Говорять делегати IV з’їзду лісівників України. Виступ директора ДП “Ярмолинецьке ЛГ”, делегата від лісівників Хмельниччини, учасника бойових дій АТО

Шановні керівники лісової галузі України!

Шановні колеги, дорогі побратими!

Маю за честь звернутись сьогодні до Вас від імені лісівників Подільського краю-лісівників Хмельниччини.

І в першу чергу хочу вклонитись своїм бойовим побратимам, які сьогодні тут в залі, яких немає у складі делегацій і вони на робочих місцях і до тих, які уже не зможуть бути серед нас, але пам’ять про них буде вічною!

Слава Вам хлопці, за те, що не вагались!

      Слава за те що не відкупились!

      Слава за те, що віддали честь своїй неньці Україні!

      Слава і вічна пам’ять 15-ти лісівникам України, які віддали своє життя в боях з російським агресором!

882 працівника лісової галузі взяли участь в Антитерористичній операції, 134 бійці продовжують служити і боронити рубежі нашої країни.

Сухі, черстві цифри, а за ними – кров, сльози і героїзм.

Особливо було складно в перші роки – перша, друга хвиля. Армії не було. Я пам’ятаю лютий 2015 року, коли я йшов – повністю із своїм боєкомплектом – бронежилет, каска, форма, берци – все окрім автомата, який видали мені за місцем служби – в зоні діяльності Донецького прикордонного загону.

Але ми вистояли і не прогнулись!

Сьогодні зовсім інша ситуація. Так – важко! Але армія зовсім не та. Солдат – одягнений, взутий, нагодований, нормальна зарплата, плюс соціальний пакет. Є чим дати по зубах ворогу, і ми нарощуємо міць. І це мудро і правильно. З нами мають рахуватись, ворог має нас боятись і в кінці-кінців ми маємо перемогти.

Маємо бути всі мобілізовані, організовані, сконцентровані на перемогу. Перемогу на фронті, перемогу на дипломатичній передовій, перемогу на міжнародній арені, перемогу над собою.

Не той патріот, який вдягнув вишиту сорочку, і верещить що він борець за Україну. Патріот той, хто не задає питань, а бере в руки зброю і дає відсіч ворогу!

     Наша задача – увага і повага до цих людей. Допомога сім’ям загиблих лісівників. Їхнє життя – це тепер наше життя. Маємо взяти їх під свою опіку, не відмахуватись, не відвертати голови. Маємо довічно пам’ятати про героїв.

  1. Пропоную на честь героїв-лісівників створити Меморіальну Дошку Пам’яті у кожному державному підприємстві  і взяти під опіку сім’ї загиблих бійців, створивши галузевий фонд допомоги, де передбачити придбання житла, навчання дітей, працевлаштування, та інший формат допомоги.
  2. Пропоную на честь героїв створити плантації лісових культур їх Імені. Ліс Пам’яті – 15-ти Героїв Лісівників. Ліс буде рости і пам’ять про них житиме вічно!

      Звертаюсь сьогодні до працівників лісової галузі України, які своєю працею звеличують гарне, чесне ім’я лісівника.

Лісова галузь стала сьогодні предметом торгів, цькувань, політичного галасу.

Певні олігархічні угрупування, ставлять державне лісове господарство на край великих перемін, які можуть обернутись черговою бідою не тільки для галузі, але і для всього суспільства.

Сумнівні реформи по суті, зводяться до одного простого питання – кого поставити пиляти і продавати Український ліс!

Для цього, так звані «реформатори», їх «політичні клони» збираються зруйнувати існуючу виробничу структуру лісового господарства, і на місце ліквідованих ними держлісгоспів, запустити в наші ліси приватні компанії на умовах концесії…

В умовах тотального цькування, провокацій, шпигунських маніпуляцій, політичного вереску, економічної блокади, законодавчого мінування – ми працюємо, виживаємо і показуємо приклад командної роботи і єдності в досягненні результату.

Цифри говорять самі за себе. Галузь за 2018 рік сплатила близько 7-ми мільярдів гривень податків, реалізувавши продукції на суму 17 мільярдів гривень.

В тому числі тут є доробок і підприємства, яке я очолюю – Ярмолинецьке лісове господарство Хмельницького обласного управління.

      190 працівників – моноліт – команда. 50% -  природо заповідного фонду,  і при цьому середня зарплата склала 21тисячу 848 грн. – другий результат в області, сьомий в галузі. Продуктивність праці – 566 тис. грн. на одного працюючого – другий результат в області і двадцять перший в галузі – за рахунок запровадження нових технологічних процесів по виробництву тріски паливної з хворостів, побічного користування та переробки лісу.

 Це результат? А якби не було блокади?

Розумно розпорядившись ресурсом – скільки виробляємо? – скільки споживає внутрішній ринок? Решта, що має гнити? Державі що, не потрібна валюта?

Експорт – нормальний, цивілізований, в законодавчому полі, експорт лісопродукції (я говорю за дрова), а це і валюта і баланс  ПДВ, та й в кінці-кінців і імідж Держави.

Пшеницю експортуємо? – …

Просто сьогодні нас хочуть поставити на коліна і знищити…

      Не вдасться хлопці! Не дамо!

 

 

       Це я заявляю, тим емісарам-олігархам, які сидять в своїх штаб- квартирах по закордонах, і травлять свої вирощених «політичних» діячів, цькують їх на галузь. Маючи в управлінні інформаційний простір, мільярдні статки,- їм закортіло ще й Українського лісу…

Ми попереджаємо – не робіть глобальних помилок, панове!

Лісівники – це велика, потужна, організована, загартована у праці команда – команда працівників лісової галузі, які готові захистити свою честь і честь держави. А це понад 1,5 мільйона працівників разом з переробниками.

З нами можна здобути, можна перемогти…

     Але можна і втратити…

 

Робота в нашій галузі складна і надзвичайна, а в технологічному процесі – небезпечна. Ми кожен день йдемо по лезу бритви, просимо Бога йдучи на роботу щоб у вечері всі повернулись до своєї сім’ї, а завтра – знову робимо крок на зустріч долі.

Наша робота надзвичайно потрібна в цілому для суспільства. Вона має величезне значення для економіки держави, але найперше виконує важливу екологічну та соціальну роль.

Галузь має свою історію, традиції, вагомі надбання, врешті, матеріальні активи, створені не одним поколінням трудових колективів держлісгоспів.

Так – ми не говоримо, що білі та пушисті, що в лісовій галузі немає недоліків. Але ми готові до діалогу, конкретних дій і в кінці кінців до реформування.

       І тому-то звертаємось сьогодні до Вас – Пане Президент, із пропозицією по реформуванню лісового господарства, шляхом створення Міністерства лісового господарства та деревообробної промисловості України.

Цей крок Президента об’єднає систему в одне ціле, підніме її статус і імідж, дасть імпульс розвитку переробної промисловості (допоки будемо купувати папір за кордоном?), створенню мільйонів нових робочих місць, залученню мільярдів доларів інвестицій і в кінці кінців поставить крапку, щодо збереження галузі, як державної інституції та стане потужним локомотивом серед суміжних галузей, таких, як енергетична, машинобудівна та інші.

     Ми не за пагони, не за посади…

     Ми за лісове господарство нашої держави!

     Ми ставимо перед собою ще одну, дуже важливу задачу: Вижити в політичному коловороті 2019 року і не тільки вижити, а перемогти.

Перемогти весною – для перемоги восени.

Маємо посадити своє лісівниче дерево, за підтримки Президента нашої Країни, у Верховній Раді України, яке проросте, пустить коріння і дасть свої плоди.

Маємо це зробити в ім’я збереження гарного чесного імені державної лісівничої галузі, її славних лісівників, збереження нашої славної України .

      Слава Україні!

DSC00034

Лісівники Хмельниччини дбають про розвиток усіх напрямків лісового господарства, виконуючи рішення IV зїзду лісівників України

Під час другого етапу з’їзду лісівників України, що проходив у Луцьку, делегати аналізували, як реалізовуються завдання першого етапу та обговорювали подальші кроки розвитку лісового господарства держави.

   Одне із завдань, яке вирішувалося в цей період – піднесення на вищий рівень усього  комплексу лісогосподарського виробництва.

Підприємства Хмельницького ОУЛМГ забезпечували різнобічний розвиток основних напрямків ведення лісового господарства й підійшли до форуму лісівників держави з вагомими здобутками. Яскравим їх віддзеркаленням стала виставка в Луцьку. З восьми павільйонів лісівників України продукція Хмельницького ОУЛМГ зайняла два. Це була найбільша й найбагатша експозиція. На ній представили понад сто видів і форм декоративних рослин, різноманітні товари народного споживання, ягоди, фрукти, гриби, напої, мед, чаї з лікарських рослин. Такий широкий асортимент став можливим завдяки тому, що   підприємства обласного управління лісового та мисливського господарства активно реалізовують програму стратегічних напрямків розвитку лісового господарства Хмельниччини, яка діє  два роки.

Цією  програмою передбачено вже в найближчі роки вийти на європейський рівень вирощування лісу й переробки деревини. Підприємства  переоснащуються обладнанням провідних світових фірм, розширюють асортимент продукції з деревини. Як результат, обсяги переробки деревини за короткий час виросли в п’ять разів!

     -Намагаємося бути в постійному пошуку, – каже начальник Хмельницького ОУЛМГ Петро Пешко і додає. – Стратегічні плани  розвитку підприємств передбачають  обов’язкове вишукування додаткових резервів для поліпшення діяльності на основі запровадження сучасних технологій або розширення асортименту продукції, що виробляється. Для прикладу, в лісовому господарстві ведуться роботи з відтворення лісів за допомогою покращення генетико-селекційних основ. Так, у Славутському лісгоспі нещодавно відкрили першу в Україні лінію з вирощування посадкового матеріалу із закритою кореневою системою.

У лісопромисловій діяльності взято напрямок на переоснащення виробництва, розвиток нових технологій, вишукування резервів для ефективнішого використання лісової продукції. Встановлюються сушильні господарства у Старокостянтинівському, Кам’янець-Подільському, Летичівському лісгоспах. Це дасть можливість   додатково отримати  25-30 відсотків коштів.

          Усі господарства управління прагнуть з максимальною ефективністю використати продукцію  лісу. До слова сказати, виробництво технологічної тріски за останній рік збільшилось у 3,5 рази і доведено до 7,5 тис. тонн. Плануємо на перспективу тільки від її реалізації отримувати за рік 15 млн. грн.

Щодо нових методів в роботі, то хочу підкреслити, що ми першими серед підприємств галузі запровадили інтернет-магазин, який допомагає нам реалізовувати продукцію без посередників, створюючи сприятливі умови для покупців.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

090909090 DSC000270-02-05-1def3c8969999a8691f7f7ac2853ad5be699942bac62a48d824273d51fbf0068_8e198ac4234564 0-02-05-3cbe5387d33f68f79a90b2268dc34bb784bb69140d791b6afa69350ae3ddf157_9fcb67ab 0-02-05-5e5543f23f3d04e24837c53bc57cf3aba14509f5180328191c94220e702ca6fa_e4cac1e5 0-02-05-6ca327d490abd194912469d87f58e54edc282900597b51f740fbe75587ebd13d_507f7d72 0-02-05-9de075fea37bbaaaf727f831b04775877aaff0a07dfee9df871ce2ac724927aa_4c6bcabc0-02-08-13296097919a7aa2e17a7ab992d5b806a57562c96031f604b6c6dbc9fd5f57dd_a1a98d7d 0-02-08-a971bc2c90f35196a02f36785d1bce17948d1650f1554b212880521d09dec032_57c2faad 0-02-05-9f20ed920ec813cc44e395c298eb3952d8f0ed9972b9c28a215370f64a086f0f_97ec5590 0-02-05-29d3d317de2c06caf0a23ae469e328559f925c808fbee34d185b5f017aa2b0fa_84e75005 0-02-05-d0bbda1026fbbdb2f25cdd4e23915de526c9744552917c2ed51ae8ad64b07aaa_7dc7ee5b 0-02-05-db947d5cc9208681a2507bdf8ab25bc25df3bc70f1ea2638c0c78de980beb80b_cbb0aaa60-02-08-58aa4b02bb8f8acf11ee4ec4bf7eb6698f07cf8b6209e384a2e2541f71c51bdc_84f30f880-02-08-3fc91c40fef2f1acf8aa467de3e62baa5d9115088ba384417bf98c0b483f2a29_b8fd55d0

Україні необхідна національна лісова політика, – Володимир Бондар

Заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимир Бондар під час ІІ етапу IV з’їзду лісівників назвав п’ять необхідних кроків, спрямованих на забезпечення збалансованості лісоуправління.

«Останнім часом ми бачимо велику кількість не фахових та суперечливих рішень, які можуть призвести до руйнації та дестабілізації надважливої галузі економіки. У цій ситуації нам дуже необхідно визначення чіткої лісової політики, тобто стратегічного бачення держави щодо лісів та лісового господарства. Якими повинні бути правила формування власності на ліс, принципи державного управління та фінансування, які пріоритетні функції лісів та лісового господарства тощо. На всі ці та інші питання повинна відповідати лісова політика держави», – наголосив він.

Також Володимир Бондар звернув увагу на те, що потрібно завершити розмежування повноважень щодо здійснення державного контролю та господарювання шляхом реформування системи державної лісової охорони.

«Питання розмежування повноважень щодо здійснення функцій держави ми обговорювали минулого разу. На жаль, в суспільстві склалась хибна думка з цього питання. Наша пропозиція – необхідно передати функції державної лісової охорони від державних лісогосподарських підприємств на рівень територіальних органів Держлісагентства. Ще минулого року підготовлено проект необхідних змін до законодавства з метою повного відокремлення функції державної лісової охорони від господарської діяльності», – підкреслив заступник Голови Держлісагентства.

Окрім того, Володимир Бондар звернув увагу на необхідність запровадження прозорого ринку деревини, орієнтованого на стимулювання поглибленої переробки та забезпечення ефективного використання лісових ресурсів без мети максимізації прибутків.

«Разом з представниками деревообробних асоціацій ми розробили проект закону про ринок деревини, в якому виписали чіткі та прозорі механізми продажу деревини. Минулого року ми віддали цей проект до Комітету промислової політики. Депутати цього комітету мали його зареєструвати і почати опрацьовувати. Однак, поки що цей перший крок не реалізовано. Нещодавно ми обговорювали це на зустрічі з представниками Європейської Бізнес Асоціації. Звичайно, цей законопроект можна і потрібно ще доопрацьовувати. Водночас, реєструються інші законопроекти, розроблені на основі нашого проекту, але з абсолютно нефаховими правками та неможливими позиціями для виконання», – зазначив він.

Заступник Голови Держлісагентства підкреслив, що необхідно забезпечити стабільність лісового, податкового і природоохоронного законодавства на довгостроковий період.

«Найголовніше, над чим нам потрібно працювати це зміна ставлення суспільства, громадськості, інших структур до представників лісівничих професій, до самого лісового господарства. Ми маємо йти до людей і пояснювати нашу роботу”, – наголосив Володимир Бондар.

Прес-служба Держлісагентства

На з’їзді лісівників запропоновано створити Міністерство лісового господарства та деревообробної промисловості

Необхідно посилити інституційну спроможність лісового господарства шляхом створення нового центрального органу виконавчої влади з функцією формування та реалізації державної політики у сфері лісового господарства та деревообробної промисловості у вигляді окремого Міністерства лісового господарства та деревообробної промисловості. На цьому наголосив заступник Голови Державного агентстві лісових ресурсів Володимир Бондар під час ІІ етапу IV з’їзду лісівників України.

Він звернув увагу на те, що на сьогодні Держлісагентство не має права законодавчої ініціативи, щоб пришвидшити вирішення низки питань, зокрема, фахового розділення функцій господарювання та контролю, боротьби з незаконними рубками, всиханням лісів, створення ринку деревини та ін.

«Вже настав час порушити питання суб’єктності. Маючи окреме Міністерство, ми зможемо вивести лісову галузь на високий рівень», – зазначив Володимир Бондар.

За його словами, для швидкого вирішення, в тому числі законодавчим шляхом, всіх проблем у лісовій галузі необхідні три ключові речі – створення національної лісової політики, проведення національної інвентаризації лісів і належне фінансування всіх робіт в лісовому господарстві.

“Лише тоді ми зможемо працювати у напрямку збільшення лісистості України та розвитку української деревообробної промисловості. Цими питаннями має займатися окреме Міністерство лісового господарства та деревообробної промисловості», – сказав Володимир Бондар.

Прес-служба Держлісагентства