Начальник Хмельницького ОУЛМГ Петро Пешко виступив в ефірі телерадіокомпанії «Поділля-Центр»

     Телепрограма «Звіти наживо» досить популярна на Хмельниччині й збирає велику аудиторію. Цього разу перед телеглядачами виступав начальник Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства Петро Пешко. Він розповів про стратегічну програму розвитку лісового господарства, успіхи й проблеми лісівників. Петро Степанович також відповів на запитання експертів, які були разом з ним у студії, на запитання телеглядачів.

   Подаємо повний текст програми для перегляду.

Дорогі подоляни!

    Колективи апарату обласного управління лісового та мисливського господарства і лісогосподарських підприємств щиро вітають Вас з видатним днем у державотворенні нашої України – Днем Конституції. Нехай мир і взаєморозуміння стануть основою подальшої розбудови нашої державності. Процвітання Вам, міцного здоров`я, щастя!

Засідання НТР НПП «Мале Полісся»

Проведено чергове засідання науково-технічної ради Національного природного парку «Мале Полісся».

Розглянуто наступні питання:

  • Організація території, стан передачі земель від інших землекористувачів. Отримання розпорядження Кабінету Міністрів на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок.
  • Винесення в натурі меж території НПП «Мале Полісся» та закріплення їх на місцевості межовими знаками. Виконання вимог системи охоронних знаків. Організація заходів щодо закріплення в натурі межовими знаками меж територій та об’єктів ПЗФ НПП «Мале Полісся».
  • Звіт ПрАТ «НВК «Курс» по ІІІ та ІV етапах робіт в рамках договору «Розроблення проекту організації території національного природного парку «Мале Полісся», охорони, відтворення та рекреаційного використання його природний комплексів та об’єктів».
  • Проведення лісовпорядкування території НПП «Мале Полісся».
  • Погодження проектованих на 2019 рік обсягів лісогосподарських робіт та санітарно-оздоровчих заходів в межах території НПП
  • Стан підготовки четвертого тому Літопису природи НПП за 2018 рік. Погодження його випуску.
  • Атестація старшого наукового співробітника О.В. Мнюха.
  • Звіт по Проекту землеустрою з організації та встановлення меж території НПП.

Національний природний парк «Мале Полісся» висловлює слова вдячності адміністрації державного підприємства «Ізяславське лісове господарство» за можливість проведення науково-технічної ради Парку в адмінприміщенні лісгоспу.

Прес-служба НПП «Мале Полісся».

1 2 3 4 5

Вшанували пам`ять жертв війни

У Ізяславі  22 червня о четвертій ранку біля меморіалу воїнам-визволителям з нагоди Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні відбулася акція «Ніколи знову!». Ініціатором її проведення традиційно виступила районна ветеранська організація. У ній взяли участь: голова районної державної адміністрації Борис Яцков, голова районної ради Сергій Шлегель, секретар Ізяславської міської ради Наталія Попко, ветерани Другої світової війни, представники громадськості, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, трудових колективів підприємств, установ та організацій міста. Долучились до акції і представники ДП «Ізяславський лісгосп».

До учасників жалобного меморіального заходу звернулась голова районної ради Організації ветеранів України Лідія Загоруй.

Поминальну літію за всіма жертвами війни в Україні, військовослужбовцями, цивільними, тими, хто загинув на примусових каторжних роботах в нацистській Німеччині, тими, хто загинув у спалених містах та селах, відслужив біля братської могили благочинний храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії Православної Церкви України патріархат митрофорний протоієрей о. Володимир Ковальчук.

Покладанням квітів та запалених лампад пам’яті біля меморіалу загиблим  учасники заходу віддали шану всім загиблим під час Другої світової війни  та живим ветеранам війни, всім тим, хто поклав на вівтар  перемоги своє життя та здоров’я.

Прес-служба Ізяславського лісгоспу.

SAM_0390 SAM_0361 SAM_0363 SAM_0386 SAM_0387

Технічна рада була насиченою

У ДП «Шепетівський лісгосп» відбулася технічна нарада під керівництвом директора В.М. Сасюка за участі керівників структурних підрозділів, головних спеціалістів підприємства.

Головні спеціалісти доповіли про напрямки своєї роботи. Так головний економіст С.П. Закацюра С.П. проінформувала про підсумки господарсько-фінансової діяльності підприємства за січень-травень 2019 року. Головний інженер підприємства С.А. Кутасєвіч повідомив про стан охорони праці в підрозділах. Головний лісничий О.В.Заблоцький загострив увагу присутніх на проведення вчасного та якісного догляду за лісовими культурами та чергувань в пожежонебезпечний період.

Під час наради були розглянуті результати перевірки стану бухгалтерського обліку та достовірність звітності на підприємствах Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства на підставі наказу Держлісагенства України від 22.05.2019 р. №332 за період діяльності з 1 січня 2018 по 30 квітня 2019 року.

Прес-служба Шепетівського лісгоспу.

DSC_0736 DSC_0725 DSC_0731 DSC_0716 (3)

Освітньо-виховна діяльність новоушицьких лісівників

У дні роботи літніх шкільних таборів  ДП “Новоушицьке лісове господарство” активно здійснює освітньо-масову роботу з екологічного та лісівничого виховання.

Впродовж червня  2019 року на територію Новоушицького декоративно-квіткового розсадника побували учні літніх таборів Рудковецької ЗОШ та Новоушицької загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №2. У рамках  екскурсій т. в. о. начальника Новоушицького декоративно-квіткового розсадника С.В. Кривий показав територію підрозділу, розповів про  діяльність розсадника та власне про професію лісівник.

Особливо звернено увагу на відновлення лісових насаджень та створення нових. Мова йшла про принципи та способи посадки лісових культур. Було продемонстровано вирощування сіянців дуба звичайного у касетах із закритою кореневою системою та звичайні стрічкові посіви. Літній табір також здійснив екскурсію  полями вирощування декоративного посадкового матеріалу, де дітям пояснили принципи та форми декоративного вирощування рослин, показали різні екзоти.

Після  екскурсії учні із задоволенням відпочили на  рекреаційному пункті “Трихів ліс”, що  нещодавно збудований у Новоушицькому декоративно-квітковому розсаднику  для сімейного дозвілля.

     Прес-служба ДП Новоушицьке лісове господарство.

оекноекон .щз.щз.щющзю прп пьпрь

Незабаром – відкриття сезону полювання на пернату дичину. Покваптеся одержати контрольну картку!

На території мисливських угідь Хмельницької області 3 серпня 2019 року  відбудеться довгоочікуване свято відкриття сезону полювання на пернату дичину.

Щорічно в області на полювання виходять близько 12 тисяч мисливців. Напередодні хочеться нагадати, що для проведення полювання необхідно мати наступні документи: посвідчення мисливця; контрольну картку обліку добутої дичини і порушень правил полювання на сезон 2019-2020 років з відміткою про сплату державного мита; дозвіл на добування мисливських тварин (відстрільна картка); відповідний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю; паспорт на собак мисливських порід,  ловчих звірів і птахів у разі їх використання під час полювання.

Зазначені документи мисливець зобов’язаний мати під час здійснення полювання, транспортування або перенесення продукції полювання і пред’являти їх на вимогу осіб, уповноважених здійснювати контроль у галузі мисливського господарства та полювання.

Відповідно до наданих повноважень Хмельницьке обласне управління лісового та мисливського господарства проводить видачу контрольних карток обліку добутої дичини і порушень правил полювання на поточний  мисливський сезон за адресою: м.Хмельницький, провулок Перший Мирний, 18. Для зручності мисливців у приміщенні встановлено термінал, з допомогою якого можна здійснити оплату  за адмінпослугу та державне мито при наявності ідентифікаційного коду. Вартість з послугами банку – 28 гривень.

На цей час лише  2260 мисливців отримали відповідний документ на право полювання. Технічні можливості видачі карток обмежені, тому Хмельницьке ОУЛМГ просить мисливців, бажаючих здійснювати полювання, завчасно отримати контрольну картку.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

Зростання потреби в кадрах – актуальне питання сьогодення

У Ярмолинецькій районній філії Хмельницького обласного центру зайнятості проведено засідання круглого столу на тему «Про діяльність органів державної влади, місцевого самоврядування, роботодавців та служби зайнятості в умовах зростання потреби в кадрах». На засіданні були присутні керівник апарату районної державної адміністрації Олександр Цісар, заступник голови районної ради Борис Лис та інші запрошені. Від ДП «Ярмолинецьке лісове господарство» участь в роботі круглого столу взяла інспектор з кадрів  Наталія Хоптяр.

Відкрив та вів засідання круглого столу директор Ярмолинецької районної філії Хмельницького ОЦЗ Володимир Безушко. Учасники круглого столу обговорили ситуацію на ринку праці, відзначили зростання попиту на робочу силу, як в цілому в державі так і в регіонах.

Наталія Хоптяр розповіла про ведення кадрової політики в лісгоспі. Вона, зокрема, зазначила, що працівники підприємства забезпечені необхідним соціальним пакетом (заробітна плата, відпускні, оздоровчі, лікарняні, матеріальні допомоги  різних видів та ін.). Така турбота позитивно позначається на кадровому потенціалі. Плинність кадрів   зовсім незначна. Робітники цінують своє робоче місце, відповідально ставляться до виконання поставлених завдань.

Прес-служба Ярмолинецького лісгопу.

64913813_2292160714200297_8716199822979235840_n 65728167_2292161100866925_2854342046951407616_n

Сезон тиші завершився

Завершився  сезон тиші в лісах. Працівники   ДП «Кам’янець-Подільськелісове господарство»  в цей час не проводили жодного господарського заходу на об’єктах притродно-заповідного фонду, який  займає   16,4 тисяч гектарів (65 відсотків угідь підприємства). Особливо дотримувалися заборони на проведення будь-яких санітарних рубок , адже весняні санітарні рубкизривають гніздування різних видів птахів, передусім хижих. А також заважають розмноженню  звірів, у тому числі мисливської фауни.

Натомість, для приваблювання   птахів і диких тварин в  урочищах лісівники  розвішували синичники та шпаківні, розкладали сіль в солонці. Рейдовими бригадими  з числа лісової охорони, здійснювались виїзди в лісові масиви для  виявлення та  попередження  дотримання спокою відвідувачами та відпочивальниками.

Наразі спеціалісти лісгоспу разом з науковцями НПП ”Подільські Товтри» обстежують  ділянки лісу  та погоджують роботи в межах призначених санітарно-оздоровчих заходів.

Прес-служба Кам»янець-Подільського лісгоспу.

зяблик косуля

Посадили плантацію павловнії

У Сковородецькому лісництві Старокостянтинівського лісового господарства посадили плантацію швидкорослої павловнії. Саджанці для посадки придбали із закритою кореневою системою, що дозволяє не прив’язуватись до весняних термінів посадки і упродовж усього вегетативного періоду проводити створення та доповнення лісових культур і плантацій. Схема посадки плантації – 4×4 м. Це забезпечує гарантовану площу живлення для рослин та є оптимальним для подальшого догляду й вирощування деревної породи. Дерево павловнії характеризується дуже великою швидкістю росту й за сприятливих умов впродовж п’яти років досягатє висоти до 20 метрів.

Це дерево м’якої породи (інші назви: дерево-принцеса, дерево-фенікс, адамове дерево). Його деревина відіграє значну роль у деревообробці й одночасно може використовуватися як біомаса. У деревообробній і меблевій галузях павловнія відома під назвою «алюмінієве дерево». Її деревина на 30 відсотків легша від інших порід і завдяки дрібно-волокнистій структурі ідеально підходить для виготовлення меблів, фанерних листів, будинків.

Прес-служба Старокостянтинівського лісгоспу.

cof sdr sdr cof