Новатору лісового господарства Пешку Петру Степановичу – 55!

Його кипуча енергія повсякчас спрямована на впровадження нового, сучасного в лісовому господарстві. Очоливши Хмельницьке обласне управління лісового та мисливського господарства, П.С.  Пешко одразу поставив перед собою і підлеглими високу планку. Він взявся за впровадження європейського досвіду вирощування лісу, за розширення переробки деревини на підвідомчих підприємствах, за побічне користування.
   І хоча Петро Степанович очолює обласне управління менше двох років, разом з командою вдалося зробити багато. За вагомі  успіхи в лісовому господарстві, якому  віддав багато літ, П.С. Пешку присвоєно почесне звання Заслужений лісівник України. Він нагороджений Почесною Грамотою Верховної Ради України.
    Шановний Петре Степановичу, дружна сім’я лісівників Хмельниччини щиро вітає Вас, знаного лісівника, патріота України з днем народження і бажає міцного здоров’я, нових звершень на благо рідної Вітчизни!

РЕЗУЛЬТАТИ ТОРГІВ

22 лютого 2019 р. лісові господарства Хмельницького ОУЛМГ провели торги з продажу необробленої деревини часткової заготівлі другого кварталу 2019 року.

У торгах взяло участь  52 деревообробних підприємства Поділля та інших регіонів України. Всього реалізовано  21,2 тис. кубометрів .  Виручка від реалізованої деревини складе 59,2 млн. грн.

Отримані кошти будуть спрямовані на розвиток лісового господарства області.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

 

Лісівники погодили перелік заходів на науково-технічній раді

       По ДП Кам’янець-Подільський лісгосп”  15,4 тисяч гектарів  земель лісового фонду   розташовується  в межах зони діяльності Національного природного парку ”Подільські Товтри”.  Згідно із законодавством всі господарські заходи  в межах територій   об’єктів природно-заповідного фонду проводяться за погодженням науково-технічної ради   об’єкту ПЗФ.

         Головний лісничий підприємства О.В.Шевчук взяв участь у  засіданні наукової ради НПП “Подільські Товтри” , на якій розглянуто   та погоджено   перелік заходів з поліпшення санітарного стану лісів, а також лімітів на використання природних ресурсів у межах території та об’єктів природно-заповідного фонду державного значення НПП ”Подільські Товтри” по ДП “Кам’янець-Подільське лісове господарство” на 2019 рік.

         Науковці порекомендували проводити вибіркові санітарні рубки з дотриманням чинного природоохоронного законодавства в зоні регульованої рекреації та в господарській зоні з виявленими рідкісними видами рослин в період вегетаційного спокою.

Прес-служба Камянець-Подільського лісгоспу.

20190227_100744 20190227_102810

Молоді фахівці із золотими руками

 Днями в ДП «Ярмолинецьке лісове господарство» з Ярмолинецького гаража вийшов на лінію повністю реставрований трактор МТЗ 82.1 2006 року випуску.

    Слід зазначити, що це вже п’ятий трактор, який реставровано за допомогою молодих фахівців Андрія Гусака та Романа Криворучка. Капітальний ремонт автотракторної техніки й надалі в Ярмолинецькому лісгоспі проводиться згідно із затвердженими планами-графіками. А це – запорука безперебійної роботи.

Прес-служба Ярмолинецького лісгоспу.

image2 image1

Володимир Бондар зустрівся з представниками Європейської Бізнес Асоціації

27 лютого відбулася зустріч заступника Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимира Бондаря з представниками Комітету деревообробної та меблевої галузі Європейської Бізнес Асоціації та Офісу ефективного регулювання BRDO.

Сторони обговорили низку питань, зокрема, щодо запровадження електронного обліку деревини для всіх постійних лісокористувачів, забезпечення вітчизняних деревообробних підприємств сировиною, розробки та впровадження правил реалізації деревини переробникам, національної інвентаризації лісів та багато іншого.

Під час зустрічі заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар поінформував про основні підсумки роботи відомства у 2018 році та основні пріоритети на 2019 рік.

Зокрема, він зазначив, що електронний облік деревини запроваджено на всіх лісогосподарських підприємствах, які входять до сфери управління Держлісагентства. «На жаль, через те, що такий облік не введений для інших майже 30% лісокористувачів, і виникають проблеми з контролем за деревиною», – сказав він.

Також Володимир Бондар звернув увагу на питання підпорядкованості лісів іншим органам влади та місцевого самоврядування.

«З об’єктивної точки зору, всі державні ліси мають бути у сфері управління одного державного органу. І правила та облік деревини мають розповсюджуватися на всіх однаково, як для державних, так і для комунальних лісів», – підкреслив Володимир Бондар.

 Окрім того, заступник Голови Держлісагентства звернув увагу на те, що законопроект про ринок деревини, який був розроблений спільно з представниками деревообробної галузі, минулого року переданий Держлісагентством до профільного комітету Верховної Ради України.

«Звичайно, цей законопроект можна і потрібно ще доопрацьовувати. Однак, чомусь відбувається так, що подаються інші законопроекти, розроблені на основі нашого проекту, але з абсолютно нефаховими та неможливими з точки зору подальшого виконання позиціями», – сказав Володимир Бондар.

Також він поінформував про роботу над підготовкою до започаткування національної інвентаризації лісів, проблемами із санітарним станом лісів та ін.

Сторони обговорили і питання забезпечення сировиною вітчизняних деревообробних підприємств.

Зокрема, Володимир Бондар зазначив, що на сьогодні залишки низькоякісної деревини на складах лісгоспів складають майже один мільйон кубометрів. За його словами, збільшення об’єму такої деревини це наслідки санітарного стану лісів, їхнього масового всихання. Хвору деревину прибирають з лісу, але потім вона не реалізується на ринку у зв’язку з відсутністю попиту на дров’яну деревину.

«Лісгоспи це підприємства, які самостійно ведуть господарську діяльність. І як будь-яке підприємство, вони не можуть реалізовувати деревину дешевше, ніж вклали коштів на її заготівлю та сплату податків. Ми знаємо, що у деревообробній галузі теж є проблеми зі збутом готової продукції. Оскільки лісова та деревообробна галузі взаємозалежні одна від одної, ми маємо спільно напрацьовувати механізми вирішення всіх питань», – підкреслив заступник Голови Держлісагентства.

Окрім того, обговорено низку інших питань, а за результатами зустрічі сторони домовилися продовжити співпрацю.

Прес-служба Держлісагентства

КОЛЕКТИВНИЙ ДОГОВІР ЗА 2018 РІК ВИКОНАНО. НАКРЕСЛЕНО ПЛАНИ НА 2019

Збереження лісових ресурсів, створення нових лісових насаджень, їх раціональне використання – пріоритетне завдання ДП «Летичівський лісгосп». З цим завданням постійно  добре справляється колектив із 223 працюючих під багаторічним керівництвом В.М. Сивуна.  Василю Михайловичу й було надано перше слово для доповіді на конференції трудового колективу, що відбулася 25 лютого.

Директор, звітуючи перед делегатами, проінформував про основні досягнення колективу. За 2018 рік в лісгоспі   відтворено ліс на площі 52,6 га. Закладено гектар плантацій новорічної ялинки. Для майбутніх років у посівне відділення розсадника  висіяно насіння на площі 1,1га.

Завдяки злагодженій роботі державної лісової охорони, проведенню роз’яснювальної роботи серед населення і належному висвітленню у ЗМІ по підприємству за минулий рік  не допущено жодного випадку лісової пожежі. З метою запобігання пожежам в найнебезпечніший  період  були проведені завчасні необхідні заходи.

Робота з охорони праці  спрямовувалася на підвищення технологічної та трудової дисципліни, було вжито заходи з профілактики виробничого та побутового травматизму. Проведено щорічне спеціальне навчання з участю страхового експерта з охорони праці та перевірку знань працівників, які виконують роботи підвищеної небезпеки. Всього ж службою охорони праці здійснено 32 цільових та комплексних перевірок.

На заходи з охорони праці витрачено 233690 грн. Це –  на забезпечення спецодягом, засобами індивідуального захисту, технологічного та іншого виробничого обладнання, проходження медоглядів, навчання питань з охорони праці, безпечні роботи на висоті.

Завдяки ритмічній і ефективній праці отримано чистого доходу від реалізації продукції власного виробництва більше попереднього року, а темп росту складає 133,5%. Значно збільшився і обсяг реалізації продукції переробки.

Продуктивність праці на  штатного працівника за 2018 рік становить 424 тис. 393 грн. – на 101 тис. 666 грн. більше минулого року.

По лісовому господарству середня заробітна плата зросла  більш як на 4 тисячі й становить 16 тис. 660 грн. Темп росту – 172%.

До бюджету   внесено платежів  на суму 23 503 тис. грн. Виплачено премії до ювілеїв, в зв’язку з народженням дитини, премії до свят, за трудове суперництво, виділено допомоги на поховання, перераховано на навчання працівників.

Заборгованість із заробітної плати, платежах до бюджету, сплаті Єдиного соціального внеску – відсутня.

Основним видом продукції переробки підприємства є пиломатеріали обрізні соснові, що експортуються в Китай, пиломатеріали необрізні грабові на Єгипет та пиломатеріали необрізні дубові на Польщу. Також лісгосп заготовляє пиломатеріали обрізні та необрізні хвойних і листяних порід для власного споживання та на внутрішній ринок.

У  співдоповіді голова профкому Л.В.Войтина підкреслила, що колектив підприємства зробив усе можливе для виконання технічно-економічних показників і реалізації продукції. Це в свою чергу дало можливість забезпечити всіх працюючих заробітною платою та соціальними пільгами, що передбачені в колективному договорі.

Як позитивне, протягом звітного року адміністрацією, крім премій до ювілеїв, державних свят  виплачено кошти при виході на пенсію, перераховано на путівки, на оздоровлення дітей в оздоровчих закладах.

Згідно з колдоговором, працівникам виділялася паливна норма за 50 відсотків вартості, проводилася відповідна  культурно-масова робота.

Заслухавши та обговоривши доповіді В.М. Сивуна та Л.В. Войтини, конференція трудового колективу постановила: колективний договір між роботодавцем і трудовим колективом за 2018 рік вважати виконаним, колективний договір на 2019 рік із змінами і доповненнями – схвалити.

У роботі конференції взяли участь голова Хмельницького обкому профспілки працівників лісового господарства В.М. Лісовий  і заступник начальника Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства – головний інженер   В.Г. Колесник.

Прес-служба Летичівського лісгоспу.

IMG_20190225_143210 IMG_20190225_125344

УВАГА: КОНКУРС!!!

Національний природний парк «Мале Полісся» оголошує конкурс «Первоцвіти під охороною» (в рамках Всеукраїнської акції «Збережемо первоцвіти»)

Мета конкурсу

Залучення школярів до вивчення та охорони первоцвітів. Перевірка обізнаності з рослинами Червоної книги України, рідкісними та зникаючими видами рослин.

Учасники конкурсу

До участі в конкурсі запрошуються школярі віком від 6 до 18 років із міст Ізяслава та Славути, Ізяславського й Славутського районів.

Умови конкурсу

На конкурс можуть бути представлені:

  • Малюнок (вік конкурсантів 6-18 років): тема: «Захистіть первоцвіти». Малюнок (формат А-3, А-4), техніка виконання довільна (олівці, фломастери, фарби тощо). Приймаються індивідуальні та колективні роботи.
  • Плакат-стінгазета (вік конкурсантів 6-18 років): тема «Первоцвіти потребують нашого захисту», формат А-1 (лист ватману), з використанням фотоматеріалів та інших ілюстрацій з коментарями. Приймаються індивідуальні й колективні роботи.
  • Весняна аплікація (вік конкурсантів 6-18 років): тема : «Паперові квіти замість первоцвітів». Техніка виконання робіт довільна з використанням різноманітних природних і неприродних матеріалів. Приймаються індивідуальні та колективні роботи.

Представлені на конкурс роботи: малюнки, плакати-стінгазети, аплікації підписуються з зворотного боку у нижньому лівому куті друкованими літерами, (прізвище, ім’я, клас, повна назва учбового закладу, контактний телефон учасника, а також керівника із зазначенням П.І.Б.).

Порядок проведення конкурсу

Конкурс триває з 25 лютого по 29 березня 2019 року!

Роботи подавати за адресою НПП «Мале Полісся»: вул. Михельська, 32, м. Ізяслав (адмінбудівля ДП «Ізяславське лісове господарство») або надсилати на електронну пошту malepolisja@ukr.net (з подальшим надсиланням оригіналів для визначення переможців).

       Заохочення переможців конкурсу

Переможці конкурсу «Первоцвіти під охороною» визначаються за двома категоріями:

  • колективні учасники;
  • індивідуальні учасники.

Переможці конкурсу нагороджуються подарунками та грамотами НПП «Мале Полісся»: передбачаються заохочувальні нагороди для учасників конкурсу.

Роботи переможців конкурсу «Первоцвіти під охороною» не повертаються і будуть демонструватися на виставці у НПП «Мале Полісся» (адмінбудівля ДП «Ізяславське лісове господарство»).

Додаткову інформація про конкурс можна дізнатися на сайті НПП «Мале Полісся» за посиланням: http://malepolisja.in.ua або із сторінок в соціальних мережах

за посиланнями: https://www.facebook.com/groups/NationalParkMalePolisja/

Тел. (03852) 4-15-36;

Моб. тел.:0673261842

Адреса ел. пошти: malepolisja@ukr.net

Україна з 2019 року перейшла на євростандарти класифікації деревини

 

 

 

45444

Україна з початку 2019 року перейшла зі старих радянських ГОСТів на нові, гармонізовані із європейськими стандарти класифікації та вимірювання ділової деревини.

Про це Укрінформу повідомив заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар.

«2018 рік став останнім роком, коли Україна працювала за радянськими ГОСТами. Держлісагентство планомірно готувалося до переходу на нові державні стандарти, гармонізовані з європейськими. Якщо раніше ділова деревина (лісоматеріали круглі) розподілялися на три сорти — І, ІІ, ІІІ і була низка сортиментів за призначеннями, то з 2019 року розподіляється на чотири класи якості – А, В, С, D, як і в європейських країнах, з відсутнім визначенням їх напрямку використання», – поінформував Володимир Бондар.

Він зазначив, що в основу принципу класифікації за європейською системою стандартизації лісоматеріалів круглих покладено показник розміру та якості колод – чим більший діаметр і менша кількість вад деревини, тим вищий клас якості.

Зокрема, до класу А відносять лісоматеріали з нижньої частини колоди із чистою деревиною або незначними вадами, які не обмежують її використання.

Клас якості В – це лісоматеріали середнього класу якості без особливих вимог до чистої деревини та із сучками у межах середньої кількості для кожної породи.

До класу С прийнято відносити лісоматеріали нижче середнього класу якості із незначними вадами, які не значно знижують природні властивості деревини, як матеріалу. До класу D відносять лісоматеріали, що не задовольняють вимогам жодного з вищих класів, але з яких ще можна отримати пиломатеріали для подальшого використання.

«Тільки об’єктивні показники можуть сьогодні слугувати визначенням класу якості. Всі інші матеріали круглі, які не підходять під ці чотири класифікації, класифікуються як деревина дров’яна для промислового використання довжиною 2-4 метри і направляються на виробництво трісок технологічних чи паливного призначення, розколювання на паливну деревину. Інша деревина для не промислового використання довжиною до 2 метрів може бути реалізована як паливо фізичним та юридичним особам», – наголосив фахівець.

Він також повідомив, що європейські стандарти існують на лісоматеріали з дерев таких порід як бук, дуб, сосна, ялівець, ялиця, модрина, тополя, тис. Водночас, немає нормативів класифікації деревини із порід дерев, які є у чималій кількості в Україні. У Європі через надто малу кількість такої деревини класифікацію для неї визначають за найбільш наближеним стандартом, наприклад, якість колоди з вільхи або осики визначають за нормативами на тополю. В Україні при застосуванні такої класифікації може виникати ціла низка суперечливих питань. Тому після численних консультацій із експертами та виробниками з європейських країн було ухвалено рішення про розробку додаткових Технічних умов України, якими встановлюються вимоги до класифікації тих видів лісопродукції, що не регламентуються європейською класифікацією.

«Усі країни ЄС, які мають європейські стандарти, – в них не забороняється розробка власних стандартів, що додатково роз’яснюють або конкретизують ці стандарти. Так і в Україні були розроблені додаткові технічні регламенти для деяких видів дерев, таких як береза, вільха, липа, граб, акація, осика, черешня, тощо», – акцентував Володимир Бондар.

Заступник Голови Держлісагентства підкреслив, що з переходом на європейську систему класифікації лісопродукції знімуться питання надлишкового контролю за реалізацією деревини і продукції з неї з боку цілої низки контролюючих органів країни, які через недоліки стандартизації мали претензії до лісгоспів та деревообробних підприємств.

Прес-служба Держлісагенства

 

Держлісагентство забезпечило повний електронний облік усієї заготовленої деревини

В Україні лісогосподарськими підприємствами, що належать до сфери управління Державного агентства лісових ресурсів України, запроваджено 100-відсотковий облік усієї заготовленої та реалізованої деревини у Cистемі електронного обліку деревини (ЕОД).

Про це в Укрінформі повідомив під час щорічного звіту заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар.

«Підприємствами Держлісагентства запроваджено електронний облік всієї заготовленої деревини. Доступ до електронного обліку надано Національній поліції та Службі безпеки України і вони можуть в режимі реального часу контролювати, як відбувається заготівля деревини по кожному об’єкту», – сказав Бондар.

Він зазначив, що за підтримки продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO) створено автоматизовану систему «Сертифікат походження лісоматеріалів», яку синхронізовано із системою ЕОД. Завдяки цьому значно підвищився контроль за видачею сертифікатів на деревину, забезпечено роботу всіх користувачів у режимі он-лайн, унеможливлено повторне використання документів та фіктивних товарно-транспортних накладних, підкреслив Володимир Бондар.

Також, за словами заступника Голови Держлісагентства, триває розробка програмного продукту з виписки лісорубних квитків. Це дозволить запровадити Електронний реєстр лісорубних квитків та значно посилити контроль за їх оформленням.

«Державним підприємством «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр» Держлісагентства розроблено програмний продукт та розпочато проведення електронних аукціонів необроблених лісоматеріалів. Ми зараз більше половини нашої продукції продаємо через електронні аукціони в усіх регіонах України, і це досягнення попередніх років», – наголосив Володимир Бондар.

У лісах Держлісагентства створено понад 3 тис. територій та об’єктів ПЗФ, – Володимир Бондар

На сьогодні, лісів, що належать до сфери управління Держлісагентства*, уже заповідано 16,6%. Практично у всіх регіонах заповідність в лісах вища ніж загальнодержавна. Про це повідомив заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар під час публічного звіту в Укрінформ.

«Заповідні ліси Держлісагентства займають третину (33%) природно-заповідного фонду держави, при лісистості території України – 15,9%. В Україні уже на 46,9% вкритих лісовою рослинністю земель заборонені рубки головного користування», – зазначив він.

Володимир Бондар поінформував, що у лісах Держлісагентства створено понад 3 тис. територій та об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею 1,2 млн. га.

«Окрім того, Держлісагентство за останні роки погодило проекти Указів Президента України про створення, в тому числі за рахунок лісів Держлісагентства, національних природних парків – «Кам’янська Січ», «Нобельський», «Бойківщина», «Кремінські ліси» загальною площею 32,4 тисячі гектар, а також проекти Указів Президента України про зміну меж (розширення) національних природних парків – «Олешківські піски», «Дністровський каньйон», Ужанського національного природного парку, нацпарку «Синевир»», – підкреслив заступник Голови Держлісагентства.

За його словами, на сьогодні лісові території є основним джерелом збільшення природно-заповідного фонду держави.

Без названи

* Загальна площа лісових ділянок, що належить до лісового фонду України, становить 10,4 млн га, в тому числі вкриті лісовою рослинністю 9,6 млн га. Із них 7,6 млн га (73%) входять до сфери управління Держлісагентства.