Нарада з питань лісозаготівельної справи

У Славутському лісгоспі відбулася виїзна виробнича нарада під керівництвом директора В.В. Сапожніка з участю головного інженера, головного лісничого, лісничих, помічників лісничих. Розглянуто питання охорони праці, попередження виробничого травматизму та підвищення культури виробництва, очистки місць лісозаготівлі після завершення рубок.

Учасники наради побували на нижньому складі лісгоспу та в Стриганському, Партизанському, Хоровицькому лісництвах.

Безпосередньо на об’єктах та ділянках обговорено правила розробки лісосік з допомогою валочної машини, здійснення підготовчих робіт. Також розглянули нормативно-правові аспекти проведення очистки захаращених площ, прибирання небезпечних і завислих дерев на ділянках суцільних та вибіркових рубок.

Аби зменшити виробничі ризики, на нараді наголошувалося на необхідності взаємодії з суб’єктами підприємницької діяльності при здійсненні лісозаготівель, навантаження та перевезення лісопродукції .

Ухвалено низку рішень для виконання підрозділами лісгоспу.

 

Прес-служба ДП «Славутський лісгосп».

csm_DSC_0245_e32b9a5c06 dsc-0247-01-5b csm_0-02-05-ef6269836b78fdd5c0070f191512622c663e8667b7fbb5a5c4cd59c79025e731_19a37027_c866ca27f1

З турботою про мешканців лісу

І хоча нинішня зима продовжує вражати незвичним теплом, та все ж вона є доволі суворим випробуванням для диких тварин, тому що кормів у цей період року недостатньо. Отож підгодівля звірини відіграє дуже важливу роль у збереженні її популяції. Насамперед це стосується козуль, кабанів, зайців, яких чимало в угіддях лісгоспу.

-У єгерської служби підприємства зараз особливо відповідальна пора,- каже мисливствознавець ДП «Шепетівський лісгосп» Вадим Сітарук.- Але підгодовувати звірів є чим, бо ще влітку та восени запасли три тонни сіна, п’ять тисяч штук віників з гілок листяних порід дерев, тонну зернових культур, п’ять тонн зерновідходів, а ще – чимало коренеплодів, тонну солі, яку закупили для солонців.

Це значні фінансові затрати підприємства. На жаль, нині держава зовсім не фінансує мисливське господарство.

Як зауважує мисливствознавець, підгодівля диких тварин не тільки сприяє їх зимівлі, а й служить вагомим чинником у попередженні пошкоджень лісових культур та молодих дерев. Однак при цьому не слід забувати й про те, що надмірна підгодівля   призводить до негативної адаптації дичини до легкого добування кормів і відвикання від природного кормодобування.

Невеличкий колектив єгерів ДП «Шепетівський лісгосп» виконує значний обсяг робіт. Адже потрібно не лише заготовити корми, а й зберегти провізію. Також важливою справою є обладнання годівниць та підгодівельних майданчиків На території лісгоспу є 5 підгодівельних комплексів, 70 годівниць та 79 солонців.

До слова, тривалість сезону підгодівлі тварин, а також його початок і закінчення визначаються у залежності від кліматичних умов. На жаль, тваринам загрожують не лише екстремальні випробування зимової пори. Великої шкоди мисливському господарству завдають браконьєри. З метою боротьби з ними, охорони мисливських угідь та виявлення порушень правил полювання, єгерська служба та лісова охорона лісгоспу здійснюють регулярні рейдові виїзди. Як кажуть єгері, у них є надійні помічники і серед самих мисливців.

У результаті цих заходів протягом 2019 року шепетівські єгері затримали 20 осіб, які порушили правила полювання. На них склали протоколи, також винесено постанови про відшкодування збитків, завданих природі, на суму 11866 грн.

В.НИТКА,

журналіст.

 

DSC_2111

Турбуються про птахів разом

Співробітники Національного природного парку «Мале Полісся» в рамках природоохоронної акції «Допоможемо птахам взимку» завітали до учнів Славутської загальноосвітньої школи №1, щоб разом подбати про пернатих.

Спочатку гості провели бесіду про видове різноманіття місцевих птахів, їх раціон, вимоги до  виготовлення й розвішування годівничок. В ході розмови дітлахи отримали інформаційні буклети з корисною інформацією про птахів.

Після теоретичної частини перейшли до практичної. Співробітники Парку провели майстер-клас з виготовлення годівничок, у котрому школярі взяли активну участь та спільними зусиллями змайстрували годівнички. Потім розвісили їх на території школи та наповнили пташиною їжею.

Прес-служба НПП «Мале Полісся».

DSC_0126 DSC_0132 DSC_0142 DSC_0143 DSC_0147 DSC_0156 DSC_0163 DSC_0176 DSC_0113

Не давати спуску браконьєрам

Загальна площа мисливських угідь Хмельниччини складає 1,5 млн. га, з них лісових – 271 тис. га (190 тис. га держлісфонд), польових – 1,1 млн. га, водно-болотних – 48 тис. га. Мисливське господарство в області ведуть 34 юридичних особи: 9 державних підприємств, 21 організація УТМР, товариства військових мисливців, “Клуб мисливців Поділля”, “Подільський бройлер” та “Стар-єгер”.

Площа мисливських угідь користувачів обласного управління лісового та мисливського господарства складає 116,1 тис. га – 8,1 відсотка від загальної площі мисливських угідь краю.

Торік на законних підставах мали змогу вийти на полювання 12288 мисливців області. Саме таку кількість контрольних каток обліку добутої дичини та порушень правил полювання видало Хмельницьке ОУЛМГ.

Охорона мисливських тварин – це один з основних напрямків діяльності кожного господарства. Одна з найбільш болючих проблем, яка стоїть перед мисливським господарством, – браконьєрство. За останні роки воно набирає все більших масштабів через неналежну охорону мисливських угідь та безкарність порушників.

Щоб запобігти браконьєрству, спеціальні підрозділи державних лісогосподарських підприємства здійснюють постійне патрулювання вдень та вночі. Основна увага приділяється охороні території державного лісового фонду. За 2019 рік проведено 1076 рейдів. виявлено 164 випадки порушень правил полювання, з них: 90 випадків зафіксовано працівниками державної лісової охорони і 74 протоколи   складено користувачами УТМР. Уповноваженими особами державної лісової охорони розглянуто 150 справ про порушення правил полювання. Сума накладених на порушників штрафів складає 29,5 тис. грн.

За виявленими фактами незаконного добування мисливських тварин 5 справ направлено в суди. Три з них розглянуто, на порушників накладено 3,7 тис. грн. штрафів та стягнуто 64 тис. грн. збитків за незаконне добування мисливських тварин. Відкрито кримінальну справу за фактом незаконного добування лося. Сума збитків становить 130 тис. грн.

Нагадаємо, що відповідальність за порушення правил полювання передбачена:

- адміністративна (ст. 85 КУпАП): порушення правил полювання (полювання без належного на те дозволу, в заборонених місцях, у заборонений час, забороненими знаряддями або способами, на заборонених для добування тварин, допускання собак у мисливські угіддя без нагляду, полювання з порушенням установленого для певної території (регіону, мисливського господарства, обходу тощо) порядку здійснення полювання), яке не мало наслідком добування, знищення або поранення тварин, а також транспортування або перенесення добутих тварин чи їх частин без відмітки цього факту в контрольній картці обліку добутої дичини і порушень правил полювання та в дозволі на їх добування -

тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від 102 до 1020 грн. і попередження або накладення штрафу на посадових осіб – від 510 до 1530 грн.

Повторне порушення правил полювання (полювання без належного на те дозволу, в заборонених місцях, у заборонений час, забороненими знаряддями або способами, на заборонених для добування тварин) чи таке, яке мало наслідком добування, знищення або поранення тварин, тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1020 до 2040 грн. з конфіскацією рушниць та інших знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих об’єктів тваринного світу чи без такої або позбавлення права полювання на строк до трьох років з конфіскацією рушниць та інших знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих об’єктів тваринного світу чи без такої і на посадових осіб – від 1530 до 2550 грн. з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих об’єктів тваринного світу чи без такої.

- кримінальна відповідальність (ст. 248 Кримінального кодексу України):

1. Порушення правил полювання, якщо воно заподіяло істотну шкоду, а також незаконне полювання в заповідниках або на інших територіях та об’єктах природно-заповідного фонду, або полювання на звірів, птахів чи інші види тваринного світу, що занесені до Червоної книги України, -

караються штрафом від 1700 до 3400 грн. або громадськими роботами на строк від 160 до 240 годин, або обмеженням волі на строк до трьох років.

2. Ті самі дії, якщо вони вчинені службовою особою з використанням службового становища, або за попередньою змовою групою осіб, або способом масового знищення звірів, птахів чи інших видів тваринного світу, або з використанням транспортних засобів, або особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, -

караються штрафом від 3400 до 6800 грн., або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

Окрім того, порушник сплачує збитки за незаконне добування дичини:

лось – 130 тис. грн.;

олень плямистий – 50 тис. грн.;

кабан – 40 тис. грн.;

козуля – 32 тис. грн.;

бобер – 10 тис. грн.;

борсук – 8 тис. грн.;

заєць-русак – 8 тис. грн.;

куниця – 6 тис. грн.

Віталій КРАСОВ,

головний мисливствознавець обласного управління лісового та мисливського господарства.

stop_brakonierstvo

Відбулася розширена техрада

У ДП “Новоушицьке лісове господарство” проведено розширену технічну раду, на якій розглянуто результати фінансово – господарської діяльності за 2019 рік. Говорити було про що, адже підприємство спрацювало успішно, виконало планові показники й отримало прибуток від діяльності.

Головний економіст М.М. Хрустінська зазначила, що обсяг заготовленої лісової продукції зріс на 4 відсотки. Виконано заплановані показники з проведення рубок формування та оздоровлення лісів. Проведено рубки в молодняках на площі 91 гектар. Створено лісові культури на ділянках площею 19 гектарів. Реалізовано декоративного посадкового матеріалу на суму 500 тисяч гривень. Торік суттєво зросли обсяги переробки деревини.

Директор підприємства П.А. Стецюк наголосив на обов’язковому проведенні заходів з підвищення ефективності використання лісосировинних ресурсів.

Головний лісничий О. О. Лукомський акцентував увагу лісової охорони на пожежонебезпечному періоді в зв’язку з нехарактерною для зими плюсовою температурою та розпорядився здійснити першочергові профілактичні та протипожежні заходи в лісах.

Інженер з техніки безпеки В.В. Кривий розповів про безпеку праці на виробництві

Прес-служба ДП Новоушицьке лісове господарство.

2 1

Спільна нарада лісівників та поліції

З метою підвищення ефективності роботи із запобігання та боротьби з незаконними рубками, попередження розкрадання лісопродукції  в ДП «Старокостянтинівське ЛГ»  проведено спільну нараду лісівників  та представників  поліції на чолі з начальником Старокостянтинівського відділу поліції ГУНП в Хмельницькій області Анатолієм Чубенком.  Йшлося про поліпшення взаємодії працівників державної лісової охорони та  поліції.
На нараді  оновлено  існуючий план взаємодії лісівників та поліції й погоджено графік майбутніх спільних чергувань.
Директор лісгоспу Юрій Грачук   проінформував про роботу рейдових бригад, наголосивши, що постійне патрулювання лісових масивів дає добрі результати. Зокрема на території держлісфонду суттєво знизилась кількість правопорушень.
Окрім постійних рейдів працівники лісгоспу ведуть активну співпрацю з населенням, розміщують аншлаги та інформаційні стенди на лісівничу тематику, встановлюють шлагбауми та перекривають лісові дороги на найбільш небезпечних ділянках. Всі випадки лісопорушень широко висвітлюються в ЗМІ.
Велику увагу державна лісова охорона також зосереджує на охороні мисливської фауни від браконьєрів. Для боротьби з цим негативним явищем спільно з правоохоронними органами постійно здійснюються рейдові виїзди.
Координація дій між лісівниками й поліцією та регулярне проведення спільних рейдів і надалі сприятиме зменшенню кількості незаконних рубок і випадків браконьєрства,

Прес-служба ДП «Старокостянтинівське лісове господарство».

img-0019-b8 img-0020-a3 img-0017-e1

 

Затримали порушника полювання

Лісова охорона ДП «Шепетівський лісгосп» і працівники поліції проводили черговий рейд з охорони лісових мисливських угідь.

Їм попався порушник правил полювання. Громадянин С.  без дозвільних документів промишляв в темну пору доби.  Під час його затримання працівники поліції вилучили незареєстровану мисливську рушницю. Складено протокол. Тепер горе-мисливцю доведеться сплатити штраф.

Прес-служба Шепетівського лісгоспу.

зображення_viber_2020-01-24_02-45-20′’

У Славуті затримали чоловіка, який намагався дати хабаря слідчому за непритягнення його до кримінальної відповідальності

Кормів для дичини в Ярмолинецькому лісгоспі вдосталь

Поголів’я дичини в Ярмолинецькому лісгоспі постійно зростає, бо тут про неї дбають: підгодовують, оберігають від браконьєрів.

Торік на зимовий період лісництва заготовили 2 тонни сіна, 3500 кормових віників, 4,1 тонни сінажу, 4 тонни зерновідходів, 7,7 тонни кукурудзи, 10,3 тонни коренеплодів та1,4 тонни солі.

Викладати корми в угіддях розпочали ще в листопаді минулого року. Значну частину припасеного вже використали. Відчувши турботу, звірі концентруються в місцях підгодівлі й менше виходять на поля, де загрозу для них складають браконьєри.

Прес-служба Ярмолинецького лісгоспу.

0-02-05-322948e30b04aa43fb59bd8af510202ccd6bebe08f7d2a988f056f291817c0fe_5d62def7 0-02-05-0ab94f8d679277202331d242fb4f07da9f7f04d1e468c784c22551af07312989_cae8b2f3

Увага! Почастішали випадки провокацій з метою дискредитації лісової галузі України!

Почастішали випадки, коли працівникам лісогосподарських підприємств на мобільні телефони надходять повідомлення нібито від працівників центрального апарату Держлісагентства з проханням перерахувати певні суми коштів для «вирішення питань у Києві».

Зловмисники пишуть лісівникам різних областей, зокрема з номеру телефону 095-250-04-83.

Державне агентство лісових ресурсів України офіційно заявляє, що такі повідомлення є провокацією з метою дискредитації лісової галузі України, її працівників та керівництва.

Подібні провокації можуть бути у зв’язку з тим, що Держлісагентство розпочало масштабне викорінення різних «чорних схем» та проголосило курс на відкритість і прозорість.

У разі отримання повідомлень чи дзвінків з натяками, пропозиціями або вимогами перерахувати кошти, будь ласка, звертайтеся до правоохоронних органів.

Прес-служба Держлісагентства