CУШИЛЬНА КАМЕРА ЗБІЛЬШУЄ ПРИБУТКИ

В умовах зменшення лісосировинного потенціалу в ДП «Кам’янець-Подільське лісове господарство» гостро стоїть питання раціонального використання заготовленої деревини, збільшення рентабельності за рахунок випуску продукції з доданою вартістю.

На Дунаєвецькому лісокомплексі завдяки реконструкції незадіяного виробничого приміщення змонтовано конденсаційну сушильну камеру з обсягом сушіння 50 кубометрів пиломатеріалів. Доведення деревини до оптимальної вологості ( 8-10 відсотків) в ній формується за рахунок замкнутого циклу охолодження, за принципом теплонасоса.

Керування процесом автоматизоване. Ця технологія дозволяє випускати високоякісні пиломатеріали, бо під час сушіння не виникають такі дефекти як внутрішня напруга,покоробленність, внутрішні та зовнішні тріщини, зміна кольору деревини.

Прес-служба Камянець-Подільського лісгоспу.

 

3 2 1

Треба боротися із сказом повсякчас

Відбулося засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Старокостянтинівській райдержадміністрації. В її роботі взяв участь працівник державної лісової охорони лісгоспу, провідний мисливствознавець району О.М. Мовчан

Розглянуто організаційно-господарські та спеціальні заходи з боротьби зі сказом тварин та людей у с. Великі Мацевичі та населених пунктах загрозливої зони.

Начальник Старокостянтинівського міськрайонного управління головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Леонід Слободянюк зазначив, що у .Великих Мацевичах мав місце випадок зараження на сказ телиці, яка вільно випасалася. Згідно з дослідженням відібраних патматеріалів у тварини підтверджено захворювання на сказ. Наразі особи, які контактували з нею, отримують щеплення.

Під час засідання комісії розроблено та затверджено план організаційно-господарських та спеціальних заходів з боротьби зі сказом тварин та людей у с.Великі Мацевичі та населених пунктах загрозливої зони. Необхідно провести обстеження населеного пункту з метою виявлення осіб і тварин, які контактували із хворою на сказ телицею; щепити усіх сприятливих до сказу тварин у с.Великі Мацевичі та населених пунктах загрозливої зони за протиепізоотичні кошти; заборонити реалізацію молока з домогосподарства, де зафіксовано випадок сказу. Зобов’язано організувати знищення лисиць, здичавілих собак та котів на полях і в урочищах навколо населених пунктів загрозливої зони; привести щільність популяції лисиці в мисливських угіддях до норми; провести дератизацію в підсобних господарствах у неблагополучному пункті та ін.

ДП «Старокостянтинівське лісове господарство» нагадує, що цього року полювання на лисицю відкрито разом із полюванням на пернатих і продовжено до кінця сезону полювання на хутрових звірів. У зв’язку з цим необхідно вжити усіх необхідних заходів для забезпечення належної протиепізоотичної ситуації в мисливських угіддях нашого підприємства.

Прес-служба ДП “Старокостянтинівський лісгосп”.

IMG_7772 IMG_7777 IMG_7770

Пілотний проект Держлісагентства “Ліс у смартфоні”: онлайн карта вже працює в десятьох областях

В електронному реєстрі LK.UKRFOREST.COM станом на 26 листопада оприлюднено інформацію про 32,3 тис. виданих дозвільних квитків на заготівлю деревини. На онлайн карті рубок, яка також працює в пілотному режимі, додано ще дві області – Сумська та Миколаївська. Загалом, карта поширюється на десять областей – Чернігівську, Полтавську, Рівненську, Київську, Волинську, Тернопільську, Закарпатську, Житомирську, Сумську, Миколаївську.

Як ми вже повідомляли, кожна людина може зайти з комп’ютера чи телефону на сайт LK.UKRFOREST.COM та ознайомитися з переліком лісорубних квитків на заготівлю деревини або перевірити на карті законність здійснення рубок.

Реєстр містить низку опцій, зокрема, можна обрати необхідну область, лісгосп, лісництво, квартал та виділ, систему і тип рубок, їхній статус та період проведення.

У загальному переліку можна обрати «Переглянути» та детально ознайомитися з тим чи іншим лісорубним квитком та ділянками, на яких відбувається чи відбуватиметься заготівля деревини, а також переглянути на онлайн карті.

Перебуваючи безпосередньо у лісі, Вам потрібно зайти на сайт LK.UKRFOREST.COM і обрати опцію «Карта».

У Вашому телефоні має бути ввімкнена геолокація. Тоді на онлайн карті автоматично визначиться Ваша геопозиція у лісі. Натиснувши на відповідний номер виділу, Ви побачите інформацію про рубку, а також зможете переглянути відповідний лісорубний квиток.

Зазначимо, наразі державне підприємство «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр» Держлісагентства продовжує процес технічного завантаження документів та онлайн карти, вдосконалює сервир сайту. Свої зауваження та пропозиції щодо покращення онлайн сервісу можна надіслати ТУТ.

Прес-служба Держлісагентства

ПРИДБАЙТЕ ЯЛИНКУ В ЛІСІВНИКІВ

ДП «Славутське ЛГ»   планує реалізувати до новорічних свят майже 2 тисячі лісових красунь. Деревця вирощують на спеціальних плантаціях новорічних ялинок. Їхня площа по лісгоспу складає 19,1 га. 
  Новорічні ялинки можна буде придбати:
- на спеціалізованому базарі поблизу торгового павільйону «Лісовичок»;
- біля центральної садиби лісгоспу;
 
- на території контор Голицького, Кривинського, Славутського, Хутірського та Жуківського лісництв.
 


Ціна ялинки з ПДВ:             Оптова                                 Роздрібна
До 1 м                                 48,00 грн
.                                    54,00
1,0-1,5 м                             60,00 грн.                                   72,00
1,6-2,0 м                             72,00 грн.                                   84,00
Ялина звичайна  в горщику: до 1 м
- 240,00 з ПДВ
1,1-1,5м – 280,00 з ПДВ
Ялина колюча в горщику: до 0,5 м – 120 грн
. з ПДВ.

Для охорони хвойних насаджень від незаконного вирубання будуть здійснюватись цілодобові рейди працівниками державної лісової охорони та   поліції, Діятимуть тимчасові пости на дорогах, у населенних пунктах для перевірки документів на право перевезення та продажу ялинок. Відповідно до законодавства України, за незаконне вирубування шпилькових дерев передбачено штрафні санкції від 255 до 510 грн.
Легальність новорічних ялинок можна відс
тежити за штрих-кодом, який розташовується на бирці чи стрічці, прикріпленій до стовбура дерева.

   Телефони для довідок (03842)7-03-80, 0673841019

Прес-служба Славутського лісгоспу.

 

1

Переможців конкурсу нагороджено

У НПП «Мале Полісся» відбулося нагородження переможців мистецького конкурсу «Природа Малого Полісся очима дітей», який тривав з 9 вересня по 15 листопада.

Грамотами та подарунками від НПП «Мале Полісся» нагороджено переможців конкурсу з навчальних закладів Ізяславщини та Славутчини. Також відзначені подяками самі навчальні заклади, вихованці котрих брали участь в конкурсі.

Прес-служба НПП «Мале Полісся».

IMG_20191126_115849 IMG_20191126_123150 IMG_20191126_131258 IMG_20191126_103001 IMG_20191126_104906 IMG_20191126_111029 IMG_20191126_112751

Зелені красуні чекають вас

Для забезпечення потреб населення у новорічних ялинках та соснах у ДП «Шепетівський лісгосп» створено 37,9 га плантацій новорічних дерев. Тут  вирощують 110 тисяч сосен та ялин, з них – 3,2 тисячі штук стандартних для реалізації в 2019-2020 роках.

Для комфорту покупців біля кожного лісництва буде створено торгівельні майданчики, ялинкові базари, де можна придбати новорічні красуні. Ціна   залишилася на рівні минулого року. Так, за метрове деревце  потрібно буде заплатити  54 грн., за 1,5 м – 72 грн.

Зараз лісівники Шепетівщини реалізують новорічні дерева для оптових покупців. Легальність ялинок можна відстежити за штрих-кодом, який розташовується на бирці чи стрічці, прикріпленій до стовбура.  Цьогоріч кожне дерево дбайливо запаковане у спеціальну сітку. Це полегшує транспортування  й зберігання.

Для забезпечення охорони хвойних насаджень від незаконного вирубування  створено дві рейдові бригади, які патрулюють молоді хвойні масиви. На ринках міста будуть проводитися перевірки ялин  на легальність походження. До складу рейдових бригад крім працівників державної лісової охорони входять працівники поліції.

Нагадуємо, що розмір шкоди за зрубане дерево діаметром пенька до 10 см становить 498,47 грн., а діаметром від 10 до 14 см – 878,25 грн. А ще накладається штраф у розмірі від 255 до 510 грн.

Прес-служба Шепетівського лісгоспу.

зображення_viber_2019-11-22_15-38-36 зображення_viber_2019-11-22_15-38-23

Квіти, лампадки та червоні яблука в пам’ять жертв Голодомору

У Ізяславі 23 листопада вшанували пам’ять жертв Голодомору. До меморіалу пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій  прийшли представники міської та районної влади, керівники установ та організацій із представниками трудових колективів, жителі міста. В меморіальному заході також взяли участь працівники ДП «Ізяславський лісгосп».

Голодомор – це глибока рана, яка нестерпним болем пронизує пам’ять усіх українців, особливо – пам’ять його очевидців.

У ході меморіального заходу прозвучали матеріали проєкту Українського інституту національної пам’яті «Пам’ять, що рятує: голоси правди» .

Поминальну молитву за жертвами до Всевишнього піднесли благочинний храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії Православної Церкви України митрофорний протоієрей о. Володимир Ковальчук та настоятель костелу святого Йосипа о. Едуард Пюро.

Усі присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять жертв Голодомору та поклали до пам’ятного знака квіти, запалені лампадки та червоні яблука.

Прес-служба Ізяславського лісгоспу.

                            IMG_7582 IMG_7466                                                      

 

ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ

У суботу, 23 листопада в Хмельницькому відбулося вшанування пам’яті жертв Голодомору – геноциду українського народу. У заходах взяли участь керівники облдержадміністрації, облради й міста, депутати рад різних рівнів, громадськість, члени товариства політичних в’язнів та репресованих, представники духовенства, лісівники краю.

Розпочалися заходи зі скорботної ходи. Велелюдна колона з лампадками, квітами, колосками, маленькими снопиками пшениці рушила від майдану Незалежності вулицями Соборною, Героїв Майдану та Свободи до пам’ятного знака Ангел Скорботи. Тут хвилиною мовчання вшанували пам’ять жертв геноциду українського народу. Спільну панахиду провели священнослужителі різних конфесій.

 

Ми вічно повинні пам’ятати, що Голодомор 1932-1933 років – це масове фізичне винищення сталінським режимом українських хліборобів за непокору. Штучний голод забрав тоді життя мільйонів людей різного віку. Сталінському режиму, комуністичній системі ніколи за це не буде прощення!

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

 

изображение_viber_2019-11-23_18-38-25 изображение_viber_2019-11-23_18-39-24 изображение_viber_2019-11-23_18-40-17 изображение_viber_2019-11-23_18-40-18

Інвентаризація показала хороші результати

У державному підприємстві «Ізяславське лісове господарство» завершено інвентаризацію лісових культур, плантацій новорічних ялинок, лісових розсадників, декоративного садивного матеріалу.

Комісії, до складу яких увійшли інженерно-технічні працівники лісгоспу та лісова охорона лісництв, проінвентаризували 1011 га 1-3 річних лісових культур, 590 га культур від 4 років, 421 га з цих насаджень планують перевести у вкриту лісом площу.

Встановлено, що в тимчасових лісових розсадниках та в коробах вирощено 812 тисяч сіянців сосни звичайної, 120 тисяч – сіянців дуба, 40 тисяч – модрини та 540 тисяч штук інших деревних порід. Цих сіянців повністю вистачить лісгоспу для проведення весняної лісокультурної кампанії й осіннього доповнення та посадки.

Також є 1,5 тисячі штук декоративного садивного матеріалу із закритою кореневою системою для озеленення та 9,9 тисяч штук – у відкритому грунті. Декоративні саджанці можна придбати в торгівельному павільйоні «Лісовичок» або в інтернет-магазині підприємства.

За результатами інвентаризації у вкриту лісом площу переведено 176 га, з них лісових культур – 134 га, природного поновлення – 42 га.

Приживлюваність першого та другого років вирощування складає 92,5 при нормативній 92 відсотки, а третього року – 87,2 при нормативній 85 відсотків.

Прес-служба Ізяславського лісгоспу.