Ліміт використання природних ресурсів погоджено

З метою поліпшення якісного складу лісів, їх оздоровлення, посилення захисних властивостей ДП «Кам’янець-Подільський лісгосп» на підставі Закону України «Про природно-заповідний фонд України» надав для розгляду та погодження науково – технічній раді природного національного парку «Подільські Товтри» проект ліміту використання природних ресурсів у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду  на 2020 рік.

Днями спеціалісти лісгоспу взяли участь у засіданні науково-технічної ради. Вони проінформували присутніх, що представлені   господарські заходи на 2020 році запроектовані ВО «Укрдержліспроект». Роботи з формування насаджень здійснюються способами, що не викликають ерозії ґрунтів, пошкодження залишених дерев, що виключають можливість негативного впливу на стан лісів та водоймищ і забезпечують поступове відтворення й формування лісів, близьких до природних, постійне підтримання стійкості деревостанів. 

Отож заплановані заходи оздоровлять насадження та покращать екологічний стан регіону. Після представлення та розгляду матеріалів науково-технічна рада погодила проект Ліміту використання природних ресурсів у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення НПП «Подільські Товтри» по ДП «Кам’янець-Подільський лісгосп» на 2020 рік.

Прес-служба Камянець-Подільського лісгоспу.

 

 IMG_20191024_111555 IMG_20191024_111608

Техніка витісняє ручну працю

Як досягти зменшення затрат при відновленні лісів? Як вивільнити ручну працю? Ці питання завжди турбують керівництво та інженерно-технічних працівників ДП «Летичівське лісове господарство». Отож у міру фінансових можливостей підприємство зміцнює матеріальну базу, в тому числі й завдяки Лубенському заводу «Спецлісмаш».

Партнери пропонують лісівникам України культиватори, борони, плуги, саджалки з сівалками, дровоколи, навантажувачі та багато інших видів продукції. Летичівські лісівники нещодавно придбали мульчувач лісний МЛ 1,5 і випробували в роботі.   Він набагато продуктивніший, ніж мотокущорізи, які використовували раніше!

«Мульчувач не лише полегшить роботу на догляді за лісовими культурами, а й покращить аерацію грунту, тобто, збагатить її киснем. Механізм сприяє кращому росту саджанців, при цьому, збивши порослі другорядних порід», – коментує головний інженер підприємства Ю.М.Кравчук. – Це дає змогу підвищити якість виконуваних робіт, а саме – подрібнити деревні порослі й рівномірно розкидати мульчу по поверхні грунту».

«Придбали мульчував поки що один, в планах – мати такі в кожному лісництві», – поділився враженнями головний лісничий О.В.Штойко.

Прес-служба Летичівського лісгоспу.