Проведено щорічне спеціальне навчання робітників

З метою забезпечення реалізації системи безперервного навчання робітників з питань охорони праці, надання першої медичної допомоги потерпілим від нещасних випадків  у разі виникнення аварій у Старокостянтинівському лісгоспі проведено щорічне спеціальне навчання за 35-годинною програмою та перевірку знань робітників, які виконують роботи підвищеної небезпеки.  До викладання тем програми навчання залучалися спеціалісти лісгоспу, працівники медичних закладів,  страховий експерт з охорони праці Старокостянтинівського відділення управління виконавчої дирекції ФССУ в Хмельницькій області В.М. Дехтяру.

У кожному структурному підрозділі в останній день навчання комісією підприємства під головуванням директора Ю.Д. Грачука було   перевірено теоретичні знання та практичне  дотримання вимог інструкцій з охорони праці робітниками безпосередньо під час виконання ними робіт підвищеної небезпеки, а саме  звалювання дерев, трелювання, навантаження на лісовозний транспорт, вантажно-розвантажувальних робіт на нижньому складі.За підсумками  перевірок  робітники підприємства, які показали найкращі професійні навички та дотримання вимог інструкцій з охорони праці  при виконанні робіт підвищеної небезпеки, будуть нагородженні грошовими преміями.

Прес-служба ДП «Старокостянтинівський лісгосп».ї

IMG_20190227_100108 IMG_20190227_112411 IMG_20190226_111303

Приваблюють птахів у ліс

Протягом останніх років соснові ліси нашої області потерпають від шкідників. Національний природний парк «Мале Полісся» це лихо теж не оминуло. Цього року вирішено спробувати біологічний метод боротьби: зробити територію парку якомога привабливішою для пернатих. А цього можна досягти доволі простим способом – розвішуванням шпаківень, синичників та сов»ятників.

   Існують факти, котрі свідчать, що розвішування “будинків” для птахів – це один з ефективних біологічних заходів боротьби зі шкідниками лісу, тому що один шпак за весняний період може знешкодити близько 8 тисяч різних шкідників лісу. А про синичок й годі говорити – ці трудівниці  протягом року збирають близько 5 кілограмів шкідників, тобто –  сотні тисяч.

   З метою актуалізації уваги учнівської молоді до сучасних проблем приваблювання й охорони, поширення й збільшення чисельності та видового різноманіття перелітних птахів, їх ролі у житті лісу та навколишнього середовища працівники НПП «Мале Полісся» завітали до Славутського навчально-виховного комплексу “Спеціалізована школа І-ІІІ ст., ліцей “Успіх”.

   Учні  з радістю зустріли природоохоронців й  вразили їх підготовленим заздалегідь заходом, котрий присвятили весні, первоцвітам й зустрічі птахів.

   Перший заступник директора-головний лісничий О.А. Більовський та старший науковий співробітник О.В. Мнюх донесли дітям інформацію про Парк і його роль в регіоні, а також про видове різноманіття перелітних птахів, що гніздяться на території НПП «Мале Полісся». Фахівець з екологічної освіти Ю.О. Лукащук розповів про вимоги до виготовлення шпаківень та їх розвішування.

Потім провели майстер-клас з виготовлення шпаківень. Дітлахи отримали можливість власноруч змайструвати будиночки для птахів. Виготовлені шпаківні, синичники та сов»ятники  розвішали неподалік від навчального закладу, на узліссі.

Прес-служба НПП «Мале Полісся».

DSC_8285 DSC_8297 DSC_8302 DSC_8319 DSC_8269 DSC_8278