CУШИЛЬНА КАМЕРА ЗБІЛЬШУЄ ПРИБУТКИ

В умовах зменшення лісосировинного потенціалу в ДП «Кам’янець-Подільське лісове господарство» гостро стоїть питання раціонального використання заготовленої деревини, збільшення рентабельності за рахунок випуску продукції з доданою вартістю.

На Дунаєвецькому лісокомплексі завдяки реконструкції незадіяного виробничого приміщення змонтовано конденсаційну сушильну камеру з обсягом сушіння 50 кубометрів пиломатеріалів. Доведення деревини до оптимальної вологості ( 8-10 відсотків) в ній формується за рахунок замкнутого циклу охолодження, за принципом теплонасоса.

Керування процесом автоматизоване. Ця технологія дозволяє випускати високоякісні пиломатеріали, бо під час сушіння не виникають такі дефекти як внутрішня напруга,покоробленність, внутрішні та зовнішні тріщини, зміна кольору деревини.

Прес-служба Камянець-Подільського лісгоспу.

 

3 2 1

Треба боротися із сказом повсякчас

Відбулося засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Старокостянтинівській райдержадміністрації. В її роботі взяв участь працівник державної лісової охорони лісгоспу, провідний мисливствознавець району О.М. Мовчан

Розглянуто організаційно-господарські та спеціальні заходи з боротьби зі сказом тварин та людей у с. Великі Мацевичі та населених пунктах загрозливої зони.

Начальник Старокостянтинівського міськрайонного управління головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Леонід Слободянюк зазначив, що у .Великих Мацевичах мав місце випадок зараження на сказ телиці, яка вільно випасалася. Згідно з дослідженням відібраних патматеріалів у тварини підтверджено захворювання на сказ. Наразі особи, які контактували з нею, отримують щеплення.

Під час засідання комісії розроблено та затверджено план організаційно-господарських та спеціальних заходів з боротьби зі сказом тварин та людей у с.Великі Мацевичі та населених пунктах загрозливої зони. Необхідно провести обстеження населеного пункту з метою виявлення осіб і тварин, які контактували із хворою на сказ телицею; щепити усіх сприятливих до сказу тварин у с.Великі Мацевичі та населених пунктах загрозливої зони за протиепізоотичні кошти; заборонити реалізацію молока з домогосподарства, де зафіксовано випадок сказу. Зобов’язано організувати знищення лисиць, здичавілих собак та котів на полях і в урочищах навколо населених пунктів загрозливої зони; привести щільність популяції лисиці в мисливських угіддях до норми; провести дератизацію в підсобних господарствах у неблагополучному пункті та ін.

ДП «Старокостянтинівське лісове господарство» нагадує, що цього року полювання на лисицю відкрито разом із полюванням на пернатих і продовжено до кінця сезону полювання на хутрових звірів. У зв’язку з цим необхідно вжити усіх необхідних заходів для забезпечення належної протиепізоотичної ситуації в мисливських угіддях нашого підприємства.

Прес-служба ДП “Старокостянтинівський лісгосп”.

IMG_7772 IMG_7777 IMG_7770