У НПП «Мале Полісся» тривають екскурсії

Екологічна стежка «Перлина Славутчини» продовжує дарувати любителям природи незабутні враження та чудовий настрій. Цього разу її маршрутом пройшли вихованці Славутського дитячо-юнацького центру туризму та екологічної роботи.
Діти зупинялись у найцікавіших місцях і, слухаючи розповідь гіда, дізналися багато нового про знайомі, здавалося б, рослини і тварини. А також – як не заблукати у лісі, які рослини є лікувальними або їстівними, а які отруйними. Школярі з цікавістю познайомились із червонокнижними видами рослин і тварин.
НПП «Мале Полісся» запрошує всіх бажаючих відвідати терени Парку, помилуватися мальовничими й неповторними осінніми пейзажами та пройти маршрутом екологічної стежки «Перлина Славутчини» й стати на крок ближчим до природи.
Прес-служба НПП «Мале Полісся».

DSC_0330

DSC_0337 (1)

DSC_0347

DSC_0348

DSC_0363

DSC_0219

DSC_0324

Е-облік деревини: боротьба з незаконним обігом деревини триває

Державне агентство лісових ресурсів України інформує про запровадження електронного обліку деревини на державних та комунальних підприємствах, які входять до сфери управління інших органів влади та обласних рад.

Так, на сьогодні за інформацією оператора Системи електронного обліку деревини (ЕОД) – державного підприємства «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр» до Системи ЕОД підключено:

- 11 державних лісогосподарських підприємств, що входять до сфери управління Міністерства оборони України;

- 3 лісогосподарських підрозділи вищих навчальних закладів Міністерства освіти і науки України;

- одне державне підприємство Національної академії аграрних наук України;

- 2 національних природних парка, що входять до сфери управління Міністерства енергетики та захисту довкілля України;

- один підрозділ Державної служби України з надзвичайних ситуацій (МВС України);

- 18 лісогосподарських підприємств обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Галсільліс» (Львівська обласна рада);

- один спецлісгосп Летичівської районної ради (Хмельницька обласна рада);

- три лісгоспи АПК обласного комунального агролісогосподарського підприємства «Житомироблагроліс» (Житомирська обласна рада);

- одне комунальне спеціалізоване лісогосподарське підприємство Монастирищенської районної ради (Черкаська обласна рада);

- один районний лісгосп Верховинської районної ради (Івано-Франківська область);

- 6 спеціалізованих агролісгоспів обласного комунального агролісогосподарського підприємства «Івано-Франківськоблагроліс» (Івано-Франківська обласна рада).

У державних лісогосподарських підприємствах, що входять до сфери управління Державного агентства лісових ресурсів України (73% лісового фонду України), повністю введена Система електронного обліку деревини.

Зазначимо, що 9 липня 2019 року Президент України Володимир Зеленський з метою збереження лісів та забезпечення раціонального використання лісових ресурсів, протидії незаконним рубкам і нелегальному обігу деревини підписав Указ «Про деякі заходи щодо збереження лісів та раціонального використання лісових ресурсів». В Указі, зокрема, надано доручення Кабінету Міністрів України підготувати та внести на розгляд Верховної Ради України законопроект, в якому передбачити запровадження порядку реалізації деревини на конкурсних засадах; створення системи контролю та відстежування обігу деревини на ринку з моменту її заготівлі до реалізації шляхом функціонування загальнообов’язкової для всіх постійних лісокористувачів єдиної державної системи електронного обліку деревини. Окрім того, доручено запровадити до 1 листопада 2019 року електронний облік деревини державними підприємствами, що входять до сфери управління Міністерства оборони України, та рекомендовано запровадити ЕОД у комунальних лісгоспах.

Довідково.

Застосуванню сучасних методів протидії незаконним рубкам лісів та тіньовому обігу деревини в Європі і в усьому світі надається велике значення і увага. Для цього потрібні системні підходи. Провідним заходом в запровадженні таких підходів обрано створення в Україні системи електронного обліку деревини. Завдяки системі електронного обліку деревини держава має можливість багатоступеневого контролю, завдяки чому значно зменшується тіньовий обіг деревини.

Що дає ЕОД?

- поштучне маркування всієї заготовленої деревини (крім дров’яної, яка маркується партіями) на лісосіках та складах (після розкряжування) уніфікованими маркерами (бирками) зі штрих-кодом, що реєструють походження, якісні та кількісні показники деревини з застосуванням сучасних електронних засобів обліку;

- автоматизацію прийомки та інвентаризації деревини, що надходить з лісосік у місця їх складування, зберігання та відвантаження кінцевим споживачам;

- автоматизацію процесів обліку та підготовки первинної документації при реалізації деревини, як з лісосік, так і з місць складування;

- застосування методів електронного контролю за рухом деревинних ресурсів.

Як перевірити?

Побачили лісовоз, який перевозить деревину? Заходьте на сайт OPEN.UKRFOREST.COM і миттєво дізнайтеся, чи легально перевозять деревину.

І соя дає прибутки

ДП “Новоушицьке лісове господарство” у відповідності до стратегії розвитку лісового господарства Хмельницького ОУЛМГ активно розвиває побічне користування. Ведеться заготівля лікарської сировини, яблук та іншого. Важливим напрямком у роботі є виробництво сільськогосподарської продукції. Цьогоріч підприємство засіяло 71 га земель соєю в Струзькому, Браїлівському лісництвах та в Новоушицькому декоративно-квітковому розсаднику. Валовий збір зерна склав 104,6 тонни. Середня врожайність по підприємству становить 15 центнерів з гектара.
Це досить хороший показник, враховуючи погодні умови, що склалися цього року й те, що під посів були використані сільськогосподарські угіддя, які досить тривалий період не використовувалися.
Отримані результати є цілком перспективними для розвитку даного напрямку для ДП “Новоушицьке лісове господарство” в плані диверсифікації виробництва.

Прес-служба ДП “Новоушицьке лісове господарство”.
g

f