Проєкт “Ліс у смартфоні” крокує Україною

На сьогодні вже шість областей України підключено до політного проєкту e-реєстру заготівлі деревини та онлайн-карти рубок.

У реєстрі станом на 11 листопада оприлюднено інформацію про 30,6 тис. виданих дозвільних квитків на заготівлю деревини. Онлайн-карта рубок поширюється на Чернігівську, Полтавську, Рівненську, Київську, Волинську, Тернопільську області.

Кожна людина може зайти з комп’ютера чи телефону на сайт LK.UKRFOREST.COM та ознайомитися з переліком лісорубних квитків на заготівлю деревини або перевірити на карті законність здійснення рубок.

Реєстр містить низку опцій, зокрема, можна обрати необхідну область, лісгосп, лісництво, квартал та виділ, систему і тип рубок, їхній статус та період проведення.

У загальному переліку можна обрати «Переглянути» та детально ознайомитися з тим чи іншим лісорубним квитком та ділянками, на яких відбувається чи відбуватиметься заготівля деревини, а також переглянути на онлайн-карті.

Що робити, якщо я у лісі і бачу рубку дерев?

Якщо Ви не знаєте вищезазначені дані, гуляючи лісом, бачите рубку дерев, то Вам потрібно зайти на сайт LK.UKRFOREST.COM і обрати опцію «Карта».

У Вашому телефоні має бути ввімкнена геолокація. Тоді на онлайн-карті автоматично визначиться Ваша геопозиція у лісі. Натиснувши на відповідний номер виділу, Ви побачите інформацію про рубку, а також зможете переглянути відповідний лісорубний квиток.

Якщо на карті лісорубного квитка немає, а рубка у лісі відбувається?

Вам потрібно або звернутися до лісництва чи лісгоспу, на території якого Ви знаходитеся та повідомити про рубку, яка не відображена на карті. Або викликати поліцію за номером 102.

Весь перелік лісорубних квитків у форматі PDF доступний на сайті у рубриці «Витяг з реєстру».

Які плани на майбутнє?

У планах – запуск реєстру лісових квитків на промисловий збір ягід, грибів, меду, лікувальних трав, який перебуває на фінальній стадії розробки.

Головне завдання – зробити на сайті більш доступною та інформативною функцію перегляду лісорубних квитків усіх лісогосподарських підприємств, які входять до сфери управління Державного агентства лісових ресурсів.

Після розгляду й ухвалення Верховною Радою України низки законодавчих ініціатив, буде можливість поширити систему електронного обліку деревини, реєстр лісорубних і лісових квитків, онлайн-карту рубок на всіх постійних лісокористувачів, які також здійснюють заготівлю деревини, незалежно від підпорядкування. Тобто охопити всю Україну.

Надавати пропозиції з удосконалення роботи сайт можна до державного підприємства «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр» у рубриці «Підтримка».

Довідково.

Лісорубний квиток – дозвіл на заготівлю деревини. Містить інформацію про місце та обсяг заготівлі. Документ видають обласні управління лісового та мисливського господарства. Загальна площа лісових ділянок України становить 10,4 млн га. Лісистість країни становить 15,9%. До сфери управління Держлісагентства належить 7,6 млн га лісів (73% лісового фонду України).

Прес-служба Держлісагентства

 

74354464_3675017409178805_2332089812057587712_o

Триває осіння лісокультурна кампанія

Тепла осінь сприяє відтворенню лісових насаджень на ділянках, які вийшли з лісокористування. Активно до лісовідтворення долучаються й усі лісництва ДП «Шепетівський лісгосп».

Провівши підготовку грунту на цьогорічних зрубах, працівники підприємства висаджують сіянці основних лісоутворюючих порід – сосни звичайної та дуба звичайного. Крім того на кожній ділянці вводять додаткову породу. Це модрина, дуб червоний, ялина європейська, горіх грецький та чорний й інші. Вибір супутньої породи залежить від багатства та вологості грунту.

Лісівники також проводять доповнення в лісових культурах попередніх років створення. Цьогоріч вже доповнено 10 гектарів.

Однією з головних особливостей осінньої кампанії 2019 року є використання сіянців із закритою кореневою системою. Вона дає змогу прижитися 100 відсоткам висаджених сіянців.

Прес-служба Шепетівського лісгоспу.

 DSC_1719 DSC_1745 DSC_1747 DSC_1767 DSC_1771 DSC_1747 (1) DSC_1701 DSC_1705

Проведено основний аудит

З метою визнання ведення лісового господарства   вимогам сталого розвитку, які закріплені відповідними міжнародними стандартами, оцінки поставок деревини та лісоматеріалів   споживачам ліси    ДП “Кам’янець-Подільське лісове господарство “ сертифіковані міжнародними експертами. Днями аудиторська компанія “Легалліс” провела другий, повторний аудит з лісової сертифікації.

Зроблено аналіз та оцінку ведення технічної документації відповідальними спеціалістами. Експерти виїжджали в підрозділи та на натурний огляд ділянок лісу, де проводяться лісогосподарські заходи та лісозаготівельні роботи. Вони проконтролювали маркування продукції та використання логотипів і торгових марок FSC.

Також було проінспектовано й інші об’єкти, стан збереження біорізноманіття й охорони рідкісних та зникаючих видів  в лісових насадженнях,  дотримання безпечних умов праці, забруднення довкілля відходами.

Особливу увагу приділено усуненню виявлених недоліків.   За підсумковими свідченнями аудиторів, підприємство працює прозоро, відповідно до законодавства.

Прес-служба Кам’янець-Подільського лісгоспу.
IMG-0650