Ізяславський лісгосп включається в акцію «Майбутнє лісу в твоїх руках»

Ліс –  невід’ємна частина біогеоценозу,  джерело кисню, завдяки якому  існує все живе на  планеті. Він виконує водоохоронні, захисні, санітарно – гігієнічні, оздоровчі, рекреаційні, естетичні та інші функції.

Та, на жаль, внаслідок кліматичних змін, антропогенного впливу й екологічних катастроф з кожним роком кількість зелених насаджень на планеті різко зменшується. Щоб привернути увагу до важливості значення лісів для життя на планеті, підвищити обізнаність суспільства про їх значимість Генеральною Асамблеєю ООН прийнято резолюцію А/RES/67/200, у відповідності з якою, починаючи з 2013 року, 21 березня проголошено Міжнародним днем лісів. Основним його завданням  є привернення уваги жителів до проблеми збереження лісів, інформування про значення екологічних систем, основні заходи щодо їх захисту та відновлення.

День лісу святкується в день весняного рівнодення, що традиційно  вважається першим днем весни і є символом нового життя та нових починань. Цей період  сприятливий для посадки та росту дерев. Тому саме цього дня стартує щорічна  всеукраїнська акція «Майбутнє лісу в твоїх руках». Мета акції – поширення знань про ліси та їх важливість для існування життя на планеті, виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи, забезпечення зацікавленості у збереженні лісових насаджень, дотримання правил поведінки в лісі, роз’яснення населенню важливості створення лісових насаджень, ознайомлення та надання можливості учнівській молоді, представникам громадськості взяти участь у роботі з лісовідновлення та лісорозведення. В рамках акції здійснюють низку  заходів, покликаних залучити якомога більше молоді та громадян до садіння дерев, аби формувати у свідомості розуміння того, що берегти природу завдання кожного.

Ліс може вирости і сам, однак тоді він буде малопродуктивним і суттєво менш корисним з точки зору виконання своїх функцій. Тому основне завдання  лісівників – докласти максимум зусиль для створення високопродуктивних насаджень.

 У Ізяславському лісгоспі зі встановленням сприятливих погодних умов в найкоротші терміни будуть проведені роботи з лісовідновлення на місцях зрубів попереднього та поточного років. Цього року планується  відновити ліс на площі 120 га, з них 80 га –  шляхом посадки лісових культур, а 40 га – шляхом посіву насіння основних лісоутворюючих порід. На площі 80 га буде проведено доповнення лісових культур. А на площі 15 га – заходи зі сприяння природному поновленню. Лісівники планують висадити близько 500 тисяч саджанців сосни звичайної, дуба звичайного, модрини європейської.

Схема посадки лісових культур спроектована таким чином, аби виростити високопродуктивне та стійке до шкідників і хвороб насадження, створюючи умови для швидкого зімкнення крон та створення лісового середовища. Це в свою чергу покращує умови зростання майбутніх насаджень. Створення лісових культур шляхом посіву наближає лісовідновлення до природних умов, створені таким шляхом насадження є більш стійкими і продуктивнішими. Введення до складу лісових культур порід-інтродуцентів, таких як модрина, псевдотсуга та інших супутніх порід, створює передумови для кращої продуктивності таких насаджень та їх симбіозу в певних лісо- рослинних умовах.

Прес-служба Ізяславського лісгоспу.

Відбулася конференція «Відтворимо ліси разом»

Напередодні Міжнародного дня лісу, який відзначають 21 березня, в Києві відбулася  щорічна всеукраїнська науково-практична конференція «Відтворимо ліси разом».

 Участь у її роботі взяли: В.В. Вербицький– директор НЕНЦ України, доктор педагогічних наук, професор, Б.В. Дубровець – представник сектору міжнародних наук та зв’язків з громадськістю ДАЛРУ, Л.С. Осадчук – доктор сільськогосподарських наук, професор завідувач кафедри ботаніки деревинознавства та не деревних ресурсів лісу НЛТУУ, науковці та викладачі НУБіП, керівники учнівських лісництв.

Право презентувати Хмельниччину  було надане для зразкового учнівського лісництва «Пліщинське» (керівник М.А.Зведенюк).  До делегації  області також увійшли інженер лісових культур ДП «Шепетівський лісгосп» А.О. Кирильчук та фахівець з екологічної освіти НПП «Мале Полісся» Ю.О.Лукащук.

Варто зазначити, що в Україні щороку збільшується кількість учнівських лісництв. Зараз їх 560, де займається понад 18 тисяч хлопчиків та дівчаток. Саме для підвищення ефективності роботи, формування свідомого ставлення до охорони природи, покращення роботи шкільних лісництв під час конференції розглянуто низку, питань пов’язаних з організацією діяльності учнівських лісництв.

У роботі дискусійного майданчика взяла участь А.О. Кирильчук, яка  розповіла про співпрацю ДП «Шепетівський лісгосп» з учнівськими лісництвами та їх здобутки. Також керівники учнівських лісництв мали змогу поділитися досвідом в організації роботи, обговорити проблеми, які виникають у діяльності лісництв.

Учасники конференції  відвідати майстер-класи й практикуми з насінництва, дендрології, таксації та пірології.

Всі учасники отримали сертифікати.

Прес-служба Шепетівського лісгоспу.

DSC_0977 DSC_0001 DSC_0013 DSC_0924 DSC_0944 DSC_0959 DSC_0966

Бобри на Кам’янеччині

На притоках Дністра, що біжать через лісові масиви ДП «Кам’янець-Подільське лісове господарство», поселилися бобри. Найчисельніші колонії представників цього виду облюбували собі береги річки  Студениці, в районі заповідного урочища Совиний яр.

Природні зарості верболозу, осики, вільхи, чиста вода річки, рельєф, посилена робота лісової охорони та підгодівля в зимовий період, дають привід сподіватися на зростання поголів’я цінного хутрового звіра та освоєння ним нових територій.

Прес-служба Камянець-Подільського лісгоспу.

image_6483441(1) image_123923953