Лісівники Хмельниччини беруть участь у Міжнародній агропромисловій виставці “Агро-2019″ в складі експозиції агрокомплексу області

  Вчора, 4 червня, в Києві  відбулося офіційне відкриття ХХХІ Міжнародної агропромислової виставки «Агро-2019».

   Свою експозицію на виставці представило і Державне агентство лісових ресурсів України. Тут серед інших демонстрували   продукцію підприємства Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства. Наші лісівники представили  дари власних садів і ягідників, мед у бочечках, оригінальні лісові чаї, гриби. Експозиція була гарно декорована посадковим матеріалом у лісгоспах краю.

   На урочистому відкритті виставки заступник голови Держлісагентства Володимир Бондар розповів про ведення лісового господарства України  відвідувачам експозиції.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

Без названия (1) Без названия

 

5 ЧЕРВНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА

 Традиційно Україна, як і увесь світ, 5 червня відзначає Всесвітній день охорони навколишнього середовища. Цей день вважається однією з найважливіших подій екологічного календаря і щорічно святкується в більш ніж 100 країнах світу.

 Охорона навколишнього природного середовища – це нова форма у взаємодії людини й природи, що виникла в сучасних умовах. Вона являє собою систему державних і суспільних заходів (технологічних, економічних, адміністративно-правових, просвітницьких, міжнародних), спрямованих на гармонійну взаємодію суспільства й природи, збереження й відтворення природних ресурсів і діючих екологічних співтовариств в ім’я живучих і майбутніх поколінь. Сьогодні екологічні проблеми стоять у ряді найважливіших і визначають рівень благополуччя всієї світової цивілізації й, зокрема ,нашої країни.

Ще 15 грудня 1972 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 5 червня Всесвітнім днем охорони навколишнього середовища. Приводом до проведення цієї всесвітньої акції послужило звернення, що надійшло 11 травня 1971 року генеральному секретареві ООН. Його підписали 2200 діячів науки й культури з 23 країн світу. Вони попереджували про безпрецедентну небезпеку, що загрожує людству в зв’язку із забрудненням навколишнього середовища. “Або ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить із нами”, – так було поставлено питання в цьому зверненні.

 У 1972 році в Стокгольмі відбулася Всесвітня конференція по захисту навколишнього середовища, на якій були присутні повноважні представники 113 держав світу, в тому числі й Радянського Союзу. Учасники конференції ухвалили рішення щодо щорічного проведення Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища 5 червня. Відзначення цього дня кожного року допомагає привернути увагу суспільства до проблем довкілля і підкреслює гостру необхідність у зміні ставлення людини до раціонального використання та відтворення природних ресурсів.

Всесвітній день охорони навколишнього середовища відзначається по-різному, у тому числі вуличними мітингами, парадами велосипедистів, “зеленими” концертами, конкурсами творів і плакатів у школах, посадкою дерев, кампаніями з утилізації відходів і прибиранням територій, а також   безліччю інших способів. Та, в будь-якому випадку, цей день є прекрасною нагодою зробити хоча б один крок до покращення стану довкілля. Кожен для себе повинен знайти його сам. Дехто відмовиться сьогодні від поїздки транспортом, хтось посадить дерево, а інший нарешті прибере сміття в своєму дворі.
Пам’ятаймо, що лише разом ми зможемо зробити довкілля чистішим, адже наше майбутнє залежить саме від нас!

 Лісівники Хмельниччини постійно дбають про охорону навколишнього  середовища, вирощуючи ліси, примножуючи зелені шати краю. Відомо, що саме ліси відіграють велику роль у очищенні повітря й  поверхневих вод від забруднення. А ще ж вони  оберігають землю від ерозії, вітровіїв, посух. Отож бережімо ліси, як зіницю ока, бережімо навколишнє середовище!