Триває наповнення шару “Ліси” на публічній кадастровій карті України

Наприкінці вересня 2019 року Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук поставив перед державними органами завдання об’єднаного функціонування державних кадастрів. За дорученням Державного агентства лісових ресурсів Українське державне проектне лісовпорядне виробниче об’єднання ВО «Укрдержліспроект» надало Державній службі з питань геодезії, картографії та кадастру наявну інформацію про державні лісогосподарські підприємства та установи природно-заповідного фонду, що належать до сфери управління Держлісагентства.

Державний земельний кадастр містить інформацію про зареєстровані земельні ділянки лісогосподарського та іншого призначення, на яких зростають ліси.

Отже, при перегляді шару «Ліси» на публічній кадастровій карті можна отримати інформацію про: код підприємства, у господарюванні якого знаходиться ділянка; номер лісництва; назву лісництва; назву ділянки (лісового урочища).

Окрім загальної інформації про лісокористувачів, розміщення шару «Ліси» дозволяє також відстежувати помилки ведення кадастрів, виявляти інформацію щодо проблемних земельних ділянок, де наявні конфлікти щодо землекористування.

Таким чином, державні органи та громадськість отримали важливий інструмент контролю за станом використання земель лісового фонду України.

Наразі, передача інформації про ліси до державного земельного кадастру триває, відповідно, обговорюються питання періодичності її поновлення, виправлення помилок тощо.

Завдання інформаційної взаємодії державного лісового та земельного кадастрів зумовлює необхідність зміни підходів до ведення державного лісового кадастру, як до геоінформаційної системи. Держлісагентство вбачає потребу у внесенні змін до чинного Порядку ведення державного лісового кадастру та обліку лісів, які б враховували питання подальшої інтеграції кадастрів.

Прес-служба Держлісагентства

 

74670606_1728790737256908_1135278569228861440_n

Працьовитий, ініціативний

Володимир Горбатюк прийшов на роботу у ДП «Летичівський лісгосп» з колишнього колгоспу імені Щорса. Було це у 2001 році. З того часу – Володимир Іванович день у день, хоча й не лісівник, але перебуває в лісі й знає лісові дороги, можливо, краще них. Він – незмінний і, як кажуть, незамінний тракторист грейферного навантажувача, який кладе лісопродукцію на машини, на яких не встановлені маніпулятори.

Норми виконує й перевиконує. Завантажує більше 500 кубометрів лісопродукції щомісяця. Не кожен уявляє собі скільки це: багато чи мало, але за цією цифрою – важка, напружена робота. Швидко, майстерно виконує тракторист   щоденні обов’язки, незалежно від погоди, в спеку, коли безжально припікає, в негоду, коли морозом руки обпікає… Він – професіонал своєї справи, до його думки прислухаються, з його порадами рахуються. При потребі Горбатюк сідає на будь-який інший трактор і виконує ту роботу, яка необхідна на той час.

Володимир Горбатюк неодноразово удостоювався почесних грамот, нагород як від обласного управління лісового та мисливського господарства, так і від Летичівського лісгоспу. «Побільше б таких працівників: самовідданих, надійних, то підприємства були б успішнішими», – каже директор лісгоспу В.М. Сивун.

Володимир Іванович з дружиною випестили двох доньок, тепер їм допомагають у вихованні онучок: другокласниці Ліліани та п’ятирічної Яни.

Прес-служба Летичівського лісгоспу.

???????????????????????????????

 

Лісокультурні підсумки року вагомі

З початку жовтня по перші числа листопада в Новоушицькому лісовому господарстві тривала осіння інвентаризація лісових культур, посівів та плантацій. Вона здійснювалася в усіх підрозділах підприємства, але у деяких є суттєві особливості, пов’язані із вирощуванням посадкового матеріалу як лісових, так і декоративних порід. Адже підрахунок живців у теплицях, сіянців у лісових розсадниках, шкілок та плантацій є досить кропіткою та затратною працею.

У Новоушицькому лісгоспі є базовий лісовий розсадник, декоративно-квітковий розсадник та тимчасовий лісовий розсадник, у яких вирощуються сіянці чотирнадцяти лісових порід та понад п’ятдесят видів і форм декоративних порід.

У 2019 році вирощено 292 тисячі сіянців лісових порід, із них стандартних – 166 тисяч шт. Укорінених живців вирощено понад 74 тисячі, з них стандартних на продаж та посадку плантацій – майже 59,5 тисячі штук.

Середня приживлюваність лісових культур вирощування становить 87,2 відсотка, з них вирощено першого класу якості 2,7 га, другого класу – 13 га і третього класу – 3,5 га. Всього ж середня приживлюваність лісових культур за перші три роки складає 85,3 відсотка, з них вирощено першого класу якості 13,2 га, другого класу – 33,5 га і третього класу – 4,4 га.

Цьогоріч по держлісфонду переведено в покриту лісом площу 18,5 га лісових культур, з них 0,6 га – культури із головною породою модрина європейська, інші 17,9 га – по головній породі дуб звичайний. Першим класом якості переведено 5 га, другим – 11,9 га і третім класом – 1,6 га.

Прес-служба ДП Новоушицьке лісове господарство

2 3 4 1