До уваги мисливців області!

У зв’язку з аномально теплими погодними умовами цієї осені у лісах перебуває багато грибників та відпочивальників.

З метою недопущення нещасних випадків, Хмельницьке ОУЛМГ рекомендувало всім користувачам мисливських угідь не розпочинати 2 листопада сезон полювання на території лісових мисливських угідь.

Полювання на території лісових мисливських угідь державних підприємств лісового господарства перенесено до встановлення належних умов для здійснення полювання.

Одночасно Хмельницьке ОУЛМГ нагадує, що відповідно до діючого законодавства, нормативних документів та наказів на відкриття полювання в мисливському сезоні 2019-2020 років, користувач мисливських угідь несе персональну відповідальність за організацію полювання для мисливців та додержання встановлених правил і норм здійснення полювання та правил техніки безпеки.

 

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

 

Парламент вдосконалив законодавство щодо заборони суцільних рубок на гірських схилах в ялицево-букових лісах Карпатського регіону

Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо введення заборони суцільних рубок на гірських схилах в ялицево-букових лісах Карпатського регіону» (реєстр. № 0873).

Законом внесено зміни до законів України «Про природно-заповідний фонд України» та «Про мораторій на проведення суцільних рубок на гірських схилах в ялицево-букових лісах Карпатського регіону».

Зокрема, Законом встановлюватиметься заборона на проведення суцільних рубок у гірських ялицево-букових деревостанах, суцільних рубок головного користування та будь-яких інших суцільних рубок у високогірних лісах, у лісах у лавинонебезпечних та селенебезпечних басейнах та в берегозахисних ділянках лісу в Карпатському регіоні України, крім розробки суцільних вітровалів і буреломів, а також пошкоджених хворобами і шкідниками насаджень.

Також змінами передбачено, що на стрімких схилах у гірських ялицево-букових лісах Карпатського регіону дозволятимуться лише вибіркові рубки головного користування та вибіркові рубки формування та оздоровлення лісів. На пологих і спадистих схилах у гірських ялицево-букових деревостанах проводитимуться лише поступові і вибіркові рубки.

Окрім того, у Законі йдеться про необхідність розміщення лісосік з урахуванням розташування наявних шляхів транспорту та рельєфно-гідрологічних умов території.

Прийнятим Законом передбачається, що заготівля та вивезення деревини в гірських лісах Карпатського регіону проводитиметься переважно з використанням природозберігаючих систем машин і механізмів та гужового транспорту, що забезпечують допустимий вплив на довкілля, а також із збереженням наявних вузькоколійних лісовозних залізниць та оптимізацією мережі лісових автодоріг. Також заплановано розширення до 2030 року мережі лісових автодоріг з твердим покриттям у лісах регіону до 10 кілометрів на 1000 гектарів.

Законом визначається низка термінів. Зокрема:

гірські ліси Карпатського регіону – ліси Закарпатської, Львівської, Івано-Франківської та Чернівецької областей, розташовані в межах гірської системи;

вибіркові рубки – рубки, під час яких періодично вирубується частина дерев (при цьому способі рубок ділянка постійно залишається вкритою лісовою рослинністю);

поступові (рівномірно-поступові, групово-поступові) рубки – рубки, під час яких передбачається вирубка деревостану за кілька прийомів;

рубки формування та оздоровлення лісів – лісогосподарські заходи, спрямовані на підвищення стійкості та продуктивності деревостанів, їх оздоровлення і посилення захисних, санітарно-гігієнічних, оздоровчих та інших функцій шляхом проведення рубок;

суцільні рубки – рубки, під час яких передбачається вирубка деревостану за один прийом, крім останнього заходу поступової рубки;

ялицево-букові деревостани – букові ліси з домішкою виключно ялиці у складі не менше 25 відсотків.

Після підписання Закону Головою Верховної Ради України та Президентом України він набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Прес-служба Держлісагентства

125765_650x410

Казкова зона відпочинку в Козачанському лісництві

У кожному з чотирьох лісництв ДП «Летичівське лісове господарство» є зони відпочинку. Підприємство вклало в їх створення чималі кошти. Задля людей, заради їхнього комфортного відпочинку. Рекреаційні пункти можна обладнати просто, з усім необхідним: стіл, лавки,   накриття від дощу, вбиральні, ящики для сміття А можна вкласти у деревину душу, вдихнути свій творчий неспокій, щоб у такі місця хотілося повертатися знову і знов.

 

Козачанський куточок відпочинку обладнано саме так, з фантазією. Він – улюблене місце молодят. Весільні пари за будь-якої погоди намагаються потрапити саме сюди на фотосесію. Для них тут продумані східці на двоярусну альтанку, де розмальована лавка у вигляді серця. Можна піднятися ще вище і ще. Чим вище – тим цікавіше і очам відкривається дивокрай…

У дні святкові, на вихідні тут завжди людно, гамірно від дитячого сміху. І хоч місця вдосталь, бо альтанка не одна, аж три (всі просторі, одна – двоярусна), вільного все ж немає. Продумані місця для смаження шашликів,  для ігор з дітьми. З інформаційного стенду можна почерпнути багато цікавого.

Рекреаційний пункт допомагав облаштовувати лісівникам Олександр Миколайович Ільїн – пенсіонер з села Козачки. В більшості своїй це він мудрував і творив. Того дня застали його тут з метром у руках. Виміряв, придивлявся. Поділився задумками. «Оті здоровенні стовбури дерев лежать тут не просто так, то в майбутньому – дитячі паровозики, а для молодят он в тому місці мають розташуватися гойдалки… Планів – «море», – сміється.

Нехай би втілювалися і здійснювалися. А відпочивальники, щоб цінували зроблене для них.

Прес-служба Летичівського лісгоспу.3 4 5 7 8 1 2

Обговорили актуальні питання

Спеціалісти Хмельницького відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області Н.Даньковська, Л.Ярослав, В.Романюк, Н.Свірепов провели семінар із страховим активом підприємств Ярмолинецького району. Від Ярмолинецького лісгоспу участь в семінарі взяли голова профкому, юрист Максим Омбиш, провідний інженер з охорони праці Сергій Шутяк, бухгалтери підприємства Олена Бас та Юлія Попель.

Обговори надання матеріального забезпечення застрахованим особам за рахунок коштів Фонду. Проаналізовано рівень захворюваності працюючого населення, заходи щодо зменшення рівня захворюваності, покращення якості рівня експертизи тимчасової непрацездатності в закладах охорони здоров`я. Обговорили Положення про розслідування нещасних випадків на виробництві №337.

Розмова була змістовною та конструктивною. На запитання учасників семінару фахівці дали кваліфіковані роз’яснення. Охорона праці, техніка безпеки, забезпечення належних умов на підприємствах, де виконуються роботи з підвищеним рівнем небезпеки – всі ці питання є пріоритетними на виробництві. Отож їм приділяється належна увага.

Прес-служба Ярмолинецького лісгоспу.

IMG_6353 IMG_6360

Семінар-нарада з питань державної служби

У Хмельницькому обласному управлінні лісового та мисливського господарства проведено семінар-нараду з актуальних питань державної служби. У заході взяли участь спеціалісти облуправління та представники Міжрегіонального управління Національного агентства з питань державної служби у Вінницькій, Житомирській та Хмельницькій областях.

Заступник начальника Міжрегіонального управління В.М. Бражевський детально зупинився на запобіганні корупції, наголосивши, що авторитет влади залежить від поведінки державних службовців. Виступаючий розповів про обмеження для службових осіб, про взаємостосунки між керівниками й підлеглими та про обставини, що призводять до конфлікту інтересів.

Головний спеціаліст управління І.В. Волощук говорила про основні аспекти проведення оцінювання роботи держслужбовців у відповідності до Закону України» «Про державну службу». Наголошувалося, що мета оцінювання – визначити якість виконання держслужбовцями поставлених завдань, прийняти рішення про преміювання та планування службової кар’єри конкретних осіб.

Щорічно таке оцінювання відбувається в жовтні-грудні. За підсумками – проводиться оціночна співбесіда.

В учасників семінару виникло багато запитань, на які фахівці Міжрегіонального управління дали  відповіді.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

 

IMG_0003 IMG_0004 IMG_0005 IMG_0006 IMG_0007 IMG_0008 IMG_0009 IMG_0010 IMG_0001 IMG_0002

Вшанували героїв війни

З нагоди 75-ї річниці вигнання  нацистських загарбників з території України в Другій світовій війні 28 жовтня в парку Слави міста Ізяслава відбулася церемонія покладання вінків та квітів до братської могили воїнів-визволителів. У меморіальному заході взяли участь перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук, заступник голови районної ради Михайло Борисюк, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук, голова районної ради Організації ветеранів України Лідія Загоруй та актив організації, делегації установ і організацій міста,  жителі краю.

Вшанувати пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України, мільйонів людей, які постраждали від дій фашистських окупантів, а головне – героїв-ветеранів Другої світової війни, які дожили до наших днів та є для нас прикладом мужності, відваги, жертовності та любові до Батьківщини, прийшли й працівники ДП «Ізяславський лісгосп» на чолі з директором П.І. Курельчуком.

Прес-служба Ізяславського лісгоспу.

IMG_6193 IMG_6199 IMG_6205 IMG_6212

Лісового насіння запасли вдосталь

Відновлення лісів та лісорозведення є одним з основних завдань в виробничій діяльності Новоушицького лісгоспу. Ділянки зрубів на підприємстві завжди вчасно заліснюються. А тому заготівля якісного насіння є передумовою створення високопродуктивних лісових насаджень.

План заготівлі лісового насіння на 2019 року підприємство виконало в повному обсязі, а деяких порід і перевиконало. Було заготовлено 5 кг насіння хвойних порід, 10 кг – черешні, 1 кг – яблуні лісової, 1 кг – груші звичайної та 50 кг – клена-явора та 1600 кг дуба звичайного.

Середні зразки, що відібрані із партій заготовленого насіння, направлено на перевірку якості у Вінницьку лісо-насіннєву лабораторію.

Для підвищення якості посівного матеріалу дуба звичайного та забезпечення кращого відсотку схожості ДП “Новоушицьке лісове господарство” виготовило власними силами пристрій для термотерапії жолудя. Це завдяки умілим рукам робітника Струзького лісництва Миколи Жили.

Заготовлені жолуді після флотації проходять процедуру термотерапії і в подальшому відбирається лише якісний посівний матеріал. Після проходження усіх стадій відбору та підготовки жолуді будуть закладені на зберігання для весняного заліснення лісосік чи висіву у розсаднику підприємства.

Прес-служба ДП Новоушицьке лісове господарство

1 2 3

Предметна розмова про охорону праці на виїзному засіданні

У Хмельницькому лісомисливському господарстві відбулося виїзне засідання оперативного, адміністративно-громадського контролю з охорони праці четвертого рівня. Його проводив заступник начальника Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства Володимир Колесник.У засіданні  взяли участь головні державні інспектори управління Держпраці у Хмельницькій області О. В. Тимуш та О.В. Орловський, директор лісомисливського господарства І.В. Бурковський, головний лісничий О.М. Гаврилюк, провідний інженер з охорони праці О.М. Шкатько, відповідальний за електрогосподарство Д.І. Шведов, лісничі, помічники лісничих і майстри Прибузького, Пархомівського, Хмельницького та Михайлівського лісництв, відповідальні працівники нижнього складу.

Розглянуто питання про стан охорони праці в структурних підрозділах підприємства.

І.В. Бурковський доповів про роботу колективу, зазначивши, що на виконання комплексних заходів з охорони праці за три квартали витрачено майже 130 тисяч гривень.

О.В. Тимуш наголосила, що основними причинами нещасних випадків зі смертельними наслідками в лісовому господарстві України, які сталися під час виконання лісосічних та вантажно-розвантажувальних робіт, є порушення технологічного процесу та вимог інструкцій з охорони праці. Особливу увагу вона звернула на проблемні питання при експлуатації механізмів, при виконанні вантажно-розвантажувальних робіт і робіт на висоті. Мова йшла й про забезпечення безпечного перевезення вантажів автомобільним транспортом.

О.В. Орловський акцентував увагу присутніх на недопущення виконання робіт працівниками без проходження інструктажів, навчання та перевірки знань з охорони праці та безпечного виконання робіт під час експлуатації електрогосподарства.

Лісничий Михайлівського лісництва Ю.М. Луцьков повідомив про виконання заходів щодо усунення виявлених порушень з охорони праці

В.Г. Колесник розповів про безпечні способи проведення валки лісу, продемонстрував на зразках різні способи підпилів та спилювання дерев.

Підбиваючи підсумки засідання комісії, В.Г. Колесник зазначив, що в процесі перевірки підприємства були виявлені незначні порушення з охорони праці, що керівництво лісомисливського господарства здійснює відповідну роботу з вирішення технологічних, організаційно-технічних та санітарно-побутових питань, спрямованих на забезпечення нормативних, законодавчих актів з питань охорони праці.

Ухвалено постанову комісії оперативного, адміністративно-громадського контролю ІУ рівня, яка взята до неухильного виконання.

Прес-служба Хмельницького ЛМГ.

0-02-05-2aaf78d2220fff573dc53dbe7471062d7ec510c65202bf074ba47917aa8e7495_2f498c51

0-02-04-3a294b6f9c173fc18b451832b4c5400baf25cd36b3d66079222684f246c655ba_e5577d3 0-02-04-8d5a01a7a8af2f3c89b8b5582eb9146a9ac4efdb1dae3a6fd408c949e7929fca_76bbd134

0-02-04-ca5001d7621eba95cbfbc04c2ac84ab9aac9b365ebb27588787c7a114c671c9b_64ce9c66 0-02-04-3a294b6f9c173fc18b451832b4c5400baf25cd36b3d66079222684f246c655ba_e5577d3 0-02-04-8d5a01a7a8af2f3c89b8b5582eb9146a9ac4efdb1dae3a6fd408c949e7929fca_76bbd134 0-02-04-21cce1387b23d06434dc6b7714cec10f0a5b379180e6c84b5b2200874f8b9e40_8d2b633 0-02-04-d980567fbf5a4185182620a29c040e8d53413a7fb127dd7ede0dd84f6365b63b_e8cb8568 0-02-04-f01bf57e6618ac29952e6f7ade9435084f658bd50368ddce2bdf42ab9c9946eb_abf5f88a 0-02-05-2aaf78d2220fff573dc53dbe7471062d7ec510c65202bf074ba47917aa8e7495_2f498c51 0-02-04-d8561d384edd15291d144e53ca08ff6973209f9a90b91e151d0989a9f597ee0b_79dcd410 0-02-04-d1b22172238c2ed2b77afb0c65584172d4739bb5dc6bab6a95bff90903bae503_2e2d00d3

Осіння посадка лісу – в розпалі

У ДП «Ізяславський лісгосп» триває осіння лісокультурна кампанія. Активно створюються лісові культури в Михельському, Лютарському, Плужнянському та Кунівському лісництвах.

Вперше для відновлення лісів використовують сіянці із закритою кореневою системою. Незважаючи на збільшення фінансових затрат, такий метод має низку переваг над іншими способами створення лісових культур. Головне те, що приживлюваність сіянців майже стовідсоткова, адже коріння не травмується під час посадки, бо висаджується у відкритий ґрунт разом із спеціально підготованим субстратом, сприятливим для росту молодих насаджень. Також, використовуючи сіянці з закритою кореневою системою, можна продовжити терміни посадки рослин, що дає змогу висаджувати посадковий матеріал протягом всього вегетаційного періоду року. А це – дуже важливий чинник в умовах швидкої зміни клімату.

Перед початком осінньої лісокультурної кампанії була проведена підготовка грунту, також триває підготовка грунту до лісокультурної кампанії «Весна – 2020».

Посадковий матеріал для лісовідновлення придбано у ДП «Славутський лісгосп». Закуплено 43 000 сіянців сосни звичайної, планується ще придбати 37 000 сіянців цієї культури, 8 000 – модрини європейської та 2 000 – дуба звичайного.

На сьогодні в лісгоспі створено майже 12 га лісових культур сосни звичайної з закритою кореневою системою. При лісовідновленні застосовувалась схема посадки 2,5х0,8 м та 3х0,7 м, таким чином на 1 га в середньому використовується 5 000 сіянців.

Загалом восени планується створити 25 га лісових культур з використанням сіянців із закритою кореневою системою з таких лісоутворюючих порід, як сосна звичайна, модрина європейська та дуб звичайний. Залишки посадкового матеріалу планується використати на доповнення лісових культур.

Прес-служба Ізяславського лісгоспу.

72068389_426030828293339_3748731980905185280_n 72573714_426030864960002_3875556584130084864_n 73038742_426030738293348_1759575082432200704_n 73381286_170774410705063_8088645680161095680_n 73475183_170774434038394_5025072841096167424_n 74433795_170774514038386_2321485250040954880_n 74979731_170774544038383_7920904134687981568_n 71861933_426030604960028_9133551304189149184_n

Депутати знайомилися з роботою Славутського лісгоспу

Відбувся виїзний семінар депутатів  Славутчини. У його роботі взяли участь начальник Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства П.С Пешко,голова Славутської районної ради Л.А. Радзивілюк, голова Славутської районної державної адміністрації Б.П. Маршук, директор Національного природного парку «Мале Полісся» А.В. Сасюк,голови об’днаних територіальних громадта фермерських господарств Славутського району.

Лісівники ознайомили присутніх із основними напрямками та видами своєї діяльності, які є складовими і невід’ємними у веденні лісового господарства.

Перебуваючи на території Славутського лісгоспу, гості оглянули лінію автоматичного висіву насіння у касети, павільйон з сіянцями із закритою кореневою системою та виставку дарів лісу торгової марки «Бори Славути» (мед натуральний, різні види сухих ягід, вироби з деревини).

Директор лісгоспу В.В. Сапожнік розповів, як ведеться  лісовідновлення, починаючи зі збору насіння до створення лісових культур. Було проведено запуск лінії і наочно показано висів насіння в касети.

Начальник ХОУЛМГ П.С. Пешко пояснив переваги вирощування сіянців із закритою кореневою системою, їх доцільність та важливість застосування на лісокультурних площах.

Наступним об’єктом семінару стало Голицьке лісництво, в якому депутатам показали спеціально обладнаний вантажний автомобіль із вивезення деревини та короби із сіянцями сосни модрини, ялиці й дуба звичайного.

У 31 кварталі того ж лісництва головний лісничий О.О. Веремій продемонстрував  учасникам, як за допомогою дробильної машини заготовляють технологічну тріску з лісосічних відходів. Депутати мали змогу побачити доповнення лісових культур на площі 0,3 га сіянцями сосни з закритою кореневою системою. Кожен зміг власноруч за допомогою садильної труби посадити саджанці модрини європейської та дуба звичайного.

Завершальним етапом семінару стала екологічна стежка «Перлина Славутчини», яка розташована на околиці села Стригани. Директор НПП «Мале Полісся» А.В. Сасюк розповів про маршрут та зупинки екостежки, яка створена для проведення навчально-освітньої, пропагандистської роботи з питань охорони природи та навколишнього середовища.

 

Прес-служба Славутського лісгоспу.

 DSC_0916 DSC_0947 DSC_0955 DSC_0964 DSC_0039 DSC_0920 DSC_0837 DSC_0886