Здобутків багато, але є і проблеми

      Під керівництвом начальника управління Петра Пешка відбулося засідання колегії обласного управління лісового та мисливського господарства. Розглянуто підсумки господарсько-фінансової діяльності підвідомчих підприємств за перший квартал поточного року.

  Перший заступник начальника управління Павло Золотий детально проаналізував хід весняної лісокультурної кампанії, наголосивши, що всі підприємства виконали плани весни, а з деяких показників – навіть року. Так, у оптимальні строки створено лісові культури на площі майже 663 гектари. Справилися й із завданнями по догляду за лісовими культурами та висівання в розсадниках насіння.

   Виступаючий також зупинився на проведенні рубок догляду в молодняках, проблемі хвойних насаджень, що всихають і хворіють. Було акцентовано увагу на пожежній безпеці в лісах, охороні від лісопорушень, необхідності посилення боротьби з браконьєрством.

     Заступник начальника управління – начальник відділу використання лісосировинних ресурсів Юрій Безноско детально зупинився на лісозаготівлі й  переробці деревини. 3а квартал підприємства облуправління від усіх видів рубок заготовили 148,3 тисячікубометрів деревини, в тому числі лісоматеріалів круглих – 70,1 тисячі кубометрів. Реалізовано в круглому вигляді 126,4 тисячі кубометрів виключно на внутрішній ринок.  За три місяців на аукціонах продано  необробленої деревини  50 тисяч 137  кубометрів.

   Зараз первинну переробку деревини здійснюють п’ять деревообробних дільниць, які зорієнтовані на  низькосортну деревину, що не користується достатнім попитом  в споживачів (техсировина й тонкомірні низькосортні пиловники).За квартал  перероблено 11,6 тисяч кубометрів деревини (без хворосту) й випущено продукції на суму 17,6 мільйона гривень, тобто на 3,6 мільйона гривень більше,  ніж за  відповідний минулорічний період. Це говорить про значні зрушення у власній переробці деревини. Цією справою також починає займатися  Новоушицький лісгосп, готується до впровадження виробничих потужностей Хмельницьке лісомисливське господарство.

   Виступаючий також порушив проблему нестабільності цін на деревину, реалізації дров паливних. Зазначені питання викликали жваву дискусію. Колегія зобов’язала керівників підприємств подати пропозиції щодо стабілізації ринків збуту й вироблення стратегії ціноутворення.

   Аналізуючи фінансово-економічні показники підвідомчих підприємств, заступник начальника управління Олександр Семенець зазначив, що в першому кварталі   обсяг реалізації продукції збільшився  на 27 відсотків  до відповідного періоду минулого року і  склав майже 198 мільйонів гривень.  Усі лісгоспи наростили обсяг реалізації  й усі спрацювали без збитків. Чистий прибуток склав 5 мільйонів 257 тисяч гривень і виріс  на 109,7 відсотка.

   На ведення усього комплексу  лісогосподарських робіт підприємства управління використали майже 70 мільйонів гривень, з них лише 0,9 мільйона  гривень з держбюджету.

   Лісопродукція реалізовувалася в основному на внутрішній ринок. Так, за звітний період її відправлено вітчизняним виробникам  на суму 186 мільйонів гривень  – 102  відсотки до   відповідного періоду минулого року. Відпуск  лісопродукції на експорт зменшено й продано її на суму майже 12 мільйонів гривень.

   Вартість знеособленого кубометра реалізованої деревини склала 1349 гривень.   Це четвертий показник серед підприємств галузі.

   Середньомісячна заробітна плата штатного працівника  становить 17706 гривень і є найбільшою в галузі. Серед двадцяти п’яти підприємств галузі, що мають найбільшу заробітну плату – п’ять підприємств нашого управління

    Реалізація продукції на одного штатного працівника по управлінню   склала 123 тисячі гривень. Хмельницьке ОУЛМГ з цього показника на другому місці в галузі. Серед двадцяти п’яти підприємств галузі, що мають найбільшу продуктивність праці штатних працівників,  Славутське лісове господарство -  третє, Ярмолинецьке   -  сімнадцяте.

   За звітний період на капітальні інвестиції використано 5 мільйонів  гривень. До бюджетів усіх рівнів внесено майже 66 мільйонів гривень – на 5 мільйонів гривень більше відповідного періоду минулого року. Єдиного соціального внеску сплачено 18 мільйонів гривень.

   На колегії розглянуто низку інших питань діяльності підприємств. Зокрема, П.С. Золотий  наголосив на погодженні матеріалів безперервного лісовпорядкування. Ю.Л. Безноско зупинився  на виконавській дисципліні, розрахунках споживачів за отриману продукцію. Голова галузевого обкому профспілки В.М. Лісовий говорив про соціальний захист працюючих. Він також нагородив грамотою за оздоровлення дітей директора Шепетівського лісгоспу В.М. Сасюка. Заступник начальника відділу облуправління В.М. Красов повідомив про підготовку до установчого з’їзду Асоціації мисливців України. Відповідальний за зв’язки з громадськістю і пресою В.В. Самсонов наголосив на необхідності підвищення активності керівників підприємств у роботі з громадськістю та ЗМІ.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

IMG_0023 IMG_0024 IMG_0029 IMG_0031 IMG_0035

Впровадження в лісгоспах ризикоорієнтованого підходу в охороні праці дало результат, – Володимир Бондар

  З метою зниження виробничого травматизму в 2017 році на державних підприємствах лісового господарства впроваджено ризикоорієнтовний підхід в системі управління охороною праці – і це дало свій результат. На цьому наголосив заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимир Бондар під час І Міжнародної конференції «Безпека та гігієна праці в лісовому господарстві: проблеми та перспективи впровадження управління ризиками на підприємстві».

  Володимир Бондар повідомив, що у 2018 році рівень виробничого травматизму зменшився в 1,5 рази. «За перші 4 місяці цього року, вперше за всю історію галузі, не зареєстровано жодного нещасного випадку зі смертельним наслідком», – сказав він.

  Заступник Голови Держлісагентства підкреслив, що питання безпеки праці лісівників були, є та завжди будуть пріоритетними в лісовій галузі.

  Він подякував представникам Державної служби України з питань праці за спільну роботу та допомогу в організації заходів: «Ми робимо одну роботу, надзвичайно важливу – рятуємо життя та здоров’я наших працівників».

 Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега також підтвердив, що безпека праці в лісогосподарських підприємствах значно покращилася. «Переконаний, наша триденна конференція допоможе обговорити різні підходи та узагальнити всі напрацювання щодо нових методів роботи системи охорони праці на підприємствах», – сказав він.

 Також на відкритті конференції виступив менеджер проекту Міжнародної організації праці АнтоніуСантуш, який розповів про міжнародні та європейські галузеві стандарти з безпеки та гігієни праці в лісовому господарстві і методики управління професійними ризиками в рамках законодавства ЄС та міжнародних трудових норм.

 Окрім того, під час конференції, за результатами перевірок, було нагороджено кращі підприємства лісової галузі з організації та дотримання вимог охорони праці.

  1 місце посіло державне підприємство «Маневицьке лісове господарство» (Волинське обласне управління лісового та мисливського господарства);

  2 місце – державне підприємство «Бродівське лісове господарство» (Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства);

  3 місце – державне підприємство «Баранівське лісомисливське господарство» (Житомирське обласне управління лісового та мисливського господарства).

  Ще одну нагороду від журналу «Охорона праці» отримало державне підприємство «Городнянське лісове господарство» (Чернігівське обласне управління лісового та мисливського господарства).

 Зазначимо, що три дні, 13-15 травня, учасники міжнародної конференції обговорять проблематику охорони праці галузі та основні тенденції для покращення роботи. З міжнародними експертами на практиці відпрацьовуватимуться всі питання щодо аудиту безпеки праці та ідентифікації ризиків. Велика увага буде приділена питанням нормативних нововведень, у першу чергу Концепції реформування системи управління охороною праці, що була прийнята 12 грудня 2018 року, імплементації європейських норм в Україні, новому стандарту ISO 45001, інноваційним технологіям в засобах захисту, практичним інструментам підвищення ефективності та оптимізації роботи служби охорони праці та промислової безпеки.

Прес-служба Держлісагентства

Без названия Без названия (1) Без названия (2) Без названия (3)