Душею поріднився з лісом

Микола Дмухівський має розмаїту, цікаву біографію. Але, якщо узагальнювати: щоб не робив – працелюбність на першому місці. Коли не стало колгоспів, «розтягнули» підприємства, не встояв і ремонтний завод, де трудився. І йому, відмінному токарю, довелося різко змінити професію.
У 2005 році Микола Дмухівський стає лісником у Головчинецькому лісництві Летичівського лісгоспу. Звісно, бракувало знань. Вступив спочатку до Кременецького лісотехнічного коледжу. По його закінченні навчався у Київському національному університеті природокористування і біоресурсів. Факультет садово-паркове і лісове господарство. Знання з агрономії, ґрунтознавства, дендрології виявилися необхідними у професії. Уміло поєднував їх у своїй роботі лісник, потім майстер лісу, тепер виконуючий обов’язки лісничого.
Лісництво – чимале і дуже розкидане географічно – 5 134 га лісових угідь. Відвід ділянок, посадка лісу, догляд за культурами… Лісничий несе відповідальність за всю організацію роботи. За останні роки у Головчинецькому лісництві багато чого змінилося. В кращу сторону. І завдяки наполегливості Миколи Йосиповича. Де були чагарники – обгороджений лісорозсадник. Знайшов своє місце у господарстві малинник, добре почуваються молоденькі яблуньки. У короби з ранньої весни засіваються сосна, ялина, модрина і дугласія. Розкішним став вигляд і самого приміщення лісництва, де проведено сучасний ремонт.
Керівник – повсякчас серед людей. Живе їхніми радощами й клопотами. Щасливий на роботі, щасливий і у житті. Має двох дітей, трьох онуків. Днями вони і колеги щиро вітали Миколу Йосиповича з шістдесятиліттям.
З роси і води Вам, ветеране!
Прес-служба Летичівського лісгоспу.
IMG_20190730_110147

Михайло Павлишак – кращий лісоруб Хмельниччини

Як ми вже повідомляли, на базі Славутського лісгоспу відбулися ХХІІ обласні змагання вальників лісу. Лісокомплекс підприємства того дня був переповнений. Підтримати кращих лісорубів державних лісогосподарських підприємств прийшло багато охочих.
До програми змагань входили звалювання дерев, заміна ланцюга бензопилки, комбінований і точний різ та відокремлення гілок від стовбура. Як і в попередні роки, блискуче виступив Михайло Павлишак – вальник лісу шостого розряду з Хмельницького ЛМГ. Він став переможцем змагань і представлятиме Хмельниччину на всеукраїнських змаганнях. Друге місце посів майстер лісу, вальник шостого розряду Артур Савчук з Ярмолинецького ЛГ. Третім став вальник лісу шостого розряду Богдан Ярощук з Славутського ЛГ.
– Змагання вальників лісу – велика школа професійної майтерності. Адже лісоруби відточують навички, обмінюються досвідом один з одним. А це сприяє проведенню робіт на вищому рівні, більшому виходу якісної лісопродукції. І, що дуже важливо, сприяє підняттю рівня безпеки праці, – зазначив начальник Хмельницького ОУЛМГ Петро Пешко.
Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

DSC00054

DSC00046

DSC00049

DSC00048

DSC00053

DSC00045