Вітання Петра Пешка з Новим роком та Різдвом Христовим

Дорогі лісівники та ветерани галузі!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди Нового року та Різдва Христового! Бажаю, щоб прийдешній рік приніс вам і вашим родинам багато радості, добра, благополуччя. Нехай запанує мир на українській благословенній землі! Нехай Пречиста Діва й новонароджений Христос осявають наш життєвий шлях незгасним світлом Віфлеємської зорі!

Спільними зусиллями  зробимо нашу молоду державу квітучою, багатою.

Веселих та радісних свят усім!

З Новим 2020 роком та Різдвом Христовим!

                                                З повагою та найщирішими побажаннями

                                                Петро ПЕШКО,

                                                начальник Хмельницького обласного управління

                                                лісового та мисливського господарства.

1576240540-2998

Відбулося засідання колегії Хмельницького ОУЛМГ

Сьогодні, 28 грудня відбулося засідання колегії Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства.

Про результати внутрішніх аудитів, проведених у 2019 році, та стан усунення виявлених ними недоліків доповів головний спеціаліст-аудитор управління Микола Попов. Зокрема, він зазначив, що спеціалісти обласного управління лісового та мисливського господарства провели чотири планових внутрішніх аудити та оцінили діяльність підприємств щодо законності й достовірності фінансової звітності, правильності ведення бухгалтерського обліку, дотримання актів законодавства, планів, процедур з питань ведення лісового господарства за 2017–2018 роки та завершений період цього року. Перевірки проводилися в ДП «Ізяславське лісове господарство», ДП «Летичівське лісове господарство», ДП «Кам’янець-Подільське лісове господарство» та ДП «Новоушицьке лісове господарство».

За результатами аудитів виявлені фінансові порушення усунуті в повному обсязі.

Виступаючий зазначив, що в ході аудиторських досліджень зафіксовано типові порушення при веденні бухгалтерського обліку на усіх підприємствах. Також виявлено інші недоліки та порушення.

Під час перевірок дотримано принципу об’єктивності та неупередженості, формування аудиторських звітів та висновків виключало вплив третіх осіб, не було й конфлікту інтересів. Дотримано головних вимог внутрішнього аудиту, які відповідають стратегічним завданням управління при проведенні аудитів на підвідомчих підприємствах. Об’єкти внутрішнього аудиту – підвідомчі підприємства за результатами аудитів отримали аудиторські висновки та рекомендації. Рекомендації містили конструктивні пропозиції для вдосконалення тих аспектів діяльності підприємств щодо яких проводились внутрішні аудити. Вони спрямовані на усунення всіх встановлених недоліків, порушень, відхилень та мали на меті удосконалення діяльності підвідомчих підприємств Хмельницького ОУЛМГ. За результатами проведених аудитів ведеться моніторинг усунення виявлених недоліків та порушень.

Насамкінець доповідач нагадав що недотримання фінансового, бюджетного законодавства, норм та правил ведення лісового господарства є законодавчо визначеними підставами для розірвання контракту з керівниками державних лісогосподарських підприємств. Також повідомлено, що в другому півріччі 2020 року Держагентство лісових ресурсів проводитиме аудит бухгалтерського обліку й лісогосподарської діяльності Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства, під час якого буде охоплено не менше 50 відсотків підприємств, які координуються управлінням.

Відбулося обговорення результатів аудиту. Колегія дала доручення з цього питання.

На колегії розглянуто низку інших питань діяльності підприємств. Зокрема йшлося про охорону лісів від незаконних рубок, про вдосконалення аукціонних торгів деревиною й ціноутворення, про виробничий травматизм, дебіторську й кредиторську заборгованість, про претензійно-позовну роботу й інше.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

 IMG_0061 IMG_0062 IMG_0063 IMG_0064 IMG_0065 IMG_0066 IMG_0067 IMG_0060 IMG_0059

Привітали лісівників зі святом

До ДП “ Новоушицьке лісове господарство” завітали самодіяльні артисти Новоушицького будинку культури і мистецтв з новорічними побажаннями, колядками та українськими  піснями.  Запальним виступом вони створили передноворічну атмосферу та гарний настрій. Т. в. о. директора О.О. Лукомський та голова профкому С.В. Кравецька подякували гостям за гарні емоції і різдвяні побажання.

Колектив ДП “ Новоушицьке лісове господарство” вітає усіх із Новим 2020 роком та Різдвом Христовим! Нехай рік прийдешній буде добрим і світлим, мирним і щасливим, а Різдво наповнить серце любов’ю, вірою та надією на здійснення  мрій і сподівань!

Прес-служба ДП “Новоушицьке лісове господарство”.

 

4 1 2 3

Голова Держлісагентства Андрій Заблоцький склав Присягу державного службовця

Сьогодні новопризначений Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький публічно, у присутності керівників структурних підрозділів центрального апарату Держлісагентства, склав Присягу державного службовця.

«Усвідомлюючи свою високу відповідальність, урочисто присягаю, що буду вірно служити Українському народові, дотримуватися Конституції та законів України, втілювати їх у життя, поважати та охороняти права, свободи і законні інтереси людини і громадянина, честь держави, з гідністю нести високе звання державного службовця та сумлінно виконувати свої обов’язки», – сказав Андрій Заблоцький.

Зазначимо, відповідно до ст. 36 Закону України «Про державну службу» особа, яка вперше займає посаду державної служби, набуває статусу державного службовця з дня складення Присяги державного службовця.

Довідково.

Андрій Заблоцький за фахом юрист з права міжнародної торгівлі, має більше 10 років юридичної практики. До призначення Урядом Головою Держлісагентства також працював керівником сектору «Сільське господарство» Офісу ефективного регулювання BRDO. Протягом роботи в Офісі, під керівництвом Андрія Заблоцького було проведено низку ґрунтовних досліджень агроринків, а також підготовлено та впроваджено більше 20 законодавчих ініціатив, спрямованих на вдосконалення їх регулювання. Зокрема, закладено засади для системних змін у лісовій галузі: електронний облік деревини та впровадження прозорих правил її продажу, боротьба з незаконними рубками, переведення дозвільних документів в електронний формат і створення інтерактивних карт відображення лісогосподарської діяльності підприємств.

Прес-служба Держлісагентства

Спільні рейди дають результат

У передноворічний період особливо посилюється охорона хвойних насаджень від самовільних рубок. Але не лише в лісі працівники лісової охорони шукають порушників, а й у місцях продажу новорічних красунь на ринках Шепетівки та в інших місцях.

Саме такий спільний рейд провели працівники лісової охорони ДП «Шепетівський лісгосп» з працівниками Шепетівського ВП ГУНП в Хмельницькій області. Вони перевірили легальність походження новорічних ялинок, дозвільні документи на право продажу хвойних дерев та наявність на них бирок з штрих-кодом.

Щорічна спільна праця вже дає позитивні результати. Так, цього року не виявлено жодного продавця нелегальних ялинок.

Напередодні свята лісівники Шепетівщини реалізували понад 3700 ялинок та сосен для жителів міста та району.

Працівники ДП «Шепетівський лісгосп» вітають усіх з Новим роком та Різдвом Христовим бажають здоров’я, родинного благополуччя та миру на рідній землі.

Прес-служба Шепетівського лісгоспу.

DSC_1698 DSC_1706

На колегії облдержадміністрації обговорено використання лісового фонду

Засідання колегії Хмельницької облдержадміністрації вперше проведено в режимі скайп-конференції. У ньому взяли участь начальники окремих структурних підрозділів, а в районах – представники органів місцевого самоврядування та керівники спеціалізованих лісогосподарських комунальних підприємств. Серед головних питань розглянули використання й охорону лісів, протидію незаконним рубкам та запровадження електронного обліку деревини в комунальних лісогосподарських підприємствах.

З інформацією виступила директор департаменту природних ресурсів та екології Хмельницької облдержадміністрації Тетяна Дзюблюк. Вона зазначила, що ліси Хмельниччини перебувають в користуванні державних підприємств обласного управління лісового та мисливського господарства, а також комунальних лісогосподарських підприємств і Шепетівського військового лісгоспу. Загальний запас деревини в краї складає понад 42,5 мільйона кубічних метрів. Держлісгоспи ведуть значні роботи з лісовідновлення, а з метою протидії шкідникам та хворобам здійснюють біохімічний захист лісів, санітарні рубки.

Оскільки користування лісовими ресурсами в області зростає, то потрібно посилювати контроль за використанням лісового фонду через запровадження електронного обліку деревини комунальними лісгоспами. Державна екологічна інспекція в Хмельницькій області цього року здійснила 44 перевірки щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства саме в частині ведення лісового господарства. За їх результатами до адмінвідповідальності притягнуто 180 осіб, накладено штрафів майже на 28 тисяч гривень, сума збитків, завданих порушниками, становить 2 мільйони 862 тисячі гривень. Аби унеможливити крадіжки в подальшому, комунальні підприємства мають перейняти досвід держлісгоспів, котрі давно впровадили електронний облік деревини. Цей механізм є більш прозорим і контрольованим, що, в свою чергу, унеможливлює незаконні рубки.

Перший заступник начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Павло Золотий засвідчив, що державні підприємства працюють в системі електронного обліку деревини і готові поділитися досвідом із колегами.

– Така систематизація – нелегкий процес, – сказав Павло Степанович, – Він потребує додаткових коштів і навчання персоналу. Необхідно одразу правильно складати та своєчасно вести первинну документацію із заготівлі, зберігання, реалізації й використання лісопродукції на всіх стадіях виробництва. Ми всебічно протестували електронну програму і вона майже на 100 відсотків працює безвідмовно. Задіяна навіть геолокація, що показує, де приймали лісопродукцію, де переробляли тощо. Лісогосподарствам недержавної форми потрібно бути готовими до того, що найближчим часом всі перейдуть на електронний облік деревини, держава має вести облік своїх ресурсів.

Голова обласної ради Михайло Загородний звернув увагу присутніх на те, що настав час об’єднувати не тільки громади, але й комунальні лісгоспи, бо закупівля електронного обладнання, навчання персоналу та обслуговування відповідного програмного продукту і техніки може суттєво позначитися на вартості кінцевого продукту в дрібних господарствах. Тож краще і дешевше буде працювати об’єднаним лісгоспам.

До обговорення електронного обліку деревини по відеозв’язку долучилися з Славутського, Ізяславського та інших районів представники держадміністрацій та лісокомунгоспів.

Підсумовуючи усю наведену інформацію, голова обласної державної адміністрації Дмитро Габінет зазначив, що електронний облік – безальтернативна форма діяльності лісгоспів і потрібно якомога швидше завершити цей процес у комунальних лісогосподарських підприємствах. Це і зазначили в рішенні колегії.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ.

а5-scaled

Рейдові бригади патрулюють ліси

Державна лісова охорона Кам’янець-Подільського лісового господарства   спільно з єгерською службою користувачів угідь та  представників  природоохоронних органів, мобільних оперативних груп поліції  проводять  патрулювання, рейди та виїзди в лісові масиві та мисливські угіддя.

Особливо ця робота активізувалася напередодні новорічно-різдвяних свят. Охороняють шпилькові насадження від незаконних рубок та виявляють порушників правил полювання.   Протягом грудня лісова охорона провела 19 рейдів, а з початку року – понад 120.

Складено 10 протоколів на порушників  правил полювання, знято  понад двісті петель, якими браконьєри ловили  зайців та копитних мисливських тварин. Порушники  сплатили  накладені  на них штрафи.

Прес-служба Камянець-Подільського лісгоспу.

 

изображение viber ялин

Уряд призначив Андрія Заблоцького Головою Державного агентства лісових ресурсів України

На Урядовому порталі оприлюднено розпорядження Кабінету Міністрів України про призначення Заблоцького Андрія Володимировича Головою Державного агентства лісових ресурсів України.

Відповідно до розпорядження Уряду, Андрій Заблоцький призначений на п’ять років, з випробувальним строком три місяці.

Розпорядження КМУ

unnamed

 

Новорічні ялинки й сосни для маріупольців

ДП “Ярмолинецький лісгосп” продовжує реалізовувати новорічні ялинки та сосни. Цими днями зелені красуні з Ярмолинеччини завітають у домівки жителів міста Маріуполя.

На виконання договору з ТОВ “Торгівельна компанія СМП” наше підприємство відправило на Донбас 1000 новорічних деревець на загальну суму 140 тисяч гривень.
Завантажити та доставити в товарному вигляді новорічні красуні вдалося за допомогою сучасного пакувального обладнання для новорічних ялинок.

Новорічні базари тривають.

Прес-служба Ярмолинецького лісгоспу.

IMG-431dbe5e1f33a0c93a5ee8e46098f666-V IMG-ca2989c44b30ff4a176b31adfc263d55-V IMG-d835553024a8979ea3af6eb4329f42eb-V (1)

Уже в 14 областях можна перевірити законність заготівлі деревини онлайн

Станом на сьогодні на сайті пілотного проекту Держлісагентства «Ліс у смартфоні» LK.UKRFOREST.COM оприлюднено інформацію про 37,9 тис. виданих дозвільних квитків на заготівлю деревини. Розроблена онлайн карта рубок, яка також працює в пілотному режимі, поширюється на 14 областей – Чернігівську, Полтавську, Рівненську, Київську, Волинську, Тернопільську, Закарпатську, Житомирську, Сумську, Миколаївську, Вінницьку, Херсонську, Черкаську, Одеську та Новоайдарське лісове господарство Луганського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Як ми вже повідомляли, кожна людина може зайти з комп’ютера чи телефону на сайт LK.UKRFOREST.COM та ознайомитися з переліком лісорубних квитків на заготівлю деревини або перевірити на карті законність здійснення рубок.

Реєстр містить низку опцій, зокрема, можна обрати необхідну область, лісгосп, лісництво, квартал та виділ, систему і тип рубок, їхній статус та період проведення.

У загальному переліку можна обрати «Переглянути» та детально ознайомитися з тим чи іншим лісорубним квитком та ділянками, на яких відбувається чи відбуватиметься заготівля деревини, а також переглянути на онлайн карті.

Перебуваючи безпосередньо у лісі, Вам потрібно зайти на сайт LK.UKRFOREST.COM і обрати опцію «Карта».

У Вашому телефоні має бути ввімкнена геолокація. Тоді на онлайн карті автоматично визначиться Ваша геопозиція у лісі. Натиснувши на відповідний номер виділу, Ви побачите інформацію про рубку, а також зможете переглянути відповідний лісорубний квиток.

Перевірити походження деревини можна за номер бирки, автомобіля, товарно-транспортною накладною (ТТН) на сайті OPEN.UKRFOREST.COM.

Зазначимо, наразі державне підприємство «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр» Держлісагентства продовжує процес технічного завантаження документів та онлайн карти, вдосконалює сервир сайту. Свої зауваження та пропозиції щодо покращення онлайн сервісу можна надіслати ТУТ.

Нагадуємо, на офіційному сайті Державного агентства лісових ресурсів України (Напрямки діяльності » Cортиментна структура всіх видів рубок) оприлюднено орієнтовну сортиментну структуру 2020 року від всіх видів рубок по Держлісагентству.

З інформацією про реалізаційні та фактичні ціни на деревину, аукціонні та тендерні торги можна ознайомитися ТУТ.

Прес-служба Держлісагентства