Молодий, але авторитетний

  Хоч день зранку видався похмурим, у конторі ДП «Летичівське лісове господарство» було весело і  гамірно. Працівники заходили до лісового відділу і щиро вітали інженера лісового господарства Сергія  Одійчука з 30-річчям!

   Організовано було й офіційне привітання ювіляру. Подарунки,  Почесну грамоту: за сумлінну працю, високу професійну майстерність йому вручила. голова профкому Л.В.Войтина.

   Іменинник не приховує, що задоволений своїм вибором і що доля розпорядилася зростати саме у такому тісному колі однодумців, де кожен по-своєму вникає у життя лісу, любить його незрадливою і непідробною любов»ю.

Прес-служба Летичівського лісгоспу.

інж IMG_20190507_104028

Громадська рада розглянула актуальні питання

   Відбулося засідання громадської ради при Хмельницькому обласному управлінні лісового та мисливського господарства. У  роботі ради взяв участь начальник Хмельницького ОУЛМГ П.С. Пешко. До порядку денного увійшли актуальні питання сьогодення в природоохоронній сфері.

   З інформацією про стан заліснення ділянок після суцільно-санітарних рубок та рубок головного користування на підприємствах ХОУЛМГ виступив перший заступник начальника облуправління П.С. Золотий. Він зазначив, що план з лісовідновлення в 2018 році виконано на 115 відсотків. Це свідчить про своєчасність заліснення ділянок, що вийшли з-під рубок.

   На 2019 рік заплановано відновити 547 га зрубів шляхом створення лісових культур та 132 га шляхом природного поновлення.  Усі лісові культури створюються за проектами, що складаються на підприємствах відповідно до типів лісорослинних умов, категорій лісокультурних площ та у відповідності до нормативних вимог. Станом на 3 травня заліснено площу 645 га, що складає 107 відсотків плану року.

   Щодо заліснення земель, непридатних для сільськогосподарського виробництва, то виникла дискусія стосовно виділення таких площ органами Держгеокадастру. Запропоновано звернутися у відповідні інстанції за наданням інформації про їх наявність і можливість подальшого використання для розширеного лісорозведення.

  На засіданні також розглянуто питання ведення мисливського господарства області, проблеми та шляхи їх вирішення. Ведуть мисливське господарство на Хмельниччині 34 користувачі на площі 1,5 мільйона га.  Дев‘ять державних підприємств лісового господарства займаються мисливством на території 116 тисяч га, тобто на семи відсотках від загальної площі мисливських угідь краю. Всі користувачі мисливських угідь виконують заходи з охорони та відтворення фауни. Для цього створена єгерська охорона в складі майже двохсот чоловік. На території мисливських угідь ведеться боротьба з браконьєрством. За минулий рік виявлено 161 випадок порушень правил полювання. На порушників накладено майже 35 тис. грн. штрафів. Разом з тим, діюче законодавство не повною мірою дає можливість ефективно здійснювати боротьбу з браконьєрством та зловживаннями в збереженні мисливської фауни. Закони «Про тваринний світ» та «Про мисливське господарство» потребують удосконалення відповідно до сучасних умов.

  За пропозиціями членів громадської ради запропоновано спеціальній службі облуправління систематизувати проблемні питання цього напрямку і добиватися їх вирішення.

    Жваву дискусію викликало питання проведення санітарно-оздоровчих заходів на підприємствах Хмельницького ОУЛМГ.

  Обговорення проекту Положення про громадську раду при Хмельницькому ОУЛМГ вирішено більш детально розглянути на наступному засіданні після глобального його вивчення.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

DSC00030

Перебуваючи у лісі – остерігайтесь кліщів !

   Кліщі найактивніші у травні-червні, а також у серпні-вересні. Варто пам’ятати, що ці небезпечні комахи переносять інфекції. Щороку кількість українців, які заражаються інфекційними захворюваннями внаслідок укусу кліщів, збільшується.

   Щорічно від укусів кліщів потерпають більше 20 тисяч українців. Майже 2 тисячі з них заражаються інфекційними захворюваннями.

   Ідучи відпочивати на природу, пам’ятайте прості правила, які допоможуть уникнути укусу кліща.

   Небезпечні комахи живуть переважно у сирих і вологих місцях, на прогрітих сонцем схилах, у високій траві, кущах, біля стежок і лісових доріг. Будьте обачні в такій місцевості.

   У міських парках ризик стикнутися з цими малоприємними комахами дещо нижчий, ніж у “дикому” лісі.

   Якщо ви зібралися на відпочинок на природі, одягніть краще світлий одяг (на ньому краще видно кліщів). Натомість слід не забувати про шкарпеткиі і віддавати перевагу закритому вбранню. Використовуйте також спеціальні аерозолі, які відлякують кліщів.

    Після того, як ви прийшли з лісу чи парку, ретельно перевірте на наявність кліща такі частини тіла:
– під пахвами;
– у вухах та біля вух, на шиї;
– в середині пупка;
– на вигинах колін і ліктів;
– у волоссі і біля нього;
– навколо талії.

   Прийміть душ незабаром після того, як були на відкритому повітрі. Душ протягом найближчих двох годин знижує ризик укусу кліща. Пам’ятайте, що кліщ присмоктується до тіла протягом приблизно двох годин.

   Не забувайте, що, крім людей, жертвами кліщів можуть стати і домашні тварини.

  Те саме стосується і домашніх улюбленців. Після прогулянки в першу чергу перевірте лапи, живіт та морду. Якщо ж після укусу пес ослаб, погано їсть, а білки очей пожовтіли, терміново зверніться до ветеринара. Кліщі переносять багато небезпечних захворювань для домашніх улюбленців

  Якщо вкусив кліщ, бажано не зволікати і звернутись у травмпункт. Там його дістануть і відразу передадуть у лабораторію на аналізи.

   Якщо такої змоги немає, то варто обережно викрутити його пінцетом, ниткою або спеціальним гачком, який можна придбати в аптеці. Місце укусу обробити спиртом. А з олією, підрізаними шприцами, ацетоном та іншими сумнівними методами радять не експериментувати.

Перебуваючи на природі і, зокрема у лісі – будьте уважними та обережними!

1571825-555x284

Планові й контрольні ревізії лісових обходів

   Згідно з наказом директора ДП «Летичівське лісове господарство» В.М.Сивуна проведено весняні плановій контрольні ревізії лісових обходів.Їхня мета –перевірити, як  державна лісова охорона виконує  обов’язки зі  збереження лісів від пожеж, незаконних рубок, інших лісопорушень; чи забезпечено умови зберігання й правильного використання лісопродукції, майна, будинків, споруд, санітарного стану лісових масивів та лісових кордонів тощо.

   Комісія в складі  провідного інженералісового господарства, провідних інженерів лісових культур, інженера охорони захисту лісу, мисливствознавця, лісничих, помічників лісничих, старших майстрів лісництв на чолі з головним лісничим О.В.Штойком   особливу увагу  звернула на якість проведення ревізій та відповідальність при цьому.

   Ревізії проводилися відповідно до інструкції. В ревізійний період оновлено оформлення лісового фонду поточною агітацією, перекрито незаплановані дороги.  За перевірений відрізок часу пожеж на території лісів державного фонду не було. Проводився постійний огляд лісових насаджень для виявлення осередків шкідників та хвороб. Відбулися ревізії на виявлення лісопорушників. Зафіксовано один випадок самовільної рубки. Майстер лісу  Головчинецького лісництва виявив факт незаконної рубки та особу винного. Ним виявився житель с. Западинець.   Бензопилою той зрізав сухостійного ясена. В результаті цього порушення завдано шкоду лісовому господарству на суму 2510грн.   Крім адміністративного стягнення винуватець тепер має сплатити ще й суму завданої шкоди.

Прес-служба Летичівського лісгоспу.