Лісокультурна кампанія у розпалі

Нинішня весна видалася дуже ранньою й теплою, а це в свою чергу сприяє ранній лісокультурній кампанії. У погоні за весняною вологою та хорошою схожістю і приживлюваністю лісових культур ДП “Новоушицьке лісове господарство” навіть попри незначні обсяги лісокультурних робіт, якнайшвидше та в оптимальні терміни намагається здійснити посадку та доповнення лісових культур. Адже волога – це життя для посадки.

 Тому станом на 15 березня уже здійснено посадку лісових культур на площі 13,8 га, що становить 72,6 відсотка  плану  року. Ведеться доповнення  лісових культур на зрубах на площі 12 га. Але насамперед особливу увагу приділено доповненню захисних лісових культур на яруго-балкових землях. Доповнено уже 15 га цих культур – 100 відсотків річного плану.

Прес-служба ДП Новоушицьке лісове господарство.

IMG_20190313_093925 IMG_20170329_120240

21 березня – Міжнародний день лісів

Міжнародний день лісів (International Day of Forest) – це необхідне для суспільства свято, яке відзначається в весняний час – 21 березня.

Утвердженню свята посприяла Європейська конфедерація сільського господарства (в 1971 р), а офіційно ідея була підтверджена Генеральною Асамблеєю ООН.

Тепер 21 березня – це найважливіша «зелена» дата, присвячена збереженню лісових масивів і інформованості соціуму про екологічні проблеми, які виникають на тлі знищення дерев. У Північній півкулі цей час вважається дійсним приходом весни, адже з 21 березня (весняне рівнодення) збільшується світловий день, починають оживати дерева і вся природа. Вибрати початок весни для святкування Дня лісу стало відмінним рішенням, щоб одночасно з природою пробудити свідомість людей.

Ліси – це необхідний елемент планетарної екосистеми, їх стан безпосередньо впливає на соціум, екологію та економіку країн. І найголовніше – дерева регулюють клімат Землі, виділяють кисень, беруть участь в заощадженні підземних і наземних вод, є місцем проживання усіляких тварин і птахів, зберігають родючий шар ґрунту і незвичайні ландшафти.

При цьому цінність лісових масивів не до кінця усвідомлюється суспільством – щорічно вирубується і знищується безліч дерев. З ростом населення все більше з’являється ділянок, позбавлених дерев де раніше росли вікові сосни, дуби та інші види. Крім антропогенного впливу, лісові масиви страждають від пожеж, природних катастроф, згубного впливу паразитів, комах та інших тварин. Безліч негативних факторів щорічно зменшують площі лісів по всій Землі, що веде до незворотних наслідків глобального масштабу.

Національне багатство, яким є ліс, слід берегти і примножувати. Міжнародний День Лісів в першу чергу покликаний звернути увагу соціуму на важливість збереження лісових масивів. У цей «зелений» день у багатьох державах організовуються всілякі заходи (конференції, акції, флешмоби, конкурси, виставки та ін.), Які спрямовані на захист лісу. В університетах і школах транслюються документальні фільми лісової тематики. Кожен бажаючий може взяти участь у висадці дерев і отримати необхідну інформацію про значення лісів.

Порахували звірину

   В області проведено черговий облік мисливської дичини.

   У цілому намітилася тенденція на зростання поголів»я основних видів дичини, однак воно незначне. А через складну епізоотичну ситуацію з африканською чумою свиней, сказом,  дещо зменшено поголів’я диких кабанів та лисиць, чисельність яких особливо регулюється. Сьогодні маємо 4376 козуль, 1039 кабанів, 162 плямистих олені, 69 лосів, 44930 зайців, 3013 бобрів, 1849 лисиць.

   А яка ситуація з видами, на які заборонено полювання? Незначно побільшало видр, ондатр, також незначно поменшала чисельність лісових та кам’яних куниць, борсуків. Радує, що постійно зростає чисельність сірих куріпок, які колись були об’єктом полювання. Зараз їх є майже 10200 особин.

   Найбільша кількість основних видів звірів в угіддях ТОВ «Клуб мисливців Поділля», Шепетівського, Славутського, Ізяславського та Ярмолинецького лісгоспів, Славутської й Дунаєвецької райрад УТМР.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

Весняні роботи в садах підприємства завершено

Весна – це завжди гаряча пора для садівника.  Адже саме від правильного догляду за саджанцями залежить здоров’я, краса та родючість рослин.

      Плодові сади Ярмолинецького лісгоспу розміщені на території Віньковецького лісництва (4 га) та Вишнівчицького лісництва (2,3 га).З приходом   тепла у них визбирали сухе листя, молоді бур’яни, поки вони не зміцніли, провели обкопування землі навколо стовбурів. Це допоможе зберегти вологу для дерева, затримає її та дасть можливість дихати кореневій системі. Ранньою весною важливо підгодувати ослаблені після зими дерева.  Для цього робітники  використали загальне мінеральне добриво. Проведено обрізку дерев.

    Ягідники також не залишились поза увагою.  Своєчасно обкопали кущі смородини, малини, ожини.

    Всі роботи виконані робітниками лісгоспу Володимиром Карвасарним, Вітою Котик. Крім того у Вишнівчицькому лісництві  створено три тимчасових робочих місця  для людей із числа безробітних по Чемеровецькому центру зайнятості для обрізки дерев плодового саду. Всі роботи контролюють помічники лісничих А.І. Потравний та К.В. Самусєв.

Прес-служба Ярмолинецького лісгоспу.

IMG-cfa0816915e6b575f00c184ec702a8bc-VIMG-e3005d924dd0a69b3fa0c70c14ba896d-VIMG-047cfae4a045b2fbdf519c9542e2fb37-VIMG-9bc4d3e7fbcabdd0fe0c95a826ad0053-V