Збагатилися досвідом львів’ян, поділилися своїм

З метою обміну досвідом та вивчення баз для оздоровлення працівників голови профкомів підприємств Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства на чолі з головою обласного галузевого комітету профспілки Віталієм Лісовим відвідали Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства.
Приймали гостей начальник Львівського ОУЛМГ Анатолій Дейнека, голова Львівської обласної організації профспілки працівників лісового господарства Василь Максимець, директор ДП «Львівський ЛСНЦ» Федір Пелиньо, директор Дрообицького лісгоспу В. Матяшовський, головний лісничий В. Кінаш, головний інженер М. Маковецький.
Одним з перших подоляни відвідали державне підприємство «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр», який спеціалізується на переробці лісонасінної сировини та вирощуванні садивного матеріалу з використанням сучасних технологій в лісовому насінництві та лісорозсадницькій справі.
Присутні ознайомились з виробничими потужностями підприємства та процесом вирощування садивного матеріалу від насіння до готового сіянця для посадки. Під час екскурсії гості отримали вичерпні відповіді щодо особливостей одержання якісного насіння та вирощування сіянців з закритою кореневою системою.
Також відвідали ДП “Дрогобицький лісгосп”, де ознайомилися з виробничими потужностями підприємства, відвідали контори структурних підрозділів, рекреаційні об’єкти, об’єкти природно-заповідного фонду, зокрема «Стежку Івана Франка» в Нагуєвицькому лісництві та «Два джерела мінеральної води» в Східницькому лісництві.
Наприкінці візиту відвідали декілька санаторно-курортних закладів у Трускавці. Тут посланці Хмельниччини ознайомилися з умовами оздоровлення та домовилися про оздоровлення своїх працівників на різних базах.
Прес-служба Ярмолинецького лісгоспуIMG-fd4e682528961199145007f181f51a84-V

IMG-667eee7f7e53fedbb42594e9eb058a72-V

IMG-788efd7d6d683578a88343c0aca429f6-V

IMG-6dd5e3c594b203bc21a1404d14d9ebe6-V

image3_1569580318_1600x1200_1_0

image9_1569580635_1600x1200_1_0

IMG-173898d236c55928cfed79dcc0f7fe11-V ОУЛМГ.

Не лісом єдиним живе підприємство

IMG-5-V

IMG-6-V

IMG-7-V

IMG-1-V

IMG-2-V

IMG-3-V

IMG-4-VДержавне підприємство “Новоушицьке лісове господарство” є базовим для проходження практики студентів спеціальності “Лісове господарство“ Новоушицького коледжу ПДАТУ. Майбутні лісівники також допомагають підприємству садити ліс й доглядати за ним. з цікавістю приходять і на екскурсії. Днями відбулася чергова з них.
Юнаки та дівчата відвідали Новоушицький декоративно-квітковий розсадник. Мета цього заходу – показати майбутнім лісівникам з одного боку з чого починається ліс, а з іншого – продемонструвати, що лісова діяльність не обмежується лише лісом.
В. о. начальника розсадника С. С. Кондратов показав територію підрозділу, розповів про особливості діяльності та власне про професію лісівника, про принципи та способи посадки лісових культур. Було продемонстровано вирощування сіянців дуба звичайного в касетах із закритою кореневою системою та звичайні стрічкові посіви. Студентів також зацікавила екскурсія полями, на яких вирощують декоративний посадковий матеріал. Їм пояснили принципи та форми декоративного вирощування рослин, показали різні види екзотів.
Також у рамках заходу студенти ознайомилися з іншими видами побічної діяльності у цьому підрозділі підприємства. Майбутні лісівники відвідали плантації аронії чорноплідної та поля, на яких вирощують сільськогосподарську продукцію.

Прес-служба ДП “Новоушицьке лісове господарство”

Для озеленення садиб звертайтесь у ДП «Славутський лісгосп»

Лісівники ДП «Славутський лісгосп» власними силами наповнюють бюджет підприємства для розвитку лісового господарства. Одним із джерел надходження є реалізація посадкового матеріалу. Сьогодні збільшується попит і на декоративний матеріал, який все частіше використовують для озеленення населених пунктів, особистих садиб та територій підприємств.
В Голицькому лісництві, у розсаднику та теплицях вирощують понад 60 видів декоративних рослин та саджанці дуба звичайного, ялини європейської, сосни звичайної. Туї, самшит, ялівці, тис, гібіскуси та багато інших – усе це користується неабиякою популярністю, як серед місцевого населення, так і серед установ та організацій, що перебувають у зоні діяльності лісгоспу. Чудовий наглядний приклад ландшафтного дизайну можна побачити на території центральної садиби лісгоспу. Щорічно підприємство працює в напрямку збільшення асортименту, де сьогодні вирощують 100 видів декоративних рослин.
Запрошуємо на центральну садибу підприємства та у Голицьке лісництво усіх, хто бажає придбати декоративний посадковий матеріал. При бажанні покупця, фахівці – інженери лісового господарства, можуть надати консультацію по оформленню певного ландшафту чи альпійської гірки.
Якісні саджанці неодмінно приживуться на території Вашої садиби і радуватимуть Вас своєю красою.
З питань купівлі декоративного посадкового матеріалу можна звертатись за адресою:
м. Славута, вул. Г. Кузовкова,1 та вул. Б. Хмельницького, 149
або телефонуйте 098-578-06-90, 067-384-10-19, 03842-7-03-80
Водночас, за словами лісівників, догляд за територією – це додатковий привід нагадати про те, що чистота навколо залежить від кожного з нас, і тільки разом ми зможемо зберегти природу в її ідеальному стані. Головне, щоб бажання було жити в чистому, а значить безпечному природному середовищі.

Прес-служба ДП «Славутський лісгосп»
dji-0998-e0

Екостежка кличе допитливих

Екологічна стежка «Перлина Славутчини» Національного природного парку «Мале Полісся» продовжує відкривати свої мальовничі краєвиди відвідувачам. Цього разу сюди завітали учні Ізяславського навчально-виховного комплексу “Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №5 ім. О.П. Онищука, гімназія”. Зустрічали гостей фахівець з екоосвіти Ю.О. Лукащук та старший науковий співробітник Н.В. Кратасюк, котрі й провели цікаву та пізнавальну екскурсію екостежиною.
Під час проходження маршруту учні значно розширили свій кругозір, поглибили та отримали нові знання про природу краю, ознайомились із особливостями природного ландшафту.
Національний природний парк «Мале Полісся» запрошує усіх бажаючих відвідати терени Парку, пірнути у його мальовничу й неповторну красу та пройти маршрутом екологічної стежки «Перлина Славутчини» й стати на крок ближчим до природи.
Прес-служба НПП “Мале Полісся”.

DSC_9883

DSC_9887

DSC_9898

DSC_9875

DSC_9944

ОХОРОНА ПРАЦІ У ДП « СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКЕ ЛГ» – НА НАЛЕЖНОМУ РІВНІ

Робота в лісовій галузі є дуже відповідальною, не важливо – ліс це, чи цех переробки деревини. Тому питанням організації безпечних умов праці в ДП «Старокостянтинівське ЛГ» приділяється значна увага. Щорічно розробляються й діють комплексні заходи для досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, підвищення рівня охорони праці, запобігання виробничого травматизму, професійних захворювань, аварій і пожеж.
На початку 2019 року проведено навчання та атестацію всіх керівників структурних підрозділів, інженерно-технічного персоналу та працівників з охорони праці. За вісім місяців витрати на охорону праці склали 147355 грн. З них на на забезпечення працівників спеціальним одягом, взуттям та засобами індивідуального захисту – на суму 96166 грн, на проведення медичних оглядів працівників – 12022 грн, на придбання медикаментів – 15257 грн. Витрати на проведення цільового навчання з охорони праці , організацію семінарів та оглядів-конкурсів із цих питань та інші становлять 23910 грн.
Керівництво лісгоспу, профком постійно дбають про забезпеченню здорових і безпечних умов праці. Важливо й те, що на підприємстві щомісячно проводяться наради з профілактики виробничого травматизму, покращення стану охорони праці, культури виробництва та належного дотримання виробничої й трудової дисципліни.
Служба охорони праці щомісячно перевіряє стан охорони праці в структурних підпрозділах. Відбуваються засідання комісії адміністративно-громадського контролю третього рівня за станом охорони праці.
На нарадах і семінарах з охорони праці постійно наголошується, що керівникам структурних підрозділів та працівникам необхідно:
- дотримуватись вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки під час проведення лісосічних та інших робіт;
- стежити за дотриманням правил внутрішнього трудового розпорядку, трудової та виробничої дисципліни.
- не допускати до роботи працівників у стані алкогольного, наркотичного сп’яніння, в хворобливому або стомленому стані.
- забезпечити відповідно до норм видачу спецодягу, засобів індивідуального захисту, миючих та знезаражуючих засобів для працівників.
Перевірка відповідності машин та обладнання вимогам правил з охорони праці, пожежної безпеки, дорожнього руху та електробезпеки повинна відбуватися систематично.

Прес-служба ДП “Старокостянтинівський лісгосп”.

зображення_viber_2019-09-23_15-50-09

зображення_viber_2019-09-23_15-53-11

Знайомство із професією

У рамках навчально-виховного процесу в Новоушицькому коледжі Подільського ДАТУ другокурсники спеціальності Лісове господарство здійснили екскурсію на територію центральної садиби ДП Новоушицьке лісове господарство. Під керівництвом лаборанта Ю. Ю. Кривої студенти ознайомилися з роботою апарату управління, структурою лісгоспу, основними виробничими показниками та завданнями підприємства.

Інженер лісового господарства І А. Горпинюк продемонстрував колекцію декоративних рослин маточних шкілок та декоративні форми, що є навколо контори підприємства. Ігор Анатолійович розповів студентам про особливості вирощування і формування різних декоративних порід.

Прес-служба ДП Новоушицьке лісове господарство.

89 прмгн

Лісівники Хмельниччини побували на міжнародній виставці «LISDEREVMASH-2019»

У Києві, в Міжнародному  виставкому центрі відкрилася  18 Міжнародна виставка лісової, деревообробної та меблевої промисловості «LISDEREVMASH-2019». Серед експозицій  представлено виставковий стенд Державного агентства лісових ресурсів України.

LISDEREVMASH – це виставка для тих, хто працює з лісом, деревиною й виготовляє  меблі. На ній експонуються спецтехніка, обладнання, інструменти та матеріали від українських і світових виробників.

Для зручності відвідувачів і покупців влаштовано стенди за напрямками:

  1. Спецтехніка та інструмент для лісу, верстати для первинної обробки деревини, обладнання та інструмент для виготовлення товарів із цільної деревини.
  2. Обладнання, інструменти та компоненти для виготовлення меблів.
  3. Обладнання для подрібнення відходів і виробництва біопалива, дровоколи, твердопаливні котли.
  4. Вироби з деревини, деревостружкові плити, лісо- і пиломатеріали.

Представницька делегація лісівників Хмельниччини, яку очолив начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Петро Пешко, .була  найбільшою серед лісівників з  областей.держави..До її складу увійшли керівники та відповідальні працівники всіх лісогосподарських підприємств області.

Оскільки на підприємствах управління почали впроваджувати новітні технології вирощування лісу,  та догляду  за ним, серйозно займатися модернізацією виробництва, переробкою низькосортної деревини й виготовленням тріски паливної, то директорів підприємств цікавив   весь спектр обладнання,  механізмів, інструментів.

- Ми дали завдання вітчизняним виробникам на виготовлення нашим                         підприємствам потрібного обладнання,. – зазначив заступник начальника управління Юрій Безноско. – Укладено кілька попередніх угод про співпрацю з виробниками. До речі, на наступних таких виставках ми будемо не тільки покупцями, а й реалізаторами власної продукції від насінини до саджанців із закритою кореневою системою.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГIMG-d88a94e49351a3f8d9d8124fa3b2babe-V.

IMG-ac95f5a1cc2970387390fedcebd22b85-V IMG-deb88a6bbfcd976c466e54d65e96aa85-V IMG-80b5388840470ec70cde33a53e1bb959-V IMG-5066b423fa1c0ad4ed3a5b8cd4199ccd-V

Запорука успіху — у високопродуктивній техніці

Щоб успішно справлятися з поставленими завданнями, ніяк не обійтися без потужної матеріально-технічної бази. Це розуміють у ДП «Ізяславський лісгосп» і постійно дбають про те, щоб техніка завжди була справна й по можливості оновлювалась. А добрі умови праці – головний критерій для бажання людей працювати щодень краще та продуктивніше.

Отримуючи прибуток від ведення лісогосподарської діяльності, підприємство використовує кошти не лише на лісовідтворення, охорону та захист лісу, на соціальний захист працюючих, а й на нову техніку. Нещодавно для здійснення навантажувально-розвантажувальних робіт у цеху переробки деревини придбано новий навантажувач JCB 53170. Це дозволило суттєво покращити виробничий процес підрозділу.

Впровадження та використання нової техніки дало можливість значно зменшити витрати на паливно-мастильні матеріали, а головне – скоротити витрати на ремонт та утримання в технічно справному стані морально застарілої та фізично зношеної техніки. Також модернізація позитивно вплинула на ріст продуктивності праці, оскільки допомагає вчасно та якісно виконувати виробничі завдання й запобігає виникненню простоїв, що часто траплялися під час застосування старої техніки.

IMG_20190906_122534 IMG_20190906_151936 IMG_20190906_122506 IMG_20190906_151504Прес-служба Ізяславського лісгоспу.

Щоб ліси були високопродуктивними

ДП «Летичівське лісове господарство» – це невелика зелена частинка на карті лісів України. Проте – вагома! Загальна площа земель лісогосподарського призначення становить 14799 гектарів. Основні види діяльності лісгоспу – відновлення, вирощування, охорона лісів, забезпечення раціонального використання земель лісового фонду, безперервне та невиснажливе лісокористування.

Одна з основних сфер діяльності підприємства – створення та відновлення лісових насаджень. Виконання цього завдання не дає швидких прибутків і вимагає вкладення значних коштів. Але саме це формує все лісове середовище й визначає якість лісу. Обсяги та якість лісовирощування є найкрасномовнішими показниками лісогосподарського виробництва. Щороку в Летичівському лісгоспі створюються десятки гектарів лісових культур.

Так,за вісім місяців 2019 року проведено відтворення лісу в держлісфонді на площі 49,3 га. Вперше за багато років створено нові ліси на землях, наданих у постійне користування, на площі 17,6 га. Загальна площа створених лісових культур становить 64,8 га. Важливо зазначити, що адміністрацією лісгоспу ведеться постійна робота з місцевими органами самоврядування по залученню нових земель, непридатних для ведення сільського господарства з метою створення на них нових лісів.

Аби мати вдосталь посадкового матеріалу, на розсадниках підприємства вирощується близько мільйона сіянців головних лісоутворюючих порід. Це – дуб черешчатий, сосна звичайна, липа дрібнолиста, клен, дугласія зелена, модрина європейська, інші. Для потреб підприємства у посадковому матеріалі на майбутні роки у посівне відділення розсадника висіяно насіння на площі 1,15га.

Колективи чотирьох лісництв Летичівського лісгоспу наполегливо працюють задля вирощування високопродуктивних деревостанів, збільшення лісистості краю.

Прес-служба Летичівського лісгоспу.

 17(1)

ДП «Славутський лісгосп» – учасник міжнародного етно-екофестивалю

Представники лісового господарства стали учасниками першого міжнародного етно-екофестивалю «Колодар», який проходив під час святкування Дня міста Славути. Ідея цього заходу – популяризація культурної нематеріальної спадщини у всьому її різноманітті та унікальної природи, поєднання етно- та еконапрямків. Фестиваль відбувся в рамках реалізації всеукраїнського конкурсу культурно-мистецького проекту «Малі міста – великі враження», у якому Славутська міська рада стала переможцем. Проект реалізується за підтримки уряду та міністерства культури України.

Окрасою свята стала й виставка-розпродаж «Дари Поділля та Полісся». Славутський лісгосп представив великий асортимент власної продукції: сушені чорниці, терен, глід, шипшина, гриби, мед натуральний, мітли, віники банні, дрова для мангалу, а також сіянці із закритою кореневою системою.

Вабила відвідувачів мистецька програма. Вони також могли скуштувати страви української традиційної кухні, придбати різноманітні вироби на ярмарку еко-товарів та крафтових виробів. Бажаючі мали можливість взяти участь у майстер-класах з традиційних ремесел.

Фахівці-інженери лісового господарства Т.М. Поєнко та С.О. Бойчак ознайомили гостей фестивалю з дарами лісу та декоративним посадковим матеріалом і надали консультації з оформлення ландшафтної архітектури.

Прес-служба ДП «Славутський лісгосп».

IMG_4094 IMG_4100 (2) IMG-9d8f58b33d751de0b42a395c9049232c-V IMG_4015 (2)