Обласна науково-практична конференція школярів і юннатів

У Хмельницькому, на базі обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді відбулася науково-практична конференція з питань виконання учнями та гуртківцями закладів освіти науково-дослідницьких робіт під керівництвом науковців та провідних фахівців у галузі природничих дисциплін, сільського та лісового господарства.
Юні дослідники презентували свої науково-дослідницькі роботи, які вони разом із педагогами, науковцями та фахівцями підготували й винесли на обговорення. Представлення робіт відбувалося в секціях лісового й сільського господарства та екології, біології й біохімії.
Члени журі грунтовно, але доброзичливо оцінювало роботи учнів, доповнювали їхні розповіді цікавими деталями та порадами, аби вдосконалити конкурсні матеріали.
Конкурс засвідчив неабияку зацікавленість дітей у бажанні пізнати природу, розширити знання з допомогою власних досліджень. Надзвичайно цікавими були презентаційні роботи учениці Славутської ЗОШ №4 Світлани Музики (керівник Т.С. Джур) на тему « Дослідження динаміки чисельності ентомофауни лісів Крупецького лісництва». Ярослава Ніколаєнка – учня Старокостянтинівського ліцею імені М.С. Рудяка на тему «Найпоширеніші хвороби лісів Старокостянтинівщини та методи боротьби з ними» (керівник Т.П. Прядун), а також учениці Отроківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Новоушицького району Руслани Бакай «Перспективність вирощування нутрій у домашньому господарстві без басейну для купання» ( керівник В.С. Грицаюк).
Роботи цих та інших школярів одержали схвальні оцінки, а переможці отримали нагороди та визнання.
Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

Фото 1

Фото 2

фото 4

Фото 3

Екостежка зустрічає відвідувачів

Екологічну стежку «Перлина Славутчини», що прокладена на території Національного природного парку «Мале Полісся», вже відвідали тисячі екскурсантів. Дуже сподобалася вона й учням Ізяславського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №5 ім. О.П. Онищука, гімназія», які побували тут вже не раз.
І ось нова група з навчального закладу приїхала помилуватися неповторним світом природи в гідрологічному заказнику місцевого значення «Голубе озеро». Екскурсію проводили фахівець з екоосвіти Ю.О. Лукащук та старший науковий співробітник Н.В. Кратасюк
Діти із захопленням проходили маршрутом екостежки, слухали розповіді про оточуюче навколишнє середовище. Вони ознайомилися з рідкісними видами флори та фауни Хмельниччини, представниками Червоної книги України. А також отримали нові знання з біології, географії, поглибили і значно розшири свою уяву про природнє середовище й вплив на нього антропогенних факторів.
Запрошуємо всіх бажаючих відвідати терени НПП «Мале Полісся», пройти екологічною стежкою «Перлина Славутчини» й стати на крок ближчим до природи.
Прес-служба НПП «Мале Полісся».

DSC_0078

DSC_0085

DSC_0109

DSC_0114

DSC_0134

DSC_0161 (1)

DSC_0161

DSC_0162

DSC_0169

DSC_0187

DSC_0208

DSC_0087

DSC_0066

DSC_0078 (1)