Народний депутат відвідав лісгосп

У Шепетівському лісгоспі побував народний депутат від 190 округу Олексій Жмеренецький. В ході зустрічі парламентаря з колективом апарату підприємства обговорювалися важливі питання, що сприятимуть розвитку лісової галузі, яка зараз перебуває в складному фінансовому становищі.

Зокрема, необхідно:

-         скасування рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів на рубках формування і оздоровлення лісів, а конкретніше при проведенні проріджування, прохідних та вибіркових санітарних рубках;

-         запровадження усередненої ставки рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів;

-         зменшення ставки рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів з 1 січня 2020 року на 10 %;

-         скасування податку на лісові землі (земельний податок), ставка якого складає 0,1 % від нормативної грошової оцінки площі ріллі по області;

-         технічне переоснащення підприємства.

Директор лісгоспу Володимир Сасюк і парламентар відвідали лісокомплекс підприємства. Гостя ознайомили з роботою дільниці з розпиловки деревини. Саме на цій дільниці виготовляють пиломатеріали, які в подальшому реалізуються для споживачів в Україні та за кордоном.

Народний обранець радо спілкувався з працівниками підприємства, обговорюючи питання, що стосуються лісової галузі і не тільки.

Прес-служба Шепетівського лісгоспу.

 

DSC_1812 DSC_1732 DSC_1716 DSC_1698 DSC_1849 DSC_1763 DSC_1791

Вшанували ветерана праці

Ветеран праці, активіст ветеранського руху, колишній голова профспілкового комітету ДП “Кам’янець-Подільський лісгосп” Дмитро Леонтійович Савчук  відзначив своє 80-річчя.

Привітали ювіляра в колі колег, друзів. Голова обкому профспілки працівників лісового господарства Віталій Лісовий, директор лісгоспу Валерій Пустильний, голова профкому підприємства Анатолій Сушарник подякували ювіляру за активну громадянську позицію, великий внесок у розвиток лісового господарства.

А розпочався трудовий шляхДмитра Леонтійовича в Криму -в Білогірському лісгоспіпісля закінчення в 1964 році сільськогосподарської академії. Призначили на посаду старшого інженера з лісових культур. Надзвичайно відповідальна та цікава робота тоді проводилась по відновленню гірських лісів, залісненню яруго-балкових земель та еродованих схилів шляхом терасування та створенням на них лісових культур. Разом з колегами посадив понад 3,5 тисячі гектарів стійких до примхливих умов насаджень.

У 1974 році як відповідального працівника, грамотного організатора Д.Л. Савчука призначили на партійну роботу в Білогірський райком партії, де працював до 1982 року. Проте любов до рідного лісу, землі повернули його на Кам’янеччину. З 1982 року працював на меблевій фабриці, згодом очолив відділ соціального забезпечення Кам’янець-Подільського райкому партії і працював до 1986 року. Повернувся в лісове господарство, спочатку помічником лісничого Панівецького лісництва Кам’янець-Подільського лісгоспзагу, а в вересні 1986 року обрали його головою профспілкового комітету підприємства. Профспілковій роботі віддав 19 років.

Дмитро Леонтійович завжди був на виробництві, на лісових ділянках, на лісоскладах і в майстернях – до всього було діло. Він завжди з повагою і шаною ставився до рядових працівників і спеціалістів, керівників підрозділів, які вірили в те, що їхнє життя і праця будуть соціально захищеними. Найвищі людські закони записані в кожного в серці. І завжди одним із найголовніших має бути – вірність обраній справі, своїй країні, своїй родині, любові до рідної землі.

Всі ці якості має наш ювіляр. І хоча на заслуженому відпочинку, продовжує цікавитись лісовим господарством, життям колективу. Також веде активну громадську діяльність, працює в архівах, де збирає матеріали з історії лісгоспу, про який хоче написати книгу.

Отакий він, працьовитий і завзятий, патріот лісової галузі, громадський активіст Дмитро Леонтійович Савчук.

Прес-служба Камянець-Подільського лісгоспу.

 

0-02-0a-a28b6ef317c2cad54b0c8d00ea8866e5cba33346bd6ad799795f2f14466f2358_full DSC_8423

Створили плантацію новорічних ялинок

 

У Хмельницькому лісництві ДП «Проскурівське лісове господарство»   з’явилася плантація новорічних ялинок площею 0,2 гектара. До її створення долучилися працівники лісництва на чолі з лісничим Іваном Васильовичем Ковпаком.

Засадили площу лісового розсадника, що не використовується за призначенням. Нагадаємо, що шлях новорічної ялинки до оселі – довготривалий. Аби деревця набули ошатного товарного вигляду, їх доглядають до десяти років. Розпочинається все із заготівлі насіння, потім насіння потрапляє у лісові розсадники, а вже після пророщення висаджують на плантаціях. Крім того, за молодими насадженнями проводиться постійний догляд.

Прес-служба Проскурівського лісгоспу.

1

Переможців визначено!

Конкурс «Природа Малого Полісся очима дітей» тривав з 9 вересня по 15 листопада цього року. У ньому взяли участь 267 учнів із 34-х навчальних закладів Ізяславського та Славутського районів, котрі надіслали в НПП «Мале Полісся» 283 роботи. Вони поділялися на три номінації:

  • «Малюнок та плакат»;
  • «Композиція та аплікація»;
  • «Фотошедевр».

Конкурсне журі визначило переможців конкурсу:

НОМІНАЦІЯ «МАЛЮНОК ТА ПЛАКАТ»

Гончарук Аліна – 8 клас

Михлянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів (вечірні класи) Ізяславського району.

Керівник: Васильчук Н. М.

 

Бузинацька Анастасія – 8-А клас

Ізяславський навчально-виховний комплекс “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2, ліцей” ім. О. Кушнірука.

Керівник: Астапенко І. А.

 

Степанюк Анна – 10 клас

Радошівська загальноосвітньоя школа I-III ступенів Ізяславського району.

Керівник: Личик А. Л.

 

НОМІНАЦІЯ «ФОТОШЕДЕВР»

Кондратюк Валерія – 7 клас

Дяківська гімназія Славутського району.

 

Савчук Марія – 10-А клас

Ізяславська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1.

Керівник: Притульська Н. В.

 

НОМІНАЦІЯ «КОМПОЗИЦІЯ ТА АПЛІКАЦІЯ»

Мартинюк Дарія – 10-А клас

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 м. Славути.

Керівник: Томащук Т.П.

 

Фіялко Рената – 7 клас

Ізяславський районний Будинок творчості дітей та юнацтва.

Керівник: Фіялко О. В.

 

Також, рішенням конкурсного журі серед наймолодших учасників переможцем визнаний

Барабаш Максим – 1-А клас

Славутський навчально-виховний комплекс “Спеціалізована школа І-ІІІ ст, ліцей “Успіх”.

Керівник: Шевчук І. В.

 

 

 

Кращі роботи будуть відзначені подяками та заохочувальними призами, а переможці грамотами й подарунками від Національного природного парку «Мале Полісся».

Усі навчальні заклади, котрі взяли участь у конкурсі, будуть відзначені подяками.

Національний природний парк «Мале Полісся» висловлює слова найщирішої вдячності усім учасникам конкурсу, які розкрили свої таланти й продемонстрували любов до природи!

Прес-служба НПП «Мале Полісся».

 DSC_0677 DSC_0678 DSC_0679 DSC_0680 DSC_0682 DSC_0685 Без назви-1 Без назви-1 (1) DSC_0683 DSC_0685 (1) DSC_0683 (1) DSC_0675 DSC_0676