Кошти від продажу деревини – на розвиток лісового господарства

Оскільки держава тривалий час не   фінансує  програму лісорозведення, підприємства галузі виживають самотужки завдяки господарській діяльності.  Кошти надходять від продажу лісопродукції, власної переробки деревини та побічного користування.

   Звичайно, найбільше лісгоспи одержують від продажу деревини. Державні лісогосподарські підприємства Хмельниччини  переважно реалізовують її на щомісячних торгах, у яких беруть участь десятки підприємств з усіх регіонів України. Торік  відбулося  понад двадцять основних та додаткових торгів.

  Завдяки вміло налагодженій співпраці Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства з товарною біржею «Подільською», ефективній рекламі  вдається продавати майже всю виставлену продукцію.  Торік із реалізованих   604,5 тисячі кубометрів деревини на суму майже 727 мільйонів гривень переважна її більшість припала на товарну біржу.

  Активно торги ведуться й з початку нового року. Днями відбулися чергові, у яких взяло участь 88 деревообробних підприємства Поділля та інших регіонів України. Реалізовано  32,1 тис. кубометрів деревини.  Виручка від її продажу складе 62,9 млн. грн.Отримані кошти будуть спрямовані на розвиток лісового господарства області.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

Вивчають англійську мову за професійним спрямуванням

Славутський лісгосп завжди йде в ногу з часом. Це стосується не тільки лісовирощування, де місцеві вартові зелених шат впроваджують сучасні європейські методи господарювання, а й  соціальних питань, самоосвіти.  Оскільки підприємство має закордонних партнерів, його спеціалістам і керівникам дуже важливо знати англійську мову, яка є основною в  міжнародному спілкуванні.

     З цією метою в лісгоспі відкрито своєрідні курси,  де заняття ведуться тричі на тиждень. Опановують англійську  шляхом проходження тренінгових модулів.  Широке коло питань тренінгу має за мету удосконалити  вивчення англійської мови за професійним спрямуванням, тобто покращити мовні навички лісівників за фахом.

    А ще ж необхідно впроваджувати європейські підходи до  лісівництва, як це передбачено в міжнародному проекті розвитку лісового господарства в Закарпатті  - FORZA. А тут знання англійської – обов’язкове.

          Також однією з мотивацій вивчення англійської мови  є сертифікація лісгоспів за схемою Лісової опікунської ради, яка передбачає щорічне підтвердження відповідності ряду визначених стандартів ведення лісового господарства на підприємстві.

Прес-служба ДП «Славутський лісгосп».

Англійська