У Черкасах обговорили проект Комунікаційної стратегії Держлісагентства

  16-17 травня у Черкасах відбулася семінар-нарада для працівників обласних управлінь лісового та мисливського господарства, лісогосподарських підприємств, відповідальних за зв’язки з громадськістю та засобами масової інформації.

  Під час семінар-наради обговорено проект Комунікаційної стратегії Державного агентства лісових ресурсів України.

  «Якщо ми будемо сидіти в кабінетах і чекати, поки до нас прийдуть представники ОТГ – ми глибоко помиляємося. Робота з громадами – у першу чергу” – наголосив Голова Товариства лісівників України Юрій Марчук.

 Завідувач сектору міжнародних відносин, науки та зав’язків із громадськістю Держлісагенства Любов Полякова презентувала проект Комунікаційної стратегії та наголосила на тому, що місія лісівників – це забезпечення суспільства ресурсами лісу при дбайливому ставленні, відновленні та догляду. На сьогодні лісівників ніхто не замінить, адже саме вони мають такий необхідний глибокий досвід у цій справі.

 Комунікаційна стратегія Державного агентства лісових ресурсів України спрямована на підвищення рівня довіри до працівників лісового господарства та центрального органу виконавчої влади серед громадян України, організацій громадянського суспільства, засобів масової інформації та міжнародних аудиторій. Її впровадження стане імпульсом для подальшого розвитку Державного агентства лісових ресурсів України, налагодження взаємозв’язку,  співпраці із суспільством та зацікавленими сторонами у розвитку лісової галузі.

  Як йдеться у проекті стратегії, за останні 10-15 років внаслідок відсутності комунікації лісівників із суспільством, злагодженої діяльності прес-служб, збалансованих та прогресивних ключових послань, слабкої міжгалузевої взаємодії, втрачений взаємозв’язок з суспільством та його довіра на всіх рівнях до діяльності лісівників.

  Завдання комунікаційної стратегії  - налагодження  діалогу між лісівниками, екологами,  деревообробниками для подолання непорозумінь, побудови  конструктивної та взаємовигідної співпраці.

  Прозорість роботи збагатить присутність Державного агентства лісових ресурсів України в інформаційному просторі, забезпечить стійкий зв’язок з громадськістю та засобами масової інформації,  комунікацію інституції на міжнародному рівні.

  Окрім того, доцент кафедри телебачення і радіомовлення Інституту журналістики Київського національного університету ім. Т.Шевченка Віктор Набруско розповів про виклики, загрози, перспективи в інформаційному просторі країни.

  Під час виступів прес-секретаря Держлісагентства Валентина Колєчкіна та прес-секретаря Товариства лісівників України Марії Бабиич обговорено практичні аспекти роботи зі ЗМІ та громадськістю.

Прес-служба Держлісагентства.

Без названия Без названия (1) Без названия (2) Без названия (3)

Павло Золотий: «Запобігання та протидія пожежам в екосистемах – пріоритетне завдання для лісівників»

У  ДП «Славутське лісове господарство» під головуванням першого заступника голови обласної державної адміністрації В.І. Кальніченка відбулося виїзне засідання комісії ТЕБ і НС облдержадміністрації з питань запобігання виникнення пожеж в екосистемах протягом 2019 року, профілактики та попередження загибелі  й травмування людей від нещасних випадків невиробничого характеру. Участь у засіданні взяли перші заступники голів райдержадміністрацій та виконавчих комітетів міських (міст обласного значення) рад, керівники обласних відомств, керівники державних та комунальних лісокористувачів області, начальники управлінь, відділів, секторів, головні спеціалісти з питань цивільного захисту населення райдержадміністрацій та виконавчих комітетів міських рад.

Надзвичайно змістовним та повчальним було перше практичне заняття виїзного засідання  – про принципи влаштування місць відстою транспорту, місць організованого відпочинку населення державними лісокористувачами, на прикладі рекреаційної зони «Лісовичок» на трасі Нетішин – Славута. Його вів директор ДП «Славутський лісгосп» В. В.  Сапожнік.

«Цього року ми вже фіксуємо негативну статистику щодо збільшення пожеж в екосистемах. Найбільше загострення ситуації очікується у травні, коли люди розпочинають масове відвідування лісових масивів та в липні-серпні під час спалювання пожнивних решток. Саме тому необхідно терміново вжити ряд превентивних заходів з метою запобіганню виникнення пожеж в екосистемах. В першу чергу, посилити профілактичну роботу з громадянами, проводити поглиблений моніторинг пожежної обстановки», – зазначила заступник Славутського міського голови Т.І. Солоха.

«Запобігання виникненню пожеж у природних екосистемах є вкрай важливим питанням, особливо зараз. Адже розпочинається спекотний період і саме тому необхідно вжити всіх заходів, щоб не допустити масових загорянь у лісах, на торфовищах, сільгоспугіддях. Ми повинні продемонструвати злагоджені дії всіх відомств», – зазначив перший заступник начальника обласного управління лісового  та мисливського господарства П. С.  Золотий.

Прес-служба ДП «Славутський лісгосп».

Засідання ТЕБ і НС DSC00288

УВАГА : ТОРГИ!

 

24  травня 2019 року будуть проведені  торги з продажу необробленої деревини додаткової заготівлі другого кварталу. Її   виставляють підприємства Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства за адресою: м. Хмельницький вул. Театральна, 10

товарна біржа „Подільська”.

Заявки покупців на участь у торгах  приймаються за адресою:  Товарна біржа „Подільська” (29000 м. Хмельницький вул. Театральна, 10

т. 65-05-13, 70-20-73, 70-22-10, 70-22-11 ,т./факс 795-801),

щоденно  з 8-30 год. до 17-30 год.

Більш детально – на сайті біржі: http://birzha.km.ua/unprocessed/42

Лісівники й пожежники діяли на умовній пожежі злагоджено

 Як лісівники, так і рятувальники постійно нагадують: щоб запобігти виникненню пожеж, потрібно дотримуватися правил протипожежної безпеки, і вкотре пояснюють, що не можна залишати розведених вогнищ без нагляду, розкладати багаття поблизу сухої трави, місце багаття засипати землею. Якщо ж виявили незначне загоряння – спробувати його загасити самотужки. Якщо не вдається і пожежа почала поширюватися, негайно повідомляйте лісівників та пожежників!

   А от як себе будуть вести після повідомлення на «101» відповідні служби, наочно показали спільні пожежно-тактичні навчання лісівників та рятувальників, які відбулися на базі Бохнянського лісництва ДП «Летичівський лісгосп».

   Лісова охорона господарства разом із працівниками 15-ї добровільної пожежної дружини державної рятувальної частини селища Летичева ліквідовували умовну лісову пожежу. Навчання мали за мету на практиці відпрацювати спільні дії. Було відпрацьовано ситуацію, яка найчастіше може трапитися після залишеного відпочивальниками багаття.

   І хоч гасіння багаття було умовним, учасники заходу поставилися до навчання з усією серйозністю. Під час тренувань враховували й оцінювали дії всіх, особливо увага зверталася на оперативність та взаємодію. Завдяки чіткій і злагодженій роботі всіх підрозділів загорання швидко ліквідували. На навчаннях було продемонстровано різні методи боротьби з пожежами, перевірено готовність, як техніки, так і особового складу, відпрацьовано взаємодію між собою підрозділів.

  Керівництво пожежної служби дало високу оцінку підготовці і пожежників, і лісівників.

Прес-служба Летичівського лісгоспу.

IMG_4157 IMG_4160 IMG_4155

Нагороди за любов до лісу

    Конкурс «Людина і ліс», який проводив Національний природний парк «Мале Полісся» в Ізяславському та Славутському районах, викликав чималий інтерес: у ньому взяли участь вихованці тридцяти навчальних закладів. Вони представили 183 роботи – 51 твір та 132 малюнки. І ось відбувся фінальний акорд конкурсу «Людина і ліс» в рамках щорічної акції «Майбутнє лісу в твоїх руках» – нагородження переможців.                                                                                                 Заохочувальними призами були відзначені найкращі учасники:

                        твір на тему «Людина і ліс»

  • Юлія Цибульська – учениця 10-Г класу Славутського обласного ліцею ІІ-ІІІ ступенів, керівник Т.М. Гаврилюк.
  • Анна Редколіс– учениця 8 класу Мислятинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, керівник Г.А. Никитюк.

                       малюнок на тему «Людина і ліс»

  • Богданна Верцеха – учениця 10 класу загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 м. Славути, керівник Н.В. Романчук.
  • Юлія Яцкова – учениця Ізяславської дитячої школи мистецтв, керівник М.В.Бернацька.

     Також за рішенням конкурсного журі було обрано переможців серед найменших учасників:

                      твір на тему «Людина і ліс»

  • Кіріл Качуровський – учень 5-В класу Славутського навчально-виховного комплексу “Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів, ліцей “Успіх” , керівник Н.В. Стрельчук.

                      малюнок на тему «Людина і ліс»

  • Ілля – Міщук учень 1-В класу Ізяславського навчально-виховного комплексу “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2, ліцей” ім. О. Кушнірука, керівник Зайчук Г.С.

    Також усі заклади освіти, вихованці котрих взяли участь у конкурсі, відзначені подяками для навчального закладу.

Прес-служба НПП «Мале Полісся».

19-05-13-IMG_20190513_121305 19-05-13-IMG_20190513_133436