Навчання з впровадження нових стандартів

З 1 січня 2019 року в Україні почали діяти нові стандарти якості деревини. У всіх підрозділах ДП «Шепетівський лісгосп» перед їх впровадженням  провели теоретичні навчання, під час яких ознайомлювалися з основними положеннями, критеріями, класифікаціями та правилами сортування лісоматеріалів круглих листяних та хвойних порід.

Нещодавно для лісничих, помічників та майстрів лісу підприємства організували  практичні навчання з впровадження нових стандартів якості деревини. На території лісокомплексу всі присутні мали змогу продемонструвати свої знання, обговорити нюанси у визначенні класу якості, норм сортування круглого лісу.

Згідно з новими стандартами колоду вимірюють за серединним діаметром і сортують за чотирма класами якості – А, В, С, D для хвойних і твердолистяних порід: дуб, бук, ясен, клен та інші; і за трьома – А, В, С для м’яколистяних (тополь). Це дало можливість гармонізувати національні стандарти з європейськими.

Прес-служба Шепетівського лісгоспу.

6 1 2 3 4 5

Співробітники НПП «Мале Полісся» збагатили знання школярів про водно-болотні угіддя

У Ізяславській ЗОШ І-ІІІ ст. №1 та Ізяславському НВК №5 відзначили Всесвітній день водно-болотних угідь, який пройшов під девізом  ,,Ми не безсилі у протидії змінам клімату”.

Співробітники Національного природного парку «Мале Полісся» Ю.О. Лукащук та Н.В. Кратасюк  прочитали тематичні лекції з елементами бесіди, під час яких було продемонстровано відеоролик про значення та роль водного середовища в нашому житті.

Діти  дізналися про важливість збереження екосистеми водних угідь задля збереження біологічного розмаїття, охорони зникаючих видів птахів та рослин, а також збереження місцевих видів риб.

Прес-служба НПП «Мале Полісся».

DSC_8182 02.02_vsesvitniy_denj_vodno-bolotnih_ugidj DSC_8104 DSC_8111 DSC_8132 DSC_8138 DSC_8141 DSC_8150 DSC_8177

Працюють ефективно, з перспективою

 У Ізяславському лісгоспі відбулася виробнича нарада, на якій  проаналізовано діяльність підприємства   за 2018 рік.

   Так, лісовідновлення  проведено на площі 193 га: 121 га  - шляхом посадки лісових культур , а 72 га –  посівом насіння лісоутворюючих порід. На площі 4 га виконано роботи зі сприяння природному відновленню лісу. Догляди за лісовими культурами здійснено на площі 1540 га. Заготовлено лісового насіння 10269 кг, в тому числі 75 кг  - насіння сосни звичайної, 8525 кг  - жолудя дуба.

   Державна лісова охорона   постійно вела  нагляд за появою шкідників та хвороб лісу для своєчасного виявлення і недопущення їх розвитку. Торік проведено лісопатологічні обстеження на площі 4490 га. З метою запобігання лісовим пожежам  влаштовано 3 км протипожежних розривів, 140 км  нових мінералізованих смуг, здійснено догляди за мінералізованими смугами та протипожежними розривами протяжністю 227 км.

   У лісництвах проведено рубки формування і оздоровлення на площі 1672 га, з них на площі 984 га –  санітарні рубки, а на 333 га – рубки догляду. Заготовлено  54 852 кубометрів деревини. Рубки головного користування проведено на площі  102 га, де заготовлено 44 637 кубометрів деревини.

   Основну частину необробленої  деревини реалізовано для потреб внутрішнього ринку – 74 424   кубометрів і лише 4778  кубометрів паливних дров на суму 3,6 млн. грн. поставлено на експорт Загалом підприємство реалізувало лісопродукції на суму 84,8  млн. грн.

   Цех переробки деревини  переробив 13658  кубометрів деревини. Реалізація продукції переробки деревини становить 19,5 млн. грн., з них 17,4 млн. отримано від реалізації на зовнішній ринок.

До державного та місцевих бюджетів підприємство за минулий рік сплатило 30,8 млн. грн., а єдиного соціального внеску – 11,2 млн. грн.

Лісгосп узяв впевнений старт і на початку цього року.

Прес-служба Ізяславського лісгоспу.

DSC_0290 DSC_0280

Обліковували чисельність диких тварин

У мисливських угіддях ДП “Кам’янець-Подільське лісове господарство”  з 2 по 5 лютого проводився облік мисливських тварин. До цього заходу були залучені працівники лісової охорони, мисливці, громадські мисливські інспектори та з охорони довкілля. Одночасно здійснювалася викладка кормів  та солі  для диких тварин.

         За даними первинного обліку зроблено зведену відомість чисельності фауни в мисливських угіддях. Відмічено зростання поголів’я козулі, бобра, білки. Чисельність дикого кабана близька до оптимальної. Залишається високою щільність лисиці, яка негативно впливає на популяцію зайця. Тому є необхідність проведення регуляції чисельності цього хижака в угіддях підприємства в наступному сезоні полювання.

Прес-служба Камянець-Подільського лісгоспу.

DSCF8706 DSCF8689 DSCF8690 DSCF8693 DSCF8700