Змагання вальників лісу

На території Струзького лісництва ДП «Новоушицьке лісове господарство» відбулися змагання вальників лісу. Розпочалися вони з виступу директора підприємства П. А. Стецюка й ґрунтовного інструктажу з техніки безпеки, який провів інженер з охорони праці лісгоспу В. В. Кривий. Перед змаганнями здійснено перевірку технічного стану бензомоторних пил та інших інструментів, проведено жеребкування учасників.

Їм потрібно було продемонструвати професійні навички в завданнях, які, власне, й стали основними номінаціями конкурсу: звалювання дерева, раціонально точний розпил колоди, комбінований розпил та підготовка бензопили до роботи. Оцінювалися точність виконання усіх етапів конкурсних завдань та час. Разом з тим постійно зверталася увага на неухильне дотримання правил техніки безпеки, адже, як засвідчує практика, професія вальника лісу входить у список найнебезпечніших.

У змаганнях взяли участь 13 учасників, які представляли Струзьке, Браїлівське, Новоушицьке лісництва та Новоушицький декоративно-квітковий розсадник.

За підсумками змагань І місце здобув лісоруб Струзького лісництва Р. А. Новіков, ІІ місце — лісоруб Струзького лісництва О. В. Слободянюк, ІІІ місце — лісоруб Струзького лісництва С. П. Романюк. Переможцеві та призерам, а також усім учасникам виплачено підприємством заохочувальні винагороди в залежності від зайнятого місця.

Прес-служба ДП Новоушицьке лісове господарство

dav dav dav dig dav dav dav dav dav

Лісівники державних підприємств Хмельниччини проаналізували діяльність за перше півріччя

Під головуванням начальника управління Петра Пешка відбулася колегія  Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства.

На пленарному засіданні підбито підсумки господарсько-фінансової діяльності підвідомчих підприємств за перше півріччя поточного року. З інформацією виступив заступник начальника управління Олександр Семенець. Зокрема, він зазначив, що реалізовано продукції майже на 374 млн. грн. Усі підприємства спрацювали без збитків. Чистий прибуток склав 9 мільйонів 726 тисяч гривень -102,6 відсотка до відповідного періоду минулого року.

На ведення усього комплексу лісогосподарських робіт підприємствами управління використано майже 140 млн. грн., з них лише 1,6 млн. грн. з держбюджету.

Лісопродукцію відправляли в основному на внутрішній ринок. Вітчизняним споживачам її поставили на суму 353 млн. грн. – 101 відсоток до   відповідного періоду минулого року. На експорт реалізовано продукції майже на 21 млн. грн. Вартість знеособленого кубометра проданої деревини склала 1349 грн. Це четвертий показник серед підприємств галузі.

Середньомісячна заробітна плата штатного працівника становить 16966 грн. і є найбільшою в галузі. Серед двадцяти п’яти підприємств галузі, що мають найбільшу заробітну плату, – п’ять нашого управління: Ярмолинецьке лісове господарство – третє, Славутське – дев’яте, Хмельнице ЛМГ – дванадцяте, а Старокостянтиніське й Шепетівське лісові господарства відповідно чотирнадцяте та двадцять перше.

Реалізація продукції на одного штатного працівника по управлінню склала 229 тис. грн. Хмельницьке ОУЛМГ з цього показника на третьому місці в галузі.

Серед двадцяти п’яти підприємств галузі, що мають найбільшу продуктивність праці штатних працівників, Славутське ЛГ – третє, Ярмолинецьке ЛГ – вісімнадцяте.

За звітний період на капітальні інвестиції використано 10 мільйонів 483 тис. грн. До бюджетів усіх рівнів внесено майже 125 млн. грн., що на 6 млн. грн. більше відповідного періоду минулого року. Єдиного соціального внеску сплачено 36 млн. грн.

На колегії також заслухано інформацію заступника начальника управління Юрія Безноска про ефективність використання лісосировинних ресурсів. Виступаючий повідомив, що за шість місяців лісгоспи заготували 255442 кубометри лісоматеріалів. Було детально проаналізовано вихід лісоматеріалів круглих дуба, хвойних порід, залишки лісопродукції в розрізі кожного підприємства. Доповідач акцентував увагу на проведенні аукціонних торгів, роботі деревообробних підрозділів. Зокрема, він зазначив, що випуск продукції переробки зріс на 45 відсотків. А це говорить про те, що програма стратегічного розвитку лісового господарства в частині випуску продукції з деревини починає давати плоди. Але тут ще багато невикористаних резервів, необхідно найближчим часом подвоїти випуск продукції.

Перший заступник начальника управління Павло Золотий закликав керівників підприємств серйозно підготуватися до майбутнього лісовпорядкування, наголосив на необхідності чітко дотримуватися розрахунків із партнерами.

Після пленарного засідання учасники колегії  побували в   Пархомівському та Михайлівському лісництвах Хмельницького лісомисливського господарства..Слід зазначити, що поїздка була здійснена без попередження керівництва підприємства, аби унеможливити спеціальну підготовку до заходу. Таку форму перевірки започатковано на попередній виїзній колегії управління в Славутському лісгоспі. У Хмельницькому ЛМГ гості оглянули лісові культури різних років створення, ознайомилися з проведенням санітарних рубок та  з процесом розробки лісосік головного користування. Відбувся жвавий обмін думками щодо робіт, які проводилися в лісовому господарстві.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

IMG_0003 IMG_0002 IMG_0011 IMG_3296IMG_3297IMG_3299IMG_3305IMG_3309IMG_3312IMG_3240IMG_3242IMG_3261IMG_3279IMG_3284IMG_3287

Майстерність демонстрували лісоруби

У ДП «Кам’янець-Подільське лісове господарство» на базі Маківського лісництва проведено конкурс-змагання вальників лісу.

Учасники із кожного виробничого підрозділу підприємства на ділянці головного користування змагалися за міжнародними правилами чемпіонатів серед лісорубів.

Найбільшу кількість балів набрав і став переможцем лісоруб шостого розряду Маківського лісництва Павло Опольський, який неодноразово представляв підприємство на обласних змаганнях –конкурсах вальників лісу.

Прес-служба Камянець-Подільського лісгоспу.

Изображение 3230-02-0a-da1b9ea19109aa7798a7c040e0be198fc71058bd667766fd7f03206ae27462cd_full Изображение 422 Изображение 357

У Грубого Леоніда Дмитровича – ювілей!

     Колектив Славутського лісгоспу щиро привітав головного лісничого підприємства Л.Д Грубого з 65-річчям. Леонід Дмитрович все життя присвятив лісу, пройшовши шлях від помічника лісничого до головного лісничого одного з найкращих лісових господарств України. Трудовий стаж ветерана становить понад 42 роки.

Леонід Дмитрович – справжній український патріот, який покращує своєю невтомною працею лісовий фонд Славутчини. Активний наставник молодих лісівників. Впроваджує передовий міжнародний лісогосподарський досвід. Практикує нові схеми створення лісових культур.

За сумлінну працю нагороджений Почесним знаком «Відмінник лісового господарства», іменним годинником Голови Держлісагентства , грамотами Держлісагенства й Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства Ветерану присвоєно знання «Почесний член товариства лісівників України». Його портрет неодноразово заносився на обласну Дошку Пошани та Дошку Пошани лісгоспу. Л.Д. Грубой – депутат Славутської міської ради чотирьох скликань.

Колеги щиро побажали ювіляру міцного здоров’я, достатку і наснаги в усіх починаннях.

Колективи апарату обласного управління лісового та мисливського господарства і лісогосподарських підприємств теж щиро вітають Л.Д. Грубого з ювілеєм і зичать йому усіх гараздів!

Дуб ГрубогоЮвілей Грубого Л.ДДва керівники лг

 

Обмінялися досвідом

Щоб обмінятися досвідом формування високопродуктивних дубових деревостанів делегація ДП“Старокостянтинівське лісове господарство” в складі головного лісничого І.М. Бородія, лісничих М.П. Войтка, С.В. Барана відвідала колег з Прибузького лісництва Хмельницького лісомисливського господарства.

Під час візиту лісівники активно обговорювали різні методи та способи підвищення продуктивності лісів, зокрема нову для України та водночас поширену в Європі методику формування високопродуктивних насаджень дуба шляхом обрізки гілля в молодому віці.

Гості побували на ділянках, де вже розпочато обрізку гілок, а також обмінялись власним досвідом використання схожих методів.

Прес-служба ДП “Старокостянтинівський лісгосп”.

IMG_2337

Багатьох людей дуже бентежить вигляд зрубаного дерева

65080359_472224046686360_1341826230848061440_n   

   Останніми роками в центрі уваги громадськості не одноразово поставало питання вирубування лісів. Багатьох людей дуже бентежить вигляд зрубаного дерева. Суспільство звикло, що дерева рубати не можна, бо це легені планети, тому вирубування сприймається вкрай негативно.

   Проте, деревина – це чи не єдиний традиційний відновлюваний сировинний ресурс, який можна і треба використовувати. На місці вирубаного дерева, виростає нове, яке через декілька десятиліть, знову може бути використаним людиною.

Ліс – це дар природи, яким людина завжди користується – збирає гриби, ягоди, лікарську сировину, відпочиває…. З найдавніших часів людина використовує і деревину, яка є вкрай необхідною для існування та побуту. Важко назвати будь-яку галузь народного господарства, де деревина не використовується в тому чи іншому вигляді, оскільки це натуральний і екологічно чистий матеріал. За обсягом використання і різноманітності застосування з деревиною не може зрівнятися жоден інший матеріал. Деревину застосовують для виготовлення будівельних матеріалів, паперу, меблів, предметів домашнього вжитку, музичних інструментів та ін.

   Деревина зберігає близько 50 % вуглецю, який дерево поглинуло в процесі фотосинтезу за час свого росту. Таким чином, вироби з деревини фізично зберігають вуглець, який раніше був атмосферним парниковим газом. Також, використання у будівництві продукції з деревини створює значно менші викиди парникових газів, аніж використання пластмасових, бетонних чи інших матеріалів. А зниження рівня цих газів є ключовим чинником пом’якшення змін клімату.
Враховуючи сучасні тенденції розвитку людства, при сталому веденні збалансованого лісокористування, використання деревини є одним із заходів, що допоможе боротися зі зміною клімату.

   Лісівники працюють для забезпечення суспільства деревиною, зберігаючи та примножуючи функції лісу.

Незабаром розпочнеться сезон полювання

Під керівництвом першого заступника начальника Хмельницького ОУЛМГ П.С.Золотого  відбулася нарада до відкриття сезону полювання на пернату дичину.

На ній розглянуто питання:

– інформація про відкриття сезону полювання на пернату дичину, боротьба з бракон’єрством;

– епізоотична ситуація на території Хмельницької області;

- вимоги щодо ведення мисливського господарства.

На нараді наголошено, що наказами користувачів мисливських угідь, які погоджені з Хмельницькою ОДА та Хмельницьким обласним управлінням лісового та мисливського господарства встановлені строки та порядок проведення полювання, а саме:

  1. Полювання на пернату дичину розпочнеться 3 серпня о 16 годині і триватиме на качок, лиску, пастушків, куликів, голубів та гусей до 31 грудня 2019 року, на перепілку до кінця жовтня цього року.
  2. Днями полювання є субота й неділя, а середа до початку проведення полювання на хутрових та парнокопитних тварин.
  3.  Норми добування мисливських тварин в межах України не змінилися і становлять:
гусей 3 куликів 10
качок 5 голубів 10
лисок 6 перепілок 15

Кожен користувач угідь вже встановив норми добування пернатої дичини в межах вищезгаданої кількості.

  1. Відстрільні картки на добування пернатої дичини видаються мисливцям безпосередньо користувачами мисливських угідь відповідно до розрахунків пропускної спроможності мисливських угідь. Забороняється видача відстрільних карток мисливцям, які не мають посвідчення мисливця або не отримали контрольної картки обліку добутої дичини та порушень правил полювання на 2019-2020 років.

 

Запрошені на нараду з Департаменту природних ресурсів та екології Хмельницької облдержадміністрації  Р. А.  Якубаш., з Державної екологічної інспекції в Хмельницькій області  С.В. Волков, з головного управління Національної поліції в Хмельницькій області О.І. Новосядлий розповіли про особливості полювання по своїх напрямках роботи.

Детально про епізоотичну ситуацію доповів головний спеціаліст головного управління Держпроспоживслужби  Л.М..Хоміч.

Голова Хмельницької обласної організації товариства лісівників України В.М. Хоптинець  наголосив на необхідності обов’язкового проведення інструктажів перед початком полювання.

Про участь членів обласної організації УТМР у підготовці до полювання доповів голова президії УТМР в області Г.А.Сагайдак.

Отож всім мисливцям області бажаєм вдалого сезону!

 

На Рівненщині відбувається виїзна колегія Держлісагентства

На Рівненщині відбувається виїзна колегія Держлісагентства

25-26 липня 2019 року на базі державних лісогосподарських підприємств Рівненщини під головуванням заступника Голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимира Бондаря проходить виїзне розширене засідання колегії відомства.
У засіданні також бере участь Голова Рівненської обласної ради Олександр Данильчук, який підкреслив, що лісова галузь Рівненщини відіграє важливе значення для області.

Під час засідання розглянуто підсумки господарсько-фінансової діяльності підприємств галузі за I півріччя 2019 року та питання використання лісосировинних ресурсів підприємствами галузі.
Зокрема, зазначено, що обласні управління лісового та мисливського господарства забезпечили виконання завдання з відтворення лісів. За перше півріччя 2019 року лісогосподарські підприємства, що належать до сфери управління Держлісагентства, відтворили ліси на площі майже 36 тисяч гектарів.
На разі, влітку, лісівники проводять догляд за молодим лісом. Восени ж, за сприятливої погоди, відбудеться другий етап відновлення лісів.

Відтворення лісів, у переважній більшості, відбувається за рахунок власних обігових коштів лісгоспів.

Як відомо, лісове господарство є основою лісового сектору економіки. Коли ліс досягає віку стиглості або пошкоджується шкідниками і хворобами, його заготовляють та реалізовують для потреб вітчизняних деревообробних підприємств та суспільства.
Так, за І півріччя підприємствами галузі від усіх видів рубок заготовлено 6,9 мільйонів куб. м деревини. Це на 7,6% менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Слід зазначити, що в першу чергу проводиться заготівля пошкоджених хворобами і шкідниками насаджень. У зв’язку з цим, на ринок надходить значна частина низькосортної деревини.
Загальний обсяг реалізації деревини на внутрішній ринок склав 5,8 мільйонів куб. метрів на загальну суму майже 5,8 мільярдів гривень.

Однак, внутрішній ринок на сьогодні, в силу певних обставин, не в змозі переробити ту кількість лісосировини, що пропонують лісогосподарські підприємства. Тому на складах лісгоспів накопичується близько одного мільйона куб. метрів залишки сировини.

Для постійного забезпечення сировиною деревообробних підприємств, окрім щоквартальних, у низці областей запроваджено щотижневі електронні торги необробленою деревиною. Окрім того, деревина для реалізації виставляється на площадці «Прозорро.Продажі».
Також на колегії повідомили, що чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт і послуг) за півроку становить майже 7,6 мільярда гривень. Він зменшився на 507 мільйонів гривень, у порівняні з аналогічним періодом минулого року.

На ведення лісового господарства державними підприємствами було спрямовано 3 мільярди 134 мільйонів гривень (на 221 млн грн більше, ніж за аналогічний період минулого року). З них 76,7 млн грн – зі спеціального фонду держбюджету.

Метою діяльності державного підприємства у сучасній економіці є отримання прибутку. Саме за цієї умови підприємство може стабільно існувати і забезпечувати собі основу для розвитку. За оперативними даними у І півріччі 2019 року підприємствами галузі отримано 184,1 мільйон гривень чистого прибутку.

Однак, податки продовжують збільшуватися. Так, до бюджетів усіх рівнів та ЄСВ сплачено майже 3,1 мільярда гривень, а це майже на 120 мільйонів гривень більше (4%) відповідного періоду минулого року.

Середньомісячна заробітна плата працівників лісової галузі складає 10436 гривень. Але така зарплата не по всій Україні, адже у зв’язку з багаторічною відсутністю державного фінансування для ведення лісового господарства на Півдні та Сході України у цих регіонах лісівники отримують мінімальні заробітні плати.

Під час колегії зазначено, що з початку року ліквідовано 468 лісових пожеж на площі 571,7 га. За шість місяців 2019 року, з метою попередження лісових пожеж, підприємствами влаштовано 25 км протипожежних розривів і бар’єрів та 39,3 тис. км мінералізованих смуг, проведено догляд за ними в обсязі 137,1 тис. км.

У лісах скоєно 2,3 тисячі випадків незаконних рубок, обсяг яких склав понад 74 тисячі куб. метрів на суму заподіяної шкоди 462 мільйона гривень, а відшкодовано лише 3 мільйона гривень або 1%. До правоохоронних органів передано 1,1 тис. справ за фактами незаконних рубок. На колегії було звернуло увагу на те, що левова частка незаконних рубок припадає на підприємства Херсонського облуправління понад (58 тис. куб. м) та Харківського облуправління (9,3 тис. куб. м).

«Хотів би наголосити, що така ситуація з ростом незаконних рубок у цих двох областях є неприйнятною. Держлісагентство не збирається закривати очі на такі питання. Зараз у Херсоні вже є новий начальник облуправління, і я прошу взяти під особисту відповідальність вирішення цього питання. Ви маєте переформатувати роботу і налагодити її, зробити ефективною, зокрема, у питанні боротьби з незаконними рубками. Так само і на Харківщині. Ми незабаром проведемо конкурс на нового начальника облуправління. І там також потрібно переформатувати роботу. Потрібно переглянути підходити. На кожному з вас лежить персональна відповідальність. Ми всі з вами виконуємо функції держави і маємо підходити до вирішення всіх питань з державницькою позицією», – наголосив заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар, додавши, що на найближчій колегії питання боротьби з незаконними рубками буде розглянуто предметніше.

За І півріччя 2019 року в мисливських угіддях України на порушників правил полювання складено 938 протоколів, з них працівниками підвідомчих підприємств Держліcагентства – 756 протоколів (80,6% до всіх протоколів), Українським товариством мисливців та рибалок – 115 (12,3%), Мінприроди – 60 (6,4%), іншими – 7 (0,7%). На цих порушників накладено штрафів на суму 218,7 тис. грн, стягнуто 215,7 тис. гривень.

Під час дводенної колегії учасники ознайомляться з роботою Соснівського, Березнівського, Костопільського та Сарненського лісгоспів, що на Рівненщині.

Прес-служба Держлісагентства

Без названия Без названия (1) Без названия (2) Без названия (3) Без названия (4) Без названия (5)

 

Шепетівські лісівники допомогли лікарні

На теренах Шепетівщини створюється новий лікувальний округ, центром якого буде центральна районна лікарня.

Осторонь такої події не залишилися трудові колективи міста. Одними з перших відгукнулися первинна профспілкова організація та колектив ДП «Шепетівський лісгосп». Для поліпшення умов праці, якості обслуговування, лікування і перебування хворих вони допомогли з ремонтом та облаштуванням кабінету чергового лікаря у відділі невідкладної медичної допомоги комунального некомерційного підприємства «Шепетівська центральна районна лікарня».

На базі цього підрозділу створюється прийомне відділення, де будуть кабінети прийому хворих та екстрена операційна. Вони прийматимуть пацієнтів з міст Шепетівка, Полонне, Славута та однойменних районів. Потім хворі будуть направлятися в інші відділення для подальшого лікування.

Прес-служба Шепетівського лісгоспу.

DSC_0989 DSC_1004

 

 

Реалізували деревини на 9,1 мільйона гривень

23 липня 2019 р. лісові господарства Хмельницького ОУЛМГ провели додаткові торги з продажу необробленої деревини заготівлі третього кварталу 2019 року.
У торгах взяло участь 16 деревообробних підприємства Поділля та інших регіонів України. Всього реалізовано 2,9 тис. кубометрів деревини. Виручка від реалізації складе 9,1 млн. грн.
Отримані кошти будуть спрямовані на розвиток лісового господарства області.
Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ