НПП «Мале Полісся» співпрацює з Славутським лісгоспом

У ДП «Славутське лісове господарство» з′явилися перші саджанці, вирощені за польською суперсучасною технологією, яка допомагатиме висаджувати на Поліссі лісові культури із закритою кореневою системою.

Працівники НПП «Мале Полісся», які тісно співпрацюють з лісівниками Славутчини,  детально вивчають перспективну діяльність цеху з переробки та зберігання лісонасіннєвої сировини, вирощування садивного матеріалу з закритою кореневою системою та плани на майбутнє підприємства. Тут – необмежені можливості для дослідницької та наукової роботи.

Цікавим для науковців є види різних ботаніко – географічних груп флори, довготермінове зберігання жолудя звичайного.   Всі позитивно оцінюють роботу нашого підприємства, яке є одним з перших в Україні, де застосовуються передові технології в лісовому насінництві та вирощуванні лісового садивного матеріалу.

Як повідомлялося раніше, за допомогою лінії Славутський лісгосп висіяв  понад 400 тисяч насінин в контейнери для вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою, а саме такі основні лісоутворюючі породи:  сосна звичайна , модрина європейська, ялина європейська, бук лісовий, дуб звичайний.

Річна продуктивність комплексу становить  мільйон сіянців із закритою кореневою системою. У перспективі з використанням наявних теплиць на підприємствах Хмельницького ОУЛМГ сумарна кількість вирощеного садивного матеріалу становитиме близько 3 мільйлнів  сіянців із закритою та покращеною кореневою системою.

Прес-служба ДП «Славутський лісгосп».

IMG_20190627_094716

Трудяться завзято, щоб ліси були високопродуктивні

Високопродуктивний ліс без  постійного піклування  неможливо виростити. Про нього  в Кам’янець-Подільському лісгоспі піклуються  всі працівники лісового господарства .         Цьогорічні рясні опади та висока температура повітря сприяють швидкому росту трав’янистої і деревної рослинності, які пригнічують молоді посадки. До моменту створення лісового середовища  протягом 5-6 років  в лісових культурах та на ділянках природнього поновлення проводять як агротехнічні догляди , що спонукають до розвитку кореневої системи,  так  і лісівничі, які стимулюють розвиток надземної частини   саджанців. В лісгоспі    за шість місяців  поточного року проведено 170 га доглядів за незімкнутими лісовими культурами. Це становить третину від річних завдань.

Найбільший потрудилися в Маківському, Малієвецькому та Дунаєвецькому лісництвах, де зосереджено 80 відсотків лісових культур.   Досвідчений  майстер лісу  Маківського  лісництва Олександр Фурманчук, який  майже всі догляди на своєму обході проводить власноруч, говорить, що не завжди  бур’яни мають негативний вплив,  особливо в  спеку вони теж виконують “лісівничу роль” : затіняють рядки посадок , утримують вологу та тягнуть саджанці до сонця. Тому до проведення заходів він підходить  фахово, індивідуально до кожної ділянки, відповідно технології створення, умов місцезростання, стану об’єкта.

Догляди проводяться  шляхом мінералізації грунту, викошування бур’янів вздовж рядів головної породи та вирубування самосіву  і порослі небажаної деревної рослинності. В основному всі роботи проводяться механізованим способом за допомогою  трактора з культиватором  КЛБ 1,7   та мотокущорізів. Якісно  та професійно проведені заходи з догляду за лісовідновленням – перша запорука висопродуктивних насаджень.

Прес-служба Кам′янець-Подільського лісгоспу.

майстер лісу фурманчук о.в. панівецьке лісництво