Відпочивайте на здоров’я і бережіть створене лісівниками

Літо – пора відпочинку на природі, посиденьок біля багаття. Працівники ДП “Новоушицьке лісове господарство” прагнуть створити комфорт для дозвілля. В лісовому фонді підприємства діє чотири рекреаційних пункти. Вони добре облаштовані й пристосовані для сімейного відпочинку. Але відпочинок у лісі може нести для самого лісу масу ризиків – це і засмічення, і виникнення пожеж. Дозвілля на пунктах рекреації їх практично повністю нівелює.

На жаль, не всі відпочивальники є свідомими громадянами в плані культури. Вони іноді ламають та руйнують збудоване для них. А тому лісівники змушені проводити там ремонти та доповнення. Ось на рекреаційному пункті “Трихів ліс” Новоушицького декоративно-квіткового розсадника оновлено споруди та встановлено нову загорожу для більш естетичного сприйняття майданчика. Також проведено догляд за місцем стоянки для автомобілів.

У Струзькому лісництві, в зоні відпочинку “Дзвіночок” здійснено капітальний ремонт споруд, встановлено нові альтанки, оновлено загорожу та вхід до зони відпочинку. Також тут виставлено нову наочну агітацію. Тепер рекреаційний пункт став зручнішим та значно привабливішим для відпочивальників.

Прес-служба ДП Новоушицьке лісове господарство.

длжє ол жлд

Ретельний догляд за кожним пагоном

Потрапивши до лісу, скажімо в пошуках грибів, а ще на зрубану ділянку, людині й справді, здається, що лісівники тільки й те роблять, що вирубують ліс. Де необізнаному серед різнотрав’я розгледіти молоденькі лісові культури? Розгледіти одне, а ще зрозуміти, що після того, як сіянці висадили у відкритий грунт, у лісівників настає новий етап лісорозведення. Бо з цього часу розпочинається ретельний догляд за кожним молодим пагоном, щоб його не пригнічували, не заглушили супутні рослини, не пошкодили звірі.

Цей етап лісівники називають «догляд за культурами» і триватиме він до п’ятирічного віку, часу, коли молодому деревцю не страшне буяння лісового різнотрав’я.

У ДП «Летичівське лісове господарство» за перше півріччя поточного року зроблено догляд за лісовими культурами на площі 255 га, що більше запланованого на 12 га.

Способів догляду – декілька. Це – прокошування, дискування, обробіток кущорізом, а також аерозольний спосіб. Найважчим, проте найефективнішим способом є просапування. Без звичайних сап в дбайливих руках лісокультурниць не обійтися. Розповідає про їхню роботу і називає імена помічник лісничого Бохнянського лісництва С.Б.Корінчук. « Віта Станіславівна Гоцман, Людмила Романівна Шварц, Наталя Володимирівна Богдан, Алла Олександрівна Касянова виконують великий обсяг роботи. За два тижні просапали 3 га насаджень сосни. Старанні, трудолюбиві. Робота не з легких, проте люблять те, що роблять, бо люблять ліс», – каже Сергій Борисович і наводить приклади із щоденних лісових буднів. Вони різноманітні, як і сам догляд. Від обробітку від бур’янів переходять до обприскування від грибків у місцях де висока вологість. Нарізають живці на маточнику (з догляду за декоративною шкілкою: туєю, ялівцем, самшитом, кипарисом, тисом ягідним).

Мають встигнути все, бо організовують роботу так, що кожен ранок починають з того, що більше потребує робочих рук. Доглядом, коли це нагально, займаються всі, долучаються і лісники, і лісоруби.

У тому, щоб на зрубаній ділянці зашелестів молодим гіллям ліс, зацікавлені всі. Від тракториста, який дискує міжряддя, до інженера лісових культур. Бо як і лісокультурниця, так і кожен лісівник знають, що від їхнього внеску залежить продуктивність лісових насаджень. А любитель-грибник вже наступного сезону побачить результати роботи лісівників.

Прес-служба Летичівського лісгоспу.