Тільки професійний підхід буде запорукою якісної роботи, – Володимир Бондар на Чернігівщині

У Чернігівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства відбулося представлення нового начальника. Ним став Олександр Зінченко, який був переведений на цю посаду з Харківського обласного управління. Відрекомендував його колективу лісівників області заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимир Бондар.

Перед тим, як представити нового начальника, Володимир Бондар подякував попереднику Олександра Зінченка – нинішньому директору Холминського лісового господарства Олександру Демченку.

Новопризначений начальник управління Олександр Зінченко запевнив усіх, що докладе максимум зусиль, аби славетні традиції лісівників Чернігівщини збереглися і примножилися. Управління і підприємства працюватимуть ритмічно і виконуватимуть всі покладені на них завдання.

Виступаючи перед директорами підприємств, заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар окреслив стан та перспективи галузі.

«Деякі популістські незрозумілі заклики завдадуть проблем і лісу, й галузі в цілому. Це може торкнутися, зокрема, Карпатського регіону, або навіть України загалом, – прогнозує заступник Голови Держлісагентства. – Наприклад, уже готується законопроект про заборону вирубки лісів. Це свідчить тільки про одне: повна координація зусиль і професійний підхід може довести, що наша робота потрібна державі та суспільству. Будь-які подібні рішення не сприятимуть ані добробуту українців, ані лісу та екологічній ситуації в цілому. Наша позиція має бути чіткою і принциповою».

Під час зібрання лісівники обговорили також питання щодо концесії лісів, яку вдалося призупинити лише завдяки чіткій і принциповій позиції лісового товариства; складну податкову політику та проблеми в реалізації сировини. Все це впливає на ефективну діяльність лісогосподарських підприємств.

«Незважаючи на те, що будуть труднощу, а ми вже їх бачимо, тільки професійний підхід буде запорукою якісної роботи. Попереду на нас чекає складна і серйозна робота», – резюмував заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар.

За інформацією Чернігівського ОУЛМГ

64650246_1595718970564086_1571892433300488192_n 64764621_1595719270564056_8505399344873078784_n

Делегація українських лісівників у Фінляндії провела зустріч з представниками Європейського інституту лісу

   Під час перебування делегації українських лісівників на чолі з заступником Голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимиром Бондарем у Фінляндській Республіці відбулася зустріч з представниками Європейського інституту лісу.

   Членів делегації ознайомлено з основними напрямками роботи інституту. Зокрема, щодо підтримки наукових досліджень та лобіювання науки перед ЄС, організації діалогу між політиками та науковцями, проведення досліджень та роботи по проекту ФЛЕГ у відповідності до повноважень, наданих ЄС.

   Зазвичай, проводиться 2-4 діалоги в рік, публікуються спеціальні дослідження для підвищення обізнаності політиків.

   Із останніх публікацій – нова роль лісів та ділового сектору у виконанні кліматичних завдань ЄС, життя з короїдами: вплив, прогноз та управлінські опції.

   Європейський інститут лісу (далі – ЕFI) є міжнародною організацією, створеною європейськими державами. Відповідно до Конвенції про Європейський інститут лісу членство у організації набувається на рівні держави. Наукові установи тієї чи іншої держави можуть набути статус асоційованих членів (європейські організації) або афілійованих членів (організації поза межами Європи).

   На даний час 28 країн Європи є членами ЕFI, а 115 організацій набули статус асоційованих або афілійованих членів у 36 країнах серед яких є 2 українські наукові та освітні установи. Загалом ЕFI має 5 регіональних офісів та 3 проектних центри.

   Місія ЕFI полягає у проведені, посиленні та мобілізації лісових досліджень, інтеграції досвіду і знань задля вирішення проблем у області лісів та лісоуправління. Дослідження складають наукову основу для підтримки лісової політики на європейському, регіональному та національному рівнях.

   Діяльність ЕFI направлена на формування  загальноєвропейської лісової політики і консолідацію сучасних наукових знань про ліси у Європі. Завдяки проведенню комплексних і міждисциплінарних досліджень, ЕFI відіграє роль міжнародної організації, що формує науково-обґрунтовані рекомендації з питань лісової політики, підтримує, координує та зміцнює інфраструктуру наукових досліджень у сфері лісового господарства на основі загальноєвропейських інтересів, проводить стратегічні дослідження власними силами, а також залучає експертів, у тому числі – з мережі асоціативних членів.

   Два українських наукових інститути мають асоційоване членство – Український науково-дослідний інститут лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г.М. Висоцького і Український науково-дослідний інститут гірського лісівництва імені П. С. Пастернака.

   Україна, як держава, вже протягом 2 років намагається отримати членство в ЕFI. Однак, через бюрократичні перепони не вдається реалізувати цю ініціативу.

Прес-служба Держлісагентства

64806563_1594350577367592_3694157184389611520_n

Підприємство працює прибутково

На нараді, що відбулася  в ДП “Старокостянтинівський лісгосп” під головуванням директора  Ю.Д. Грачука, розглянули результати фінансово – господарської діяльності підприємства за п’ять місяців  року. Підприємство виконало планові показники й спрацювало прибутково.

Однією із складових вирощування  лісів є  їх формування та оздоровлення. Воно  починається  з якісних відводів   та  визначення  ділянок, які потребують   лісівничих  заходів. За звітний період проведено рубки догляду на площі 241,6 га при плані 238 га.

З метою підвищення стану пожежної безпеки створено 22 км мінералізованих смуг при завданні 10 км. Догляд за мінералізованими смугами перевиконано на 40 відсотків. Постійно ведеться  інформуванню населення через засоби масової інформації щодо дотримання вимог пожежної безпеки у лісах.

Заслуговує на позитивну оцінку й соціальна складова підприємства – безпечні умови праці, ріст середньої заробітної плати на одного штатного працівника (103,2 відсотка в порівнянні з відповідними минулорічними показниками) та сплата податкових платежів.

Головний бухгалтер О.І. Слюсарчук проінформувала про результати перевірки стану бухгалтерського обліку та достовірності звітності по лісгоспу, головний лісничий І.М. Бородій доповів про результати перевірки стану ведення лісового насінництва, розсадництва та лісокультурного виробництва.

Також на технічній нараді була представлена відеопрезентація діяльності  Кіровоградського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Підбиваючи підсумки наради, директор лісгоспу Ю.Д. Грачук подякував всім структурним підрозділам за роботу, загострив увагу на головних завданнях, які необхідно вирішувати.

Прес-служба Старокостянтинівського лісгоспу.