З ювілеєм Святійшого Патріарха Філарета вітали й лісівники Хмельниччини

У Національному палаці мистецтв “Україна”  відбулася урочиста Академія з нагоди  90-ліття від дня народження Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.

Привітати  ювіляра прибули  Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, Блаженнійший митрополит Київський і всієї України Епіфаній, дружина Президента України пані Марина Порошенко, єпископат Єдиної Помісної Української Православної Церкви, численне духовенство та миряни, члени Уряду, народні депутати, очільники та представники Церков і релігійних організацій, голови обласних, районних та міських державних адміністрацій, представники наукової й творчої інтелігенції, воїни Збройних Сил і Національної гвардії, політичні та громадські діячі з усієї України.

В урочистій Академії також взяли участь і посланці нашого краю. До складу делегації, яку очолили голова обласної ради Михайло Загородний та голова облдержадміністрації Вадим Лозовий, увійшли начальник Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства Петро Пешко та директор ДП «Ярмолинецьке лісове господарство» Іван Кирилюк.

Урочисте дійство розпочалося зі співу молитви “З нами Бог” у виконанні зведеного хору капели “Думка”, хору ім. Г.Верьовки та ансамблю Збройних Сил України. Вів святкову програму народний артист України Петро Мага.

Присутнім  показали новий фільм про життєвий шлях і церковне служіння Святійшого Патріарха Філарета, спеціально знятий до ювілею архіпастиря.

Потім відбувся великий концерт. Після завершення урочистої Академії та концерту  від імені Святійшого Патріарха Філарета відбулося святкове прийняття, на якому були присутні духовенство, державні та громадські діячі, представники наукової й творчої інтелігенції, дипломатичного корпусу.

Делегація з Хмельниччини мала можливість особисто привітати Патріарха з ювілеєм, вручивши йому запашний подільський коровай.

IMG-e381ff9ab29f88d1f5fe741589273e6c-V IMG-8a92eafb256fff8d893634426dc1f9ae-V

Лісопатологічне обстеження всихаючих насаджень

    На території Олешинської об’єднаної територіальної громади відбулася зустріч-семінар з участю головного лісничого державного підприємства «Проскурівське лісове господарство» В.М. Гаврилюка, інженера – лісопатолога    ДСЛП «Вінницялісозахист» Ю.О.Фіщука  та депутатів Олешинської ОТГ.

   Обстежено хвойні насадження.  Інженер – лісопатолог ознайомив присутніх з основними проблемами, пов’язаними із масовим всиханням соснових насаджень та динамікою зростання площі пошкоджених деревостанів.

   – Останнім часом все більше звучить звинувачень на адресу лісівників, в тому, що вони масово і безконтрольно вирубують ліси, -  коментує інженер- лісопатолог  Юрій Фіщук. – Рубати дійсно доводиться більше, але це обґрунтовані рубки, на які є всі необхідні дозволи. Вони потрібні, щоб врятувати насадження від подальшого зараження і всихання.

    Інформування населення про цю проблему дозволить знайти порозуміння між лісівниками і громадою, тому і були запрошені депутати об’єднаної територіальної громади. Адже вкрай важливо роз’яснити населенню, що чим коротший період від виявлення осередків захворювання до їх ліквідації, тим кращі перспективи збереження насадження.

    Під час дискусії були обговорені санітарні правила в лісах України.  З метою недопущення погіршення санітарного стану лісів та запобігання неконтрольованих масштабних патологічних процесів, вирішили розробити та надати пропозиції щодо проведення санітарно-оздоровчих заходів з метою зменшення екологічних та економічних втрат.

Прес-служба Проскурівського лісгоспу.

IMG-bac4378dfc0156e3c54f29049e9f6b00-V IMG-4e4f385a86042c1ea68033e5d9b9371f-V IMG-95cc76480bba576cb273ad2db3ec3de2-V IMG-7827777347a7a690eaa92d878d470a75-V

У Славутському лісгоспі відбулися навчання з охорони праці

    Питанням організації безпечних умов праці в ДП «Славутський лісгосп» приділяють  постійну увагу.  Днями на підприємстві з метою реалізації системи безперервного навчання посадових осіб та  працівників з питань охорони праці, надання першої медичної допомоги потерпілим від нещасних випадків і правил поведінки в разі виникнення аварій, для працівників, які зайняті на роботах з підвищеною небезпекою, проведено періодичне (курсове) навчання відповідно до затвердженої програми.

     Окрім навчання комісія  перевіряла знання законів України «Про охорону праці», «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», «Правил пожежної безпеки», Положення про організацію роботи з охорони праці.  Комісія також  цікавилася в працівників , як проводяться розслідування та  облік нещасних випадків, як  надається долікарська  допомоги тощо.

     Для інших працівників лісгоспу та нижніх складів, працівників апарату, лісничих та їх помічників навчання й перевірку знань  проведуть у квітні.

В.ГАВУРА,

інженер з охорони праці