Діти охоче взяли участь у конкурсі

          Управління Держпраці у Хмельницькій області приймає роботи  на перший етап конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей 2019».   У державному підприємстві «Славутське лісове господарство» охоче відгукнулися на заклик і організували в четвертий раз конкурс малюнків серед дітей працівників лісгоспу та учнівських лісництв ЗОШI-III ст. №№ 3,4,7, Варварівської гімназії.   Його тематика – охорони праці та промислової безпеки, а саме – безпечного ведення робіт у лісовому господарстві.

     На конкурс були подані гарні малюнки у довільній графічній, живописній формах, виконані олівцями, олійними, акварельними фарбами. Журі оцінило  й відібрало кращі роботи, але відзначило подарунками всіх учасників. Батьки й діти із задоволенням поспілкувались на теми безпечної праці та пожежної безпеки у неформальній творчій  обстановці.  Переможцями конкурсу визначені малюнки наступних дітей: Білецької Анастасії, Верцехи Богдани, Остапчука Максима, Бершеди Сергія, Климчуків Марії та Владислави, Ткачук Вікторії, Бережного Мирослава, Коломієць Вікторії, Прус Діани, Совік Анастасії, Гибалюк Вікторії.

     Для визначення переможців наступного етапу конкурсу дитячі роботи наших учасників передано управлінню Держпраці у Хмельницькій області.

В.ГАВУРА,

інженер з охорони праці.

Юля і К DSC_0202 DSC_0216 DCIM100MEDIADJI_0010.JPG Ми з Т.М.

Затримали порушників правил полювання

Хоча сезон полювання завершився, лісова охорона ДП «Шепетівський лісгосп» постійно  патрулює мисливські угіддя.

Так, нещодавно рейдова група в складі мисливствознавців Р.А. Танчука, І.М. Королюка та інженерів лісового господарства В.І. Ситарука, М.М. Бордюга під час патрулювання в кв 23 Кам’янківського лісництва, поблизу села Кам»янка виявила трьох чоловіків, які  полювали з незареєстрованими мисливськими  рушницями без посвідчення мисливця й контрольних карток, Перевіряючі вилучили зброю й передали до правоохоронних органів.

Винуватців чекає штраф.

Прес-служба Шепетівського лісгоспу.

Формування штамба дерев дуба звичайного за європейською практикою

Упродовж останніх десятиріч набуває особливої актуальності інтенсифікація ведення лісового господарства. Головним правилом її реалізації є максимум впливу на формування насаджень лісогосподарськими заходами.

Європейські практики вирощування найбільш цінних деревостанів листяних порід базуються на відборі кращих дерев і догляді за ними. Вони пройшли досить тривалу історію пошуків і становлення й визначили за мету одержання максимуму крупної ділової деревини, поклавши в основу вирощування індивідуальний догляд за кращими деревами.

Цьогоріч працівники ДП «Хмельницьке ЛМГ», в рамках експерименту,  провели формування штамба дерев дуба звичайного у насадженнях. Цей вид робіт уже давно застосовується в світі, зокрема в країнах Західної Європи. Однак для України ця практика, певною мірою, нова.

Вивчивши досвід передових країн, лісівники підприємства, згідно з технологією, на декількох ділянках виконали обрізку гілок дуба звичайного на  1/3 висоти дерева. Для проведення робіт були відібрані лісові культури з малою кількістю супутніх видів, ті насадження, де немає, так званого, підгону, й дерева самостійно не очищуються від бокових гілок і сучків.

Однією з таких ділянок є насадження на яружно-балкових землях у Михайлівському лісництві. Працівники підприємства  виконали весь спектр робіт, що у майбутньому дасть змогу сформувати дубові насадження з високим класом товарності та великою часткою ділових сортиментів.

Протягом року на експериментальних ділянках буде вестися моніторинг за насадженнями, з метою виявлення недоліків, удосконалення та адаптації технології догляду за деревами до наших реалій та умов місцезростання.

О. ПРОСКУРОВИЧ,

інженер лісового господарства.

0-02-05-ce8e0a654f7dd9efaa5c7da62237b288d1683f5d2bd82164fd18ffb9ab587a0a_9199458b 0-02-05-afffcc0c6bda32f61cf31c319b133a4c636139b84ce011063d3fed3756c677e4_db55e2a5