. Кирилюка,   лісничого В.Є. Москалюка, мисливствознавців та єгерів розроблено Програму ведення мисливського господарства на 2019 рік.  В обходах Купин і Пісочна виготовлено нові годівниці. Тут постійно виставляють зерно та сіно. Лісомисливське лісництво почало облаштовувати вольєрне господарство для  розведення диких кабанів.       Дбають і про охорону звірів від браконьєрів. Спільно з працівниками Ярмолинецького відділу поліції торік провели 31 рейд з охорони державного лісового фонду. Виявлено 17 порушників правил полювання, які сплатили 1734 гривні штрафу.

Прес-служба Ярмолинецького лісгоспу.

image3 image1 image2

Помилувалися лісом, підгодували звірів

Під час різдвяних канікул  Маківське лісництво ДП «Кам’янець-Подільське лісове господарство»  організувало пізнавальну екскурсію  для дітей працівників лісництва в мисливські угіддя – лісове урочище «Маківська дача».

         Лісничий Василь Гаджук розповів  юним про  ліс та життя його мешканців. Щоб звірі без проблем могли пережити холодну пору, лісівники заготовили вдосталь сіна, гілкового корму та  зерновідходів, обладнали в угіддях  годівниці, створили штучні солонці.

Діти не тільки слухали розповідь, милувалися зимовим лісом, а й  із захопленням розкладали корми у годівнички та сіль у солонці.

Прес-служба Камянець-Подільського лісгоспу.

Копия (3) -NCkEjZxrKM UvcF31wcF5Q